Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Forumda görmek istediğiniz özellikler ve altforum önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
510
Cevap
3
Favori
13.562
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Forumla İlgili Önerileriniz, Sorunlarınız >> Forumda görmek istediğiniz özellikler ve altforum önerileri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Kullanıcı Deneyimi Araştırmacısı
   3929 Mesaj
   25 Aralık 2018 17:10:02 Konu Sahibi
   Selamlar,

   Forumun, anasayfanın ve mobil uygulamaların sürekli gelişmesi, kullanımın kolaylığını arttırmak için düşünce ve önerilerinizi bekliyoruz arkadaşlar. Hayata geçen çalışmalar için belirli süreliğine "Kıdemli Yarbay" rütbesi verilecek.

   Mesaj sayısı hariç bölümüne hakim, mesajları ile diğer üyeleri yönlendirici, örnek davranışlar sergileyen, herkesçe bilinen, saygılı müdavimlerimize "Kurmay Yarbay" rütbesi verilecektir.Bu rütbeyi almak için herhangi bir yönetici/admin'e özel mesaj yolu ile başvurabileceğiniz gibi hakettiğini düşündüğünüz arkadaşlarınız için de yine yönetici/adminler ile iletişime geçebilirsiniz. Yapılacak kısa değerlendirme neticesinde özel rütbeler hesaplarınıza tanımlanacaktır. Kurmay Yarbay rütbesi alan üyelerimizin örnek davranışlarını ve foruma katkılarını sürdürmesi beklenir.

   Ayrıca foruma eklenmesinin iyi olacağını düşündüğünüz alt forum önerilerini de bekliyoruz.

   Katılımınız, düşünceleriniz ve önerileriniz bizim için önemli.

   İyi forumlar :)
   < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >   |
   |
   _____________________________
   make DH great again
  • Yarbay
   4904 Mesaj
   25 Aralık 2018 17:15:03
   "CİMER" butonu.

   Bu aralar özellikle yeni üyelerin görevlerini yerine getirmelerini kolaylaştırır.
   _____________________________
  • Yarbay
   3168 Mesaj
   25 Aralık 2018 17:34:42
   alkol ve gurme bölümü
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   524 Mesaj
   25 Aralık 2018 19:04:30
   "Siyasi Partiler" bölümü yapın.Herkes sevdiği parti bölümünde takılsın...Gerçi öyle olunca da sıkıcı olur, kavga falan yok!   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lumibrite -- 28 Aralık 2018; 18:14:52 >
   _____________________________
  • Yarbay
   6901 Mesaj
   25 Aralık 2018 19:15:36
   Şunlar olursa çok sevinirim:

   - Troll ifşa bölümü ve trollerin şikayet edilme sayılarının listesi, renklendirme ile de aşırılıkları belli edilsin, mesela aynı ip veya eposta veya tel-no ile yeni hesap açmış mı? ip adresi yerine mac adresi de olabilir.
   - Youtube için "DH tüp" eklerken istediğim saniyeden başlayabilmesi özelliği, t=25 diyorum hep sıfırdan başlıyor mesela, 20 dakikalık videonun sadece 1 dk sı gerekliyken bu özellik güzel olur
   - Donanımhaber server erişim hızı göstergesi iyi olur çünkü bazen siteye giremiyorum sadece bende mi sorun oluyor bilmiyorum.
   - Donanımhaber yarışma düzenlesin, mesela server tarafında çalışan bir fonksiyonun optimizasyonu gibi, ödülü de 2. el(hatta 3. el) veya donanım haber incelemelerinden çıkmış ekran kartları olsun. Dijital sanat veya içerik yarışması da olabilir bilmiyorum.
   - Donanımhaber'de en haftanın, günün, yılın en çok tıklanan(veya okunan) konuları, en çok + puan alan mesajları, yeni banlanan üyeler gibi şeyleri öğrenebileceğimiz bir bölüm de güzel olabilir.
   - Gif oynatma bazen çalışmıyor, sanırım dışardan link olarak verince öyle çalışabiliyor, bilgisayardan yükleyerek de çalışırlarsa çok makbule geçer.
   - Donanımhaber'de yapılan bir espri, şaka veya tekerlemenin ilk kim tarafından kullanıldığını otomatik belgeleyen bir program parçası da fena olmaz. Atıyorum, "dolar bahane, istikrar şahane" gibi bir sözü dh'de ilk kim söylediyse, o cümlenin üzerinde mouse imleci bekletildiğinde adı(üye adı veya nick) çıksın ve şakadan "telif hakkı bu üyeye aittir" desin veya ünlülerin sözlerinde yaptıkları gibi sağ alt köşeye adını koysun.
   - Yararlı bilgiler diye bir bölüm olsun. Yoğurt yemek ömrü uzatır mı, çok fazla bilgisayar oyunun zararları nelerdir, ışık hızı ne kadardır gibi rastgele yararlı olması muhtemel bilgilerin olduğu, google'da birinin birşey arattığında sayfaya gelip görmesini sağlayacak yararlı ve doğru içeriklerin olduğu, ekşi sözlükten daha kaliteli bir ortamı olan ama resmi sayfalar kadar da kasmayan bir bölüm.
   - Fotoğraf galerisi ekleyebilme özelliği olursa güzel olabilir. Resimleri tek tek eklemek genellikle güzel gözükmüyor ve yorucu oluyor. "Çerçeveli resim ekle, resim dizisi ekle" gibi seçenekle 20 resim yükleyip bunları sağdan sola film şeridi gibi çevirip bakabileceğimiz bir araç güzel olurdu. Sağdan sola akmaları şart değil, nasıl göze daha güzel gözüküyorsa. Hem alttaki "Dosya" satırında resim ekleme düğmesinin sağ tarafında ek düğme koymak için bolca alan var. Galeri, video galeri, hatta bazı sitelerden adres yapıştırınca o sayfayı tarayıp ona göre formatlı yazı bile koyabilsin. Formatı sabit olan sitelerde yararlı olabilir, kullanıcının yükünü azaltır en azından. Ayrıca fotoğraf galerisi otomatik olarak resimleri boyutlandırırsa ekranda veya telefonda sorun çıkmamış olur.
   - Bir adet screenshot alma düğmesi olsun ama sadece resmi değil o anki server kayıtlarını da belgeleyen bir yapısı olsun, sonra teröristin biri birşey yazdığında bunu kanıtlamak zor olmasın. Fotoşop deyip yırtamasınlar.
   - Çok çok önemli oyun-film içeriklerinde çift seviyeli spoiler seçeneği olsun. Biri yanlışlıkla spoilera tıklarsa "emin misin" diye (ama yazar tarafından seçenekli olarak) ek olarak soru sorulsun.
   - Günlük mesaj artılama limiti olsun. Kişi başına günlük 5 adet, kullanılmadığında birikebilsin ama 25 adette dursun.
   - Artılamanın yanına bir de kişi başına ayda veya yılda sadece bir kez verilebilen çarpma olsun. 55 puanı olan mesajı katlayıp 110 yapsın. 2 kişi katlarsa 165 olsun gibi. Mesaj başına en fazla 5 çarpma verilebilsin.
   - Ülke ve dünya gündemi bölümündeki küfürler-rencide etmeler otomatik olarak spoiler içine alınsın.
   - Donanımhaberin serverları ile cloud gaming yapılabilirse çok makbule geçer. Haftanın en çok tıklanan mesajları veya konularının yazarları burada oyun oynayabilsin. Dh "bulut oyun" sayfasına girerek.
   - Alarm ekleme özelliği olsun. Tıpkı mention gibi eklensin ama sadece mesajı o alarmda belirtilen kullanıcı okuduğu zaman bildirim gelsin. Mesaj okundu bildirimi yani.
   - Tıklanınca dinlenilebilen müzik parçası ekleyebilelim. Belki youtube için kötü olabilir ama internet bandgenişliğimiz için iyi, özellikle son zamanlarda yavaşlamışken.
   - Daha çok gülücük ekleme kısmında balonlarla kutlama seçeneğinin farklı fazlarla başlayan halleri de eklensin böylece birsürü balonlu dans figürü eklediğimizde yaptıkları hareketler daha doğal gözüksün, aynı anda aynı hareketi yapmasınlar.
   - Benchmark bölümünde DH benchmark sayfası olsun. Kullanıcılar bu sayfaya girip "benchmark" düğmesine basınca javascriptle tüm çekirdeklere yüklenip, performansa göre puan çıktısı versin ve sayfada en çok puanı olan otomatik olarak en tepeye çıksın ve nickinden ateşler çıksın. İkinciye madalya verilsin, üçüncüye de günlük 1 mesaj artılama ödülü. DH yazılım ekibi çeşitli javascript benchmarkları eklesinler, kullanıcılar da her gün kapışsın.
   - Anket açarken birden fazla seçeneğe tıklayabilme özelliği seçenekli olarak eklensin. Ankette hangi işte çalıştığımız sorulduğunda hem öğretmen hem taksici diyebilelim.
   - Quote gibi başka bir özellik daha eklensin, içerisindeki yazıyı çeşitli dillere çevirebilsin. Birine birşey anlatamadığımız zaman lazım olabilir.
   - Yazıyı quote gibi başka yeni bir özelliğin içine eklediğimizde o yazı 3 boyutlu olup ekrandan çıkacak gibi gözüksün. Sayfayı scrolladığımızda birden ekranın önünde gerçekmiş gibi kayarak geçsin. Bunun kullanımı da sınırlı olsun, yılda 1 kere 1 mesajda.
   - Mesaja gelen cevapları mesajın sağında veya solunda görebilme özelliği. Bazen troller konuları çok kirletiyorlar scollamak yoruyor. Verilen cevaplar ilgili mesajın tabının içinde açılarak görülebilirse belki kirlilik azalabilir. Konu açıldı, düz mesajlar alt alta, ikinciye cevap geldi sağa doğru kayan tablar şeklinde, onlara gelen cevaplar da onların altına doğru, birbirlerini örtmeyen, okunmalarını engellemeyen bir şekilde. Şöyle de olabilir: yine herşey altalta ama sağ tarafa kayınca sonraki mesaj sayfası gelsin. Yani bir hareketle 30 mesaj birden geçebilelim ama bunu dinamik yapsın, sayfayı yeniden yüklemesin çünkü reklamları yüklemek ölüm.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 25 Aralık 2018; 20:46:2 >
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   281 Mesaj
   Eski Kullanıcı Adı:
   El-Ezher


