Binbaşı
02 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 79 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Üst edit: Bayağı uzun zaman sonra gördüm konuya yazdıklarınızı. Yabancı forumlarda da araştırmalarıma karşı herhangi bir çözüm bulamadığım için çözümü Xiaomi Mi Box alarak buldum. Mi Box' la birlikte neredeyse 2 yıldır kullanıyorum hiç bir sorunum yokDostlar selamlar. 2011 yılında alınan Panasonic Viera TX-P42ST33E model plasma tv sahibiyim. Bilen bilir bu tv'ler dönemin en iyilerindendi halâ pek çok kullanıcısı olduğundan eminim.

Neyse uzun bir süre sonra bu televizyonu kullanmaya başladım ancak telezyonun smart kısmı olan Viera Connect app store'da eskiden pek çok uygulama bulunurken (facebook, twitter, youtube vb.) artık hiçbir güncel uygulama bulunmuyor. Netflix'i falan geçtim artık youtube bile yok.Televizyonun yazılım sürümü 1.323. Yani panasoniğin firmware sitesine göre 2012'de yayınlanan en güncel versiyonu kullanıyorum :/ Yeni yazılım arattığımda da en güncel versiyondasınız gibi bir uyarı veriyor.


https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/download/fw/europe/down_eu4.html


Youtube'dan biraz araştırdığımda hem 2016 yıllarında satılan hem de 2012 yılında satılan panasonic tvlerdeki viera connect arayüzünde youtube, netflix, facebook vb. pek çok güncel uygulamanın yer aldığını görmekteyim. Acaba yıllar içerisinde viera connect mağazasından uygulamalar mı silindi?


https://m.youtube.com/watch?v=vm3zJYFr5ds&t=163s


https://www.youtube.com/watch?v=KCJJ2Mnkm3Y&app=desktop


Tv ethernet üzerinden internete bağlı ancak şu an TV' yi sadece televizyon olarak kullanabiliyorum. Mağazada neredeyse hiçbir uygulama yok. Youtube, Netflix, Spotify gibi uygulamaları bu televizyona nasıl kurarım? Televizyonun unofficial bir yazılımı falan var mıdır acaba? Ya da 2018-2020 modellerine ait panasonic tv yazılımlarını indirip benim tv'ye kursam belki güncel adyüz ve uyhulamalara kavuşurum ama çok mu saçma olur?


Halâ bu plasma tv'den kullanan çok kişi olduğunu biliyorum. Sizler nasıl yapıyorsunuz bu uygulama işini?


Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yıllardır takip ettiğimiz ürün incelemelerini, yorumlarını beğendiğimiz ve çoğu kişinin hafızasında "merhaba ben Mesu Çevik" olarak kalmış olan teknoloji editörü Mesut Çevik, sanırım yetkisinin sınırsız olduğu DH Youtube kanalını son birkaç yıldır bayağı bayağı kişisel kanalı gibi görüp, ürün incelemeleri vs. den ziyade burayı artık kendi kişisel muhabbetlerini yaptığı, aynı zamanda gerek markasal, gerek ürünsel bazı zaman da siyasi kendi kişisel doğrularını bu kanal üzerinden dile getirmekle kalmayıp onun kişisel doğrularına eleştri getiren kişilere de yine bu kanal üzerinden atıp tuttuğu bir mecra olarak görmekte ve kullanmaktaydı.

Tüm bunlar yaşanırken DH' nin bu günlere gelmesinde payları olan DH ile büyük birer gönül bağları olanlardan bazıları(yani onların deyimiyle kemik kitle) DH Youtube' un içine düştüğü bu saçmalığa katlanmayarak ayrılmayı tercih ederken kimimiz de artık sayısı giderek azalıyor da olsa hala daha yapılan iyi işlerin hatrına bu saçmalığa katlanıyorduk.

Ancak özellikle son 1 - 1.5 yıldır Mesut Çevik' in DH Youtube üzerindeki "kişiselliği" ve sanki kişisel twitter hesabından insanlarla tartışıyormuşcasına koskoca kanal hesabı üzerinden insanlarla gerek fikri gerekse siyasi tartışmalara girmesi daha doğrusu genelde hakarete varan sözler ve hakaret vari anlamlar içeren tavırlar sergilemesi birçok kişi için tahammül sınırlarını zorlamaya başladı.

