Binbaşı
13 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba. yaklaşık 6 saattir uğraşıyorum, hala çözüm bulamadım.

Asus strix gtx 1050 kartımda hiçbir sıkıntı yok, daha dün satın aldım. oyundaki performansları da çok tatmin edici oldu benim için.

gpu kullanımı %99 larda. hiçbir sıkıntı yok,

sadece bildiğiniz gibi strix'lerin fanı 55-60 lardan sonra açılıyor.

kart fanlar çalıştığında dahi 45-46 derecelerde.

fakat sorun şu ki oyundan çıktığımda IDLE modda iken hala fanlar %100 de gibi çalışıyor.

msi afterburner, asus tweak hepsini denedim yine olmadı, durmuyor fanlar. ta ki pc'yi reset atana kadar.

bios update de yaptım olmadı. yazılımlarım güncel, her şey güncel, windows 10 da son sürümünde.

ne olabilir ya sabahın 5 i oldu...

son olarak windows 7 kuracağım ama bilmiyorum gerçekten.

çözümü var mıdır? yabancı sitelerdeki yöntemlerin hepsini uyguladım nafile...

Güncel durum : Windows 7 kurdum yine aynı... Farklı driverlar denedim aynı...
Arkadaşlar merhaba.

Normalde pek konu açan birisi değilim fakat bir bilgiye ihtiyacim var.

Şu anda mevcut sistemimde;

24" full hd monitor
asus gtx 560ti directcu II
2x4gb kingston 1600mhz ram
asus a58m-a anakart fm2/fm2+
cooling master hyper 212 evo işlemci soğutucusu mevcut.

işlemcimi sattığımdan dolayı athlon x4 840 almayı düşünüyorum. normalde 860k arıyordum fakat bütçem çok kısıtlı. ikinci el arıyorum ama onuda bulamadığım için 840'a yöneldim.

sorum şu olacak; athlon 840 ile athlon 860k arasında çok fark var mıdır?

high-ultra ayarlarda battlefield 3, medium-high ayarlarda battlefield 4, bazen de wow oynamak istiyorum. athlon 840 3.1ghz > 3.7ghz turbo, 860k ise 3.7ghz > 4.0ghz turbo ile ulaşıyor. acaba çok farkeder mi günlük 2-3 saat oyun oynama açısından? veya internette surfing açısından?

çok fazla fark olacak mı acaba? işlemciler arasında 50-60 lira fark var, bütçemi zorlamak istemiyorum, bu yüzden ne önerirsiniz bu iki işlemci ile ilgili?

çok teşekkürler şimdiden...
merhaba, ne zamandır aklımdaydı soramadım bir türlü.

amd a6-6400k dual graphics (cf) için HD 6450 - HD 6570 - HD 6670 yazıyor recommened olarak. sorum şu; amd r7 250x alırsam dual graphics'ten faydanalabilir miyim?

ram olarak 2x4 1600mhz'lik ram,
psu 750w 80+ var.

yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden cevabınız için. :)
Merhaba, yeni apu'lu bir sistem topladım.

elimde şu an;

asus a58m-a anakart
amd a6 6400k işlemci
zotac 512mb 9600gt amp! ekran kartı
kingston 2x4gb 1600mhz ram
cooler master hyper 212 evo
corsair 400r
xigmatek 750w 80+ gaming psu
120gb ssd kingston v300
1tb wd green hdd
philips 1920x1080 24" monitor

var.

sorum şu; hangi ekran kartını almalıyım, en azından high ayarlarda oynamak istiyorum. arada world of warcraft ve battlefield 3 oynuyorum, en fazla 1-2 saat. şu anki mevcut 9600gt ile 1080p'de low ayarlarda 30-35 fps civarı alıyor.

işlemcimin sitesinde hd6570 ile crossfire desteği var diyor ama r7 'li bir şey ile nasıl olur? en azından mantle'dan yararlanırım diye düşünüyorum. veya gtx 750ti fazla mı gelir darboğaz konusunda?

bütçe sorun değil, crossfire mi daha sağlıklı olur yoksa single gpu mu bilemedim.
Arkadaşlar merhaba, yeni apu'lu bir sistem toparladım, çok stabil gayet memnunum tek bir nokta haricinde..

sıcaklık... işlemci amd a6 6400k aldım, cooler master hyper 212 evo ile birlikte kullanıyorum, kasam corsair 400r, anakart asusm58a modeli. boştayken bir anda 70 e fırlıyor voltaj artıp. fotoğrafta da yuvarlak içerisine aldım. core voltage ne zaman artsa bir anda fırlıyor, bana çok fazla voltaj biniyor gibi geldi, bilmiyorum pek anlamıyorum bu işlerden ama..

termal macun ucuz aldım ama macunla alakalı değil gibi geldi, windowsla alakalımıdır onuda bilmiyorum. güç kaynağı 750 80+ , bundan 1 hafta evvel fx8350 ile kullanıyordum aynı şekildeki parçalarla boşta 12-11 dereceydi yav. şimdi boşta 45 ama bir anda 70 68 felan oluyor core voltage çok yükseliyor.

ne yapmam lazım lütfen yardım edin, biostan ayar mı yapmam gerek? hiç ellemedim normal ayarlarda bios, cpu hızını turboya aldım nafile...

yardım ederseniz çok sevinirim, şu da fotoğraf.

