Şimdi Ara

İzmir için otomobil hakkında her konuda yer önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
4
Favori
6.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arabamı yeni aldım ve İzmir'de neresi nedir daha iyidir.. bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Bucada oturuyorum. Uygunluğa önem veriyorum ama kaliteye daha çok önem veririm. Bunu göz önünde bulundurarak:

-En iyi araba iç-dış yıkama, pasta cila yeri:

-En iyi vuruk, çökük, çizik yaptırabileceğim yer:

-2001 Clio hb için yedek parça temin edebileceğim en iyi yer:

-En uygun ve kaliteli benzin alabileceğim istasyon:

-Bir şey olduğunda kesinlikle ona gitmelisin, ondan daha iyi bir usta tanımıyorum dediğiniz usta ve yeri:

tavsiye ederseniz çok iyi olur. Aracı pasta cila iç dış temizlik için kardak oto yıkamaya verdim ama internetteki olumsuz yorumları görünce tedirgin oldum. Bu vb. tekrarlamamak için tavsiyelerinize ihtiyacım var.

• clio yu bilmemde punto veya bravon varsa 6.sanayide çağdaş usta tartışmasız 1 numaradır,tam bir punto doktorudur,onu türkiyedeki bütün puntocular tanır, ankaradan bursadan istanbuldan müşterileri gelir,asıl ününü hız sabitleyicisiz puntolara hız sabitleyicisi takarak bu işin öncülüğünü yaparak kazandı,kendisi heniz 25 yaşında ve makina mühendisliği okuyor,pırlanta gibi bir çocuk
  • keşke öyle bir usta clio içinde olsa
  • Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız sıkıntısız sürüşler dilerim.Kaporta konusunda 6. Sanayide tezcan oto ( dilerseniz özelden telini de verebilirim ) murat usta biraz çatlaktır ama üzerine oto kaporta ustası tanımam.Hatta minik bir anekdotta vereyim , 2004 opel vectra aracımın sağ kapı,sağ çamurluğuna oldukça kötü çarpmışlardı , murat usta tamir etti ve akabinde 5-6 ay sonra aracı satarken gösterdiğimiz serviste aracın işlemlerini söylemiştim ama alıcıyı da ustayı da sağ tarafta işlem gördüğüne ikna edememiştim ( usta ısrarla sol çamurluk işlem görmüş sağda hiçbir şey yok cihaz yalan söylemez deyip durmuştu ). 100 tl daha ucuza yaptıracak yerler bulursunuz ama bu kadar düzgün yapanını zor bulursunuz.Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: synax1234

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız sıkıntısız sürüşler dilerim.Kaporta konusunda 6. Sanayide tezcan oto ( dilerseniz özelden telini de verebilirim ) murat usta biraz çatlaktır ama üzerine oto kaporta ustası tanımam.Hatta minik bir anekdotta vereyim , 2004 opel vectra aracımın sağ kapı,sağ çamurluğuna oldukça kötü çarpmışlardı , murat usta tamir etti ve akabinde 5-6 ay sonra aracı satarken gösterdiğimiz serviste aracın işlemlerini söylemiştim ama alıcıyı da ustayı da sağ tarafta işlem gördüğüne ikna edememiştim ( usta ısrarla sol çamurluk işlem görmüş sağda hiçbir şey yok cihaz yalan söylemez deyip durmuştu ). 100 tl daha ucuza yaptıracak yerler bulursunuz ama bu kadar düzgün yapanını zor bulursunuz.Saygılarımla...

teşekkürler hocam. Kaportalık bir işim olursa direk ona giderim artık.

