Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
854.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Emniyet kemeri konusunda naçizane kişisel fikrimi belirtmek gerekirse; ben aracımın yerini park yerinde bile değiştirirsem alışkanlık olduğundan dolayı kemer takarım.
    Bildiğiniz üzere trafik kanunlarıda bunu söylüyor.
    Herkes dilediğini yapmakta özgür ama olası kötü sonuçlarına da kendi katlanacağından bu konuyu bir kez daha düşünmelerini öneririm.
    Arkadaşlar bir de ne garibime gidiyor biliyor musunuz? o pahalı X5 yada E270 CDI gibi araçlarda sürücü koltuğunun arkasından geçirilmiş emniyet kemerlerini görmüyor muyum bana kara mizah gibi geliyor.
  • quote:

aklıma geldide sanada bi sormak istedim.
    dayımda 2003 corsa cdti var bide senin cmaxin aynısından.
    cmaxi aldıktan sonra izmire geldiklerinde corsa yoruyomuş dedi. malum sende 206 dan cmaxe geçtin ve hemen hemen aynı yolun yaptın. seninde fikrin bu şekildemi merak ettim.

ozzye36,

İstanbul-Aydın arası C-max ile 2 defa gittim geldim.
    Daha önce 206 ile saymadım ama 8-10 defa gidip gelmişliğim vardır.206'da otomatikti.
    C-max kesinlikle daha az yoruyor.Herşeyden önce sollamaya çıkarken stres'e sokmuyor.206'da 'sport' düğmesine basmadan sollamaya çıkmak imkansız gibiydi.
    Ayrıca Koltuk'taki bel desteği,içerdeki diz mesafesinin iyi olması da yorgunlukları azaltan faktörler.Keza 206 ile 7-8 saat araba sürünce sağ dizim ön konsol'a değerek seyahat ettiğim için 2 gün diz ağrısı çekiyordum.
    C-max'in tek dezavantajı benzinli-otomatik 206'dan fazla yakması.Artık onu da takmıyorum.

Bu arada Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliğinde görmek istiyoruz seni.
    İyi çalışmalar...
  • Kemer konusunu fazla uzatmış gibi oluyorum ama, kısa mesafelerde beni kemer hiçmi hiç rahatsız etmiyor aksine uzun yolculuklarda iki veya üç saat den sonra sürekli bağlı kalmak sıkmaya başlıyor. Bilmiyorum başka arkadaşlarda bunu böyle hissettimi? Hemen 3 veya 6 km de sıkılacak ne varki anlaşılır gibi değil. Herkese selamlar.
  • Kemer konusunda bende sizin gibi hassasım g.m.y.
    Taksi'ye binince de takıyorum.Şoför ağbi gerek yok polis ceza yazmıyor artık diyor.Ben ceza için takmıyorum ki?Camdan fırlamamak için takıyorum.
  • Arkadaşlar.Hafta sonu boyunca düşünmeniz için fırsat vereceğim bir soru soracağım.(Amaç dikkat çekmek ve eğitici olabilmek)

Mevsim dolayısıyla sık sık yağmura yakalanıyoruz.
    Araç hydroplaning (Kızaklama) halindeyken sürücü ne yapabilir?

A)
    Ayak gazdan çekilir, lastik kızaklamasını yok etmek için debriyaja basılır, ve direksiyon ani şekilde kırılır.
    B)
    Daha iyi çekiş sağlamak için, aracın agresif şekilde tepki vermesine mahal vermeden yavaşça gaz verilir.
    C)
    Gaz pedalından ayak çekilir ve yüzeyle tekrar temasın sağlanması beklenir.

Doğru cevabı pazartesi günü vereceğim.Umarım herkes doğru yanıtlar.

İyi hafta sonları.
  • bence c
  • selam arkadaşlar bugün kar lastiklerini aldım tanıdık vasıtasıyla tanesi 160 00ytl goodyer ug7 olanı 12 taksitle fiyat iyi ama son dakka golü attılar rot ayarı bize ait degil yantarafta var orda yaptıra bilirsiniz dediler iyi dedik iyiki girmişiz lastiklerin 4de yamuk basıyormuş bittikten sonra borcum dedim lastik aldıgım yere gönderdiler 4 lastik rot ayarı 40 00ytl varmı böyle birşey yaw ödemeyi yaptım ses etmeden dua etsinler tanıdık vasıtasıyla gittim yoksa emin olun lastikleri söktürürdüm ucuz kurnazlık yapıyorlar bidaha ne kapısından geçerim nede birine tavsiye ederim fiatları normal biri olarak aradınızmı piyasadan 5 ytl ucuz onun acısını yantarafta çıkartıyorlar millet şeytan olmuş bizde kurnazız diye geziyoruz iyimi MERAK EDENLERE VATAN CAD GOODYER BAİSİ MİGROSUN KARŞISI
  • C
  • C ŞIKKI
  • Bence de C şıkkı.........
  • bence gözler kapatılır yaradana dua edilir
    hayatınızın film şeridi gibi gözunuzun onunden geçmesi beklenilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi overspeed-1 -- 18 Kasım 2006; 3:59:50 >
  • İster dinamik ister kısmi aquaplanning esnasında direksiyon, fren yada gaz tepkileri lastikler vasıtasıyla yol yüzeyine yansıtılamayacağı ve faydasından çok zararı olacağı için "C" şıkkı tek çözüm gibi görünüyor.

