Şimdi Ara

Foruma Özellik Katanlara Rütbe (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.161
Cevap
28
Favori
72.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ogoksel

İki konu,

Birincisi
    Tüm admin, moderatorlerin profilleri görünür ve belirli bilgileri içermeli.
    Bazı yönetici profilleri gizli bu güveni sarsıyor.

İkincisi bir düzeltme,
    Tablet yada mobil özel mesajlarda, 1 sayfadan fazla süren mesajlaşmaların sadece ilk sayfası görülebiliyor.

Arkadaşımız güzel bir konuya parmak basmış. Ben bir adım daha atmak isterim. Benim kişisel düşüncem forumda gizli profil olmaması yönündedir. Karşınızda yazıştığınız ya da mesajlaştığınız kişinin adını, yaşını, bulunduğu kenti bilmek istemez misiniz. Eğer profiller açık olursa karşımızda ki kişinin sadece kimliği değil mesleğini de görürüz ve belki de tereciye tere satmak zorunda kalmayız. Gizli profil sahipleri bazen bu gizlilik olayına güvenerek hakaretamiz ifadeler kullanmaktadırlar. Bu konuda gizli profil sahibi dürüst arkadaşlarımızı da tenzih etmek isterim.

Hepinize saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ertie

quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

İki konu,

Birincisi
    Tüm admin, moderatorlerin profilleri görünür ve belirli bilgileri içermeli.
    Bazı yönetici profilleri gizli bu güveni sarsıyor.

İkincisi bir düzeltme,
    Tablet yada mobil özel mesajlarda, 1 sayfadan fazla süren mesajlaşmaların sadece ilk sayfası görülebiliyor.

Arkadaşımız güzel bir konuya parmak basmış. Ben bir adım daha atmak isterim. Benim kişisel düşüncem forumda gizli profil olmaması yönündedir. Karşınızda yazıştığınız ya da mesajlaştığınız kişinin adını, yaşını, bulunduğu kenti bilmek istemez misiniz. Eğer profiller açık olursa karşımızda ki kişinin sadece kimliği değil mesleğini de görürüz ve belki de tereciye tere satmak zorunda kalmayız. Gizli profil sahipleri bazen bu gizlilik olayına güvenerek hakaretamiz ifadeler kullanmaktadırlar. Bu konuda gizli profil sahibi dürüst arkadaşlarımızı da tenzih etmek isterim.

Hepinize saygılar

Profil gizli olmasa, açık olsa bile; meslek, isim, yaş gibi alanları doldurma zorunluluğu yok.

• aynen gizli profil olayi kalksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, forumun görme engelli kullanıcıları için erişilebilirlik sorunları bulunmakta. bu konuda çalışmalar yapılması gerekiyor.
    Örneğin: favorilerime eklediğim bir konuyu, görerek sil linkine tıklayarak kaldırabiliyorum. ancak aynı linke, sesli ekran okuyucu programla klavye üzerinden enterlediğim zaman işlev görmüyor.
    daha bunun gibi bir çok sorun var.
    Not: Yardım istenmesi durumunda, Web erişilebilirliği konusunda tavsiyelerde bulunabilirim.
  • Anasayfa haberleri bölümünde eski konular yukarı çıkartılınca bazı karışıklıklar olabiliyor. Bunun önüne geçilmesi adına konu başlığının yanına otomatik olarak tarih atılırsa bunların önüne de geçilmiş olur.
  • Kıdemli Yarbay ' ın ne gibi bir özelliği olduğunu biri açıklaybilir mi ?
  • Gizli profil kalksın... Özellikle forum yöneticilerinin

• @gun

Saygıdeğer forum sahibimiz Oksay ağabeyimiz diyerekten olaya gelişigüzel bir şekilde giriş yapmak istiyorum.

