Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (540. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.975
Cevap
108
Favori
704.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm ford grubu araçlarınızın gizli özellikleri aktif edilir. Detaylı bilgi ve ileişim için mesaj atabilirsiniz.
    Youtube kanalıma abone olarak 4 adet h7 led xenondan birini kazanabilirsiniz :)www.youtube.com/fordfocuzgizliozellik

Araçlarınıza yapılabilen uygulamaların resimlerini aşağıdaki linkteki konuma giderek inceleyebilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/cekilis-var-link-iceride-tum-ford-grubu-araclarinizin-gizli-ozellikleri-aktif-edilir--140476520

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onRGizliGarage -- 7 Kasım 2019; 13:33:35 >

• batak12 kullanıcısına yanıt
    Ben bu cihazı ford yetkili servisinde taktırmıştım. ben taktırırken de navitechin kendi sitesinde cihaz yok görünüyordu. yetkili servise sormanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onRGizliGarage

Tüm ford grubu araçlarınızın gizli özellikleri aktif edilir. Detaylı bilgi ve ileişim için mesaj atabilirsiniz.
    Youtube kanalıma abone olarak 4 adet h7 led xenondan birini kazanabilirsiniz :)www.youtube.com/fordfocuzgizliozellik

Araçlarınıza yapılabilen uygulamaların resimlerini aşağıdaki linkteki konuma giderek inceleyebilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/cekilis-var-link-iceride-tum-ford-grubu-araclarinizin-gizli-ozellikleri-aktif-edilir--140476520
    Merhaba

Aracım 2013 model mart girişli kuga2. Benim araç lastik havaları indiğinde uyarı vermiyor. sanırım marttan sonra gelen araçlarda bu özellik (TMPS) var.
    Benim aracın böyle bir özelliği var mı ve açılabilir mi?
    Ayrıca jant içine takılan sensörlerden almam gerekir mi.?

• quote:

Orijinalden alıntı: loadingmaster

Merhaba

Aracım 2013 model mart girişli kuga2. Benim araç lastik havaları indiğinde uyarı vermiyor. sanırım marttan sonra gelen araçlarda bu özellik (TMPS) var.

Alıntıları Göster
    Ben de bu sorunun cevabını, merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 9 Kasım 2019; 12:16:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 kuga için 3. yıl bakımı fiyatları ortalama nedir ? Bir de Ankara'da servis tavsiyesi alabilir miyim ?
  • Prins Geç Çalışma Sorunu

Aracım 2014 model Kuga trend x. 2015 Trafiğe çıkışı sıvı sistem Prins LPG takılı. Sorunum 1 yıldır yaz ya da kış fark etmiyor. Sabah soğuğu ya da öğlen fark etmiyor. Araba mesela bu sabah soğukta 1 saniyede çalıştı ama yarın sabah ya da 1 saat stop edin 8-10 saniyede çalışıyor. Enjektör değil pompa değil ama nedir. Bulunamıyor. Ankara'da M** ustaya götürdüm başka yerlere götürdüm. Sizi defalarca aradım çözüm yok. Akü 1 yıllık ama kışa girdik diye yeni taktım. Araba otomatik vites ve eşim kullanıyor. Belkide çok basit bir arızadır. Bir de sanırım aracım azda olsa benzin yakıyor, ibreden belli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba, bugünlerde 2015-2016 model 1.5 ecoboost kugalara bakıyorum selective paket. Bu araçlarda kronik bir problem var mı 1.6 ecoboostlar sorunlu deniyordu

• Merhaba arkadaşlar bende 1.5 benzinli Kuga almayı planlıyorum nasip olursa. Epeyce bu başlığı inceledim. Ancak bu araç için LPG uygulamalarına ve uyumlu yada sorunlu olduğuna dair tam bir bilgi edinemedim. Kullanan arkadaşlar abiler eğer biraz biraz bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Malum benzin fiyatları çok yüksek. Tüketim nasıl uyum sorunu varmı. Masraf yada sorun çıkarıyor mu? Hangi sistem hangi usta? Kafamda deli sorular 😊

• Arkadaşlar Ankara içinde önümüzdeki 3 gün içinde aracını satmak isteyen var ise 2015, 1.5, Manuel, Km 50-60.000 bandını aşmayacak hatasız bir araca talibim. Benimle iletişime geçebilir aracını satmayı düşünüp de sahibindenle uğraşmak istemeyen varsa.

