Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle konuyu açmamın amacı Z580 hakkında kafada olan soruları ve almak isteyenlerin sorularını cevaplamaktır.

Şuan elimizde olan kullanıcı yorumlarıyla;

Artıları:
    1-Dolby Home Theater 4 olmasının sonucu olarak sesin yüksek kalitede olması
    2-Kasanın,klavyenin ve mouse padinin şıklığı
    3-4 farklı fan modunun olması(toz temizleme,standart sessiz,yüksek ısı sarfiyatı)
    5-USB 3.0 desteği sunması

Eksileri:

1-Kart aktivesi için switch in olmaması
    2-ekranda kumlanma olması

Zamanla artılar ve eksiler eklenicektir (yorumlara göre)

Şuan Lenovo Z580 Kullanıcıları:

1-Master39
    2-ozay
    3-QrY!
    4-Tuncay-TT
    5-enderoid
    6-byter86
    7-Lodz
    8-peligom
    9-Chromé
    10-ABCdiküçgeni
    11-gungi
    12-DaGGeR_ALi
    13-resul1213
    14-::ZaFeR::
    15-hiperx06
    16-Akustik34
    17-abdayd
    18-Zaksaw
    19-_botturgec_
    20-bloodmoney09
    21-Zaksaw
    22-gelenbevili172hhc
    23- xxatmxx
    24-Zugwang.
    25-rocker_fyc
    26-Emrah_Tr
    27-erteniz
    28-omeer
    29-lanete
    30-skenderbeu
    31-gfb.samed
    32-Divided We Stand
    33-qknt
    34-dark_dewil
    35-kemankes5
    36-Checksum
    37-Lance尺
    38-çelebii
    39-Kralarthas
    40-veilsiderx7
    41-Rayquaza
    42- berkercigdem
    43-mdmaster
    44-f.murat_1994
    45-JackQueSs
    46- ae_
    47-carlzeis
    48- werduet
    49- cagatayu
    50-toysoLdier(V)
    51-lifeisdh
    52-trgtka
    53- Bayraktar!
    54-saasi
    55- Ergenekondom
    56-Bilim Hayvanı
    57-hus20
    58-Gabriel+
    59-omer_a2
    60-dengizhan
    61- .Colibri.(bu arkadaşımıza da sorularınızı sorabilirsiniz)
    62-barinal
    63- karal007
    64-Veap
    65-hotar24
    66-utkubulutsimsek
    67-kartalizmar
    68-asdasdqwertyveyaalxyvance
    69-hotar24
    70-gncsrc
    71-russell26
    72-naked leader
    73-SRHTG
    74-2735
    75-Veap
    76-wildcats
    77-mf.kaya
    78-bozo56
    İMZAMIZ

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_62778683/mpage_1/f_/key_//tm.htm#62778683][image]https://store.donanimhaber.com/1c/9b/a8/1c9ba80ced75de0e06c743af7f02bb56.gif[/image][/link] 

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_62778683/mpage_1/key_/tm.htm]Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu[/link]

G580 Kullanıcı sayıdaşımız :
    1-nickimsonikimsi

alma planlarına ilk beraber başladığımız herkesin alıp bir ona kısmet olmayan kardeşim armodilla'yı da inşallah aramızda görürüz

incelemelerinizi esirgemeyin,tüm yorumlarınız bir yardım olacağından teşekkürler.(incelemelerinden dolayı _botturgec_ arkadaşımıza teşekkürler)

ürünün 6 gb ram 2 gb 630m ekran kartlı 500 gb hdd olanını aldım

BATTEFİELD 3 den BİRKAÇ KARE PAYLAŞMAK İSTEDİM BİLMEYENLER İÇİN SOL ÜSTTE FPS DEĞERİDİR:

Fifa 12 incelemesini sunuyorum. Tüm ayarlar son seviyededir. Oyun içi video'su size sanki takılıyor gibi gelebilir ama Fraps programı yüzünden sanıyorum. Çünkü oyun son derece akıcı, duraksama yok.
    Fraps'ın fps değerleri :
    Avg: 59.338 - Min: 40 - Max: 64

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

İncelemeye başlıyorum. Oyunun başında, ortasında ve sonunda aldığım sıcaklık görüntülerini yanlışlıkla sildim. En yakın zamanda tekrar oynayıp, ekleyeceğim bu bilgileri de. Bendeki model 4gb ram'e sahip bu arada.