Aslında amacım burada ulu ortaya sorunları herkesin bilebileceği şekilde yazmaya karşıyım, normalde ben sorunları forumdestek hattına ticket açarak hallediyorum, hazır burada da konusu varken, düzelteceğinizi de düşünerek artık açıklayayım diyorum;

Şimdi gelelim asıl sorunlara;

Öncelikle forumda bazı açıklar mevcut, açık dediğime bakmayın abartı bir şey yok ancak üyelerin kişisel hakları olduğundan dolayı bazı konularda başka kişiler tarafından üyelerin bilgileri forum genelince ortaya yazılıyor;
    1) Bir üye ayarlar bölümünden "Profilimi gizle" dediği zaman diğer bir üyenin onun bilgilerini görmemesi gerekir ancak "Profilimi Sakla" sistemi sadece normal profil id'sine girişlerde gözükmemektedir. Bilirsiniz ki forumun bir de ticaret için ayrı bölümü bulunmakta ve orada da bütün bilgileri "Profilimi Sakla" olayı olsa bile her şeyi ulu ortada gözükmektedir. Siz profilnizi diyelim gizlediniz ve bu linkten göremiyoruz;
    http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=12

Dükkan linkinize baktığımızda profiliniz kapalı olsa bile buradan her şey gözükmektedir;
    http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=12

2) Forum ortamı genişlediği kadar bazı bölümlerde yapılan reklamlar nedeniyle de üyelerin bir kısmı başka forumlara çekilmektedir. Ben bunu bir kaç gün önce forum destek hattına paylaştım oradaki yazımı okursanız daha iyi fikir sahibi olursunuz;
    http://forum.donanimhaber.com/support.asp?rid=10114&currpage=1&smode=1&tmode=0&sort=1

Eğer vaktinizi ayırıp konuya hakim olabildiyseniz ne mutlu, çünkü forum destek'te yazdığım olayda forumun iddaa bölümünde çok fazla reklamcı zihniyetler bulunmaktadır ve zaman geçtikçe de iddaa bölümünde ükash(u ile yazınca yasaklı kelime oluyor) ve bunun tarzında para satışları olmaktadır. Siz forum sahibi olarak ükash denilen şeyi yasaklasanız bile ***** kelime yasağını dinlemeyip bu işi yapmaya devam ediyorlar. Ticaretten ziyade açılan konuların bazılarında hep bir sitenin adı geçiyor, artık bölüme gelen geçenin üye olmasını istemiyorum. Ciddi ciddi oraya telefon onayı getirmeniz gerekiyor yoksa gelen geçen 0 mesajlı kişiler hep ortalığı kızıştırıp diğer köklü üyeleri rahatsız etmeye devam edecekler.

3) Profilde fotoğraf arşivi sistemi gelmiş çok güzel ancak düzenle deyip sil dediğimizde o komut çalışmıyor, zaten kaynak kodlardan baktığımda herhangi bir referans atanmamış o nedenle ayarlardan profildeki fotoğraf arşivini tümden kaldırmamız gerekiyor.

Şimdilik benim yakındığım konular bunlardır, bu sorunlardan kurtulsak ben bile rahat bir nefes alacağım gerçekten.

Önerime gelirsek;

Forum her ne kadar kurallar dahilinde işlense de bazı konularda haysiyetsiz mesajlara yer veriliyor, bazı şeyler kişisel olmasa da genele vurulup geç şikayet ediliyor, bu da bazen bölüm yöneticisinin insiyatifine kalmış bir durum olduğundan dolayı pek ceza almama ihtimali de olabiliyor.

Buna önlem olarak mesaj yazma bölümünde bazı kelimeleri onaya düşüren şeyler olmalı, mesela şimdi ben burada böyle bir şekilde yazı yazacağım;

[sizer]Foruma Özellik Katanlara Rütbe

Gönder tuşuna bastığımda mesajım gidecek ve bekleyecek, onaylanırsa orada tekrardan yayına açılacak.