Benim için ise bardağı taşıran son damla DH Youtube kanalı üzerinden dün yaptığı bir canlı yayın esnasında "kendisine" (bakın kendisine) yapılan olumsuz eleştirilere karşı o yorumları yapanlara açık açık "özürlü" demesi oldu. He sanmayın ki bu Mesut Çevik' in ilk vukuatı. Tek işi teknoloji ve ürün inceleme vb. olan DH Youtube sayfasında birçok kez "kendi görüşleriye" açık açık siyaset yapıp, kendince vatan milet kurtarmaya çalışıp herhangi bir olumsuz eleştiri geldiği zaman da bazen direk video üzerinden bazende DH resmi hesabından yorumlarda ağız dalaşına girmişliği vardır.

İlgili video linki:https://youtu.be/NmIOHmFWw_o

Bahsi geçen konunun başlangıcı 56:40 ve alenen hakaret edilen kısım 57:45 dk.


Sonuç olarak Mesut Çevik' in de birçok kez bahsettiği üzere para kazandırmayan/ilgi çekmeyen eski tip yayıncılık yerine bu gibi daha genel kitleye hitap eden içeriklere ağırlık verilmesi DH yönetimini memnun ediyor olabilir ancak bu şirketteki Mesut Çevik faktörü kontroden çıkmak üzeredir. Mesut Çevik maalesef yıllar içerisinde egosuna da yenik düşerek resmi bir kanal üzerinden kendi görüşleriyle istediği gibi at koşturur hale gelmiştir.

Eskiden yaptığı işler ve bir çoğumuza "videolu ürün inceleme" kavramını tanıştırdığı için hala daha derin bir saygım olsa da yaptığı son terbiyesizlik ve daha öncekilerin de birikmişliğiyle Mesut Çevik' e de son sözüm; umarım o hakaret/alçaltıcı sıfat olarak gördügün "özürlü"lerden birisi olursun ve "özürlü" diye hakaret ettiğin kişilere muhtaç olursun...

Not: Bakalım bu konu(evet DH ve Mesut Çevik' e karşı bir eleştiri) ve şahsımın üyeliği ne zaman uçurulacak çok merak ediyorum.


-----------------------------------------------------------------------------------

sanırım verdiğim linkteki videoda doğru dakikayı yazamamışım. Sağolsun bazı arkadaşlar doğru dakikayı yazmışlar. Kendilerine teşekkür ediyorum.


18.08.2019 tarihli edit:


Yorum yazan yazmayan, ciddiye alan almayan, hak veren vermeyen herkese teşekkür ederim.

3 yıl zihinsel engelli, ağırlıklı olarak otizmli bireylerle çalışmış ve şu an bu bireylerin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik proje geliştirmeye çalışan birisi olarak "özürlü" ifadesinin ne anlama geldiğini bilmediğimi söyleyenler çok zor değil google amcaya özürlü yazarak bu kelimenin ne anlama geldiğini ve hatta şu an en yakınındaki kişiye "özrülü" diyerek bu kelimenin ne anlama geldiğini bir analiz etsinler lütfen.

Bakın arkadaşlar bu ifadeler belki sizler için hiçbir sorun teşkil etmeyebilir, bu ifadeler zaten malum türkiyenin günlük konuşma dili haline de gelmiş olabilir ancak her ne sebeple olursa olsun Donanım Haber gibi bir platformun kanalından yayın yaparken böyle bir hakareti hiç kimse kullanamaz! "Adam doğru söylemiş yea" cı arkadaşların öncelikle bunu anlamaları gerekir. Bu bir hakarettir, bu bir küçük düşürücü söylemdir ve bir takım kişiler için bu kesinlikle "normalleştirilemeyecek" bir yanlıştır!

Belki sizlerin engelli bireyler ile hiçbir temasınız yok ve bu ötekileştirmenin ne anlama geldiğini bu yüzden anlamıyorsunuz eyvallah ama burada savunduğunuz şeygünlük hayatta gayette normalleştirdiğimiz "kadına şiddet" olgusunun yine Donanım Haber kanalı üzerinden hakaretvari veya dalga geçme amaçlı kullanılması gibidir öncelikle bunun farkına varalım.

"Adama yapılan hakaretlere az bile demiş oh helal olsun" cu arkadaşlar; bakın kaçırdığınız bir nokta var DH Youtube kanalı Mesut Çevik' in kendi kişisel kanalı değildir. Burası bizim gibi uzun yıllardır bu mecrada yer alan, ortak değerleri paylaştığımız bir platform. Hiç kimse bu platform üzerinden çıkıpta "bana siyonist dediler özürlüler" diye bir açıklama yapamaz! Açtığım konunun en başında da zaten Mesut Çevik' in DH Youtube sayfasını babasının çiftliği gibi kullandığını ve bu gibi olumsuz tutumların da bu yüzden DH Youtube kanalı üzerinden dile getirildiğini anlatmaya çalıştım ama anlayana...