Oyunumuz Dirt 3.
    High Detayda ve 1366*768 çözünürlüğünde oynadım. 20-23 fps arası aldım, gayet akıcıydı. Önce videolardan başlayayım. Lütfen 720p olarak izleyin.

Şimdi de oyun içi görüntüler.

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

Not : Video'ları özellikle hava şartlarının bozuk olduğu, ekran kartı için daha zor olan bölümlerden seçtim. Belki izlerken ufak takılmalar olduğunu düşünebilirsin ama sanırım bu fraps yüzünden. Oyun içinde en ufak bir takılma hissetmedim. Ayrıca ayarları "ultra" yapıp gölge vb detayları high seviyesinde tutarsak yine 17-18 fps civarı akıcı bir oyun elde edilebiliyor. Umarım beğenmişsinizdir. Bir de ekleyeyim 1,5 saat falan oynadım Sıcaklık oyuna başlamadan önce 41 derece falandı, bıraktığımda ise 57-58 oldu. Malesef görüntüleri kaybettim yakın zamanda tekrar ekleyeceğim. Bir de fanı "etkili ısı sarfiyatı" modunda çalıştırdım.

FİFA 2012 nin ARDINDAN PES 2012 BEKLEYENLERE PES 2012 İNCELEMESİ AZ KÜÇÜK ÇÜNKÜ FPS FULL 60 VERDİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK ARADA 45E DÜŞÜYOR ONUDA VERDİM:

bu 2. golu yeyip yıkıldığım an

ALINTIDIR(lifeisdh)

- Li-Ion Pil Rehberi -

1 - Pil Ömrü
    Öncelikle pilimizin belli bir şarj ömrü olduğunu söyleyeyim.(500 şarj gibi.) Her yıl kapasitesinin %20sini kaybediyor. Kullanım koşullarınıza bağlı olarak bu artabilir de düşebilir de. Fakat pilinizi kullansanız da kullanmasanız da ömrünün kısalacağını bilin. Pilinizi kullanın boşa gitmesin.
    2 - Nasıl saklanmalı?
    Li-Ion pilleri saklamak isterseniz uymanız gereken kurallar var. Asla %100 şarjda bataryayı saklamaya kalkışmayın. %40 civarı saklarsanız pilinizin daha az kaybı olacak. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi %40'da saklanan bataryanın ömrünü daha fazla koruduğunu görebilirsiniz. Zaten laptoplarımızı kutudan çıkarıp açtığımızda şarjının %40 civarı olduğunu görmüşsünüzdür. Bir diğer önemli konu da sıcaklık. Resimde 0 derecedeki koruma oranının daha fazla olduğunu görmüşsünüzdür. Saklayacaksanız buzdolabında falan saklamanız öneriliyor.

3 - Şarj nasıl olmalı?
    - Laptopunuzu ilk açtığınızda şarjının %40 civarı olmasının saklama kapasitesi açısından önemini söylemiştim. İlk kullanımda %100 e kadar doldurup kullanmanız tavsiye ediliyor.

- Li-Ion pillerin hafızası yoktur. Yani cihazınızı istediğiniz zaman şarjdan sökebilir veya istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz. Örneğin, şarjınız %45 civarında. Şarja takabilirsiniz veya şarjınız %87'de sökebilirsiniz şarj cihazını. Ayrıca %100deyken şarj kablosunu sökmenize gerek yoktur. Zaten şarj etmeyi kesiyor %100 den sonra. Bunu adaptörün sıcaklığından anlayabilirsiniz. %40 dayken adaptörünüzün sıcaklığı daha yüksektir. %100den sonra cihazınızı şarjdan sökmenize gerek yoktur fakat eğer bunu uzun süreli yaparsanız piliniz kullanılmadığı için hantallaşacaktır. Yani bir nevi pilinizi saklama moduna almış oluyorsunuz. 2. maddede belirttiğim gibi %100de saklanan piller daha fazla kapasite kaybeder. Bu yüzden mümkün olduğunca pilinizi kullanıp %40 civarı tekrar şarja takmanız tavsiye edilir.

