Şimdi Ara

Fren hidroliği azaldı uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar akşam eve geldim tam arabayı park ettim ekranda fren hidroliği azaldı uyarısı çıktı (frende şuanlık sorun yok) az önce tekrar indim baktım uyarı çıkmadı ... Yarın sabah göstereceğim sizce neden olmuş olabilir ? (Muayenede arka frenlerin sınırda demişlerdi ondan olabilir mi ?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyota16 -- 11 Kasım 2022; 21:27:29 >

• Arabada kaportadan pazartesi çıkmıştı kurşun falan mı döktürsem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyota16 -- 11 Kasım 2022; 22:11:43 >
  • hocam hidrolik seviyesine bak işte
  • Hidroliğin renginede bak siyahlaşmışsa da değişmesi gerekli
  • 2015 ten forum başlığı

https://forum.donanimhaber.com/albea-fren-hidroligi-arizasi-uyarisi-veriyor--108195499

• infinite kullanıcısına yanıt

Ön balatalar yeni , arka frenden de yapıyo olabilir...Bu arada tekrar baktım şimdi arıza vermedi ...

• balatalar azalırsa fren hidroligi seviyesi de aşagı düşecektirbu durumda araç uyarı verir. Bu sayede ya fren hidroliginde kaçak oldugundan şüphelenirsiniz yada fren balatalarınız bitmeye yaklaşmıştır.

Fren balatası fişi genelde sol ön tekerde tek balatada bulunur.Siz arka balatalardan şüpheleniyorsunuz.

fren hidroligi kaçagınız yoksa balatalarınız da bitik degilse hidroligi tamamlayın. ama hidrolikte dedigim sebepler yoksa seviye genelde eksilmez.

• Seviyesi azalmış tamamladık,ön balatalar zaten yeniydi (7bin km önce değişti),problem yok gibi duruyor ...(giderken de uyarı vermedi zaten)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.