Mesela bu konuya verilen cevaplardan kısa bir süre sonra ne olmuş biliyor musunuz? Mesut Çevik DH Youtube sayfasından hemen yine bir canlı yayın açarak yaklaşık 3-4 dakika boyunca "forumda benim adıma böyle konu açmışlar arkadaşlarda gereken cevabı vermiş oh içimin yağları eridi" gibisinden yine saçmalamış. Arkadaşlar Donanım Haber Youtube sayfası diyorum bakın burası ne zamandan beri Mesut Çevik' in kendi kişisel problemlerini dile getirdiği, insanlara kendi değer yargılarıyla iyi veya kötü dediği bir platform haline geldi? ve sizler benim anlayamadığım nasıl bir düşünce yapısındasınız ki "oh iyi yapmış" diye bu durumu normalleştirebiliyorsunuz? Donanım Haber kanalı diyorum bakın burası kimsenin kişisel kanalı değil! Bu kanalda bırakın siyasi görüşleri hiç kimsenin kendi kişisel görüşlerine dahi yer verilmemesi gerekmez mi?

Bugün herkes istediği her platformda(yüzyüze, kitap yazarak, twitterdan, youtubedan) kişisel görüşlerine yer verebilir(silivriyi unutmamak kaydıyla malum burası türkiye). Ama kimse çıkıpta temsil ettiği bir mecra üzerinden "bana şöyle demişler bana böyle demişler" diyemez! Benim en başından beri anlatmaya çalıştığım şey buydu aslında ama konu çok yanlış yerlere geldi.

Son olarak beni Mesut Çevik' e siyonist vb. demekle hatta AKP'li olmakla suçlayanlar var ki o arkadaşlara saygım müthiş. Nasıl bir hayal dünyanız varsa takdir ediyorum...


Sonuç olarak böyle bir durumu şeyi savunacak kadar "reyizci" olduysanız size başka da diyecek birşeyim yoktur. Konuya direk saldırma amaçlı baktığımı düşünen arkadaşlara da tavsiyem "reyizci" bakış açılarını birkaç dakikalığına bırakıp tüm süreci tekrardan gözden geçirsinler.

ve evet forumda "derdini gibeyim" butonu olsaydı ilk ben basardım o konuda haklısınız.

Herkese iyi forumlar...
Merhaba arkadaslar. Bir suredir telefonla birlikte aliexpressten aldigim ve oldukca iyi yorumları olan Memt x5s kulakligi kullaniyorum ancak kulakliktan hicbie sekilde istedigim performansi / derinligi alamiyorum. Daha once Xiaomi Hd Pro kulaklik kullaniyordum ve xiaomi kulaklillara ozgu o metalik ses sorununu saymazsak seste o istedigim derinligi, canliligi aliyordum ve memnundum.

Muzik konusunda profesyonel degilim ama cok amator de degilim. Orta halli bir dinleyiciyim. Telefonda Spotify ve Music Player Pro uygulamalari ile(diger playerlari da uzun sureler denemedim bana ilk android versiyonlarindan beri hep bu player saha kolay/iyi gelmistir) tamamen Rock muzikler dinliyorum ve bu uygulamalarin kendi ekolayzirlarindaki on tanimli "Rock" ekolayzirlariyla dinliyorum yillardir muzikleri(bazen kendi zevkime gore ufak dokunuslar yaptigim custom secenekleri de oluyor). Hatta bilgisayardan muzik dinlerken de Aimp ile on tanimli "Rock" ekolayziri ile dinliyorum ve bu gune kadar hep memnundum.

Bugun telefonum Xiaomi Redmi Note 4x in kendi muzik playerindaki ekolayzir seceneklerinde "kulaklik secimi" yaptigimda ses performansinin ciddi sekilde degistigini gordum(Mi Pro Hd de buna hic gerek duymuyordum) ancak bu seceneklerde de istedigim o sesi alamadim.

Benim sorum su. Xiaomi'nin ve Miui' in kendine ozgu bir yapisi var bu malum ve Memt x5s' i bu yapiya uyduramadim. Sizce bunu nasil yaparim? ya da siz gerek Mi telefonlarda gerekse de baska telefonlarda bu ses ayini nasil ayarliyorsunuz? Telefon rootlu degil bu arada. cwmsiz rootlayabilsem hic ugrasmadan direk dolby atmos kurup cozum arayacagim ama onu da yapamiyorum.