- Bataryamızı asla ve asla %100 boşaltmıyoruz. Bu pilinize zarar verebilir hatta tekrar şarj edemeyebilirsiniz bile. Pil göstergesi %15'in altına hatta %30'un altına düşmeden şarja bağlamanız gerekiyor. Bu konuda krstarica'nın konusundan alıntı yapmak istiyorum.

"Pili tamamen bomboş bir şekilde şarj etmekte pile zarar verir ya da şarj cihazının tepki vermemesine sebebiyet verir. Bomboştan kasıt % 15in altıdır, örnek vermem gerekirse, bir pil tamamen bittiği takdirde tekrar şarj edemeyebilirsiniz, dizüstü bilgisayarınızın veya fotoğraf makinenizin cihazı pili gerilim alamadığı için algılayamayabilir. Bu da ''Şarj'' ışığının yanıp sönmesine neden olur ve pili şarj etmez. İlk olarak yapmanız gereken, farklı bir pil ile de olsa değerleri çok önemli değil, ikisi arasında uygun kutuplar arasında geçici telden köprü kurarak dolu pilden, boş pile az da olsa gerilim sağlayabilirsiniz. Ya da buzdolabına bırakabilirsiniz, potansiyel fark artacaktır. 1-2 saat ( Dondurucu kısmı değil. ) Buzdolabında düşük sıcaklık ile az da olsa gerilim sağlanacaktır, kimya derslerinde okullulara gösterilmesi gerekir. Daha sonra tekrardan cihaza takabilir, şarj etmeyi deneyebilirsiniz."

- Li-Ion pilinizi kullanırken haftada sadece bir kere tam olarak deşarj etmeniz gerekiyor. Yani pilimizi %15 - %20 civarına kadar kullanıp daha sonra şarj kablosunu takıp kullanmaya devam edeceksiniz. Pili sürekli deşarj etmenize gerek yok. Haftada 1-2 kere yapsanız yeterli fakat yine de kullanmaktan çekinmeyin. %20nin altına düşmemesine özen gösterin.

- Laptobunuzu şarja takılıyken asla bataryasını söküp kullanmayın. Voltaj düşüklüğü gibi durumlarda laptopunuz zarar görebilir. Yani bataryamız ayrıca UPS(Güç Kaynağı) görevi görüyor. Zaten araştırabilirsiniz. Hiçbir uzman, bataryayı sökerek laptopunuzu kullanmanızı tavsiye etmiyor. Zaten pilimizin hafızası olmadığını söylemiştim. %100deyken şarj kablosunu takmanız pilinize zarar vermez. Tabi harici olarak Power Supply'niz varsa bataryanızı sökerek kullanabilirsiniz. Ayrıca bu durumda da pilinizi kullanmadığınız için kapasitesinin düşeceğini biliyorsunuz. Tekrar söylüyorum. Pilinizi kullanmaktan çekinmeyin.

Laptopuzu şarjdayken açmamanız tavsiye ediliyor. Kapatırken de %100 şarjda kapatmamanız önerilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master39 -- 2 Şubat 2015; 17:56:46 >

• Brodcomlu z580 lerde yaşanan düşük wifi sinyali sorunu yaşayanlara sonunda çözüm.. Windows 10 kullananlar içindir, diğer sistemlerde sorun yaşayanlarda denenebilir ..

1- bilgisayarıma sağ tık yönet -

2-ağ bağdaştırıcıları sağ tık güncelleştir -

3-bilgisayarımdaki sürücülere göz at --

4-bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver---

5- uyumlu donanımları göster kısmındaki tik i kaldırın ---

6-tik i kaldırınca bekletiyor önünüze çıkan liste kısımdan brodcom u seçtikten sonra sağ tarafta çıkan brodcom 802.11 Multiband network adapter i seçip ileriye tıklayın işlem tamam...

