Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (530. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.974
Cevap
108
Favori
704.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanliş bilgilendirme yapmış olmayayım 2 çeker konumunda önden çekiş mi arkadan itiş mi olduğundan emin olamadım. Kullanan arkadaşlar net bilgi vereceklerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selamlar. 2013 kuga titanyum var ve motor soğutma sıvı seviyesi düşük diyor antifiriz mi ekleyim yoksa su mu ekleyim arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: abici94

Yanliş bilgilendirme yapmış olmayayım 2 çeker konumunda önden çekiş mi arkadan itiş mi olduğundan emin olamadım. Kullanan arkadaşlar net bilgi vereceklerdir.
    Kuga araçlarda 2 çeker diye bir şey yoktur. 4 tekerde yol ve arazinin durumuna göre ayrı ayrı hareket edebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9Yılmaz46

Herkese selamlar. 2013 kuga titanyum var ve motor soğutma sıvı seviyesi düşük diyor antifiriz mi ekleyim yoksa su mu ekleyim arkadaşlar.
    Hemen servise gidin lütfen. 2013 modellerde soğutma suyu problemi nedeniyle yurt dışında yanan araçlar var. Yakın zamanda tüm araçlar çağrılarak soğutma su kabına sensör ilavesi yapılmaya başlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 27 Haziran 2018; 19:16:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

1.5 benzinli sıfır kuga almayı düşünüyorum. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Araç devamlı 4 çeker aktif değildir diye düşünüyorum. Yani 4 çeker modu gerektiğinde devreye giriyor değil mi?

Şehir dışı yakıt tüketimi ne kadar. Yani katalog değeri değil gerçekten kullanan kişinin deneyimi lazım.

3008 den daha fazla yakıt tüketimi olması motor hacminin daha büyük olması değil ağırlığının ciddi anlamda daha fazla olmasıdır diye düşünüyorum.

182 hp ciddi güç. Bunun hakkını veriyor mu yoksa ağır kasa nedeniyle ivmelenmesi konusunda çok şey beklememek mi lazım?

3008 gtline ile (benzinli) karşılaştırmak gerekirse kuga daha mantıklı değil mi?

Kuga görünümü çok hoşuma gidiyor ama tüketim düşündüren faktör.
    Kalkışta ve düşük hızlarda araç 4 çeker iken sonrasında gerekmedikçe önden çekişli gidiyor, ancak çekiş kaybı vs durumunda gücü ön veya arka aksa gönderiyor daimi 4 çeker değil.
    Şehir içi 11 lt civarında, şehir dışı 8-9 lt civarında olur yakıt tüketimi.
    Bana göre araç 182 beygir gibi yürümüyor ama bu benim subjektif görüşüm, dizelin daha yüksek torkundan sonra geçtiğim için farklı düşünüyor olabilirim, ama doğru araç ağır, haliyle tüketim ve performans etkileniyor.
    Benzinli 3008 i bilmiyorum ama bence 3008 de dizele yönlenmek mantıklı, benzinlinin dizele bir artısı yok.

Birde eğer 0 araç zaruriyeti yoksa düşük km lerde 0 a göre gayet uygun fiyatlı 2 el 1.5 ecoboost araçlar var. Ancak 0 alsaydım ben dizel 3008 düşünürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allforone -- 27 Haziran 2018; 17:50:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

1.5 benzinli sıfır kuga almayı düşünüyorum. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Araç devamlı 4 çeker aktif değildir diye düşünüyorum. Yani 4 çeker modu gerektiğinde devreye giriyor değil mi?

Şehir dışı yakıt tüketimi ne kadar. Yani katalog değeri değil gerçekten kullanan kişinin deneyimi lazım.

3008 den daha fazla yakıt tüketimi olması motor hacminin daha büyük olması değil ağırlığının ciddi anlamda daha fazla olmasıdır diye düşünüyorum.

182 hp ciddi güç. Bunun hakkını veriyor mu yoksa ağır kasa nedeniyle ivmelenmesi konusunda çok şey beklememek mi lazım?

