Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (529. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.974
Cevap
108
Favori
704.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Değiştirmeniz gerekli.O kilometreyi yani 135k yı bulmasanız bile zamanla malzeme özelliğini yitiriyor ,aynı lastikler gibi.Kayışı, üstünde çatlaklar olup olmadığını anlamak için gözle kontrol etmenizi öneririm .Eğer çatlaklar varsa hiç beklemeyin bile ,ama görünüm normalse servisin 90k tavsiyesine uyabilirsiniz .
  • 2014 Ford Courierdan 2014 1.6 ecoboost otomatik vites Kugaya geçmeyi düşünüyorum araç hakkında genel düşünceniz nedir? yılda 10k civarında yapıyorum dizel arabandan sonra çok fazla gelir mi yakıtı
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkmaztaha

2014 Ford Courierdan 2014 1.6 ecoboost otomatik vites Kugaya geçmeyi düşünüyorum araç hakkında genel düşünceniz nedir? yılda 10k civarında yapıyorum dizel arabandan sonra çok fazla gelir mi yakıtı

kullanıma göre 10-12 lt arasında tüketime hazır olun derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onat

quote:

Orijinalden alıntı: korkmaztaha

2014 Ford Courierdan 2014 1.6 ecoboost otomatik vites Kugaya geçmeyi düşünüyorum araç hakkında genel düşünceniz nedir? yılda 10k civarında yapıyorum dizel arabandan sonra çok fazla gelir mi yakıtı

kullanıma göre 10-12 lt arasında tüketime hazır olun derim :)

O zaman ben 11.5lt den benzin maliyeti hesaplaması yapayım :)
  • Aynen benimde son ortalamam 11 lt. İstanbul içi.
  • 10.6 Antalya. Ortalama hız 21 km.

Klima açmaya başlarım 1 haftaya. 1 litrede oradan işte.
  • arkadaşlar merhaba 2013-2014 kasa kuga otomatik düşünüyorum ,özellikle şikayetvar ve internette şanzuman arızalarından bahsediliyor kronik şanzuman arızalımı araçlar ? 1.5 veya 1.6 olan mı tutuluyor hangisi alınmalı konu hakkında tecrübelerini aktarırsanız memnun olurum herkeze iyi forumlar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir6161

arkadaşlar merhaba 2013-2014 kasa kuga otomatik düşünüyorum ,özellikle şikayetvar ve internette şanzuman arızalarından bahsediliyor kronik şanzuman arızalımı araçlar ? 1.5 veya 1.6 olan mı tutuluyor hangisi alınmalı konu hakkında tecrübelerini aktarırsanız memnun olurum herkeze iyi forumlar dilerim
    Şanzıman arızası mı?

Hocam forumda 1 kişi sıkıntı yaşadı onun dışında duymadım. Tam otomatik kırk tane araçta kullanılan şanzıman. Şimdi baktım 5 tane şikayet var cidden enteresan.

1.5 1.6 arasındaki fark biri daha atik, diğeri daha az yakıyor. Ama fark cidden az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 7 Nisan 2018; 15:47:23 >
  • sanırım 1.5 az yakan 1.6 atik olan internet araç satış sitelerinden buldğum beyendiğim bir kaç aracı aldım 1.ile 2 vites geçerken belli ediyor diğerlerinde sorun yok diğerek dönüşler de oldu söylediğim gibi şikayet vardaki mesajları görüncede kilemde kaldım . diğer alternatif olarak suzuki grand vitarayı ön plana almayı düşünyorum tabiki kuga görünüş ve sportif olarak bambalka bir araç
  • Kliması soğutmayan var mı? Sanırım benimkinin gazı bitti. 5 yıllık araç normal midir acaba. Hiç klima gazı yenileyen oldumu?
  • loadingmaster kullanıcısına yanıt
    5 yıl klima gazı için biraz uzun bir süre gibi doldurmanızda fayda var bence
  • İçi makyajlı 1,5 ecoboostların yani ortada büyük ekran olanlarda sync 3 olma ihtimali var mıdır?
  • Merhabalar Ford Kuga almayı düşünüyorum.
    2014 model 1.6 Ecoboost tıtanıum powershıft awd 180 hp buldum ancak araçta sunroof yok.
    Ford Kuga vites geçişleri, yakıt tüketimi, konforu vs. nasıldır? herhangi bir kronik sorunu var mı?
    1.6 ile 1.5 arasında performans, yakıt tüketimi olarak ciddi farklar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmett_ -- 25 Nisan 2018; 12:56:43 >
  • emir6161 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende 2014 aralık trafiğe çıkışlı 1.5 ecoobost trend x var otomatik vites, ihtiyaçtan dolayı satmayı düşünüyorum.
    Araba uzun yolda çok rahat ve konforlu,yakıt olarakta benzinli suv modellerine göre daha iktisatlı,arabanın donanımı oldukta tatmin edici,otomatik olmasından dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşamadım...@emir6161
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_

