Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
855.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakın zamanda Focus Sedan (4 kapı) Trend Benzinli Düz Vites için fiyat araştıran var mı?
    Ben nakit+Koç indirimi ile 30.000 YTL'ye buldum.
    Daha düşüğünü bilen var mı?

Hafta sonu karı:Aradığımız aracı 28.500'e bulduk.(İstanbul'da bir bayiide,işlem bitince bayii adını da açıklarım)
    Babam bugün kapora bırakacak.
    Eldeki ford sayısı 3'e çıkacak.Hayırlısı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: panikyok

quote:

Orjinalden alıntı: tissot1853

egeliefe selam bende evli ve 36 yaşında bir çocuk babasıyım. Hikayelerimiz benzer. Sorumluluk her şeyden önce geliyor.
    Artık çoğu kez şehirlerarası otobüs şöförleri gibi kullanıyorum: sakin,sabit hızda ve istikrarlı: sonuç arabadaki kimse 2 sa den fazla dayanamıyor hepsi uyuyor. Bu da başarımızın bir kanıtı. Yeknesak bir tempo arabadakileri uyutuyor. C.Cont ünde bunda payı çok.
    Nadiren otoban denk getirirsem 180-200 km ile tempolu gittiğimde oluyor hani. eski günlerin hatırına....
    Artık çoğunlukla hız limitlerini aşmamak kaydı ile seri sollamalar ve konvoylardan hızlı sıyrılmalar şeklinde özetleyebileceğim bir sürüş stili ile tatmin ediyoruz kendimizi.
    Güvenliği ve kuralllara uymayı sonuna kadar uyguluyorum. Ama bu sürüşten ve yolculuktan zevk almamı asla engellemiyor. Forumdaki tüm katılımcı arkadaşlara güvenli sürüşler diliyorum.

sizi ihtiyarlar sizi 30 lu yaşlarda yaşlanmaktan bahseder olmuşsunuz silkelenin beyawww bende 33 ama uyudugum zamanı yaşanmış zaman olarak kabul etmedigim için yaş 17 sizede taysiye ederim bu arada yarın saat 12 gibi edirneye yolculukvar yolu boş yakalarsam arabanın cigerini sökecegim akşama anlatırım izlenimlerimi ( KESİNLİKLE YOLUN BOŞ OLDUGU ZAMAN SÜRAT YAPACAGIM EMİN OLUN )

Selam PANİKYOK. Kendi adıma söyliyim silkelenmeye pek ihtiyacım yok, sadece bazen silkelemeye oluyor.
    2 ay önce münihteydim. Almanyada arç kullanmayı çok istiyordum , oranın trafik düzenini görünce hem hayran kaldım hemde o trafikte olmak istedim.
    Kiraladığım bir 207 ile 2 günde 900 km yol yaptım hem de salzburg ve füssen i de görmüş oldum.
    Araç kullanmaktan zevk alan biri için inanılmaz bir deneyimdi.
    Sözün özü pilimiz bitmedi daha , yola devam. . . .
    Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: grotowsky

arkadaşlar bu konun başlangıcında bir yerlerde emniyet kemeri uyarısını durdurmanın bir yolunu anlatmıştı diğer arkadaşlar fakat aynı forumda başka bir yerde emniyet kemeri alarmını 9 kez takıp çıkararak iptal ederseniz uyarı kesilir ama aynı zamanda hava yastıklarıda devre dışı kalır diye yazmış bir arkadaş acaba bunun doğruluk payı nedir ustalar bana bir cevap yazarsa çok memnun olurum bu arada benim aracım daha önce de yazmıştım ama 2004 trend c-max

yaw arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yokmu hiç kimse bir cevap vermemiş hayır böle bir durum varsa eski haline döndürüp öle kullanalım
  • Airbaglerin böyle bir yöntemle devre dışı kalacağını hiç zannetmiyorum.
    Emniyet kemeri ikaz sesinin susturulmaya çalışılması yanlış ve hayatı tehdit eden bir uygulamadır kesinlikle önermiyorum.
    Kesin olarak emin olmak için yetkili servis ziyareti ve kontrol edilmesini öneririrm.
    Bazı özel koşullarda airbag lerden ^^passenger airbag ^^yazan ön yolcu airbag i bloke edilebilir geçici süre ile.Diyelim ki bebeğinizi ön koltukta yüzü arkaya gelicek şekilde bebek koltuğunda taşıma zorunluğunuz var, böyle bir durumda pasif hale getirilebilir cmax da. Bazı markalarda sürücü anahtarı ile de aynı işlem yapılabilmekte.
    Sonuç olarak üreticilerin güvenliği doğrudan etkileyecek böylesi bir müdahaleye izin vermeyeceğini kesinlikle söyleyebilirim. Zaten airbag ler off konuma gelirse kokpitte bunu gösteren kırmızı uyarı ışığı yanmaya başlar.
  • Selam Aydınmt;
    Öncelikle güle güle kullan...Açıkçası fiyat olarakta oldukça iyi gerçekten insan gp konusunda istekli oluyor, ama fiyatlardaki artışın fazla ve istikrarsız olması insanları korkutuyor gerçi sonrada keşke gp'li olsaydı diyorsun ancak olay tamamen kumar onun için riskte alamıyorsun buda bayilerin işine yarıyor....Sevgilerimle