Bu telefonda istedigim ses performansina nasil ulasabilecigimle ilgili yardimci olursaniz sevinirim dostlar.

not: bu arada cok aman aman iyi kulaklik tecrubelerim olmadi ama benim icin en iyi kulaklik Creative Ep630 dur 😃
Evet arkadaşlar konu başliginda da belirttigim gibi ornegin bir pdf, e-kitap veya bir powerpoint veya word dosyasi dusunun(agirlikli olarak pdf ve e-kitap). Bu dosya uzerinde iki kisinin telefon veya tablet vasitasiyla "canli" olarak etkilesime gecebilecegi bir program ariyorum.

Yani karsimdaki sayfa drgistirdiginde veya asagi yukari kaydirdiginda veya ustunde basit notlar aldiginda benim de ayni zamanda gorebilecegim ayni sekilde benim hareketlerimi de karsimdakinin gorebilecegi bir program. Hatta ayni zamanda goruntulu gorusme secenegi olursa da tadindan yenmeyecek cinsten.

Kisacasi e-konferans veya iki kisinin uzaktan e-egitim yapabilecegi bir program tavsiyesine ihtiyacim var. Android icin olursa harika olur olmadi Pc icin de olabilir farketmez.
Merhaba arkadaşlar. Emektar General Mobile Discovery 2 yi bir sinirle kırdıktan sonra 2. elden uygun bir telefon arayışına girdim. Bütçem 300-350 TL daha üstünü vermek istemiyorum. Kafamdaki telefonlar;

1. LG G2 - G2 lerde kronik arızalar var mıydı hiç bilmiyorum. Bilen/kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. Samsung S4 - Belki de aralarındaki en sorunsuz telefon. Ama Exynos işlemci Performansı yeterli kalır mı bilmiyorum

3. General Mobile 4G - evet discovery 1 ve 2 Den çok çektim ama android one olması ve ucuz olması kendine çekiyor. Klasik GM sorunları bu telefonda da var diye biliyorum ama emin değilim.

Benim eleyebildiklerim bu şekilde. Ucuz bulabilsem hiç düşünmeden Meizu Mx4 veya LG Nexus 5 alacağım ama ortalama 500 TL onların piyasası. Bu Seçeneklerden hangisi mantıklı olur? Özellikle G2 ve GM 4G nin kronik sorunlarıyla ilgili bir tavsiye bekliyorum. Sizlerin farklı telefon tavsiyesi varsa da açığım.
Simdi arkadaşlar elimde ekran kartı arızalı 2008 model c2d T7500 işlemcili bir dizüstü bilgisayar var ve bilen bilir bu dizustulerde ekran karti lehimlerini ve hatta ekran kartinin kendisini dahi ne kadar degistirirseniz değiştirin 3-5 ay sonra tekrar aynı arızayı veriyorlar. Benzer bir durum i5 işlemcili bir laptop da başıma gelmişti ve o cihazın gpu' sunu komple anakarttan sokturmustum ve o cihaz yaklaşık 1 yıldır sorunsuz bir şekilde Intel HD Grafik Birimi aracılığıyla çalışmakta.

İşte aynı islemi c2d işlemcili diğer dizustu de yapayım diyorum ama c2d işlemcilerde Intel HD Grafik birimi yok. Aklıma taa 2000 lerde bile masaüstü bilgisayarlarda bulunan onboard kartlar geldi. Bu tip kartlar dizustu pc lerde de bulunur mu?

Ben bu pc nin lehimlerini vs. yeniletsem hala eskisi gibi 3-5 ayda arıza verir mi yoksa bu işler gelişti mi var mı bilgisi olan?
Merhaba arkadaşlar. Sistem toplama konularına bayağı bir uzak kaldım o yüzden yardiminiza ihtiyacım var.

Ps4 umu maddi ihtiyaçtan dolayı satmak zorunda kaldim. Pc oyunculuğunu ve Türkçe altyazılı oyun oynamayı da özledigim için Ps4 görüntü kalitesi ayarında, yaklaşık 2-3 ay içerisinde yavaş yavaş "ikinci el" kasa toplayayim diyorum. Aradığım sistemin 4K, 2K görüntü vermesine gerek yok. Full Hd veya 960p çözünürlükte, AA olmaksızın mevcut ve cikacak oyunları Ultra veya High görüntü kalitesinde takilmadan oynatması benim için kâfi(dediğim gibi Ps4 ayarında)

Hiçbirşeyin sıfırina para vermeyi sevmiyorum. O yüzden ikinci el, parçaları uygun buldukça yavaş yavaş alayim diyorum. Sadece kasa olarak, monitör vs. hariç. Bütçe 1000 maksimum 1300 lira ve atıyorum topladiktan 3-4 ay sonra satmak istediğim zaman da kolayca satilabilir olsa iyi olur. OC vs. de yapamam Eger satmaz da kullanmaya devam edersem ileride veya şimdi Rx470 ekran kartı ile upgradeleyebilirim. Bu noktada da darboğaz yapmaması lazım.

