Şimdi Ara

FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ VE ÖN İNCELEMELER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
4.728
Cevap
22
Favori
1.185.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 1668
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 289
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 4 saat 22 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
 • Favoriye Eklediklerim 22
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Mertkan (289 mesaj) Hirotaro (234 mesaj) 10_ur (164 mesaj) AKINLASINN (154 mesaj) Hubifrit (71 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (111 mesaj) Mobil (28 mesaj) Mini (2 mesaj)
 • @
2 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  3674 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Sevgili Arkadaşlar,

  Bölümümüz içerisinde, özellikle kendisine yeni fotoğraf makinesi almak isteyen ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen arkadaşlara, en doğru seçimi yapmaları konusunda aşağıdaki satırların çok faydalı olacağına inanıyorum.

  Ayrıca yine bu topic altında bazı fotoğraf makinelerinin kısa ön incelemelerine de yer vereceğim. Zamanla ön incelemeleri marka/model açısından periyodik olarak yenileyeceğim. Özellikle ingilizce konusunda sorun yaşayan arkadaşlara faydalı olabileceğini düşünüyorum.


  DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ

  Öncelikle İhtiyaçlarınızı Doğru Olarak Belirleyin:
  Bir fotoğraf makinesi almadan önce makineyi ne için kullacağınızı belirlemelisiniz. Ara sıra mı fotoğraf çekeceksiniz yoksa fotoğraf çekimi konusunda uzmanlaşmak mı istiyorsunuz? Çektiğiniz fotoğrafları sadece bilgisayar ekranından mı izleyeceksiniz yoksa baskı almayı düşünüyor musunuz? Öncelikle bu ayrıntılara karar vermelisiniz, aksi taktirede ihtiyaçlarınızı karşılamayan bir fotoğraf makinesini ya da hiç kullanmayacağınız özellekleri olan bir fotoğraf makinesini gereksiz yere satın almış olursunuz.


  Sensörler Önemlidir:
  Dijital fotoğraf makinelerinde çözünürlüğü belirleyen ve kaliteyi doğrudan etkileyen makine içerisinde bulunan sensördür. Sensörler CCD (Charge-Coupled Device) ve CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor) olmak üzere iki çeşittir. Eğer D-SLR fotoğraf makinesi almayacaksanız CCD sensörü tercih etmeniz daha doğru olacaktır.


  Mega Pixellere Kanmayın:
  Fotoğraf makinesi satın alırken mega pixel olarak yüksek olanı alarak doğru bir seçim yapacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. Yüksek mega pixellik bir fotoğraf makinesi size çekici geliyor olabilir ama bu sınıfta bulunan ve doğru düzgün odaklama dahi yapamayan bir fotoğraf makinesi almak yerine, daha düşük mega pixellik ama daha gelişmiş özellikleri olan bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Yüksek mega pixelli makineleri sadece çok büyük boyutlarda baskı alma ihtiyacı duyuyorsanız ya da bir fotoğrafı bilgisayar ortamında büyütüp crop ile detay almaya yönelik bir çalışma yapacaksanız satın alabilirsiniz.

  Ayrıca bazı fotoğraf makinelerinin üzerinde yazan 8MP ya da 6MP gibi ifadeler sizi yanıltmasın. Çünkü bazı makineler 3 ya da 4 megapixellik efektif çözünürlüğe sahip olup daha yüksek çözünürlüklere ulaşabilmek için "interpolasyon" yöntemine başvurmaktadır. Bu yöntem, bilgisayar ekranında gördüğünüz bir fotoğrafa zoom yapmakla hemen hemen aynı işleyiş tarzına sahiptir. Yüksek megapixele ihtiyaç duyan fotoğrafçılar bu tip makineleri asla kullanmazlar. Kısacası; gerçek, yani efektif çözünürlük önemlidir.