[sizer]Foruma Özellik Katanlara Rütbe

Eğer böyle bir sistemi forum ortamında yapabilirseniz hem kargaşayı önlemiş olursunuz hem de yönetimde şikayetler ile boğuşan bölüm yöneticilerini de yormamış olursunuz. Geriye tek kalan şey onaya düşen yorumları okuyup onaylamak veya onaylamamaktır, zaten her bir gönderilen mesajın id'si mevcut, onaylanınca orada gözükür. Belli bir süre yönetim onaylamazsa otomatik sistem(Blacksmoke) tarafından onaylanır, hem üyeler onaylanmıyor diye konu açmaz hem de yönetim yetişebildiğine kadar cevap verir. Ciddi küfür içeren mesajlarda mesajlar onaylanmayınca da kendisine bildiri gönderilebilir ve tekrarı halinde ceza alacağını beyan edebileceğinize dair oto mesaj gönderimi de mükemmel olur.

Mesajım okunur mu bilemiyorum ama ben kendi üyeliğim açısından eksikleri göz önünde bulundurup artıları tarafınıza sunmaya çalıştım.

• İkinci el bölümüne birde takas bölümü açılsın

• Taraftar bölümü için mesaj kısıtlaması şart. Mesela 50 mesaj ve üzeri olanlar yorum yapabilsin.
    Bölüm kısıtlaması da gelirse daha iyi olur.
    Mobil sürümde çeşitli sorunlar var. Cevaplananlar sekmesinde konuyu açsam bile alıntı sayısı ve alıntılınan konu halen yazmaya devam ediyor. Aynı durum bildirim kısmında da geçerli.
    Konularda diğer sayfaya gitmek için kullanılan sekmeler de kaybolmuş.
    Bir de forumda canlı radyo bulunabilir. Power Fm veya Powerturk gibi bir radyo ile anlaşma yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Attenborough -- 31 Mayıs 2013; 20:53:15 >
  • Ana forumdaki rütbe ile ikinci el forumundaki rütbe aynı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Taraftar bölümü için mesaj kısıtlaması şart. Mesela 50 mesaj ve üzeri olanlar yorum yapabilsin.
    Bölüm kısıtlaması da gelirse daha iyi olur.
    Mobil sürümde çeşitli sorunlar var. Cevaplananlar sekmesinde konuyu açsam bile alıntı sayısı ve alıntılınan konu halen yazmaya devam ediyor. Aynı durum bildirim kısmında da geçerli.
    Konularda diğer sayfaya gitmek için kullanılan sekmeler de kaybolmuş.
    Bir de forumda canlı radyo bulunabilir. Power Fm veya Powerturk gibi bir radyo ile anlaşma yapabilirsiniz.

Canlı radyo iyi olur. Bazı bölümlere kısıtlama uygun olur. Ve, ikinci mesajı atmak için 2 dakika süresini kısaltın.
  • anlık mesajlaşma sistemi olabilir. Arkadaş olduğumuz kişilerle sohbet ederiz. Facebook tarzı birşey.
  • İsteğe bağlı olarak silver, gold ve platinum üyelik sistemleri getirilsin. İçeriklerini yöneticiler belirlesin.
  • @amedra güzel konula değinmişin eline sağlık. ve sana katılıyorum

Benim aklımda ki düşünce bir kangurubu database i gibi bir şey oluşturmak. zaman zaman açılan acil kan ihtiyacı olan kişiler görüyoruz çok yakın arkadaşımda açmıştı hatta konuyu. yöneticilerden rica ettik üst konu yapıldı.
    Burada kimsenin üst konulara baktığını sanmıyorum açıkçası zaten kurallar falan oldugu için ve fontu küçük oldugundan dolayı ister istemez dikkat çekilemiyor. haliyle konu normal olsa ve sürekli uplansa daha çok kişinin görmesi sağlanıyor.