Merhabalar Ford Kuga almayı düşünüyorum.
    2014 model 1.6 Ecoboost tıtanıum powershıft awd 180 hp buldum ancak araçta sunroof yok.
    Ford Kuga vites geçişleri, yakıt tüketimi, konforu vs. nasıldır? herhangi bir kronik sorunu var mı?
    1.6 ile 1.5 arasında performans, yakıt tüketimi olarak ciddi farklar var mı?
    umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz

öncelikle 1.6 ve 1.5 180 bg ecoboostlada powershift vites yok,bu araçlarda 6 ileri tam otomatik tork konvertörlü şanzıman mevcut. bu sebeple vites geçişleri sorunsuz ve konforlu. ps sanzımandaki gibi çift kavrama oladığı içi daha uzun ömürlü olduğu aşikar. kronik büyük bir arıza duymadım.yakıt tüketimi yol şartlarına göre çok değişkenlik gösteryor ama ortalama 10-11 lt/100 km civarında olacaktır. 1,6-1,5 arasında yakıt ve performans anlamında ufak değişikliler dışında hissedilir bir şey yok, en fazla 1 lt ve 1 sn oynayacakır. 1,6 daha hızlı 1,5 daha ekonomik.

• Merhaba arkadaşlar, 1.5 veya 1.6 2013-2015 model lpg li prins sıvı sistemli Ford Kuga almayı düşünüyorum. Arkadaşımın C-Max da lpg sisteminde sübapları eridi ve 2000 tl ye yakın masraf çıkardı.

1.Prins sıvı sistemde yada landirenzoda bu tür problem yaşarmıyım?

2.Lpg li olmasından dolayı çekiş gücünde çok kaybım olur mu?

3.Aracı lpg siz alıp kendim taktırsam daha mı iyi olur?

4. Lpg den kaynaklanabilecek problemlerle uğraşmamak için 2008-2011 2.0 dizel otomatik almak daha mı mantıklı?

Daha önce 2003 Focus ghia ve 2011 model Focus Style vardı, başka bir markaya geçmek istemiyorum, tecrübeli arkadaşlar siz ne tavsiye edersiniz, şimdiden teşekkür ederim.
  • ankuva7 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,ilgilenen arkadaşlara 2014 (10/12/2014)model,1.5 ecoobost trendx,51000 km de,navigasyonlu,otomatik vites,arabada sigara dahi içilmemiş,herhangi bir darbe,kaza,değiştirme olmayan arabamı ihtiyaç dolayısıyla satıyorum,fiyat olarak piyasa şartlarına göre uygundur.İlgilenen arkadaşların dikkatine.mesaj atan arkadaşlar tlf nosunu yazarsa fotoğraflarını ve plakasını gönderirim,araba tertemizdir....
  • 1.5 benzinli sıfır kuga almayı düşünüyorum. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Araç devamlı 4 çeker aktif değildir diye düşünüyorum. Yani 4 çeker modu gerektiğinde devreye giriyor değil mi?

Şehir dışı yakıt tüketimi ne kadar. Yani katalog değeri değil gerçekten kullanan kişinin deneyimi lazım.

3008 den daha fazla yakıt tüketimi olması motor hacminin daha büyük olması değil ağırlığının ciddi anlamda daha fazla olmasıdır diye düşünüyorum.

182 hp ciddi güç. Bunun hakkını veriyor mu yoksa ağır kasa nedeniyle ivmelenmesi konusunda çok şey beklememek mi lazım?

3008 gtline ile (benzinli) karşılaştırmak gerekirse kuga daha mantıklı değil mi?

Kuga görünümü çok hoşuma gidiyor ama tüketim düşündüren faktör.
  • Kuga'sında bisiklet taşıyıcı kullanan var mı, marka/model tavsiyeniz nedir?
  • @sistemliadam, imkanınız varsa 1.5 tdci almanızı öneririm. Benzinli motor şehir içinde 10-12 litre yakar. Benzinli araçların şanzımanı klasik yağli/ tork konvertörlüdür. Performans olarak sizi üzmez hakkini verir Şehir dışı 8-9 litre tüketimi vardır. Akıllı 4 çeker gerektiğınde devreye girer, normal şartlarda arkadan itiş kullanır. Dizel motorlularda powershift çift kavramalı şanzıman vardır. Fiyat listesinde benzinli otomatik ile dizel düz vites ayni rakamdadir. Dizel motorlu versiyonda 2.0 haricinde 4x4 yoktur.
  • 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.