  Fotoğrafa Müdahele:
  Eğer fotoğraf çekimi konusunda meraklıysanız ya da fotoğrafı fotoğraf gibi çekmek istiyorsanız, mutlaka manuel ayarları ile çekilecek olan fotoğrafa müdahale etmenize olanak tanıyan modelleri seçmelisiniz. Sadece tatil ya da anı fotoğrafları çekecekseniz ve fotoğraf çekmeye çok da meraklı değilseniz sadece otomatik ayarları olan bir fotoğraf makinesi de işinizi görebilir.


  Zoom:
  Hemen hemen her dijital fotoğraf makinesi zoom, yani uzağı yakınlaştırma kabiliyetine sahiptir. Bunu iki yolla yaparlar, optik ve dijital zoom. Bunlardan önemli olanı optik zoom’dur. Optik zoom; makinenin objektifi kullanılarak yapılan bir odaklama işlemidir. Diğital Zoom ise; Fotoğraf makinesinin algıladığı görüntü boyutlarını büyütmesidir. Bu sebeple sadece digital zoom’a sahip olan bir fotoğraf makinesi satın alındığında, zoom konusunda çok da tatmin edici sonuçlara ulaşılamayabilir.


  Macro Fotoğraflar:
  Eğer çevrenizdeki minik şeylerin detaylarını fotoğraflamak hoşunuza gidiyorsa alacağınız fotoğraf makinesinin macro odak mesafesine mutlaka bakmalısınız. Yüksek macro odak mesafelerine sahip olup da (10-15cm gibi), çok daha gelişmiş bir fotoğraf makinesini almak, macro fotoğrafları çekmeyi seven birisi için tamamen gereksiz bir harcama olacaktır.


  Manzara Fotoğrafları:
  Ağırlıklı olarak manzara fotoğrafları çekmeyi düşünüyorsanız geniş açılı objektife sahip bir fotoğraf makinesi almak en doğrusu olacaktır. Aynı zamanda panoramik fotoğraflar çekebilme özelliği olan makineleri de tercih listenize ekleyebilirsiniz. Ancak panoramik olarak çekilecek fotoğraflar için tripod kullanmanın önemini de unutmamak lazım.


  Karanlık Ortam Çekimleri:
  Karanlık ortamlarda çekim yapmak için öncelikle flash’a ihtiyaç varıdr. Flash mesafeleri yeterli olan fotoğraf makinelerini ya da ihtiyaç olursa extra flash takılabilen fotoğraf makinelerini tercih etmek daha doğru olacaktır. Ayrıca alacağınız fotoğraf makinesinde, loş ortamlarda odaklamayı kolaylaştıracak oto fokus asistan ışığının (AF Assist Light/Beam) olmasına dikkat edin. Gece manzara fotoğrafları çekmeyi düşünüyorsanız da, düşük perde hızlarına ulaşabilen (Ör: 15sn) ve düşük ISO değerlerine (Ör: ISO 50) sahip olan bir fotoğraf makinesini satın almak, gece fotoğraflarınızda kaliteyi arttıracaktır.


  Piller Piller yine Piller
  Eğer çok sık fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, özellikle medeniyetten uzun süre ayrı kalacaksanız, kalem piller ile çalışan modelleri tercih etmenizde yarar vardır. Bir gezi esnasında biten pillerinizi bir bakkaldan satın alabileceğiniz piller ile çok çabuk değiştirip, çekimlerinize devam edebilirsiniz. (Günümüzde şarj edilebilen kalem piller 2400mAh, 2500mAh’lik değerlere ulaşmıştır.) Ayrıca örnek vermek gerekirse; fotoğraf makineniz 2XAA kalem pil ile çalışıyorsa iki adet daha yedek bir set almakta fayda vardır.


  Kutu İçeriği:
  Fotoğraf makinesini satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi de kutu içeriğidir. Genellikle kullanım klavuzlarında kutu içeriği hakkında detaylı bilgi verilir. Bunu mutlaka kutu içeriği ile kıyaslamalısınz. Hafıza kartı, bilek ya da boyun askısı, kullanım klavuzu, garanti belgesi, lens kapağı, piller, şarj aleti, USB- bağlantı kablosu, video bağlantı kablosu vb. kutu içeriğinde bulunur. (Bu durum marka/modellere göre değişiklik gösterir.)