1-2 mbps lerde can çekişen laptop aynı konumda 35 mbps ye kadar yükseldi.. forumun tüm geçmiş mesajlarını hemen hemen okudum en küçük çözüm sağlayan göremedim.. ya çoğu satmış ya wifi adaptörü alıp geçmiş kimse sorunun üstüne kafa yormamış malesef..

platform admini bu mesajı ilk mesaja sabitlesende ben ve benim gibi artık pes eden dostlar faydalansa..

• 2-Kart aktivesi için switch in olmaması , bunun ne gibi bir eksisi var , geçişler otomatik oldu sanırım sistem kendisi algılayıp otomatik kart geçişi yapıyor diye biliyorum , sağ tuş nvidia ile aç falan filan varmı hala bilgilendirirseniz sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miranda Kerr -- 4 Temmuz 2012; 0:57:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miranda Kerr

2-Kart aktivesi için switch in olmaması , bunun ne gibi bir eksisi var , geçişler otomatik oldu sanırım sistem kendisi algılayıp otomatik kart geçişi yapıyor diye biliyorum , sağ tuş nvidia ile aç falan filan varmı hala bilgilendirirseniz sevinirim :)
    Arakadaşlar Elimeki Makina Freedos Olduğu İçin Bilgisayarı Tam Olarak Kurulumunu Bitirmiş Bulunuyorum.Bu GÜün Cpu-Z Gpu-Z HWMonitor İle Değerleri Paylaşıcam ...Freedos Alan Arkadaşlar İçin Kurulumunu Bİlmeyenler İçin Kısa Bir Yazı Yazayım.

Freedos Kullanıcıları :

Kuruluma Geçmek İçin Power düğmesine bastıktan sonra f12 tuşuna basıp basıp çekin size kurulumu hangi sürücü üzerinden yapıcağınızı sorucaktır ben flash ile kurulum yaptığım için flash sürücüsünü seçtim ve neredeyse herkesin bildiği kurulum sürecine geçti bilgisayar...

Freedos Driverları :

Kutu İçeriğinde Driver Cd si çıkıyor fakat eski sürüm olması ihtimaline karşı ben driverları lenovo sitesinden tekrar indirip öyle kurulum yaptım

http://support.lenovo.com/tr_TR/research/hints-or-tips/detail.page?&DocID=HT073553 driverların bulunduğu bölüm işletim sistemine göre indirebilirsiniz...

indirdiğiniz driverların kurulum sıralaması önemli değildir ben karışık kurdum hiç bir sorun çıkmadı sadece usb 3 driverını kurduktan sonra saat yanında aygıt yüklenemedi diye bir uyarı veriyor zaten kurulum sonunda yeniden başlat diyor açılıp kapandıktan sonra hiç bir sorun olmadığı aygıt yöneticisinde görülüyor aygıtın çalışması için yeniden başlatılması gerektiği için aygıt yüklenemiyor ...

Not : nvidia sitesinden gt 630m ye ait driverı indirmeyiniz kurmuyor çünkü...sebebini çözemedim henüz.

şimdilik aklımda olanlar bunlar benim merak ettiklerim ise işletim sistemli versiyonunu alanlarda lenovoya ait hangi programlar mevcut...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuncay-TT -- 4 Temmuz 2012; 11:30:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuncay-TT

Arakadaşlar Elimeki Makina Freedos Olduğu İçin Bilgisayarı Tam Olarak Kurulumunu Bitirmiş Bulunuyorum.Bu GÜün Cpu-Z Gpu-Z HWMonitor İle Değerleri Paylaşıcam ...Freedos Alan Arkadaşlar İçin Kurulumunu Bİlmeyenler İçin Kısa Bir Yazı Yazayım.

Freedos Kullanıcıları :

Kuruluma Geçmek İçin Power düğmesine bastıktan sonra f12 tuşuna basıp basıp çekin size kurulumu hangi sürücü üzerinden yapıcağınızı sorucaktır ben flash ile kurulum yaptığım için flash sürücüsünü seçtim ve neredeyse herkesin bildiği kurulum sürecine geçti bilgisayar...