• ercobaba E kullanıcısına yanıt
    2015 aracımda prins vsi2 karma sistemi kullanıyorum. 10000 km yeni oldu. Benzin tüketimi yok denecek düzeyde az. O yüzden benzini takip etmiyorum. LPG de sakin kullanırsanız 37 krş, biraz hızlı kullanırsanız 41-42 krş gibi yakışı var. Çekiş, ivmelenme soru g-felan yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al-Yeleli Arslan

Herkese merhaba, bugünlerde 2015-2016 model 1.5 ecoboost kugalara bakıyorum selective paket. Bu araçlarda kronik bir problem var mı 1.6 ecoboostlar sorunlu deniyordu
    Ne 1.6 ne de 1,5 araçlarda kronik sorun yoktur. Tek derdimiz yakıt tüketimi.Onuda lpg ile aşıyorsunuz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: loadingmaster

Merhaba

Alıntıları Göster
    Tabiki yaptırabilirsiniz ama attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez. Bu işi yapan kişiler ortalıkta dolanıp duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ytknm

Prins Geç Çalışma Sorunu

Aracım 2014 model Kuga trend x. 2015 Trafiğe çıkışı sıvı sistem Prins LPG takılı. Sorunum 1 yıldır yaz ya da kış fark etmiyor. Sabah soğuğu ya da öğlen fark etmiyor. Araba mesela bu sabah soğukta 1 saniyede çalıştı ama yarın sabah ya da 1 saat stop edin 8-10 saniyede çalışıyor. Enjektör değil pompa değil ama nedir. Bulunamıyor. Ankara'da M** ustaya götürdüm başka yerlere götürdüm. Sizi defalarca aradım çözüm yok. Akü 1 yıllık ama kışa girdik diye yeni taktım. Araba otomatik vites ve eşim kullanıyor. Belkide çok basit bir arızadır. Bir de sanırım aracım azda olsa benzin yakıyor, ibreden belli.
    sıvı sistmlerin kronik sorunu bu. Çok takılmayın. Şu anda en iyi sisteme sahipsiniz.
  • onat kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sağolun. Enjektöre takıldım şimdi. 4 tane çıkma enjektör buldum değiştirdik bakalım nasıl olacak

• Yok mu aracını satmak isteyen arkadaşlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enjektörleri değiştirdim. Sonuç mükemmel. Marş soğuk sıcak her an tık diye alıyor. Araç mükemmel oldu 5 gündür saat gibi. Artık düzeldi diyebilirim sanıyorum.

• loadingmaster kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/item/32909538009.html?spm=a2g0o.detail.1000060.2.7ee91fd6hCd5Vk&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=19fc3b3e-7d8b-410d-ac01-489cc3b382c9

Bu ürünü inceleyin. Ben harici olanı aldım (m3 modeli) . 2 ay oldu. Vergi ile 155 TL ye aldım. Söküp çalarlar diye korkmayın. Çok basit bir emniyet mekanizması var. İnternette videoları mevcut. ben şahsen çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surveyor72 -- 26 Aralık 2019; 11:31:28 >

• 2015 1.5 selective kuga bakıyorum. 1 2 seçenek var. 100k km nin üstünde aracı olan var mı? Yorumları nedir?
  • Herekese merhaba ;

2016 Model 1.5 Ecooboost 182hp , Titanium araç sahibiyim.
    235 50 R18 Continantal ContiSportContact lastik kullanıyorum ve İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorum.

Bunları anlatmamın nedeni benzer koşullardaki arkadaşların sorularını yanıtlayabilirim. (Yakıt tüketimi veya başka ne sormak isterlerse.)

Aracım 39000 km'de. İşe gidip gelirken her gün E-5 trafiği ve yokuş iniş-çıkış ile toplam 18-20 km arasında yol yapıyorum.

Ortalama yakıt tüketimim 100 km'de 12-14 litre arasında. Bazen çok trafik oluyor bazen yol açık oluyor. Bazı haftalar 14 L'nin altına düşmediğim oluyor , bazen de 12-13 arasında yakıyorum.

Uzun yolda cruise control'ü 100 km'ye sabitlerseniz 100 km'de çok güzel bir şekilde 6L yakıyorsunzun. 110-120 arasında ise 8.5-9L arasında yakıyor.

Bir önceki aracım manuel 2011 Citroen C4 II 1.6 hdi 92 HP dizel'di O araçta yakıt masrafım ne idiyse, bu araçta tam 2 katı.

Örneğin işe gidip gelmek ve hafta sonu ailemle birkaç yere gitmek için haftalık/ortalama 100 TL'lik mazot yetiyordu. Aynı işler için bu araçta 200 TL'lik benzim alıyorum.

Şikayetçi olduğumdan anlatmıyorum. Ben kendim alırken de , bu araba ile ilgilenen başkalarında da gördüğüm (memlekkette yakıt pahalı da olduğu için) ilk merak edilen şeylerden birinin yakıt tüketimi olduğu.

Bende yukarıda basitçe önceki aracım ile de kıyaslayarak kendi yol koşullarıma göre yakıt tüketimimi paylaşmak istedim.

Aracın sürüşü çok keyifli. Viraj almak, hızlanmak insanın hoşuna gidiyor ve güvenli de hissettiriyor. Bunda gücünün, süspansiyonlarının ve çekişle ilgili dinamik tork kontolü gibi teknolojilerinin rolü büyük. Bir yere altını sürter miyim, bir çukurdan geçemez miyim endişesi yok. Hafif arazi de yaptım bir kaç kez. İstanbul'un yolları da kötü oluyor zaman zaman bu nedenle yüksek araç gerçekten rahat ettiriyor.

Herkese kazasız sürüşler.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justhanging -- 27 Ocak 2020; 17:28:7 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allforone -- 2 Nisan 2020; 19:12:39 >
  • 
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.