Şimdi Ara

Ford Focus Sedan 1.6 Trend X Almaya karar verdim. <<Focus 1.6 Style Aldım>>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 20bin TL lik bir bütçeyle 1 seneye yakındır 2. el bir araba bakıyordum. (Focus ve Astra modellerine) Çok acelem olmadığımdan gördüğüm her arabaya atlamadım. Tabi bu süreçte 4-5 arabayı gösterdik. Söylenilenlerin dışında değişen ve boyalı parçaları olduğu için vazgeçtik. Geçen bir tane araba için anlaştık. Alacağıma kesin gözüyle bakmıştım cuma günü için anlaşmıştık işlemler için ama o şahıs perşembe günü beni arayıp arabayı sattım buraya boşuna gelme haberin olsun diye arayınca artık 2. el araba alma ümidimin ve heyecanımın tamamen tükenmiş olduğunu anladım. (Ayrıca şimdiye kadar pek aceleci davranmadım çünkü arabaya pek ihtiyaç duymuyordum ya da ihtiyacım olduğumda babamın arabasıyla işlerimi hallediyordum ama artık araba bizim için önemli ve devamlı bir ihtiyaç haline dönüştü.) Bu sebeple de bugün sıfır araç alma kararı verdim.

Aklımda Focus III ilk gördüğümden beri vardı ve hemen Ford'un sitesine girdim. Kasıma özel 24000TL 24 ay sıfır faizli kredi imkanı yazısını görünce tamam işte aradığımı buldum dedim. İncelemelerim sonucu hem ihtiyaçlarıma hem de bütçeme hitap eden 1.6 trend X 4 Kapı modeli olduğuna karar verdim. Şu an elimde 25000TL lik bir bütçe mevcut ve arabanın ücreti 48.435TL.. (24 aylık süreçte ödeyeceğim taksitler beni zorlamayacak)
    Yarın gidip arabayı görmeyi ve test sürüşü yapmayı planlıyorum.

Model olarak kafamda bir soru işareti yok. İç mekanının dar olduğunu bunun dışında pek bir olumsuz yönünün olmadığını okudum kullanıcılarından ya da inceleyenlerden.
    Tasarımı benim o kadar çok hoşuma gidiyorki bu olumsuzluğu göz ardı ediyorum. Çünkü başka bir araç alsam biliyorum ki aklımda hep focus kalacak ve her gördüğümde içim cız edecek.

Benim sizlere sormak ve sizlerden öğrenmek istediğim liste fiyatından pazarlık yapma şansımız olur mu acaba ya da aracın yanında bazı hediyeler istesem kabul görür mü? (park sensörü gibi mesela)
    Bununla birlikte sizin bana yapmamı tavsiye ettiğiniz, dikkat etmem gereken bir şey var mı?
    İlk defa araç alacağım için her türlü önerileriniz benim için çok faydalı olacaktır.

Düzenleme: İyi bir kampanya yakaladığımdan dolayı aynı aracın style donanımının siparişini verdim..

(Son Durum) Düzenleme 2: Sipariş verdiğim aracımın gelmesi gecikti ve kampanyalı kredinin 2014 yılı itibariyle bitecek olması sebebiyle hali hazırda gümrükte bekleyen style donanım otomatik vites gümüş gri renkli araç için anlaştık. 31 Aralık itibariyle proforma fatura kesildi. Teslimat 2 hafta içerisinde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmltnman -- 1 Ocak 2014; 17:59:29 >

• Mutlaka pazarlik ve donanim eklemesi isteyin tabi.
    Focus sinifinin en iyi araclarindan biri,sizi pisman etmeyecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 10 Kasım 2013; 17:27:04 >
  • Oncelıkle hayırlı olsun sw sını kullandım.rakıplerıne gore bıraz dardır ama rahat edersınız.guzel tercıh.
  • İlinizdeki ve cevre illerdeki tum bayilerden fiyat alin ve hediyeleri de onden konusun. Acik ve net olun , gercek alici oldugunuzu belli edin. Gerisi gelecektir. Simdiden hayirli olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mosan

İlinizdeki ve cevre illerdeki tum bayilerden fiyat alin ve hediyeleri de onden konusun. Acik ve net olun , gercek alici oldugunuzu belli edin. Gerisi gelecektir. Simdiden hayirli olsun.
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Çevre illerden bayileri arayıp fiyat almak pazarlık yapmak lazım o zaman. Başka bir ilden alırsam arabayı, plakayı kendi ilimin plakasıyla çıkartma şansım olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmltnman

Çevre illerden bayileri arayıp fiyat almak pazarlık yapmak lazım o zaman. Başka bir ilden alırsam arabayı, plakayı kendi ilimin plakasıyla çıkartma şansım olur mu?