Freedos Driverları :

Kutu İçeriğinde Driver Cd si çıkıyor fakat eski sürüm olması ihtimaline karşı ben driverları lenovo sitesinden tekrar indirip öyle kurulum yaptım

http://support.lenovo.com/tr_TR/research/hints-or-tips/detail.page?&DocID=HT073553 driverların bulunduğu bölüm işletim sistemine göre indirebilirsiniz...

indirdiğiniz driverların kurulum sıralaması önemli değildir ben karışık kurdum hiç bir sorun çıkmadı sadece usb 3 driverını kurduktan sonra saat yanında aygıt yüklenemedi diye bir uyarı veriyor zaten kurulum sonunda yeniden başlat diyor açılıp kapandıktan sonra hiç bir sorun olmadığı aygıt yöneticisinde görülüyor aygıtın çalışması için yeniden başlatılması gerektiği için aygıt yüklenemiyor ...

Not : nvidia sitesinden gt 630m ye ait driverı indirmeyiniz kurmuyor çünkü...sebebini çözemedim henüz.

şimdilik aklımda olanlar bunlar benim merak ettiklerim ise işletim sistemli versiyonunu alanlarda lenovoya ait hangi programlar mevcut...

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun dostum güle güle kullan..ürünü nerden ve kaça aldın...bide senden güzel bir inceleme bekliyoruz artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: halloven

hayırlı olsun dostum güle güle kullan..ürünü nerden ve kaça aldın...bide senden güzel bir inceleme bekliyoruz artık...

Alıntıları Göster
    Tşk Ederim.Ürünü 1412 Küsür TL ye sadecenotebook'dan aldım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: UğurCan59

2-Kart aktivesi için switch in olmaması , bunun ne gibi bir eksisi var , geçişler otomatik oldu sanırım sistem kendisi algılayıp otomatik kart geçişi yapıyor diye biliyorum , sağ tuş nvidia ile aç falan filan varmı hala bilgilendirirseniz sevinirim :)

switch olmaması sanırım ihtiyaç duymadığın zamanlarda da ekran kartının çalışmasına yol açıp şarjı daha çok harcayabilir sağ tuş dediğin 3d ayarlarından yapılıyor istediğin oyun vb. uygulamanın üstüne sağ tıklayıp nvidia ile çalıştır demen lazım bildiğim kadarıyla
  • quote:

Freedos Kullanıcıları :

Freedos Driverları :

eyvallah dostum detaylı bir inceleme bekliyoruz senden

• quote:

Orijinalden alıntı: halloven

1555 TL' ye Harbiye Vatan Bilgisayar' dan aldım. Ama bildiğim kadarıyla herkesin RAM' i farklı. Benimki 8GB mesela. Herkes imza yerine kaç RAM olduğunu yazarsa iyi olur fiyat karşılaştırma açısından. Bir de bilgisayar testlerinden falan çok iyi anlamam. 8GB RAM, 3GB Nvidia ekran kartı ve Lenovo bu fiyata olunca direk atladım. Casper almaya gitmiştim aslında . Tuncay-TT iyice bir kurcalarsa , bozulacak yerlerini filan bulursa benim gibi bilgisayarı alıp da gözü gibi bakanlar için de iyi olur, bozarım hiç olmazsa . Bu arada bir arkadaş Caps Look ışığı yok demişti. Caps Look ışığı aşağıda ön tarafta, güç ve pil ışıklarının yanında.