3008 gtline ile (benzinli) karşılaştırmak gerekirse kuga daha mantıklı değil mi?

Kuga görünümü çok hoşuma gidiyor ama tüketim düşündüren faktör.
    2016 kasım ayından buyana (yaklaşık 18 bin km) 1,5 T benzinli Kuga kullanıcısı olarak sorularınıza cevap vereyim; Araç sürekli dört çeker değil! Ancak Honda'larda olduğu gibi standart önden çekiş sürüş gerçekleştirip gerektiğinde dört çekere geçmiyor. Araç dört tekerlek çekiş ile sürüşe başlayıp güce ihtiyacınız olmadığında veya stabil sürüşe (sehirler arası yol/ otoban /çevreyolu) geçtiğinizde arka tekerleklere giden gücü keserek yakıt tüketimini düşürüyor. Ancak siz manuel olarak vites "düşürdüğünüzde" veya gaz pedalına yüklendiğinizde anında (tekrar) dört tekerlekten sürüşe geçiyor. Yakıt tüketimini azaltan diğer bir unsur da start-stop sistemi. Şehiriçi kullanımda hem emisyon hem de benzin faturasında indirim yapıyor.
    Şehir dışında İstanbul-İzmir arasında 105 km/h sabit hızla (trafik yoğunluğunun izin verdiği hallerde) tüketim değeri 8,3 ila 8,5 litre /100 km. Hayır pedala "acımadan" basarsanız ki yaptım: acil bir durumdan dolayı gece 3'de İzmir'e gitmem gerekti. 3 kişi ve valizlerle körfez köprüsü, devamındaki otoyol ve bursa otobanı dahil olmak üzere göstergeye göre 210 km/h hızla seyrettim. (Manisa'da benzin aldım) İzmire vardığımda ortalama değerim 12,8 litre/100 km'yi gösteriyordu.
    Benzinli 3008 de kullandım 100 kilometrede ortalama 13 litre benzin harcadım. Üstelik kullandığım 3008 düz vitesti.
    Yol tutuş ve ivmelenme konusunda sorun yaşayacağınızı da zannetmiyorum. Benim aracımın üzerinde dört mevsim lastikler takılı olmasına rağmen şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.
    Son olarak 3008'den inip Kuga'ya bindiğinizde özellikle arka koltuklardaki diz mesafesine hayran kalacaksınız! Buarada Kuga'nın arka koltuk sırtlıklarının açısı ayarlanıyor( böylelikle daha fazla bagaj hacmine ihtiyaç duyarsanız koltukları biraz dik pozisyona almanız yeterli).
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kafanıza takılan birşey olursa buraya yazın cevaplayalım.

• Ritter_Ali kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel değerler yakalamışsınız , bu güçte bir araç için yüksek değerler değil .
  • Herkese merhaba.

2018 model kuga 1.5 ecoboost satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum.

Aracım style donanım olduğu için büyük ekran ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum.

Ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

Ayrıca serviste takılan Xvision (SCC) Park Sensörü hakkında bilgisi olan, taktırıp kullanan var mı ?

Bir sorum daha var. aracın isofix kancaları resimdeki gibi koltuk minderine çok yakın. bu nedenle çocuk koltuğunu monte ettiğimde koltuğun önü havaya kalktı neredeyse. daha düzgün monte etmek için sanki kancaların biraz daha yukarıda olması gerekiyor gibi geldi bana. bunun bir çözümü var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haacar -- 9 Temmuz 2018; 10:36:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

Hemen servise gidin lütfen. 2013 modellerde soğutma suyu problemi nedeniyle yurt dışında yanan araçlar var. Yakın zamanda tüm araçlar çağrılarak soğutma su kabına sensör ilavesi yapılmaya başlandı.