şöyle düşündüm; her kişi profilnde kangurubu ve kan verebileceği yerleri yazmalı bu bilgi saklanmalı (profilini gizlemek isteyenler var) isteyen bu oluşuma katılır istemeyen katılmaz zorunlu olmamalı

bluescream izmirde abrh+ kan ihtiyacı ile ilgili konu açtı ve yönetimden bu sisteme geçilmesi istendı. bu durum izmir içindeki veya tüm bu sisteme kayıt olan kullanıcılara 1 kereye mahsus veya 2 bildirim gelmeli izmirde bilmemne bilmemne. böylece kangurubunu girmiş yardım etmek isteyen buradan daha çok kullnıcıya ulaşabilir. sistem daha da geliştirile bilir temel olarak böyle bişe yapılmalı.

rütbe vs pek umruma değil. gerekli oldugunu düşündüğüm bir uygulama bence. tabi bu oluşumu suistimal edenler tabilide cezalndırılmalı.
    aklıma geldikçe düzenliyebilirim

kolay gelsin saygılar.

• Benim önerilerim özellik değilde, var olan sorunlar ya da öyle görülen şeyler hakkında.

İlk olarak şu onay bekliyor meselesi. İlgili bölümde bir konu onay beklediğinde bölüm üzerinden konuya tıklayarak giriş yapamıyoruz, ama konuya son yazanın ya da konuyu açanın profili üzerinden konuya girebiliyoruz. Ya onay bekleyen konulara normal yollarla da girilebilsin ya da kişi profilleri üzerinden de girilemesin diye düşünüyorum.

İkincisi ise bir mesajı masaüstü sürümünde bir mesajı şikayet etmek istediğimiz de illaki bir açıklama yazmamız gerekiyor yoksa şikayet edemiyoruz. ama mobil sürümde herhangi bir açıklama yapmadan direk olarak şikayet edebiliyoruz. bunda da ortak bir karara gidilmesi gerekli tabii ki yine bence.

Üçüncü olarak mesela anasayfa haberleri kısmında hanhangi bir konuda yazılmış olan bir yoruma katıldık ve + verdik. sonra fikrimizi değiştirdik neden nötr hale getiremiyoruz? bunu bir kere yaptıysak ya + ya - vermek zorundayız, garip gerçekten.

Son olarak mobil sürümde ayarlar kısmından imzaları göster dediğimde imzaları göstermiyor. Bilmiyorum bende mi sorun var yoksa herkesde mi böyle?

Küçük sorunlar ama en azından benim için önemli sorunlar. Mesela taşlarla yapılmış olan bir barajdan küçücük bir taşı aldığınızda tüm baraj yıkılacak ve o büyük taşların hiçbir etkisi olmayacaktır.

Birde hafif.donanimhaber.com mobil sürümün biraz daha az veri harcayan bir versiyonu. bunun gibi biraz daha fazla özellik katılarak mobil sürümün bir üst versiyonu olsa hiç fena olmaz, en azından wi-fi ile bağlanırken işe yarar ve daha pratik olur. biliyorum çok uçuk bir öneriydi.

Bu arada aklıma geldi de, mobil sürümde bir de reklamsız sürüm var. normal mobil sürümde ben şuana kadar bir reklam göremedim ama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 3 Haziran 2013; 18:17:13 >

• Özel mesaj değil, konuları kaçıyor olabilirsiniz. Birde bize forumun tamamından bildirim geliyor o yüzden normaldir.

Kaçamak değil çekingen cevap denilebilir. Evet hukuk sorularının sorulduğu bir forum açılabilir ancak ciddi derecede kontrol etmemiz gerekiyor.
  • Çok güzel bir fikir. Listeye alıyoruz biraz uğraştırıcı ama olmayacak şey değil.
  • umarım yapılabilir bu yada bunun gibi bir sistem. imla içinde özür dilerim.

iyi çalışmalar
  • 2 yıl önce ios'tan giriş yapıldığında yönetici forumlarının gözüktüğünü bildirmiştim bu sayılmaz mı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.