  ------------------------------------------------------------------------
  Fotoğraf Makinesini Web Cam Olarak Kullanma

  Bölüm içerisinde sıkça sorulan bir soru olduğu için, burada açıklama ihtiyacı duydum. Eğer fotoğraf makinenizin webcam olarak kullanabilme özelliği yoksa; Fotoğraf makinesini web cam olarak kullanabilmek için; öncelikle fotoğraf makinenizin bir video çıkışı (Video-Out) olması gerekmektedir. Ayrıca bir televizyon kartı ya da video-in girişi olan ekran kartına da sahip olmanız gerekmektedir. Fotoğraf makinesinden alacağınız çıkışı, televizyon kartı ya da ekran kartının video girişine bağladığınız zaman, msn messenger vb yazılımlar içerisinde de gerekli ayarlamaları yaptığınızda fotoğraf makineniz web cam olarak çalışmaya başlayacaktır. Ancak her fotoğraf makinesi web cam olarak çalışmamaktadır. Ayrıca, fotoğraf makinesinin web cam olarak kullanılmasını önermiyorum. Bunun yerine 10-20 dolar harcayarak alacağınız bir web cam daha iyi olacaktır. Çünkü fotoğraf makinenize yazık...!
  -----------------------------------------------------------------------


  DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNELERİ - KISA ÖN İNCELEMELERİ


  Canon PowerShot A510/A520  Canon, A75 ve A85’in yeni modellerini A510 ve A520 olmak üzere piyasaya çıkardı. İlk bakışta göze çarpan yeni özellikler ise;

  4X Optik Zoom, daha küçük kompakt kasa, harici flash desteği, SD/MMC hafıza kartı desteği, 2XAA pil ile çalışabilme olanağı

  A510 ve A520 dışarıdan bakıldığında biribirlerine çok benzemektedirler. Yalnızca aralarındaki renk farkı ile biribirilerinden ayırd edilebilirler.
  Teknik Özellikler:  Ayrıca Canon A510 ve A520'yi sonradan satın alacağınız aksesuarlar ile de zeginleştirebilirsiniz.  A510/A520 ARTILARI:
  Çok iyi fotoğraf kalitesi
  4X Optik zoom
  Tamamiyle Manuel kontroller
  Zengin ek aksesuarlar ile desteklenebilme
  Ortalamanın üzerinde pil ömrü
  Geniş sahne modları

  A510/A520 EKSİLERİ:
  Oto Fokus asistan ışığı olmasına rağmen A75 ve A85’e göre düşük ışık altında fokuslamada zayıflık.
  A75 ve A85’e göre daha fazla kırmızı göz oluşumu
  200 ISO’dan itibaren noise (kumlanma) oluşumu
  Kutu içeriğinde çok düşük kapasiteli hafıza kartı bulunması
  Kutu içeriğinde şarj edilebilir pillerin bulunmaması
  Ayrıca aşağıda vermiş olduğum link'leri inceleyerek çok daha detaylı bilgilere ve her iki fotoğraf makinesi ile çekilmiş örnek fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

  Canon A510 Link

  Canon A520 Link
  ---------------------------------------------------------------------------------

  OLYMPUS C-770 UZ

  Olympus C-770 UZ, 2003 yılında popüler olan C-750 modelinin yeni versiyonudur. C-770 UZ daha ergonomik kasaya, TruePic TURBO engine ile daha iyi performans ve daha iyi imaj kalitesine, MPEG4 ve PictBridge desteğine sahiptir.