Alıntıları Göster
    daha öncede yazdım, sorun çıkma ihtimali 2013 veya herhangi spesifik bir modele / 1.6 veya 1.5 motora özel bir durum değil.
    servisin düzeltmeyi 2013 ile başlatmış olması birşeyi değiştirmiyor.
    Forumun önceki sayfalarında 1.5 motorlu araç kullanıp su eksiltme problemleri yaşayanlar olmuştu.
    Bu durumda 1.5 motorlu araçlarda problem var mı demeliyiz o halde ??

münferit durumlar üzerinden genelleme yapmayalım , ithamda bulunurken dikkat edelim

• quote:

Orijinalden alıntı: pacer

daha öncede yazdım, sorun çıkma ihtimali 2013 veya herhangi spesifik bir modele / 1.6 veya 1.5 motora özel bir durum değil.
    servisin düzeltmeyi 2013 ile başlatmış olması birşeyi değiştirmiyor.
    Forumun önceki sayfalarında 1.5 motorlu araç kullanıp su eksiltme problemleri yaşayanlar olmuştu.
    Bu durumda 1.5 motorlu araçlarda problem var mı demeliyiz o halde ??

münferit durumlar üzerinden genelleme yapmayalım , ithamda bulunurken dikkat edelim

Alıntıları Göster
    Ben neyi tartıştığımızı anlamıyorum gerçekten. Bu araçlarda yurt dışında problemler oluştu ( Ölüm dahil ) Ağırlık Güney Amerikaya giden araçlar.
    Ford neredeyse tüm dünyada geniş kapsamlı geri çağırmaya gitti.
    Bu arada bizimkilerde geçtiğimiz aylarda sorun olmamasına rağmen ( ! ) 2013 modelleri geri çağırıp soğutma su haznelerine suyun bitmesi halinde ikaz verecek sensör ilavesine başlandı.
    2013 model aracınız varsa girersiniz Ford Etise, recall var mı yok mu görürsünüz.

Neyin ithamında bulunuyorum daha ben ?

• Burası sosyal paylaşım forumu. Araçların problemleri burada konuşululmayacaksa başka nerede konuşacağız. Hiç bir şey kaybedilecek bir can dan önemli olamaz.

Araç Değer kaygısı üzerine bu yorumlardan uzak duruyorsanız vay halimize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Herkese merhaba.

2018 model kuga 1.5 ecoboost satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum.

Aracım style donanım olduğu için büyük ekran ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum.

Ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

Ayrıca serviste takılan Xvision (SCC) Park Sensörü hakkında bilgisi olan, taktırıp kullanan var mı ?

Bir sorum daha var. aracın isofix kancaları resimdeki gibi koltuk minderine çok yakın. bu nedenle çocuk koltuğunu monte ettiğimde koltuğun önü havaya kalktı neredeyse. daha düzgün monte etmek için sanki kancaların biraz daha yukarıda olması gerekiyor gibi geldi bana. bunun bir çözümü var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Servisten navigasyon geri görüş kamerası ve ön park sensörü fiyatları aldım.

Otokoç ankara navigasyon ve geri görüş kamerası için 3100 tl, ön park sensörü için 900 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 12 taksit.

Tan oto navigasyon ve geri görüş kamerası için 3000 tl, ön park sensörü için 800 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 5 taksit.

Tur oto navigasyon ve geri görüş kamerası için 3000 tl, ön park sensörü için 600 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 5 taksit.

• quote:

Orijinalden alıntı: abici94

Kuga'sında bisiklet taşıyıcı kullanan var mı, marka/model tavsiyeniz nedir?
    Malesef Kuga larda çeki demirine takılan modeller haricinde arkaya sağlıklı bağlantı yapılan model yok. Bagaj kapağının düz olan alt yapısı yüzünden alttan bağlama şansınız olmuyor. Yada tavana takılan modelleri düşüneceksiniz. Ben peruzzo marka kullanıyorum. Gayet sağlam İtalyan malı bir ürün. Toplam 3 bisiklet kapasiteli, 45 kg taşıyor.

