Şimdi Ara

FSP Epsilon 700w

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu ürün 4 tane 12v kanalınada bilinenin aksine (15A değil) bağımsız 18A (birleştirildiğinde 50A) verebiliyor. Bütün araştırmalarıma rağmen 8800GTX'in SLI halde tüketeceği güç hakkında birşey bulamadım tek kart 30A istiyor hatta 28A de bile çalışacağını buldum. Sizce tahmini ne kadar güce ihtiyacım olur ve asıl soru bu PSU beni idare edebilir mi 2 tane 8800GTX ile. (bilen varsa bilenden kesin sonuç daha makbuldur. Sistem: e6300@2.8,cd-rw,dvd-rw,sataII+ide 2 disk,2 adet 80'lik fan)

• testlerde bı m.ka benzemedıgı ortaya cıktı
  • biseye benzemese nvidia sli sertifikasi vermezdi herhalde.ayrica genelde kullananlar fazlasiyla memnun buna yurt disi sitelerde dahil.
  • Benim laptopa taksam olur mu??

• fsp kuruşuna kadar hakkını verir bence. ancak 8800gtx sli yapacaksan ben THERMALTAKE 750 WATT TOUGHPOWER 'ı öneririm.12v hattından toplam 60 amper verebiliyor.şurada detaylı bilgilri var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arheneus -- 14 Kasım 2006; 0:42:29 >
  • bence git enermax 600 W al hepsini kaldırır
  • Toms' un testleri vardı TT bile batmıs çıkan sonuclara göre 1. Fortron FSP300-60GNF 2.Seasonic S12 toms un testlerine güveniyorum forton fsp300 300 wat s12 500-600-700 watt secenekleri var fsp nin de war elbette tercihlerini bu 2'liden yana kullan derim
  • iyide arkadaşım bu FSP'nin standart 300W PSU'su değil ki bizim bahsini yaptığımız?! 700W olan Epsilon serisinden bir power supply. SLIzone'da daha henüz onay almamış 8800 serisi kartlar için "Dual" 7900gtx için problemsiz çalışabileceği gözüküyo bu sitede. SLI sertifikasıda ordan işte.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

testlerde bı m.ka benzemedıgı ortaya cıktı

şu testlerin adresini bi alsak yaw
  • ZİWR@ nun yayınlardıgı testler daha yenı bı bakarssan bulursun
  • Fsp yi kimse karalamaya çalışmasın şuan imzamdaki sistemi çalıştırıyor vede üstüne 2 tane hd daha ve tv kartı var

aletin fanı bile doğru dürüst dönmüyor bu yükte bile

kaldıki 700 wattan bahsediliyorki bu üründe %85 verimlilik var...

8800gtx çok uç bir soru ama yani hangi insan bir değil iki ekran kartına bu kadar çok para verir vede üstüne gider fsp alır ki????

o parayı veren gider 1000 watlık psu alır tagan veya enermax galaksi gibi...

Bu resmen audi a8'e Polo gti motoru takarsak gidermi gibi olmuş

evet araç gider ama a8'i a8 yapan onun motorudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoxeD -- 15 Kasım 2006; 1:58:36 >
  • http://www.tomshardware.com.tr/howto/20050726/index.html bu linki ve testleri baştan aşağıya okumanı tavsiye ederim Coxed Enermax da teste dahil Tagan yok . Bir Alıntı ;

"Peki gerçek yaşamda olaylar nasıl gelişiyor? Güç kaynağı satın alan kullanıcılar ve hatta satışını yapan mağazalar bile üreticilerin iddialarına büyük bir saflıkla, körü körüne güveniyorlar. Ancak bizim deneylerimiz gösteriyor ki; üreticinin tam güç tanımları her zaman gerçeği yansıtmayabiliyor - hatta en yüksek fiyat düzeyinde bile. Örneğin belirtilen "500 W" değeri, farklı hatların bileşik güç değeri olduğundan, gerçek kullanımdaki başarımı iyi yansıtmıyor; ve özellikle kullanıcıların üreticinin verdiği tanımları sınaması da neredeyse olanaksız. Rakiplerinin benzer iddialarına karşılık olarak, çok sayıda üreticinin hiç çekinmeden "abartılmış" güç düzeyleri belirtmesi de bu denetimsizlikten kaynaklanıyor. "

Geçti Mi, Kaldı Mı?

Aşağıdan herhangi birisi yaşandığında güç kaynağının başarısız olduğunu kabul ettik:

1. Tam yüke ulaşmadan önce kendini kapatan güç kaynağı (Evre 1)
    2. 19 saatlik sınama sırasında, tam yük altında kendini kapatan güç kaynağı (Evre 2)
    3. 3.3V ve 12V dalgalanmaları ATX tanımının dışına çıkarsa (Evre 3)
    4. +3.3, +5, +12 V1/V2 gerilimlerinden herhangi birisi ATX tanımının dışına çıkarsa (Evre 3)

Enermax Coolergiant EG485AX-VHB(W): Flawed Former Champ:Yenmek için gelmiş olsa da, zafer başka güne kalmış: Enermax 480 W güç kaynağı. Verimlilik değerleri iyi değil ve çalışırken oldukça gürültülü. Gerisini linkten okursun

Ama senin A8 e motor olarak yakıştıramadığın Fortron FSP300-60GNF bu Zorlu Testlerin hepsinden 1. cıkıyor 300 watt yetersiz ise yüksek modeller seçilebilir yani markacılığı biraz aşmamız lazım.

• FSP gayet iyi bir psu..Tabiri caizse sessiz ama emin adımlarla yürüyor.Thermaltake'i önermiyorum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.