• müzik sistemi, navigasyon, alarm, park sensörü v.s düşünürsen. 3. sanayi sitesi eqo music center..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiroshi_nakamura

clio yu bilmemde punto veya bravon varsa 6.sanayide çağdaş usta tartışmasız 1 numaradır,tam bir punto doktorudur,onu türkiyedeki bütün puntocular tanır, ankaradan bursadan istanbuldan müşterileri gelir,asıl ününü hız sabitleyicisiz puntolara hız sabitleyicisi takarak bu işin öncülüğünü yaparak kazandı,kendisi heniz 25 yaşında ve makina mühendisliği okuyor,pırlanta gibi bir çocuk

Aynı zamanda alabildiğine dürüsttür. Ekspertiz'in "arızalı, değişecek" diye not düştüğü ve 250 lira ödemeye hazır olduğum benzin otomatiğine bakıp, "bu sağlam, benzin filtresi tıkanmış sadece" diyerek 25 lirayla işi halletmişliği vardır. Su tahliye kanallarını, vaktim olmadığı için açtırmak istediğimde, "bunun için de ne ben senden para alayım, ne de sen benim vaktimi harca" deyip nasıl yapacağımı tarif etmiştir. Ses yapıyor diye değiştirmek için rot kolunu, bir kaç ay içinde düzelir diyerek değiştirmeyi reddetmiştir.

basit bir vida gevşemesi için bile 50 tane parça değiştirilen bir sektörde, öyle biri numunelik gerçekten.

Mekanik ve basit elektrik arızaları için yine çağdaş'a gidebilirsiniz, yapabilirse söğüşlenmemiş olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyundai Motor Company

müzik sistemi, navigasyon, alarm, park sensörü v.s düşünürsen. 3. sanayi sitesi eqo music center..

navigasyon ve alarm düşünüyorum. Ama navigasyonu kendim sipariş edip takmayı planlıyorum çok zor olmasa gerek, bunun için sanayiye gitmeye gerek var mı sizce?

@qzwxec

teşekkürler hocam, bir sorun olduğunda gideceğim yanına. Böyle insanlardan fazla kalmadı. Bahsettiğiniz 6. sanayi otokentteki olan değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toksikoman -- 19 Kasım 2013; 23:37:59 >
  • Toksikoman kullanıcısına yanıt
    el navigasyonu sanırım. onun için tabiki de gerekmez.
  • Kardak dediğinize göre Buca'dasınız. Ben Doruk isimli bir yerde yıkatıyorum 1 yıldır. Hiç problem yaşamadım. Süngerle yıkar mısınız diyorum her defasında sadece. 10 TL idi hatta fakat 15 TL yapmışlar şimdi. Buca mezarlık karşısı orayı önerebilirim. Pasta cila için öyle yerleri tavsiye etmem. Çok üstün körü yaparlar. Ya gerçekten detailing ile uğraşan bir yer bulmak gerek Ankara'da çok var ama İzmir'de hiç duymadım çok kapsamlı bir yer. Ben bir Reno yetkili servisinde yaptırmıştım ama müdür tanıdıktı. Baya uygun fiyata gelmişti ve baya memnun kalmıştım.

Vuruklar için 2. sanayide bir usta ismi vermişlerdi. Symbol aracı baya iyi toplamıştı boyasız. Forumda konusu mevcut ama ismini unuttum.

Yedek parça için bende ilgili isen bu işlere internetten sipariş ver. Sadece işçiliğe para vererek özel servislerde yaptır. Zaten servisim diyen bir yerde Renault'a uygun yedek parça olur zaten. Bu arada eski arabamız 2001 Clio HB plakasını merak ettim özelden söyler misiniz belki bizim eski arabadır

Bu konuda hiç bilgim yok yani genelde iyi yerlerden pahalı akaryakıt alırım. Benzin için diyorsanız bilemem ama LPG için 2.99'a Gölet'e varmadan bir yer var. Reklamları dönmeye başladı hatta bu ara adını unuttum.

Her markanın ustası farklıdır. Ama genelde çoğu ustanın anlayabileceği bir araca sahipsin. Biz iş gereği 5. sanayide olduğumuz için oradaki bir özel servise yaptırıyoruz hiç sıkıntı çıkmadı şu ana kadar. Gerekirse özelden verebilirim reklam olmasın.

