Şimdi Ara

FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ VE ÖN İNCELEMELER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.733
Cevap
21
Favori
1.196.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hp photosmart 945 hakkında ne dusunursunuz .
    daha cok manzara resmi cekmek istiyorum.
  • Sevgili @SA30_303,

Forumumuz içerisinde kısa bir arama (search) yaparsan HP 945 ile ilgili çok daha fazla detaylı bilgilere ve çekilmiş fotoğraflara ulaşabilirsin.
  • teeskkurler
    hp 945 diye arttım ama hic bilgiye rastlanmadı diyor.
  • Sevgili @SA30_303

Ben de aynı aramayı yaptım ama bir çok sonuca ulaştım. İstersen aşağıdaki link'e tıklayabilirsin.

HP 945 Search Link
  • @mtkn3
    Evet. Doğru bilgilere ulaşmışsın. Beni kandıran adamların katalogları oldu. Beliki firmware update'i ile falan eklenebilen ir özelliktir(en azından işime öyle geliyor). Eğer firmware update'i ile olacaksa artık son noktaya yaklaştık demektir. Yarın Beyaz bilgisayarı arayıp detaylı bilgi isteyeceğim. Yardımcı olurlar mı bilmem. Yarın konuşup göreceğiz. Bağlatınızın dial up olduğunu söylemiştiniz. Size baya eziyet verdim. Kusura bakmayın. İyi geceler.
  • Az önce Distrübütör firmayı aradım. Tam olarak cevap veremediler. Biz size daha sonra döneceğiz dediler. Ama daha dönmediler. Bakalım bekleyip göreceğiz. Kolay gelsin.
  • bu arada kodak N14 makina hakkında bilgisi olan (bu makine ile çalışıp yorum yapacak) varsa iyi olur. Bir sürü para verip bu makinayı alacağız sonra iyi çıkmazsa veya istediklerimim tam olarak yapamazsam zor durumda kalırım.. varmı bilgisi olan ???
  • kardeşim ÇOOOOK teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmalarının devamını diliyorum. Kolay gelsin
  • Evet hala telefon bekliyorum ne arayan var ne soran. Sanırım daha çooook bekleyeceğim...
  • SANA DA BU YAKIŞIR ALBAY KARDEŞİM HELAL OLSUN
  • @mtkn3
    Hocam makinanın özelliklerini mi değiştiriyorlar yoksa bana mı öyle geliyor?
    http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/c7000.html Linke bir bakarsanız demek istediğimi anlarsınız. İyi geceler. Kolay gelsin. Bu arada hala arayan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsunami41 -- 6 Nisan 2005, 1:00:56 >
  • Sevgili Ömer,

Ön inceleme sitelerinde de yazlım hataları yapılmış olabilir. Ben de bu tip hatalarla çok karşılaştım ve site yöneticilerine mail gönderdim, sonradan düzeltiyorlar. Bence en doğru kaynak makinelerin kendi resmi siteleridir. Sanırım yukarıda hem C-70 hem de C-7000'in resmi sitelerine linkler vermiştim
  • @mtkn3
    quote:

VGA (640 x 480 pixels), at 30 frames/sec.: limited to 17 sec. Up to the capacity of the xD-Picture Card: VGA (640 x 480 pixels), at 15 frames/sec.: 35 sec. QVGA (320 x 240 pixels), at 30 frames/sec.: 48 sec. QVGA (320 x 240 pixels), at 15 frames/sec.: 1min 36 sec. with 32MB card

Hocam resmi sitesi sanırım güncellenmiş. Böyle yazdığını hatırlamıyorum. Sitede de ne demek istemiş tam olarak anlayamadım.
  • Sevgili Ömer,

Resmi sitesinde yazanları tercüme etmeye çalışayım, ayrıca yine bir konuyu tekrar etmek istiyorum. Bence fotoğraf makinelrinde bulunan video çekim özellikleri üzerinde bu kadar fazla durma.