quote:

Orjinalden alıntı: aydinmt

merhaba,
    bu forumu uzun süre takip edip, hemen hemen tüm girişlere bakarak Ağustos 2006 da Ghia Tdci CVT GP bir Cmax sahibi oldum .Nisanda 44.5 den anlaştığım araç kur farkları ve fiyat sabitlememe nedeniyle ancak Ağustos başında elime geçebildi ve fiyat herşey dahil 47,5 oldu (Gürbaşlar otomotiv; Ebru hanım isminde bir görevli yardımcı olmuştu o dönemde; bu arada diğer ford acentaları burunlarından kıl aldırmayıp ellerindeki araçta inat ediyordu ). Bence bekleyebilecek arkadaşlar, fiyat sabitleme garantisi isteyerek, GP li Cmax tercih etmeli. ESP , euroNCAP tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir.
    Bir Cmax sahibi olmama neden olan tüm forum üyelerine teşekkürlerimle.

• quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

quote:

Yakın zamanda Focus Sedan (4 kapı) Trend Benzinli Düz Vites için fiyat araştıran var mı?
    Ben nakit+Koç indirimi ile 30.000 YTL'ye buldum.
    Daha düşüğünü bilen var mı?

Hafta sonu karı:Aradığımız aracı 28.500'e bulduk.(İstanbul'da bir bayiide,işlem bitince bayii adını da açıklarım)

hayırlı olsun
  • İyi geceler Egeliefe;
    Araç şimdiden hayırlı olsun ,Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.........

quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravel74 -- 13 Kasım 2006; 22:56:34 >
  • egeliefe maşallah arabalar atıyo!...ford ford ford ...
  • quote:

quote:

arkadaşlar bu konun başlangıcında bir yerlerde emniyet kemeri uyarısını durdurmanın bir yolunu anlatmıştı diğer arkadaşlar fakat aynı forumda başka bir yerde emniyet kemeri alarmını 9 kez takıp çıkararak iptal ederseniz uyarı kesilir ama aynı zamanda hava yastıklarıda devre dışı kalır diye yazmış bir arkadaş acaba bunun doğruluk payı nedir ustalar bana bir cevap yazarsa çok memnun olurum bu arada benim aracım daha önce de yazmıştım ama 2004 trend c-max

yaw arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yokmu hiç kimse bir cevap vermemiş hayır böle bir durum varsa eski haline döndürüp öle kullanalım

Grotowsky selam !

İstersen pes diyebilirsin ve daha kontakanahtarını yerine sokmadan kemeri bağlayabilirsin hemde böylesi emniyetli oluyormuş.
    Bence o uyarı sesi iptal edilsin diye verilmemiş.Unutkan insanlar uyarılsın diye konulmuş.
    Bizim insanımıza hangi kanunu , mevzuatı yüklersen yükle hemen işte böyle kaçamak yollarını arıyor .
    Bazı sorumlulukları yüklenmek zorundayız eğer tabii çağdaş olmak istiyorsak.
    Emniyet kemeri takmamak çağdışı.Irak'ta veya Afganistanda kemer takmamak belki normal olabilir ama Türkiye'de normal değil.
    Bi hatırlatma artık Türkiyede arka koltuklarda kemer kullanma zorunlu oldu ve kullanmayanlara ceza'i işlem uygulanıyor.
    Bu durumda ön koltuklardaki kemerlerden konuşmak bence çok yanlış oluyor.

HERKESE EMNİYETLİ VE KAZASIZ SÜRÜŞLER.

• Grotowsky selam !