• Çiğli Ata sanayinde Hakan oto klinik var Hakan ustayı tek geçerim. Dürüst işine sadık genelde Fiat ağırlıklı bakıyor fakat Opel'inden tutunca bir çok araçla ilgilendiğini gördüm. Clio'ya da bakar muhtemelen. 2 senedir ben tanıyorum ondan öncedir dayımla muhabbetleri var Citroen C2'den bile anlıyordu adam.

Kaportacı tanıdığım ne yazıkki yok karabağlar sanayisinde bi yere vermiştim hayatımda gördüğüm en kötü boya işçiliğiydi ve arabayla gezmeleride cabası. 6. Sanayide ki tezcan otoya bi ara bakmak lazım.

Yakıt konusunda Ege üniversitesinden Alsancak istikametine doğru giderken yolun sağında Shell var orası fahiş fiyatta koymuyor Lpg'de millet 2.72den falan satarken orası halen 2.62 ve performans düşüklüğü menzılde kısalma falan görmedim.

Yıkama konusuna gelince ne yazık ki Alsancakta ikamet ettiğimden dolayı adam akıllı oto yıkama bulamadım Alsancak tren garının karşısında Golden Car VİP wash & park var oraya gidiyordum yıkaması ilgi alaka karşılama güzel işçilik ne çok iyi ne çok kötü fakat geçen başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum. Aracın yan şeridi ufak bir sürtme sonucu kalkmıştı ben kaportacıya yaptırırım diye elletmedim yarısı sökük vaziyette duruyordu. Valide geçen götürdüğünde " Kuşağı yapıştıralım mı abla ? " demişler oda anlamaz etmez " E yapıştırabılırsenız yapıştırın " demiş. Arabayı almaya gidince şok oldum zaten arka kapıya japon yapıştırıcısıyla tecavüz etmişler boyaya akmış kenarlarından taşmış gayet rezil bir görüntü yani. Bi ara gidip kavga edicektim bunun içinde vakit bulamadım 2-3 gün geçti üzerinden bir daha gitmeyi düşünmüyorum.

Madem beceremiceniz niye teklif ediyorsunuz sizin işiniz yıkama abi bırakın kalsın ellemeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

Çiğli Ata sanayinde Hakan oto klinik var Hakan ustayı tek geçerim. Dürüst işine sadık genelde Fiat ağırlıklı bakıyor fakat Opel'inden tutunca bir çok araçla ilgilendiğini gördüm. Clio'ya da bakar muhtemelen. 2 senedir ben tanıyorum ondan öncedir dayımla muhabbetleri var Citroen C2'den bile anlıyordu adam.

Kaportacı tanıdığım ne yazıkki yok karabağlar sanayisinde bi yere vermiştim hayatımda gördüğüm en kötü boya işçiliğiydi ve arabayla gezmeleride cabası. 6. Sanayide ki tezcan otoya bi ara bakmak lazım.

Yakıt konusunda Ege üniversitesinden Alsancak istikametine doğru giderken yolun sağında Shell var orası fahiş fiyatta koymuyor Lpg'de millet 2.72den falan satarken orası halen 2.62 ve performans düşüklüğü menzılde kısalma falan görmedim.

Yıkama konusuna gelince ne yazık ki Alsancakta ikamet ettiğimden dolayı adam akıllı oto yıkama bulamadım Alsancak tren garının karşısında Golden Car VİP wash & park var oraya gidiyordum yıkaması ilgi alaka karşılama güzel işçilik ne çok iyi ne çok kötü fakat geçen başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum. Aracın yan şeridi ufak bir sürtme sonucu kalkmıştı ben kaportacıya yaptırırım diye elletmedim yarısı sökük vaziyette duruyordu. Valide geçen götürdüğünde " Kuşağı yapıştıralım mı abla ? " demişler oda anlamaz etmez " E yapıştırabılırsenız yapıştırın " demiş. Arabayı almaya gidince şok oldum zaten arka kapıya japon yapıştırıcısıyla tecavüz etmişler boyaya akmış kenarlarından taşmış gayet rezil bir görüntü yani. Bi ara gidip kavga edicektim bunun içinde vakit bulamadım 2-3 gün geçti üzerinden bir daha gitmeyi düşünmüyorum.