  Diğer Ultra Zoom özelliği taşıyan fotoğraf makinelerinde görülen purple fringing problemini en aza indirmek için Olympus C-770 UZ’de ED özelliği olan lens kullanılmıştır. Ayrıca objektif değişimi (kendi objektfinin üzerine) CLA -4 adaptör ile mümkün hale getirilmiştir.  Olympus C-770 UZ’de farklı bir flash teknolojisi kullanılarak özellikle telephoto çekimleri için flash mesafesini daha iyi seviyelere çıkmaktadır. Ayrıca makine üzerindeki flash’ın yeterli görülmediği durumlarda external flash’da takılabilmektedir.  TEKNİK ÖZELLİKLERİ  Olympus C-770 UZ kutu içeriği:
  • 16MB xD Picture Card
  • LI-10B lithium-ion pil (rechargeable)
  • Pil şarj aleti
  • Uzaktan Kumanda
  • Lens Kapağı
  • Askı
  • USB bağlantı kablosu
  • A/V bağlantı kablosu
  • CD-ROM (Olympus Camedia Master, VideoStudio 7 SE Basic, kullanım klavuzu ve sürücüler)
  • Temel Kullanım Klavuzu + Tam Kullanım Klavuzu CD’si

  Ortalama iki saat içerisinde pili şarj eden, Olympus LI-10C pil şarj aleti.
  Üzerinde sadece bir düğme olan ve kutu içeriğine dahil edilen Olympus RM-2 uzaktan kumanda. Bu düğme uzaktan fotoğraf çekimi ve playback modunda slide show esnasında görev yapmaktadır. Uzaktan kumanda üzerinde zoom ya da başka ayarlar yapılamamaktadır.

  Pil ve hafıza kartı yuvası.

  Manuel Focus  Olympus C-770 UZ’nin artıları:
  • İyi Fotoğraf kalitesi
  • Bir çok manuel kontroller ile daha iyi fotoğraf çekebilme imkanı
  • “My Mode” özelliği sayesinde sık kullandığımız ayarları kayıt edebilme imkanı
  • Extra objektiflere destek
  • Uzaktan kumanda
  • “Hot shoe” ile external flash kullanabilme
  • External mikrofon desteği
  • Record ve Playback modunda Histogram özelliğini kullanabilme.
  • Kişiselleştirilebilir menüler ve düğmeler
  • Elektronik Vizör bulunması (EVF)

  Olympus C-770 UZ’nin eksileri:
  • Oto Fokus ışığının olmaması sebebiyle, düşük ışık şartlarında fokuslama zorluğu.
  • Max. Perde hızına sadece “M” Manuel Mod’da ulaşabilmesi.
  • Tam kullanım klavuzunun CD içerisinde bulunması
  • Yüksek zoom’da titreşim engellemek için “Image stabilization” olmaması.

  Olympus C-770 UZ hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için Buraya Tıklayabilirsiniz

  -----------------------------------------------------------------------------------------

  Nikon Coolpix 4600 / 5600

  Nikon giriş seviyesi için çıkartmış olduğu, bas-çek olarak nitelendirilen Nikon Coolpix 2200 and 3200’ün yerini alacak olan Nikon Coolpix 4600 ve Nikon Coolpix 5600 modellerini görücüye çıkarttı. Her iki fotoğraf makinesi de kompakt kasa üzerinde 1,8” LCD ekran barındıran, kırmızı göz engelleme, "D-lighting" teknolojisi ve bir çok ön tanımlı çekim modu içermektedir. İki model arasındaki en bariz fark, çözünürlükleridir. 4600 4MP, 5600 ise 5MP’lik çözünürlüklere sahiptirler. Aralarındaki diğer minik farkları aşağıda inceleyebilirsiniz.  Nikon Coolpix 4600 ve 5600'ün kutu içerikleri:

  2XAA Alkaline Kalem Pil
  Bilek Askısı
  USB Kablosu
  Audio/Video Kablosu
  Nikon PictureProject CD-ROM
  117 Sayfalık Kullanım Klavuzu

  Nikon Coolpix 4600 ve 5600 14MB’lık dahili hafızaya sahip olduklarından, kutu içeriğine hafıza kartı dahil edilmemiş. Dahili hafıza ile en yüksek kalitede 5-7 fotoğraf çekilebiliyor, daha fazlası için mutlaka bir hafıza kartına (Secure Digital) ihtiyaç var.
  Kutu içeriğine dahil edilen Alkaline Kalem Piller çok çabuk bitiyor, bunun yerine şarjedilebilen (2300mAh ya da 2500mAh) kalem piller satın almak çok daha fazla fotoğraflar çekilebilmesine olanak tanıyacaktır. 4600 ve 5600, 2000mAh 2XAA pil ile 340 ile 360 kare fotoğraf çekebilmektedir. Kalem pil ile çalışan fotoğraf makinelerini her zaman sevmişimdir.
  Ön tanımlı çekim modları (Sahne Modlar) içerisinde bulunan asistanlar sayesinde kolaylık sağlayan çekim modları. Özellikle fotoğrafçılığı yeni başlayan, giriş seviyesindeki kullanıcılar için kullanışlı bir özellik.