İstersen pes diyebilirsin ve daha kontakanahtarını yerine sokmadan kemeri bağlayabilirsin hemde böylesi emniyetli oluyormuş.
    Bence o uyarı sesi iptal edilsin diye verilmemiş.Unutkan insanlar uyarılsın diye konulmuş.
    Bizim insanımıza hangi kanunu , mevzuatı yüklersen yükle hemen işte böyle kaçamak yollarını arıyor .
    Bazı sorumlulukları yüklenmek zorundayız eğer tabii çağdaş olmak istiyorsak.
    Emniyet kemeri takmamak çağdışı.Irak'ta veya Afganistanda kemer takmamak belki normal olabilir ama Türkiye'de normal değil.
    Bi hatırlatma artık Türkiyede arka koltuklarda kemer kullanma zorunlu oldu ve kullanmayanlara ceza'i işlem uygulanıyor.
    Bu durumda ön koltuklardaki kemerlerden konuşmak bence çok yanlış oluyor.

HERKESE EMNİYETLİ VE KAZASIZ SÜRÜŞLER.

Selamlar
    Arkadaşlar öncelikle burada verilen cevabı kınamak istiyorum çünki arkadaş kendisini çok çağdaş ama benimse çağ dışı olduğumu falan sölemiş ve ırak iran tarzı benzetmeler yapmış bana yakışıksız geldi böle bir sölem. Diğer taraftan tüm bu konu başlığının altı incelendiğinde benim bu sorum sanırım en masumu kalır insanlar yaptıkları hızlardan tehlikeli hareketlerden bahsederken ben sadece emniyet kemeri iptalinin hava yastığını iptal edip etmediğini sordum beyefendiye şunuda sölemem gerekirki uzun süreli trafikte gidiyorsanız mutlaka takılması gereklidir ama benim yolum sadece 6 km ve ben bu yolu 10 dakika bile olmadan alıyorum bu kadar kısa süre içinde emniyet kemerini takmadan gidersem ötme sayısını hatırlamıyorum bile ve ben bu yüzden bu iptal metodunu seçtim herkes kendi durumuna göre bir çözüm arar ama şunu unutmamak lazımki buradan insanlar çağdışı gibi laflarla itham altında bırakılamaz. Benim çağdışı olup olamadığıma karar verecek olan merci de siz değilsiniz. Sanırım ifadenizde yada anlatımınızda bir çağdışılık vargibi geldi bana tekzip etmeniz gerektiğini düşünüyorum.
    Saygılarımla

• ozzye36,ravel74 ve topolojikemre teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Kayınpeder Fiesta'cı,Ben C-max'çi,Babam'da Focus'çu oldu Koç indirimi cazibesi ile.

(Bu arada en zenginleri benim galiba )
  • quote:

quote:

quote:

egeliefe selam bende evli ve 36 yaşında bir çocuk babasıyım. Hikayelerimiz benzer. Sorumluluk her şeyden önce geliyor.
    Artık çoğu kez şehirlerarası otobüs şöförleri gibi kullanıyorum: sakin,sabit hızda ve istikrarlı: sonuç arabadaki kimse 2 sa den fazla dayanamıyor hepsi uyuyor. Bu da başarımızın bir kanıtı. Yeknesak bir tempo arabadakileri uyutuyor. C.Cont ünde bunda payı çok.
    Nadiren otoban denk getirirsem 180-200 km ile tempolu gittiğimde oluyor hani. eski günlerin hatırına....
    Artık çoğunlukla hız limitlerini aşmamak kaydı ile seri sollamalar ve konvoylardan hızlı sıyrılmalar şeklinde özetleyebileceğim bir sürüş stili ile tatmin ediyoruz kendimizi.
    Güvenliği ve kuralllara uymayı sonuna kadar uyguluyorum. Ama bu sürüşten ve yolculuktan zevk almamı asla engellemiyor. Forumdaki tüm katılımcı arkadaşlara güvenli sürüşler diliyorum.

sizi ihtiyarlar sizi 30 lu yaşlarda yaşlanmaktan bahseder olmuşsunuz silkelenin beyawww bende 33 ama uyudugum zamanı yaşanmış zaman olarak kabul etmedigim için yaş 17 sizede taysiye ederim bu arada yarın saat 12 gibi edirneye yolculukvar yolu boş yakalarsam arabanın cigerini sökecegim akşama anlatırım izlenimlerimi ( KESİNLİKLE YOLUN BOŞ OLDUGU ZAMAN SÜRAT YAPACAGIM EMİN OLUN )