Madem beceremiceniz niye teklif ediyorsunuz sizin işiniz yıkama abi bırakın kalsın ellemeyin.

Hocam keşke Çiğli kilometrelerce uzakta olmasaydı :) önerileriniz için teşekkür ederim. Başınızdan geçen olay tam bir dingillik. Böyle yerlere grupça gidip kavga etmek lazım ama bir şey değiştireceğini zannetmiyorum. Geçmiş olsun, pasta cilayla geçer inşallah.

• Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim yapıcak birşey yok artık pastayla geçtiği kadar.
    Çiğli uzak farkındayım bende Alsancaktan gidip geliyorum fakat deyiyor güvenemiyorum başkasına, yoksa 20 lira zaten gaz yakıyor oraya.
    Aracım Fiat Siena 1.4 el bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toksikoman

quote:

Orijinalden alıntı: Hyundai Motor Company

müzik sistemi, navigasyon, alarm, park sensörü v.s düşünürsen. 3. sanayi sitesi eqo music center..

navigasyon ve alarm düşünüyorum. Ama navigasyonu kendim sipariş edip takmayı planlıyorum çok zor olmasa gerek, bunun için sanayiye gitmeye gerek var mı sizce?

@qzwxec

teşekkürler hocam, bir sorun olduğunda gideceğim yanına. Böyle insanlardan fazla kalmadı. Bahsettiğiniz 6. sanayi otokentteki olan değil mi?

Navigasyon sistemi, eğer arabanın ön konsolu içine, teybin yerine gömülecek birşeyse, üç ayrı mesele yüzünden işin ustasına gitmeniz gerekir: arabanın hazır bağlantılarının hepsi, cihaza uymaz; bluetooth ile telefon görüşmesi için gerekli olan mikrofonu açıkta bir yere monte etmek gerekir ve son olarak da geri vites kamerası için cihazın arkasından, aracın arkasına kadar kablo çekmeniz gerekir. Bağlantıları bilseniz bile araç içindeki kapaklar vs nasıl söküleceğini de bilmeniz gerekir.

6.sanayi, otokentte.

Buca mezarlık-özurfa lokantası civarında iki ayrı oto yıkama var, ikisini de tavsiye edebilirim.

• Çağdaş oto
    Tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmirli puntocular dökülmüş buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

İzmirli puntocular dökülmüş buraya

Aynen ama ben clio hatcback için cevap arıyordum aslında :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Kardak dediğinize göre Buca'dasınız. Ben Doruk isimli bir yerde yıkatıyorum 1 yıldır. Hiç problem yaşamadım. Süngerle yıkar mısınız diyorum her defasında sadece. 10 TL idi hatta fakat 15 TL yapmışlar şimdi. Buca mezarlık karşısı orayı önerebilirim.

Burayı biraz önce test ettim ama hayatımdaki en kötü ikinci yıkamayla karşılaştım. Paspaslar süpürülmemiş bile. İç dış yıkama olarak da 25 TL aldılar.

Kardak burdan daha kötü ama orası en azından 15 lira alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Kardak dediğinize göre Buca'dasınız. Ben Doruk isimli bir yerde yıkatıyorum 1 yıldır. Hiç problem yaşamadım. Süngerle yıkar mısınız diyorum her defasında sadece. 10 TL idi hatta fakat 15 TL yapmışlar şimdi. Buca mezarlık karşısı orayı önerebilirim.