  Asistan Örnekleri


  D-Lighting özelliğine Nikon dijital flash adı vermektedir. D-Lighting sayesinde fotoğraf içerisinde karanlık kalan alanlar, flash meseafesinin yetmediği alanlar ve ters ışıkta yapılan ışık alamamış karanlık bölgeler aydınlatılmaktadır.

  Flash+D-Light Kapalı

  Flash+D-Light Açık

  Nikon Coolpix 4600/5600’ün artıları:

  İyi Fotoğraf kalitesi
  Bir çok ön tanımlı çekim modu
  Kullanışlı D-Lighting, Best Shot Selector modları.
  Kırmızı göz probleminde tatminkar sonuç.
  Menülerin kendi açıklamalarını yapan yardım sistemi
  Su altı kılıfına destek
  Ortalamanın üzerinde pil ömrü


  Nikon Coolpix 4600/5600’ün eksileri:

  Düşük ışık altında fokuslama zorluğu / Oto Fokus Asistan ışığının olmaması
  Dahili hafıza 14MB’dan daha büyük olabilirdi.
  Flash dolum süresi biraz uzun.
  Manuel kontroller olmaması
  Şarj edilebilir pil yerine normal piller (alkaline) içeren kutu içeriği.


  ------------------------------------------------------------------------------------------------


  Nikon COOLPIX 8800

  Nikon Coolpix 8700'ün dış görünümü ve bir çok özellikleri ile biribirine çok benzeyen, coolpix serisinin yeni amiral gemisi Nikon Coolpix 8800, 10X’lik optik zoom ve titreşim engelleme özelliği ile bir adım daha öne geçmektedir. Nikon tireşim engelleme özelliğini (image stabilization) ilk defa Coolpix 8800’de kullanmıştır. Şu anda da Nikon 35mm’lik tele objektiflerinde image stabilization özelliğini kullanmaktadır. Bu sayede yüksek zoom ile yapılacak çekimlerde rahatlık sağlamaktadır.  Nikon Coolpix 8800 Kutu İçeriği

  EN-EL7 Li-ion rechargeable pil
  Pil Şarj Cihazı
  Boyun Askısı
  Lens Kapağı
  Kablosuz Uzaktan Kumanda
  USB Kablosu
  Audio/Video Kablosu
  Nikon PictureProject CD-ROM
  159 sayfa Kullanım Klavuzu
  Çabuk Başlangış Klavuzu  Nikon firması 8700’den başlayarak (8800 dahil) yüksek megapixelli hi-end modellerinde kutu içeriğine hafıza kartı dahil etmeyi nedense uygun görmemiştir. Bu sebeple coolpix 8800 almayı düşünüyorsanız mutlaka bir hafıza kartı da satın almanız gerekecek. (512 MB öneriyorum) Coolpix 8800, CF Type I, Type II ve MicroDrive hafıza kartları ile uyumludur

  Nikon 8800 Teknik Özellikler

  Aksesuarlar  Coolpix 8800 EN-EL7 lithium-ion pil ile çalışmaktadır. Tam dolum yapıldığında 240 kare çekim yapılabilmektedir. 8700 tam dolum ile 210 çekim yapıyordu. Coolpix 8800 aynı zamanda MB-CP11 battery grip kullanılarak kalem pil (6XAA) ile de çalışabilmektedir.

  Nikon MH-56 şarj cihazı EN-EL7 pili yaklaşık olark 2,5 saatte tam dolu hale getirebilmektedir.