• quote:

Freedos Kullanıcıları :

Freedos Driverları :

Lenovo EE Boot Optimizer, Lenovo VeriFace 4.0, Energy Management, OneKey Recovery, OneKey Theater, Power2Go, PowerDVD 10, YouCam, Dolby Home Theater (en sevdiğim özellik )

• quote:

Orijinalden alıntı: enderoid

quote:

Freedos Kullanıcıları :

Freedos Driverları :

Lenovo EE Boot Optimizer, Lenovo VeriFace 4.0, Energy Management, OneKey Recovery, OneKey Theater, Power2Go, PowerDVD 10, YouCam, Dolby Home Theater (en sevdiğim özellik )

hocam bunların hepsinin ne işe yaradığını söylerseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Master39

quote:

quote:

Freedos Kullanıcıları :

Freedos Driverları :

hocam bunların hepsinin ne işe yaradığını söylerseniz sevinirim

Alıntıları Göster
    Lenovo EE Boot Optimizer : Programı çalıştırdım, restart attı, iyileştirme süreci başladı dedi. Sonra tekrar restart attığında makina normalden biraz daha hızlı başladı.

Lenovo VeriFace : Program şifre ve kullanıcı adı filan istedi. Tırstım, kapattım

Energy Management : Pil ve fan sisteminin çalışma şeklini ayarlıyorsun. Pil için: yavaş, balance, performans var. Fan için: Normal, sessiz, toz temizleme var. Programın dokunmatik kısayol tuşu en üstte ses düğmelerinin yanında.

OneKey Recovery : Tüm sistemin harici bir harddiske recover edilmesini sağlıyor.

OneKey Theater : Bilgisayarı görsel açıdan normal, film veya oyun moduna geçiriyor. Programın dokunmatik kısayol tuşu bilgisayarın en üstte ses düğmelerinin yanında.

Power2Go : Bir nevi Nero CD yazma programı.

Power DVD 10 : 3D destekli film ve müzik oynatma programı.

YouCam : Janjanlı, animasyonlu bir Web Cam programı.

Dolby Home Theater : Bilgisayarı ses açısından film, müzik veya oyun moduna geçiriyor. Her biri kendi içinde ekolayzır ayarları var. Dahili hoparlörü 5+1 olarak çalıştırabiliyorsunuz (oyun sırasında denedim, adam sağdan yaklaşırsa sağdan, soldan yaklaşırsa soldan, arkadan yaklaşırsa ortanın alt kısmından ve çok az yanlardan, önden yaklaşırsa ortanın üst kısmından ve çok az yanlardan ses veriyor).

• quote:

Lenovo EE Boot Optimizer : Programı çalıştırdım, restart attı, iyileştirme süreci başladı dedi. Sonra tekrar restart attığında makina normalden biraz daha hızlı başladı.

Lenovo VeriFace : Program şifre ve kullanıcı adı filan istedi. Tırstım, kapattım

Energy Management : Pil ve fan sisteminin çalışma şeklini ayarlıyorsun. Pil için: yavaş, balance, performans var. Fan için: Normal, sessiz, toz temizleme var. Programın dokunmatik kısayol tuşu en üstte ses düğmelerinin yanında.

OneKey Recovery : Tüm sistemin harici bir harddiske recover edilmesini sağlıyor.

OneKey Theater : Bilgisayarı görsel açıdan normal, film veya oyun moduna geçiriyor. Programın dokunmatik kısayol tuşu bilgisayarın en üstte ses düğmelerinin yanında.

Dolby Home Theater : Bilgisayarı ses açısından film, müzik veya oyun moduna geçiriyor. Her biri kendi içinde ekolayzır ayarları var. Dahili hoparlörü 5+1 olarak çalıştırabiliyorsunuz (oyun sırasında denedim, adam sağdan yaklaşırsa sağdan, soldan yaklaşırsa soldan, arkadan yaklaşırsa ortanın alt kısmından ve çok az yanlardan, önden yaklaşırsa ortanın üst kısmından ve çok az yanlardan ses veriyor).