Arkadaşlar merhaba. İş vesilesiyle eskisi kadar oyunlar oynayamıyorum. BF4, Witcher 3, Gta V, Dying Light oynadım. Bilgisayar parçalarımın çoğunu sattım. Elimde tek 990fx ud5 gigabyte anakart kaldı.

Amacım işten dönünce 1080p'de dizi izlemek ve 1 saat kadar battlefield 3 veya world of warcraft(pandaria) oynamak. Ayar sıkıntısı sorun değil, medium - high ayarlarda, anti aliasing 2x te 50-60fps oynamak istiyorum.

Şu an bende 1080p monitör, 750w 80+güç kaynağı, 4+4gb dual ram 1600mhz ve 500gb harddiskim var.

Önemli not: 2016nın ilk çeyreğinde intel i7li bir sistem toplayacağım, düşündüğüm sistemi babama bırakacağım.

Sorum şu;

İşlemci olarak bir A6 apu lu bir işlemci ve anakart FM+2 anakart mı alayım

Yoksa mevcut anakartımın yanına a8 işlemci ile 750ti mi alayım? Veya ne önerirsiniz.

Bütçem şu anda 600lira.

Ne dersiniz?

Yorumlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var.

Teşekkürler şimdiden.
Merhaba arkadaşlar. yardımınıza ihtiyacım var, bir ilanda bu arabanın fiyatı 12,000tl yazıyor. 11,000'e bırakabilirim demiş ilan sahibi. otomobil 1995 model ve 275binde. abs, airbag, sunroof full gozukuyor.

bildiğim kadarıyla bu arabanın piyasası 18 20 bin civarı. bu fiyata satmasının sebebi, olası sebepleri ne olabilir?

gerçi ilan sahibi yazmış sunroof arızalı diye, o da 300 lira civarı tutuyor tamiri.

bilemedim, yardımcı olursanız sevineceğim.

teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 2 gündür blizzard ve d3fans forumlarında muhabbet dolanıyor, 2.1'in çıkış tarihi 27 sabahı diye. yani bu salıyı çarşambaya bağlayan gece. hatta dün blizzard post yolladı forumdan;

"We will be performing maintenance beginning on Tuesday, August 26th at 3:00 AM PDT and we expect the service to be available again at approximately 1:00 PM PDT. During this time the game and many web services will be unavailable.

Thank you for your patience."

edit: şimdi aklıma geldi, dün gece oyundayken general chat'ten yazayım dedim bu muhabbeti, 4-5 kişi atladı; "evet launcher'da news kısmında haberi vardı, 27 diye ve sonradan kaldırdılar" diye. yakında düşebilir news kısmına.

neyse bilgilendirmek için açtıydım konuyu, sanıyorum 27'sinde başlayacağız muhtemelen.
Arkadaşlar merhaba.

Paragon 202 levelim, şu anda 3 tane 1hand silahım var, hangisini kullanacağımı bilemedim, thunderfury'nin yanına ne koyacağım konusunda yardım almak istiyorum sizden. amacım t3 t4 riftlerde takılmak.

bul kathos:http://i.hizliresim.com/b8p7kZ.jpg

fulminator:http://i.hizliresim.com/27qzJE.jpg

odyn son:http://i.hizliresim.com/aqprYg.jpg

skill buildim ise şu durumda:

Active Skills

Frenzy - Maniac
Seismic Slam - Stagger
Sprint - Marathon
Call of the Ancients - The Council Rises
Wrath of the Berserker - Insanity
Leap - Death from Above
Passive Skills
Unforgiving
Rampage
Weapons Master
Boon of Bul-Kathos

yardımlarınızı bekliyorum.

teşekkürler.
arkadaşlar, donanımhaber'de bir sıkıntı oldu sanırım, kendi postuma ek olarak cevap attım yeni bir tane açmış. silinebilir sadece bu başlık.
Hakkında
Meslek: Bialystok University of Technology 2013 Mezunu
İlgi Alanları: Nine Inch Nails, Tool, Deftones, Foo Fighters etc.
Forum İmzası:
  • Cannonlake işlemciler bekleniyor...
  • Forum İkinci El İmzası:
  • Cannonlake işlemciler bekleniyor...
  • Sistem ve Tercihleri
    Steam
    Steam Account
    Temel Bilgiler ve İstatistikler
    Aktiflik: Şu anda DH'de değil
    Son Giriş: 10 ay önce
    Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
    Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.661
    İkinci El Bölümü Mesajları: 75
    Konularının görüntülenme sayısı: 34.980 (Bu ay: 139)
    Toplam aldığı artı oy sayısı: 127 (Bu hafta: 0)
    En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
    Mesajları
    İkinci El Referansları
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.