Şimdi Ara

Forum Yazılarında 'hocam' demek yasaklansın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
3.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Forum Yazılarında 'hocam' demek yasaklansın

Bu şeker piyasadan kaldırıldımı hocam bulamıyorum hiçbir yerde.
  • Aynen hocam çok haklısın
  • Tmm hocamm
  • seni mi gırcaz gardaşşhhh !!!
  • olur arada hocam
  • Tamam öğretmenim
  • Hocam nasılsınız?
  • emeğe saygı hocam
  • Hee yav he hocam.
  • Hacııııııııııııııııııııııııııım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chtk

Forum Yazılarında 'hocam' demek yasaklansın

Bu şeker piyasadan kaldırıldımı hocam bulamıyorum hiçbir yerde.

bilmiyorum hocam, ben de özlemişim bu vivaları valla..
  • Üniversitede öğreten kişilere hoca denir. Kişiler birisine övgü anlamında hocam der. Yani işin piri gibisinden. Ama cahil insanlarımızın kafası tek yönde çalıştığı için özellikle dizi yazan embesil senaristler "hoca" kelimesini cami imamı ile karıştırır. Cahillik..

Üniversitede "öğretmen" diye kelime kesinlikle yok, sadece hocam diyebilirsiniz.
  • tamam hocum
  • Neyse hocam
  • Peki hocam üst mercilere isteğinizi bildiriyorum.
  • Biride çıkıp demiyorki hocam bu nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KüçükPrens

''Haklısın hocam.'' demek isterdim ama bence katıksız bir şekilde haksızsın hocam, üzgünüm...

''Harbi insanlar konuşmayı bilmiyor.'' gibi bir cümle de doğru değil. Harbi dersen 'harbi insanlar' şeklinde sanki insanları betimleyen bir sıfatmış gibi olur. Doğrusu ''Harbiden insanlar konuşmayı bilmiyor.'' şeklinde yazılmalı. Buradan da anlayacağınız gibi eğitime çok önem veriyoruz, hocam.

Oha.
  • quote:

''Haklısın hocam.'' demek isterdim ama bence katıksız bir şekilde haksızsın hocam, üzgünüm...

''Harbi insanlar konuşmayı bilmiyor.'' gibi bir cümle de doğru değil. Harbi dersen 'harbi insanlar' şeklinde sanki insanları betimleyen bir sıfatmış gibi olur. Doğrusu ''Harbiden insanlar konuşmayı bilmiyor.'' şeklinde yazılmalı. Buradan da anlayacağınız gibi eğitime çok önem veriyoruz, hocam.

boom... headshot...
  • quote:

Haklısın Hocam
  • Saçmalamayın ya tanımadığın bir adama söylenecek en iyi hitap şekli nereye yasaklıyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir internet kullanıcısı -- 5 Ocak 2012; 8:37:46 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.