Plaka zaten ikametgaha göre çıkıyor diye biliyorum, başka yerden alsanız da sorun olmaz kendi ilinizin plakasını alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Schuey

quote:

Plaka zaten ikametgaha göre çıkıyor diye biliyorum, başka yerden alsanız da sorun olmaz kendi ilinizin plakasını alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Araba krediyle alındığı zaman kasko yaptırmak zorunlu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler
    @makturk42 @zotacing
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    48.435TL trend x için fazla,daha 1 ay olmadı eskişehir otokoçtan beyaz style paket 4 kapı focus için 47bin TL fiyat almıştım,bence bayileri arayın sıkı bir pazarlıkla ağzınızda laf yapıyorsa biraz şu aralar sağlam indirimlerle daha dolu model alabilirsiniz. Focus'a gelince evet iç mekanda biraz darlık ve kasvet var fakat öyle aman aman değil arabayı en fazla 4 yetişkin bilemediniz 1de çocukla kullanırsanız sanıyorum ki çok sıkıntı çekmezsiniz. Torpido için ön koltukta yolcu olması biraz sıkıntılı resmen açılmıyor ozaman desem yalan olmaz. Segmentindeki nerdeyse tüm 1.6 atmosferik araçlar kadar bir yakıtı var bunuda göze almak gerek. Tasarım konusunda çok yorum yapılsa da şahsi görüşüm şuan piyasadaki C sınıfları arasında başlarda gelir. Kaliteli ve tok duran bir araç bence gerçekten güzel tercih

• quote:

Orijinalden alıntı: lkee26

48.435TL trend x için fazla,daha 1 ay olmadı eskişehir otokoçtan beyaz style paket 4 kapı focus için 47bin TL fiyat almıştım,bence bayileri arayın sıkı bir pazarlıkla ağzınızda laf yapıyorsa biraz şu aralar sağlam indirimlerle daha dolu model alabilirsiniz. Focus'a gelince evet iç mekanda biraz darlık ve kasvet var fakat öyle aman aman değil arabayı en fazla 4 yetişkin bilemediniz 1de çocukla kullanırsanız sanıyorum ki çok sıkıntı çekmezsiniz. Torpido için ön koltukta yolcu olması biraz sıkıntılı resmen açılmıyor ozaman desem yalan olmaz. Segmentindeki nerdeyse tüm 1.6 atmosferik araçlar kadar bir yakıtı var bunuda göze almak gerek. Tasarım konusunda çok yorum yapılsa da şahsi görüşüm şuan piyasadaki C sınıfları arasında başlarda gelir. Kaliteli ve tok duran bir araç bence gerçekten güzel tercih

Peşin alımda style donanım 48.360TL krediyle 50865TL .. 1360TL indirim yapmışlar ama krediyle alımda o fiyata düşmezler.
    ben de trendX donanımı 47'ye düşürmeye uğraşırım. Peşin ödemediğimiz için biraz fazla ödemeyi doğal olarak göze alıyoruz.

• 1.0L Ecoboost Trend X daha iyi bir seçenek olabilir
  • 3 aydir iste 2013 trend x sedan dizel kullaniyorum, acikcasi distan bakildiginda gercekten cok yakisikli bir araba ama bilmiyorum ford bu yeni kasalarda isciligi zayiflatmis geldi. 6000 kmde sofor koltugu gicirdiyor, bagaj kapagi dosemesi sokuldu ve suspansiyonu cok rahatsiz etti beni, yoldaki her cukuru tamamen hissediyorum. Ayrica yol tutusu da bana cok guven vermedi Guzel ama benim param olsa o paraya ikinci el temiz 10-15bin de D segmenti alirim. Saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anton | SS -- 10 Kasım 2013; 19:01:56 >
  • quote:

quote:

Peşin alımda style donanım 48.360TL krediyle 50865TL .. 1360TL indirim yapmışlar ama krediyle alımda o fiyata düşmezler.
    ben de trendX donanımı 47'ye düşürmeye uğraşırım. Peşin ödemediğimiz için biraz fazla ödemeyi doğal olarak göze alıyoruz.

Aksine aldığım fiyat kredili fiyatı aracın. 47bin tl araç fiyatı, 37-38bin TL kredi kullandırabiliriz maksimum dediler ve 5bin TL benim aracıma saydılar. 5bin peşinat verin kredi başvurunuzu yapalım onaylandıktan 2 gün sonra aracınızı teslim alabilirsiniz demişlerdi. Hatta öyle aman amanda bir pazarlık yapmamıştım gittim focus 4 kapı style paket bakıyorum bana verebileceğiniz kredi kullanımlı en dip fiyatı söyleyebilir misiniz dedim ve bilgisayardan bir kaç şeye bakarak beyaz style paket 4 kapı için sizin için son fiyatımız 47bin TL dediler.

• quote:

quote:

quote:

Aksine aldığım fiyat kredili fiyatı aracın. 47bin tl araç fiyatı, 37-38bin TL kredi kullandırabiliriz maksimum dediler ve 5bin TL benim aracıma saydılar. 5bin peşinat verin kredi başvurunuzu yapalım onaylandıktan 2 gün sonra aracınızı teslim alabilirsiniz demişlerdi. Hatta öyle aman amanda bir pazarlık yapmamıştım gittim focus 4 kapı style paket bakıyorum bana verebileceğiniz kredi kullanımlı en dip fiyatı söyleyebilir misiniz dedim ve bilgisayardan bir kaç şeye bakarak beyaz style paket 4 kapı için sizin için son fiyatımız 47bin TL dediler.