Burayı biraz önce test ettim ama hayatımdaki en kötü ikinci yıkamayla karşılaştım. Paspaslar süpürülmemiş bile. İç dış yıkama olarak da 25 TL aldılar.

Kardak burdan daha kötü ama orası en azından 15 lira alıyor.

Bende arkadaşın yorumu üzerine gittim ve şimdiye kadar ki en iyi yıkamayı gördüm. Gayet temiz ve parlak bir şekilde aracımı teslim aldım hemde 15 TL ye çok çok uygun. Ayrılırken "Bundan sonra her hafta 1 kez sizdeyim usta" diyerek ayrıldım, tekerlere kadar özenmişler, tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Toksikoman

Arkadaşlar arabamı yeni aldım ve İzmir'de neresi nedir daha iyidir.. bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Bucada oturuyorum. Uygunluğa önem veriyorum ama kaliteye daha çok önem veririm. Bunu göz önünde bulundurarak:

-En iyi araba iç-dış yıkama, pasta cila yeri:

-En iyi vuruk, çökük, çizik yaptırabileceğim yer:

-2001 Clio hb için yedek parça temin edebileceğim en iyi yer:

-En uygun ve kaliteli benzin alabileceğim istasyon:

-Bir şey olduğunda kesinlikle ona gitmelisin, ondan daha iyi bir usta tanımıyorum dediğiniz usta ve yeri:

tavsiye ederseniz çok iyi olur. Aracı pasta cila iç dış temizlik için kardak oto yıkamaya verdim ama internetteki olumsuz yorumları görünce tedirgin oldum. Bu vb. tekrarlamamak için tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Değerli kardeşim, oto elektrik ve kapı arıza husunda, arıza ne olursa olsun (Balçova küçük, sanayi "Kalender oto elektirk") Hasan ve ismail bunlar teyze çocukları ismail kapı arızalarına bakıyor hasan elektirk elektronik beyin vs vs elektirkle ilgili ne işin varsa Hasan ustanın üstüne tanımam,
    Küçük bir anımı anlatayım, opel astra g vardı bende, dört kapıda cam kaldırma motorları off oldu gittim ne yapacağız dedim,şakayla yenisini alacaksın takacağız dedi 4. tane birden ve pahalıda hadi bir tane yada iki tane olsa neyse, dedimki ağbi çok para kurtar beni. O zaman bir gün bırakacaksın bende kalacak ben halledeceğim. Bıraktım ertesi gün akşam üzeri gittim hepsini yapmış takmış bir tanesini takmamış bana göstermek için bırakmış, Cam motoru margarin paketinin yarısı kadar biraz daha ince bir şey o fabrikasyon peresli kesmeden açılmaz, o kesiliyor içindende kibrit kutusundan küçük bir kutu daha çıkıyor o çıkan kutunun içinde iki tane diyot var onlardan bir tanesi yanmış, o elindeki merkez kilitleyip açma makinizması olduğu için diğerlerinide yakmış, Neyse diyotu çıkarıyor yenisini oraya lehimliyor diğerlerinede aynı işlemi yapıyor ve son parçayıda yanımda taktı sonuç harika. EEEE Usta brcumuz ne dedim ver 50 tl güle güle kullan dedi. O zaman onların orjinallerini alıp sıfırdan taktırsaydım 4.tanesi için en az 1000.tl para vermem lazımdı. Adam uğraşmasa uğraşmaz olmaz der çıkar işin içinden. Yaklaşık 8.yıldır dostluğumuz ilk günkü samimiyette devam ediyor. Geçenlerde yeni araç aldım kornası hiç hoşuma gitrmiyor ağbi şunu değiştir bu ne yaw dedim. Anca gidersin daha araban garantide bir vida bile takamassın dedi. Başkası olsa hemen gel ağbi ver şu kadar halledelim derdi. Telefonunu istersen pm atarım kardeşim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.