VGA modunda (640X480 çözünürlükte) 30 kare/saniye: 17 saniye
    XD hafıza kartı kapasitesi ile sınırlı olarak: VGA modunda (640X480 çözünürlükte) 15 kare/saniye. :35 saniye.
    QVGA modunda (320 x 240 çözünürlükte), 30 kare/saniye.: 48 saniye
    QVGA modunda (320 x 240 çözünürlükte), 15 kare/saniye.: 1dakika 36 saniye. (32MB hafıza kartı ile)
  • @mtkn3
    Hocam haklısın ama şu anda takmış durumdayım videoya. Hafıza kartıyla sınırlı olarak 640*480 15fps diyor ama denediğim makinada 640*480 15fps bile sınırlıydı. Hafıza kartına bakmaksızın 33sn kayıt yapılabiliyordu max. Ayrıca 640*480 30fps de 17sn çekince hafıza kartı doluyor. Ama 640*480 15fps 33sn çekince kart dolmuyor ama kayıt kesiliyor.
  • @mtkn3
    Hocam bir de geçen gördüm. Casio EX-Z750 var. O nasıl bir makina? Biliyorum çok soru sordum ama kusura bakma artık.
    Makinayla ilgili bir linkhttp://www.dpreview.com/news/0502/05021502casioz750z57.asp
    shutter speede dikkat. Bir yazım hatası falan olabilir mi? İyi geceler. Kolay gelsin.
  • Sevgili Ömer,

Casio EX-Z750 hakkında en doğru bilgilere Buraya TIKLAYARAK ulaşabilirsin.
  • Yelpaze biraz daha genişledi
    Arasında kaldığım modeller
    *Casio EX-P600......+...............Casio USA sitesi..........Casio UK sitesi
    *Casio EX-P700......++.............Casio USA sitesi..........Casio UK sitesi
    *Casio EX-Z750......++++.........Casio USA sitesi..........Casio UK sitesi
    *Casio EX-Z57........+..............Casio USA sitesi..........Casio UK sitesi
    *Olympus C-70.......++.............Olympus USA sitesi.....Olympus UK sitesi
    *Pentax Optio 750z..+++......... Pentax USA sitesi........Pentax UK sitesi
    *Sony DSC T3.........+++..........Sony UK sitesi

(Not: Makinaların yanındaki + lar kendi kafama göre belirlediğim bir puanlandırmaya göre ve 5+ üzerinden yapıldı. 5+ alanı bulunca hemen alacağım. Yeni öğrendiğim bilgilere göre puanlar değişecektir.)

Bazı modeller arasında neredeyse hiçbir bağlantı yok gibi. Herhalde ben ne istediğimi bilmiyorum.

• @mtkn3
    Hocam ben yazana kadar sen koymuşsun linki sağol. Bende epey bi araştırdım. önceki koyduğum linkte min shutter speed yanlış yazılmış. Bir de liste halinde verdiğim fotolarda hangisini seçersin sen olsan? Ben kararsız kaldım ama sanki EX-Z750 istedikleri daha iyi şekilde veriyor gibi. Ama dijital kameralar hakkında pek fazla bilgisi olmayan biri için seçim yapmak bayağı zor. Mesela diyafram aralığı kavramının ne olduğunu daha anlayabilmiş değilim. Yardımcı olduğun için sağol. Artık sıkıldın sanırım. Kolay gelsin. Başını ağrıttığım için kusura bakma. İyi geceler.
  • Sevgili Ömer,

Seçim yelpazen oldukça geniş, bunu en fazla 3 makine olacak şekilde azaltırsan seçim yapmanda çok daha kolay yardımcı olabilirim. Ayrıca tam olarak fotoğraf makinesinden istediğin özellikleri de yazarsan daha iyi olur.

Diyafram konusunda ise; "Ders: Fotoğraf Çekim Teknikleri" konulu başlıkta yazdıklarımı okuyabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.