Selam PANİKYOK. Kendi adıma söyliyim silkelenmeye pek ihtiyacım yok, sadece bazen silkelemeye oluyor.
    2 ay önce münihteydim. Almanyada arç kullanmayı çok istiyordum , oranın trafik düzenini görünce hem hayran kaldım hemde o trafikte olmak istedim.
    Kiraladığım bir 207 ile 2 günde 900 km yol yaptım hem de salzburg ve füssen i de görmüş oldum.
    Selamlar

tissot 1853 silkeleme yaptıgın için sağol almanya trafigine hayran kaldıgını yazmışsın peki bir soru oradaki yollar burada olsa sence bizim ülkemizde yapılan trafik ihlalleri olurmuydu acaba? ayrıca pilimiz bitmedi demişsin yazdıklarımı çok ciddiye almışsın gibi geldi sadece espiriydi yanlış anlaşılmasın

• edirneden dün akşam 23_00 da döndüm yorgun oldugum için dün yazamadım kusura bakmayın izlenimlerim aracımı giderken ilk defa totelden doldurdum malum hava yagmurluydu fazla sürat yapamadım çok nadiren 140 km lere çıktım araç sanki gitmiyormuş gibi geldi bana hızlanırken eski ataklıgı yoktu birde çok yaktı gibi yaptıgım yol 499 km depo işareti kalan tam çeyrek depoydu yol bilgisayarı detaylarına bakmadım ama kalan yakıt çeyrek depo olması bence çok yaktıgının işareti başka bir ayrıntı iki saat yolculukta bile ayıptır söylemesi popom agrıdı daha öncede uzun yol yapmıştım 8-9 saat gibi ozamanda agrıdı onu sürenin uzunluguna baglamıştım fakat kısa yolculuklarda bile aynı şeyi yaşadım hiç hoş degildi koltuklardamı bisorun var yoksa bizdemi anlamadım ben bu araçtan önce fiesta 1.4 tdci kullanmıştım bu aracımı şayet satarsam kesinlikle fiesta alacagım ufak mufak ama güzel araba nedense aklım hep onda

• @grotowski

Valla yazdıklarımdan hiç bir şey anlamamışsın veya anlamak istediğini anlamışsın. Haela daha 6 km ve 10 dk
    diye yazıyorsun. 12 kmh sürat'tan sonraki çarpışmalarda yaralanmalar söz konusudur.Senin otoyu kullandığın 6 km veya 10 dakikada hiç 12 kmh sürat üzerine çıkılmıyormu yoksa?
    Emniyet kemer konusunda hiç bir şey bilmiyorsun.Ayriyeten senin çağdışı olduğunu yazmadım.Ama sen hemen üzerine alımışsın.İstersen kemer kullanma konusunda fikirlerini gözden geçir ve haksız durumdayken başkalarına saldırma. Benim yazımda tekzip gerektirecek hiç bir kelime yoktur. Senin yazman gereken şu idi: "Haklısın dostum 6 km olsa dahide kemer kullanmamak yanlış bundan sonra kontak anahtarını takmadan kemerimi takmalıyım ".

YİNEDE YAZIYORUM KEMER KULLANMAMAK ÇAĞDIŞI. Aksini kim savunabilir? Herkese selamlar !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 14 Kasım 2006; 21:57:24 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar

tissot 1853 silkeleme yaptıgın için sağol almanya trafigine hayran kaldıgını yazmışsın peki bir soru oradaki yollar burada olsa sence bizim ülkemizde yapılan trafik ihlalleri olurmuydu acaba? ayrıca pilimiz bitmedi demişsin yazdıklarımı çok ciddiye almışsın gibi geldi sadece espiriydi yanlış anlaşılmasın

PANİKYOK SELAM. ALMANYADAKİ YOLLAR BİZDE OLSA BU SÜRÜCÜLERLE EMİN OL YİNEDE KAZALAR OLUR.
    Temel sorun insan. Orada herkes kurallara sıkı sıkıya bağlı. Bizde ise tam bir kural tanımazlık hali var.
    Diğer bir fark ta otomobil kullama kültürü ile ilgili: orada bu gerçekten çok gelişmiş.
    Otoyolda tempolu akan trafikte 150-160 km bandında giden bayan sürücüleri görünce bunu nladım. Bizim için bu hala uzak bir hayal.
    Kadın sol şeride geçiyor solluyor hemen ardından kendi şeridine... bunu yüzlerce kez yapıyor hem de sol şeriti kapatmıyor. Bu inan beni çok etkiledi. Bizim erkek sürücülere anlatamazsın bile.
    Ayrıca otoban katılım noktalarında fermuar yöntemini tüm sürücüler biliyor ve uyguluyor. Burada bunun için 4 hf lık kurs açmak icap eder.