  MH-56 Şarj Cihazı  Coolpix 8800 aynı zamanda kutu içeriğine dahil edilen uzaktan kumanda ile de çekim yapabilmektedir. Self Timer kullanmak istemeyenler için ideal bir çözüm. Ayrıca coolpix 8800 tıpkı coolpix 8700 gibi magnezyum alaşımlı, hafif ve sağlam şase/kasaya sahiptir.

  Kablosuz Uzaktan Kumanda

  Magnezyum Alaşımlı Kasa

  Coolpix 8800'de Mode Dialer ile macro ve sonuz odak uzaklıkları arasında manuel fokus ayarı yapılabilmektedir.

  Manuel Fokus

  Özellikle kişiselleştirilmiş menüler arasında geçiş yaparken ya da çekim değerlerine çok çabuk ulaşabilmek ve pil durumunu kontrol edebilmek için , arkadan aydınlatmalı ikinci LCD ekran gerçekten çok kullanışlı.

  Aydınlatmalı ikinci LCD Ekran

  Şimdi de coolpix 8800'de bulunan, lens kaydırmalı optik sabitleyici (titreşim engelleme) örneklerini inceleyelim. Fotoğraflar 1/15 perde hızında ve elde çekilmişlerdir. Örnek 1'de titreşim engelleme kapalı, örenek 2'de ise titreşim engelleme açıktır.

  Ör:1 <--> Ör:2


  Nikon Coolpix 8800’ün Artıları:

  Çok iyi fotoğraf kalitesi
  Magnezyum alaşımlı şase/kasa
  Efektif 10X Zoom ve titreşim engelleme (image stabilization)
  Tamamen Manuel kontroller
  Dönebilir LCD ekran
  Çok iyi Macro Modu
  Çöünürlüğü yüksek EVF (Eletronik Vizör)
  Oto Fokus asistan lambası
  Sıfır Kırmızı Göz
  Kişiselleştirilebilir menüler ve düğmeler
  External Flash ve Geniş aksesuarlar
  RAW formatını desteklemesi
  Kullanışlı D-lighting özelliği
  Kullanışlı arkadan aydınlatmalı ikinci LCD ekran.


  Nikon Coolpix 8800’ün Eksileri:

  Ortalamanın biraz altında performans (açılış-fokuslama zamanı, iki çekim arası ve sıkıştırılmamış formatta çekimde)
  Ortalamanın biraz üzerinde noise ve geniş açıda barrel bozulma  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkan -- 30 Ekim 2005, 22:58:30 >
  |
  |
 • Binbaşı
  1935 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sutozu

  Bu mesaj silindi.
  hocam cok iyi olmuş böyle bir üst konu
  ayrıca bu topici ilerletip daha fazla ürün portföyü sunulursa daha çok potansiyel kullanıcıya ulaşılmış
  tebrik ederim hocam
  |
  |
 • Yüzbaşı
  886 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ugurel

  hocam cok iyi olmuş böyle bir üst konu
  ayrıca bu topici ilerletip daha fazla ürün portföyü sunulursa daha çok potansiyel kullanıcıya ulaşılmış
  tebrik ederim hocam

  Alıntıları Göster
  Hocam teşekkürler..çok faydalı olucağına inandığım bir çalışma olmuş..tebrikler..
  |
  |
 • Teğmen
  154 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: CHATPATH

  Hocam teşekkürler..çok faydalı olucağına inandığım bir çalışma olmuş..tebrikler..

  Alıntıları Göster
  teşekkürler dostum, çok faydalı bir link açmışsın.
  başka ürün incelemeleri de gelirse peşinden 'dadundan yinmez' valla!
  |
  |
 • Yüzbaşı
  331 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: bagcanbora

  teşekkürler dostum, çok faydalı bir link açmışsın.
  başka ürün incelemeleri de gelirse peşinden 'dadundan yinmez' valla!