   25 Aralık 2018 19:30:59
   Forumda din bölümü olmaması büyük eksiklik

   Böyle bir bölüm açılırsa, gönüllü olarak hiçbir karşılık gözetmeksizin yönetici olmaya hazırım.


   Amaç din propagandası yapmak falan olmayacak,sadece din ile ilgili konular üzerinde bilgi alışverişi

   Selam ve dua ile   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
  • Teğmen
   105 Mesaj
   25 Aralık 2018 20:02:20
   psikoloji psikiyatri bölümü olabilir   aşkla ilgili ayrı bir forum olabilir
   |
   |
   _____________________________
   bu üye tipsiz asosyal sosyal fobili ve düşük IQ ludur vurun ensesine alın ekmeğini
   KAFAMIN ARKASI DÜMDÜZ EKMEK KAFALIYIM
  • Çavuş
   64 Mesaj
   25 Aralık 2018 20:08:41
   Sayfa düzenini tutturabilseniz yeter. 138. Sayfaya tıklıyorum, silinen mesajlar yüzünden son sayfa (bazen son 1-2 sayfa) gösterilemiyor.
   |
   |
   _____________________________
   Çünkü onlar; kararlarından emin oldukları için dostlarını uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı ama uzaklaştırılan dost düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu ...
  • Yüzbaşı
   591 Mesaj
   25 Aralık 2018 20:21:13
   Forum çok yavaş önce onu hızlandırın yenilikler sonra gelsin.
   _____________________________
  • Bölüm Yetkilisi
   7605 Mesaj
   26 Aralık 2018 11:22:53
   -Popüler/öne çıkan konular forum için filtrelemesi olabilir. Birkaç ay sonra ana sayfa yine TYT/AYT mesajlarıyla dolacak bu da forumun işlevini düşürüyor. Futbol, tv başlıklarını istemeyenler de böylece rahat etmiş olur.


   -Mobilde spoiler butonu çok uzun zamandır çalışmıyor onu bir çözün artık.


   -Sinema forumunda alt forum olarak çizgi roman filmleri olabilir böylece sinema genel daha temiz kalır.


   -Diziler için bitmiş diziler ve devam edenler şeklinde 2 alt kategori olabilir.


   -Oyun forumlarına güzel bir düzenleme lazım bildiğim kadarıyla Battle Royale alt forumu daha yok moba var mı hatırlamıyorum. Bu haliyle çok işlevsiz.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________


   I'm Commander Shepard and this is my favorite Steam account on the Citadel

   Origin: TheHumanSpectre UPlay: TheHumanSpectre Battle.Net: Shepard#22730

   İzlediğim diziler için TV Time profilim
  • Yarbay
   5935 Mesaj
   26 Aralık 2018 11:32:26
   Parçalara ayırarak ölümüne sebep olduğunuz Kültür Tarih Bilim bölümünü, felsefe ayrı olacak şekilde, tekrar birleştirirseniz ölümden kurtulabilir. Günlerce mesaj atılmadığı oluyor. İçine ettiniz güzelim bölümün.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 26 Aralık 2018; 11:32:52 >
   _____________________________
   A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!
   MSI X99A Gaming 7, Nvidia Gtx980, Core i7 5820K, Dark N10, Logitech Z523, Samsung 46C750, Philips 273ELH, Samsung Note 10.1, iPhone 6 Plus 64GB, Razer Kraken 7.1, Sony PS4,
  • Yarbay
   7172 Mesaj
   26 Aralık 2018 11:34:57
   - butonu geri gelsin. Ayrıca +18 bölümü istiyoruz. Bölümün adminliğine de talibim.
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   676 Mesaj
   26 Aralık 2018 11:45:07
   1)Bedelli Askerlik alt bölümü kesinlikle şart.Konular çok dağınık açılıyor.Kisa donem-uzun dönem bölümü içerisinde fark edilmiyor.