çok sağol hocam aklıma takılan fan modunda hızlı diye bir seçenek yok mu? bir de oyun içi fps değerlerini müsait olunca koyarsan seviniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master39 -- 4 Temmuz 2012; 18:37:04 >

• quote:

quote:

çok sağol hocam aklıma takılan fan modunda hızlı diye bir seçenek yok mu? bir de oyun içi fps değerlerini müsait olunca koyarsan seviniriz

Fan modunda yüksek ısı sarfiyatı mevcuttur. Yarın inceleme geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 0rka

quote:

quote:

Fan modunda yüksek ısı sarfiyatı mevcuttur. Yarın inceleme geliyor

Alıntıları Göster
    QrY cevaplamış gerçi. Fanın hızlı çalışma modu var, yazmayı unutmuşum, pardon. Ama şöyle bir gariplik var. Hızlı çalışma modunu manuel seçmeniz gerekiyor. Yani oyun oynarken mesela bilgisayar ısındı, otomatik olarak hızlı fan moduna geçmiyor (ya da ben birşeyi yanlış yapıyorum). Hızlı çalışma modunda bildiğin sesli sesli vantilatör gibi üflüyor . Bu arada VeriFace programını çalıştırdım. Hani bilgisayarı açarken şifre sorar ya, bu programla şifre sormuyor. Kameraya bakmanızı istiyor ve sağ gözünüzden sizi tanıyor . 'Görevimiz Tehlike' filmindeki sahne gibi . FPS değerleri gibi teknik işler için QrY ve Tuncay-TT' den ümitliyim.

• quote:

QrY cevaplamış gerçi. Fanın hızlı çalışma modu var, yazmayı unutmuşum, pardon. Ama şöyle bir gariplik var. Hızlı çalışma modunu manuel seçmeniz gerekiyor. Yani oyun oynarken mesela bilgisayar ısındı, otomatik olarak hızlı fan moduna geçmiyor (ya da ben birşeyi yanlış yapıyorum). Hızlı çalışma modunda bildiğin sesli sesli vantilatör gibi üflüyor . Bu arada VeriFace programını çalıştırdım. Hani bilgisayarı açarken şifre sorar ya, bu programla şifre sormuyor. Kameraya bakmanızı istiyor ve sağ gözünüzden sizi tanıyor . 'Görevimiz Tehlike' filmindeki sahne gibi . FPS değerleri gibi teknik işler için QrY ve Tuncay-TT' den ümitliyim.

Alıntıları Göster
    dostum yarın inceleme konusu açıcam ama oyun olarak sadece battlefield 3 olucak o yüzden diğer arkadaş oyun testleri eklerse konuyu güncelleriz

• quote:

Orijinalden alıntı: QrY!

dostum yarın inceleme konusu açıcam ama oyun olarak sadece battlefield 3 olucak o yüzden diğer arkadaş oyun testleri eklerse konuyu güncelleriz

dostum burdan yapabilirsen incelemeyi hem diğer alıcak kişilere de ulaşır hem konu kalabalığı olmasın incelemenin bu platformda olmasını isterim
  • quote:

hocam bir oyun incelemesi yapabilicek misiniz topluca bekliyoruz da
  • quote:

quote:

hocam bir oyun incelemesi yapabilicek misiniz topluca bekliyoruz da

Alıntıları Göster
    Tuncay-TT tavsiyesi ile aldığım z580im bugün elime ulaştıç kullanıcılara beni de ekleyebilirsiniz. sırada sistemi kurmak var:D

• quote:

Orijinalden alıntı: byter86

Tuncay-TT tavsiyesi ile aldığım z580im bugün elime ulaştıç kullanıcılara beni de ekleyebilirsiniz. sırada sistemi kurmak var:D

hayırlısı olsun dostum tüm işlemler bitince detaylı bir incelemeni bekleriz kullanıcılara da ekledim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: byter86

hayırlısı olsun dostum tüm işlemler bitince detaylı bir incelemeni bekleriz kullanıcılara da ekledim

Alıntıları Göster
    Cumartesi günü elime geçti benim bilgisayar da. Beklediğimden kaliteli çıktı açıkcası. Kasa kalitesinin daha düşük olacağını sanıyordum özellikle. Oyunla, benchmarkla filan çok işim olmaz o yüzden şimdilik sadece 3ds max'ten bir test sahnesini paylaşabiliyorum. :) Forumda konusu vardı oradan diğer işlemcilere göre performansını kıyaslayabilirsiniz.

Merak edenlerin sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.