  Alıntıları Göster
  albayım çok güzel bir çalışma sizdende bu beklenir tebrikler
  devamının gelmesi dileğiyle...
  fakat tek sorun benim bildigim kadarıyla bu makineler türkiyede satışa henüz sunulmadı yanlış biliyorsam sizlerden çok özür diliyorum.

  saygılarımla
  |
  |
 • Binbaşı
  1935 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: WiLdGuNmAn

  albayım çok güzel bir çalışma sizdende bu beklenir tebrikler
  devamının gelmesi dileğiyle...
  fakat tek sorun benim bildigim kadarıyla bu makineler türkiyede satışa henüz sunulmadı yanlış biliyorsam sizlerden çok özür diliyorum.

  saygılarımla

  Alıntıları Göster
  erkayalar iki hafta içersinde a510/520 nin piyasaya sürüleceğini söyledi
  |
  |
 • Yarbay
  3853 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ugurel

  erkayalar iki hafta içersinde a510/520 nin piyasaya sürüleceğini söyledi

  Alıntıları Göster
  Mertkan Hocam ellerine sağlık. Çok güzel bir çalışma oldu.

  Bu çalışmadan yola çıkarak arkadaşlarımızın bu konu içerisinde görüşlerini, sorularını dile getirmeleri çok doğru bir hareket olacaktır.
  |
  |
 • Binbaşı
  1002 Mesaj
  Güzel bir çalışma,eminimki çoğu dostumuza yardımcı olacaktır
  |
  |
 • Yüzbaşı
  886 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: cekenski

  Güzel bir çalışma,eminimki çoğu dostumuza yardımcı olacaktır
  Başlangıç için dijital makine satın almak isteyen arkadaşlar şu an için sd110 canon makineyi inceleyebilirler..i.order kanalıyla satın alınacak bu makinenin amazon.com fiyatı 149$ Türkiyeye eve teslim herşey dahil fiyatı i.o ile 250milyontl civarı.. tr deki piayasa fiyatı 550-600m olduğu düşünülürse bence gayet makul fiyat ..  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CHATPATH -- 9 Mart 2005, 0:43:44 >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  814 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: CHATPATH

  Başlangıç için dijital makine satın almak isteyen arkadaşlar şu an için sd110 canon makineyi inceleyebilirler..i.order kanalıyla satın alınacak bu makinenin amazon.com fiyatı 149$ Türkiyeye eve teslim herşey dahil fiyatı i.o ile 250milyontl civarı.. tr deki piayasa fiyatı 550-600m olduğu düşünülürse bence gayet makul fiyat ..

  Alıntıları Göster
  quote:

  Orjinalden alıntı: CHATPATH

  Başlangıç için dijital makine satın almak isteyen arkadaşlar şu an için sd110 canon makineyi inceleyebilirler..i.order kanalıyla satın alınacak bu makinenin amazon.com fiyatı 149$ Türkiyeye eve teslim herşey dahil fiyatı i.o ile 250milyontl civarı.. tr deki piayasa fiyatı 550-600m olduğu düşünülürse bence gayet makul fiyat ..

  +1
  çok doğru bir tespit..önceden farkına varsaydım belki bende Canon A510 veya A520 alabilirdim..hayırlısı neyse bende Nikon 2200'ümle idare ederim bi süre  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sutozu -- 9 Mart 2005, 12:01:28 >
  |
  |
 • Teğmen
  113 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sutozu

  quote:

  Orjinalden alıntı: CHATPATH

  Başlangıç için dijital makine satın almak isteyen arkadaşlar şu an için sd110 canon makineyi inceleyebilirler..i.order kanalıyla satın alınacak bu makinenin amazon.com fiyatı 149$ Türkiyeye eve teslim herşey dahil fiyatı i.o ile 250milyontl civarı.. tr deki piayasa fiyatı 550-600m olduğu düşünülürse bence gayet makul fiyat ..

  +1
  çok doğru bir tespit..önceden farkına varsaydım belki bende Canon A510 veya A520 alabilirdim..hayırlısı neyse bende Nikon 2200'ümle idare ederim bi süre

  Alıntıları Göster
  gercekten cok yararlı bi yazı okuduguma inanıyorum, baska modellerle ilgili de bilgilerini bizi aktarırsan cok seviniriz...
  |
  |
 • Yarbay
  2622 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: B.R.S

  gercekten cok yararlı bi yazı okuduguma inanıyorum, baska modellerle ilgili de bilgilerini bizi aktarırsan cok seviniriz...