Alıntıları Göster
    tavsiyem 1 ay daha bekle

• quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

1.0L Ecoboost Trend X daha iyi bir seçenek olabilir

Malesef hiçbir ecoboost motorlu ford'ta kredi kampanyasından yararlanılamıyor.

quote:

Anladım. Demekki pazarlıkta çok bastırmak lazım. Bakalım verdikleri son fiyatı yarın buradan paylaşırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

1.0L Ecoboost Trend X daha iyi bir seçenek olabilir

Malesef hiçbir ecoboost motorlu ford'ta kredi kampanyasından yararlanılamıyor.

quote:

Anladım. Demekki pazarlıkta çok bastırmak lazım. Bakalım verdikleri son fiyatı yarın buradan paylaşırım.

Alıntıları Göster
    Bugün belki 20 bayi aramışımdır. Style donanım için çoğunlukla 49 000 TL lik fiyatlar aldım. Kampanya kredili fiyat bu peşinde 2 000TL daha düşüyorlar. Bursa ilinden kredili 47 binlerde fiyatlar aldım. Sanırım orada bu ara fuar varmış. Artık bana Bursa yolu göründü..

• quote:

Bugün belki 20 bayi aramışımdır. Style donanım için çoğunlukla 49 000 TL lik fiyatlar aldım. Kampanya kredili fiyat bu peşinde 2 000TL daha düşüyorlar. Bursa ilinden kredili 47 binlerde fiyatlar aldım. Sanırım orada bu ara fuar varmış. Artık bana Bursa yolu göründü..

Alıntıları Göster
    Evet bir Bursalı olarak bende 1 ay kadar önce Focus için fiyat almıştım. (Ford Otokoç şubesiydi, yeni yalova yolu üzerindeki). Style paket gayet dolu (otomatik park sistemi dahi olan) araç için daha sıkı pazarlık yapmadan 47bin TL fiyat almıştım. Bayiideki satış sorumluları gayet ilgili ve bilgili kişilerdi sağolsunlar.

Ayrıca bayiide style paket araç vardı, iyice inceledim ve ben aracı çok beğendim. Gayet sportif ve malzeme kalitesi de iyi. Piyasada alınabilinecek en iyi C sınıfı arabaların başında f/p olarak focus geliyor bence.

Sizde alıcı olarak gidince çok fazla fiyat indirimi alamasanız da en azından boya koruma, paspas seti gibi ekstra bir iki şey istersiniz. Bayii müşteriyle gayet ilgili, mutlaka ufak hediyeler vereceklerdir.

Şimdiden aracınız hayırlı olsun diyeyim

Birde aman diyeyim aracı aldığınızda daha bayiiden çıkarmadan kaskosunu yaptırın, gözünüz arkada kalmadan rahat rahat kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu1616 -- 11 Kasım 2013; 23:05:31 >

• Bizde uzun zamandır focus sedan astra hb arasi gidip geliyorduk fakat 4 kisilik aile kullanacagindan ve benim boyum 1.95 olduğu için focustan vazgectik ve dün astra enjoy siparisi verdik. Focusu büyük eksisi ic mekanin oldukca basik olmasi ben yolcu koltugunu en dibe dayadigimda dizlerim konsola sürüyordu.eger sizde uzun boylu degilseniz bir sorun olmaz.focusun ic malzeme kalitesi cok iyi fakat tasarimda yine sınıfta kaliyor.yil olmus 2013 hala eski tip klima tuslari kullaniyorlar ayrica ses sistemide pek şık durmuyor.biz 8 sene focus1 kullandik ford gerçekten saglam dayanikli ve sorunsuzdur.guvenlik olayi zaten small overlap testiyle tescillendi.ayrica sedanin dizayni mükemmel
  • merhaba,
    ben de yarın aynı aracın beyaz rengini teslim alacağım.
    karter koruma + boya koruma + mtv + trafik sigortası + tüm trafik tescil masrafları kısaca anahtar teslim , sadece kasko bana ait peşin 43.000 TL ye anlaştık. Ama feci bi pazarlık sonucu elde ettim bu rakamı
    kredili 45 e bıraktılar. Lütfen bayi adı sormayın, etik olarak vermem doğru olmaz. Ayrıca 24 ay 0 faizli krediyi saolsun yapıkredi bize uygun bulmadı :) kredi sicilim temiz oldugu için 36 ay vade farkı ödeyerek kredi kullandırmak istediler. ben de kendimi biraz zorlayarak pesin almaya karar verdim. Yani 24 ay faizsiz kredi konti garanti diil bilginiz olsun. 2013 model sedan trend x için sanırım bunlar dip fiyattır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.