Sahibinden de ki komple kasa fiyatları bana pahalı geliyor nedense.

İleride de bir nevi rehber olması açısından tavsiyeleriniz neler olur?
Arkadaslar Masnisa da askerlik yapan ve telefonunu cok fazla sarj etme imkani olmayan bir arkadasima solar powerbank gonderecegim. Piyasada cok fazla cesitte solar cihaz mevcut ancak hangisi iyidir hangisi duzgun is yapar bilemiyorum.

Gunes paneli ve powerbankin bir arada oldugu genelde cin mali urunlerin cogunda powerbank asiri dandik oluyor(mus). İcerisine resmen cikma telefon pili koyuyorlar. Sizin bildiginiz guvenilir bir urun var midir?

Diger bir secenek olarak powerbank ile gunes panelini ayri ayri almayi dusunuyorum(orn:Xaomi 10400Mah) ama harici satilan gunes panellerinde powerbanke baglayabilecegimiz micro usb girisi oluyor mu onu bilmiyorum.

Sizlerin tavsiye edebilecegi, cok tuzlu olmayan ve yurticinden temin edebilecegim guvenilir cihaz tavsiyesine ihtiyacim var.

Yardimci olursaniz sevinirim.
Arkadaslar merhaba.

Yaklasik 3 hafta once ikinci el bir ps4 alip ps3den ps4 e gecis yaptim ama aldigima alacagima pisman oldum desem yeridir.

Ps4 demek online demek ama ben 3 haftadir daha bir kere bile online oyun oynayabilmis degilim! Hicbir oyunda sunuculara baglanamiyor, baglansa bile pingden oyun hic oynanmiyor. 3 tane psn hesabim var(usa-end-tur) birisi plus, hepsinde de psn e baglanmasi yaklasik 3 dakika suruyor. Psn baglansa bile net surekli kopuyor.

Uydunet kullaniyorum ve AKK den dolayi su an 3mbit internetim. Baslarda bundan dolayi sikinti oluyor zannediyordum ama yok sikinti baska. Mesela bugun bir ara 5dk. ligina The Crew oynayabildim. O sirada speedtest yine baglantiyi 3mbit olarak gosteriyordu. Sonra yine baglanti koptu tabii...

Neyse sormak istedigim su, su siralar sizde psn baglanti durumu nedir? Bende mi sorun var bir tek? Sorun bendryse nasil cozerim bu isi?(farkli dns ler denedim yemedi)
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2008 den beri kasa toplama işleriyle ilgilenmediğim için sizlerden destek bekliyorum.

Foruma şöyle bir bakınayım dedim ama milletin topladığı sistemler en az 2000 TL den başlıyor. 4000-6000 hatta 25000' e toplayanlar bile var


Benim merak ettiğim şöyle 600-700 TL'ye monitör hariç; anakart, ram ve kasayı da en düşük bileşenlerden seçerek 2. 3. nesil i5 işlemcili ve iyi bir ekran kartlı bir sistem toplanabilir mi? Toplanırsa böyle bir sistemde 720p çözünürlükte grafik olarak 10 üzerinden kaç ortalamayla oyunlar oynanabilir?

Hatta ikinci el olarak toplamaya kalkışsak seçilecek bileşenler ortalama nasıl olmalıdır?(tekrar ediyorum anakart, ram ve kasa hiç önemli değil. "hyperx mayperx ddr58273" falan gerek yok. alt tarafı basit bir ddr2-ddr3 en ucuzlarından 4gb ram bile kâfi) Yakın çevremde mahalle bilgisayarcısından 5-6 yıl önce alınan ortalama bilgisayarlara sadece ucuza bir ekran kartı alarak hala yeni oyunları 5\10 - 6\10 ayarlarla oynayanlar var. Ben de böyle bir şey arıyorum.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kadıköy
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 1.064
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.536
İkinci El Bölümü Mesajları: 74
Konularının görüntülenme sayısı: 138.726 (Bu ay: 1.741)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 253 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.