  Alıntıları Göster
  hmm canon un marifetleri gerçekten büyük mtkn3 e de tesekkürler güsel bir rehber olmus bisim için peki canonu olympusla karsılastırmka gerekirse ne derdinis?mesela benim su anda sony dsc t1 den terfi etme sıkıntım var ve özelliklerini karsılastrısam da sizin tecrübelerinizi de okumak isterim sadece firmanın belirttiği teknik özelliklere güvenmek yetersiz bence..
  burda kalabalık etmeyeyim zaten foruma bi mesaj attım iliglenen arkadaslar varsa düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim (bkz. "DSC T1(Satılıktır) yerine yeni kamera ne almalıyım?" başlıklı konu)
  |
  |
 • Binbaşı
  1935 Mesaj
  arkadaslar sonunda steve digicams sitesinde a510/520 nin incelemeleri gelmiş mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.
  http://www.steves-digicams.com
  |
  |
 • Yüzbaşı
  814 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ugurel

  arkadaslar sonunda steve digicams sitesinde a510/520 nin incelemeleri gelmiş mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.
  http://www.steves-digicams.com
  quote:

  Orjinalden alıntı: ugurel

  arkadaslar sonunda steve digicams sitesinde a510/520 nin incelemeleri gelmiş mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.
  http://www.steves-digicams.com

  belirttiğin iyi oldu..çok ayrıntılı ve kapsamlı bir site ..makine seçiminde yeni üye olan arkadaşlara bu siteyi önermek lazım..
  |
  |
 • Yüzbaşı
  274 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sutozu

  quote:

  Orjinalden alıntı: ugurel

  arkadaslar sonunda steve digicams sitesinde a510/520 nin incelemeleri gelmiş mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.
  http://www.steves-digicams.com

  belirttiğin iyi oldu..çok ayrıntılı ve kapsamlı bir site ..makine seçiminde yeni üye olan arkadaşlara bu siteyi önermek lazım..

  Alıntıları Göster
  D70 Digital SLR Camera (Lens sold separately) arkadaşlar kusura bakmayın buna bir cevap arıyorum ingilizcem biraz kıt da buna bir cevap lütfen. Teşekkürler.
  |
  |
 • Yarbay
  3674 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: yuppi

  D70 Digital SLR Camera (Lens sold separately) arkadaşlar kusura bakmayın buna bir cevap arıyorum ingilizcem biraz kıt da buna bir cevap lütfen. Teşekkürler.

  Alıntıları Göster
  Lens Sold Separately-->Objektif makineden ayrı olarak satılıyormuş.
  Kısaca D70 için bir fiyat bulduysan objektif hariç sadece makine. D70 üzerine extra objektif alman gerekecek.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkan -- 12 Mart 2005, 22:48:33 >
  |
  |
 • Binbaşı
  1589 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ugurel

  Bu mesaj silindi.

  Alıntıları Göster
  a520 küçükse almayı düşünürüm
  |
  |
 • Onbaşı
  15 Mesaj
  teşekkürler
  |
  |
 • Yarbay
  2622 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: greenlion

  teşekkürler
  olympussun eklenmesi oldukça güsel olmus bi de su canon ixus serisini tanıtsan bise ne güsel olurdu kolay gelsin tesekkurler inceleme için..
  |
  |
 • Yarbay
  3674 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: frostburn

  olympussun eklenmesi oldukça güsel olmus bi de su canon ixus serisini tanıtsan bise ne güsel olurdu kolay gelsin tesekkurler inceleme için..

  Alıntıları Göster
  Sevgili Melih,

  Vakit buldukça ön incelemeleri güncelleyeceğim. Bu arada IXUS'lara da sıra gelecek. Hangi modelini merak ediyorsun?
  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
En ucuz kedi maması fiyatları
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,655
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.