• Kış lastiği kesinlikle en doğru çözüm.
    Ancak benim gibi İstanbul'da kar yağdında arabayı çıkarmayanlar ne yapabilir?

Yani bagajda bulundurmak için,çok zorda kalmadıkça(mesale misafirlik dönüşü kar yağarsa belki kullanmak gerekebilecek) kullanılmayacak lastik zinciri ne alabiliriz?
    Fikri ve bilgisi olan var mı?
  • Tissot 1853 selam !

O anlattığın ülkede 24 yaşamış birisi olarak yazdıklarını çok iyi anlıyorum ve tasdikleyebilirim.
    En doğru yazdığın şey "temel sorun insan" çünkü bizim insanımız kemerin uyarı sesini nasıl iptal edebilirimle meşgul ve eleştirdiğin zaman tekzip istiyor.
    Fermuar trafiği demişsin, şimdi bunu kimse anlamadı ve "heee büyür" dediler istersen biraz anlatta öğrensinler. Birde gerektiği zaman şehiriçi trafiğinde diğer sürücülerle göz kontağı olur ve saygılı bir şekilde buyrun önce siz denir, tabii bizde olması çok zor . Bizde snob bir şekilde araba kullanılır ve sen benim kim olduğumu biliyormusun denilir. HERKESE SELAMLAR
  • FERMUAR YÖNTEMİ ni aslında forumdaki pek çok kişinin bildiğini sanıyorum.
    Temel olarak yoğun akıcı! trafikte kullanılan bir yötem. Trafiğin durmasını engellemekle birlikte hız da katıyor.
    İstanbul örneği ile açıklayayım: diyelim ki TEM bağlantı noktasında trafik henüz durma noktasına gelmedi ve yoğun akıcı. İşte tali yoldan TEM e çıkan araç ana yoldan gelen bir araca yol verecek hemen ardından kendisi yola dahil olacak. Onun da arkasından gelen yine TEM dekine yol verecek. Tabi tüm bunlar bi sen bi ben kuralı ile işlediğinden hiçbir sürücünün kafasında acaba bu adam bana yol verir mi diye soru işareti olmuyor. Araçla 2 -3 araç önündeki aracın dahi nasıl bir şekilde yola dahil olacağını bildiği için hızını ona göre ayarlayabiliyor ve BİZDEKİNDEN DAHA YÜKSEK HIZLARDA SEYREDİYOR.Tabi ki emin olun bizdekinden 3 kat hızlı akıyor trafik.
    Ben kendi adıma bir iyi niyet göstergesi olarak bu kurala uymaya çalışıyorum tabiki onların uymasını beklemeksizin! bazen nadir de olsa beklediğimi gören sürücü utanıp yol verebiliyor.
    Bu yöntemin bir diğer faydası trafikte sabırlı olmayı ve paylaşmayı öğrettiği için kazalara karşı da sizi daha güvenli kılıyor. Bu kurallara uyulur ise pek çok sürücünün kaza yapmadan 3 -hatta 4 yıl boyunca trafikte araç sürebileceğini söyleyebilirim.

• selam egeliefe.
    Atlı zincirin takmatik super x modeli piyasadaki en kaliteli zincir. Bagajında bulunabilir. Nadir de olsa gerekirse takabilmen lazım. Ama emin ol 3-4 kez tek başına takmadıkça insan pratik edinemiyor.
    tek zahmeti bu. fiyatı da 55 ytl. Bu ürünü tuzlanmış yollarda kullandıktan sonra çıkarıp temiz suyla yıkayıp kurutmazsan paslanabiliyor. Benim başıma geldi
    Daha pratik bir o kadar da pahalı yöntem ise plastik patinaj aparatı. Bu,çelik mahmuzlu ve asfaltta sökmen gerekmiyor.hem de 50 km hız sınırı yok. fiyatı130-150 ytl. Ama çok sağlam değiller ve patinajda kopabiliyorlar. pek önermem.
    Kar paleti ise son seçenek. hem çok pahalı(600 ytl) hem de kullanılmadığında çok yer işgal ediyor. Bunu sana hiç önermem.
    Cmax a özel bir durum da var. Servisden söylediler. Zincir bizim araçların ön takımına zarar verebiliyormuş. Pek önermiyorlar.
    Paraya kıyabilirsen eğer forumda da belitttiğim markalarda birini seçip kar lastiği alabilirsin.
    Hem de kar yağdığında yaya kalmamış olursun

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.