Bu arada gözleri kapama ve dua etme alternatifleri de fena sayılmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

şu emniyet kemeri ile ilgili bişey söylemek istiyorum bence bu olayın çağdaşlıkla gelişmişlikle vs ilgisi yok. takmayan kişide biliyo yararını ama takıp takmamak onun kişisel tercihi. bunlar sadece örnek ama olsun: belki duymuşsunuzdur refik çapanoğlu tüp bebeği türkiyeye getiren doktor. 30 yıllık volvosu var(önceki tospa da garajında duruyo ) ve emniyet kemeri uyarısını da iptal ettirmiş. bu adama çağdışı vs demek hakarettir. dayımda doktor ve emniyet kemerinin bilincinde olan biri sesi iptal etmeyi biliyo ve genelde öyle dolaşıyo

anlatımım kötü ama umarım yanlış anlaşılmaz

Değerli kardeşim ozzye36,

Elbette emniyet kemeri takmak yada takmamak çağdaşlık, gelişmişlik, cahillik vs. ile ilgili değildir, ayrıca iyi eğitim almış insanların çağ dışı davrandığını da göstermez ama HATALI OLDUKLARINI GÖSTERİR !!!!!!
  • HERKESE İYİ AKŞAMLAR.

Yaşadımız çağ çok güzel bir çağ. Bizden istediği bazı hareketler var, bu hareketleri yerine getirmeyenlere ne denir?Fred Çakmaktaşın kemerleri varmıydı ?Lafı çok fazla evirip çevirmeye gerek yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.m.y.

HERKESE İYİ AKŞAMLAR.

Yaşadımız çağ çok güzel bir çağ. Bizden istediği bazı hareketler var, bu hareketleri yerine getirmeyenlere ne denir?Fred Çakmaktaşın kemerleri varmıydı ?Lafı çok fazla evirip çevirmeye gerek yok.

g.m.y

seni çözemedim bir türlü şu kemer faslı bitti artık ...sen başka forumdaki birilerini okuyup cevapları buraya mı yazıyorsun bilemiyorum..emniyet kemerinin senin çenene bağlanmasının daha faydalı olacağına kesinlikle inanıyorum....
  • ortam fazla gerilmiş bence gerçekten bu konu kapansa iyi olcak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmax1973

quote:

HERKESE İYİ AKŞAMLAR.

g.m.y

seni çözemedim bir türlü şu kemer faslı bitti artık ...sen başka forumdaki birilerini okuyup cevapları buraya mı yazıyorsun bilemiyorum..emniyet kemerinin senin çenene bağlanmasının daha faydalı olacağına kesinlikle inanıyorum....

Çene falan filan dersen bunlar hakaret oluyor. Yazdığın kelimelere dikkat et ve akıllı şeyler yazmaya gayret göster.Hakaret istersen bizde alaesı var.
    Önce 3 km diye yazıyorsun şimdide yanlış bir yerde olduğunu görünce hakaret etmekten başka bir şey bulamıyorsun,çok yazık.Eğer birileri kısa mesafede kemer gereksiz diye yazarsa o konu bitmemiş demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 19 Kasım 2006; 10:16:38 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: cmax1973

quote:

HERKESE İYİ AKŞAMLAR.

g.m.y

Çene falan filan dersen bunlar hakaret oluyor. Yazdığın kelimelere dikkat et ve akıllı şeyler yazmaya gayret göster.Hakaret istersen bizde alaesı var.
    Önce 3 km diye yazıyorsun şimdide yanlış bir yerde olduğunu görünce hakaret etmekten başka bir şey bulamıyorsun,çok yazık.Eğer birileri kısa mesafede kemer gereksiz diye yazarsa o konu bitmemiş demektir.

1-ÇENE KELİMESİNİN LÜGATTA KARŞILIĞI YOKTUR...YANİ ÇENE 2 E AYRILIR...ALT ÇENE ---ÜST ÇENE.... HATTA ANA LATİNCESİNİ DE YAZAYIM ...MANDİBULA...BU A ÇENEDİR..ARGO VEYA HAKARET DEĞİLDİR..
    2-YAZILAN CÜMLE GAYET AKLI BAŞINDA ANLAM BÜTÜNLÜĞÜ TAM OLAN BİR CÜMLEDİR...DİKKAT EDİLMEYE GEREK DUYULACAK EN AZINDAN SENİN İÇİN HERHANGİ BİR DURUM YOK...
    3-3KM.YAZMIŞIM ŞİMDİ YANLIŞ YERDE OLDUĞUMU GÖRMÜŞÜM...ASIL MANTIK VE AKIL YÖNÜNDEN SORGULANMASI İCAP EDEN CÜMLE BUDUR...BUNUN İÇİN BAŞKA BİR SÖZE HACET BİLE YOK..
    4-SONUÇ OLARAK ANLAŞILAN SENİN MANDİBULAN AÇISINDAN EMNİYET KEMERİNİN DAHİ FAYDALI OLAMAYACAĞI...((((((((((((BAK DİKKAT ETTİ İSEN ÇENE DEMEDİM ..SIRF SEN ÜZÜLMEYESİN DİYE MANDİBULA DEDİM...)))))))))
  • @cmax 1973 !

Bizde çene dörde ayrılıyor bi alt bi üst birde bunlar sağına soluna ayrıyoruz.

Maşallah çene cerrahı gibi olduk.Latince terimleri bile öğrenmeye başladık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 19 Kasım 2006; 16:08:40 >
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.