   2)İş ilanları bölümü açılmalı.Üyeler cv'lerini,çalışma şartlarını ortaya koyarak kendilerini gösterebilecekleri gibi iş arayanlar açısından da faydalı olur.

   3)Foruma gelmesini istediğim özellik,cezalara itiraz olması. Bazen yöneticilerimiz öyle saçma cezalar veriyor ki akla mantığa aykırı.Üyelerin cezalara itiraz edip,kıdemli yöneticiler tarafından değerlendirilmesi gerekir.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
  • Binbaşı
   1153 Mesaj
   26 Aralık 2018 11:52:11
   Yapay zeka destekli Trol engelleyici eklenti istiyorum.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   8075 Mesaj
   26 Aralık 2018 11:58:26
   Yazacaklarımın birkaçı söylenmiş ama dikkat çekmesi açısından bende yazayım tekrar;

   - Mobilde spoiler buttonu hala çalışmıyor.


   - DH tüp kafasına göre çalışıyor bazen bişeye yaramıyor


   - Sinema bölümü çok fazla ÇR konusu ile dolu aslında DC-Marvel filmleri için ayrı bir bölüm açılabilir. Eskiden daha iyiydi sinema bölümü.


   - Biraz değişik bir öneri gibi gelebilir bu söyleyeceğim ama smurf hesapların önüne geçilmesi için ekşide'ki gibi daha basit bir sistem yapılabilir. Yeni üyeler çatır çutur mesaj yazamasın belli bir süre geçsin. Adam gıcık olduğu birine smurf açıp yardırıyor


   - Bu özellik son zamanda eklendi sanırım; bir konuda ki son girilen mesaj bölümü kırmızı gözüküyor gözümüz kanıyor onu geri kaldırın.


   - Forumlarım kısmında son mesaja gidemiyoruz mesaj silindi diyor bu sorunun sıklaştığı oluyor.


   - Eskiden ''eksi'' basma vardı madem artı basıyoruz eksi de geri gelsin iyiydi.


   - Daha çeşitli emoji eklenebilir yıllardır aynısı.


   - Bazen mesajı yazıp yolladığımız anda forum çöküyor veya ikişer ikişer gidiyor tekli mesajlar bunada dikkat edilse iyi olabilir.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
   I am Bane and I could kill you... but death would only end your agony and silence your shame.
   Instead, I will simply...BREAK YOU!
   -Bane
   Steam: -Bane
  • Yarbay
   15603 Mesaj
   26 Aralık 2018 12:15:14
   - Her şeyden önce forum çok yavaş. Bütün sürümlerde.


   - Mobil sürüme çok fazla reklam eklenmiş.


   - Tablet sürümünde konulara gelen son mesajlar görünmüyor.


   - Mobil sürümde Popüler Forumlar kategorisi "gizle" butonuna tıkanmasına rağmen gizlenmiyor.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
   Intel Core i5 8400 2.80 Ghz ● Asus Z370 Tuf Pro Gaming 2133mhz-4000mhz(OC) ● Corsair 8GB Vengeance Lpx 3000mhz CL16 DDR4 ● Gigabyte GeForce GTX1070 Windforce OC 8GB GDDR5 256 Bit ● WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) ● Adata 120GB SU650 SATA SSD ● PowerBoost Royal VK-G1004S ● CoolerMaster 600W MasterWatt Lite 80+ ● Gamepower 23.6" GPR24C144 1ms 144hz
  • Yarbay
   2134 Mesaj
   26 Aralık 2018 12:29:25
   Dertlesme ve Kız Meselesi alt forumlari gelsin incideki gibi

   Yoksa konu disi kiz konulariyla dolup tasiyor biri derdini anlatinca troller basiyor konuyu bu iki olayin konu disindan kesin surette ayrilmasi lazim   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
  • Kullanıcı Deneyimi Araştırmacısı
   3929 Mesaj
   26 Aralık 2018 12:57:19 Konu Sahibi
   Tüm mesajlar tek tek okunup değerlendiriliyor arkadaşlar, katılmaktan çekinmeyin. iyi forumlar.
   |
   |
   _____________________________
   make DH great again
  • Binbaşı
   1345 Mesaj
   26 Aralık 2018 13:00:57
   Forum sadece hızlansın bir de sürekli çökmenin önüne geçilsin   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
son dakika
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,140
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.