• 2018 başında 2017 model yılı 1.5 awd style araç almıştık kardeşime.
    O dönem bizde büyük ekran taktırmak istemiştik fakat henüz makyajlılar için %100 uyumlu bir ürün olmadığı,
    Navitech firmasının bir ürün üzerinde çalışıp test ettiğini, hazır olduğunda garantili bir şekilde takılabileceği ifade edilmişti.

Dün otokoç tarafından arandık ve takaya başladıklarını ifade ettiler.
    Arka kamera ile beraber 3100TL dendi arkadaşımızın dediği gibi. Sanırım bir de ilave KDV var.

Ürün linkini verdiğim ürün inceleyebilirsiniz:

https://www.navitech.com.tr/products.asp?id=54&pid=818

• prof78 P kullanıcısına yanıt
    Fiyatlara kdv dahil galiba. çünkü fiyat aldıktan sonra tekrar üç bayi ile pazarlık yapıp son fiyatları sorduğumda artı kdv istemediler.

Ancak işçilik bu fiyatlara dahil değil. onu da ayrıca ekliyorlar fiyatın üzerine.
  • Kugamın ekranında Motoru servise götürün uyarısı veriyordu. Servise götürdüm. Yakıt basınç müşürü değişmesi gerekiyormuş. Parayı verince uyarı gitti.

• arkadaslar iyi gunler 1.6 ecoboost 182bg volvo v60 aracim var. yaklasik her 3bin km 500ml yag eksiltmem var. ayrica son zamanlarda arada gelen bu sesten muzdaribim. konu ile ilgili fikri ve tecrubesi olan varmi?
    karter havalandirmasi ve fren vakum pompasi yag eksiltmenin kaynagi olarak degisti. ayrica kulbultor kapak contasindan yag kaciriyordu degisti fakat suan yag kacagi olmamasina ragmen 3binde bir yarim litre eksiliyor. lutfen yardim edin buyrun gelen tikirti ve geldigi esnada sanki gaza daha fazla gaz yemiyecekmis gibi oluyor. ayrica triger degisimi henuz yapilmadi arac 130binde 2011 model. volvo 120binkm uyguluyor fakat ford etiste 240bin km gozukuyor?

buyrun sesin videosu

https://youtu.be/loYohSbZRmM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filtiarn -- 11 Ağustos 2018; 14:36:52 >

• Arkadaşlar merhaba..

3 ay önce 2007 Megane2 100hp HB arabamı servise götürdüğümde Renault2 katına çıktım. Satışta gördüğüm açık yeşil 2013 titanyum Kugaya aşık oldum adeta. Tasarım, ergonomi, koltuk konforu ve malzeme kalitesi müthişti. Param olmmadığından o arabayı kaçırdım anacak bu aralar artık bir Kuga alabilirim artık. Sizlerden fikir alabilir miyim kafamdaki sorular için araç tercihinde?

1-Aracın süspansiyonu nasıl, çok sert ve rahatsız edici midir? Tiguan 2018 test sürüşü yaptım rahatsız edici değildi, diğer SUV lar vb. ile karşılaştırma yapabilir misiniz?
    2-2015 sonrası 1.5 benzinli otomatik Açılı Tavan Titanyum veya Selective donanım araç üzerinde yoğunlaştım. Ama forumdeki ortak görüş aşırı yakıt sarfiyatı. Bu durumda dizel 1.5 alsam vite geçişleri benzine göre farklı mıdır?
    3-Kuga'larda 4X2 ve 4X4 olarak 2 ayrı model mi var?

• _SANTRAL_ kullanıcısına yanıt
    Aracın süspansiyon konforu iyi. Diğer aracım volvo s60 la aynı diyebilirim.

Yakıt sarfiyatı benzinlilerde fazla. Aracım şu anda 1200 km de ve yakıt tüketimim12.5 litre

Dizellerde powershift çift kavrama , benzinlilerde tam otomatik şanzıman var. Tamamen farklı şanzımanlar yani

Dizeller 4x2, benzinliler 4x4 tür.

• Cevap için teşekkür ederim.
    Dizel için vitesli tercih etmek doğru olur diye düşünüyorum o halde.
  • 
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.