Şimdi Ara

Ford Ecoboost Motor Arızası Yardım edin! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47
Cevap
0
Favori
14.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Devir alırsan ford olursun zord devri olmuş kardeşim bulasmayin sakin.Yine en iyisi fransız ve kore gerisi yalan şu sorunu halledeyim hemen satacam arabadan soğuttu şerefsizler.
  • Ford fiesta aracimla 2016 senesinde onden bir kaza yapmistim. Kaput far tampon radyator degisecekti. O zamanin parca fiyatlariyla sanayide 3 bin fiyat almistim. Yetkili ford servisine biraktim icim rahat etsin diye. Ne kadar tutar dedim, 5 bin bilemedin maksimum 6bin dediler. Tamam dedim. Arac 1 hafta kaldi. Gunler gecti ses yok, aradim. Yaa parca bekliyoruz ama sizin masraf 7 oldu dediler. Kizdim neden dogru soylemediniz en basta diye. Bilemedik dediler. Hatadir olur dedim. 1 hafta daha gecti yine aradim. Parca gelmedi ama sizin hasar 8 bin olabilir dediler. Kuplere bindim. Neyse arabayi almaya gittim nihayet. Onume bir fatura getirdiler 10.500 TL. Benden onay almadan nasil yaparsiniz dedim? Kavga ettik. Klima gazina bile 700 tl yazmislar. O siralar ev tasima durumum, cok yogun is guc durumlari vardi ugrasamadim aldim arabayi ciktim en son. Araci satarken bu hasar yuzunden %20 asagisina vermek zorunda kaldim. Insanlar da hakli, airbag acmadi diyorum motorda bisey yok diyorum servis yuzunden diyorum tabi ama neden inansinlar? Arac tertemiz diyip pert cikan galericiler yuzunden kimse kimseye guvenmiyor. Sozun ozu: ford saglam arabadir, katir gibi bin bana misin demez hassas degildir. Ama ford servisleri tam bir kan emicidir. Sirf bu yuzden bir daha ford almayacagim

• Bu tür sorunlarda yetkili servis tavsiye etmem. 25000 e kadar yolu var onlarda. Kendi başıma geleni kısaca anlatayım. A4 üm le yolda kaldım. Gelen seslerden sorunun büyük olduğunu anladım. Yetkiliyi falan düşünmedim bile. Araştırıp iyi bir usta buldum. Araç söküldü ve pistonlar erimişti. Tüm parçaları fiyat araştırarak kendim orjinal aldım, rektefiyeciyi kendim seçtim, kapakçıyı kendim seçtim. 2017 yılında 6000 liraya komple motor yapıldı. Herhangi bir sorun yaşamadım.
  • yeniuye Y kullanıcısına yanıt
    Evet bizde aracınızı servisten aldık zaten.simdi araştırıyoruz ne yapsak diye
  • gitarist308 G kullanıcısına yanıt
    Ford servisleri tam bir kan emici gerçekten.Allah kimseyi onlarin eline düşürmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan3368

Eyvallah netten de biraz araştırdım genlesme kanından çıkan bir hortum varmis basınç altında bekletip onlara bakılması gerekiyormuş.Dediginiz gibi benim öncelikli olarak iyi bir servise gidip iyi bir ustaya göstermem gerekiyor.
    öncelikle geçmiş olsun.

genleşme kabıyla ilgili ise sorununuz çok masraf çıkmaz.ancak oradan kaynaklı değilse benim tahminim silindir kapağında, devir daim su pompasında ya da bi yerlerde sızıntı olabilir.

yetkili servis motor açılacak dediği için büyük ihtimal kapakta sıkıntı vardır.

aracınızın bütün bakımları şimdiye kadar yetkili servislerde yapıldıysa iyi niyet ve müşteri memnuniyeti açısından öncelikle ford türkiyeye, burdan sonuç alamazsanız fordun avrupa veya amerikadaki genel merkezine yabancı dilde açıklayıcı şekilde,sinirlenmeden mail atınız. yetkili servisten aldığınız arıza belgelerini de mailinize ekleyiniz.mailde herşey apaçık görünsün,bilinsin.

bu işlemleri yapıp sonuç alamazsanız (indirim yapmazlarsa) el mahkum aracınızı bir şekilde ya yaptıracaksınız ya da böylece satacaksınız.

aracınızı bu halde uzun süre kullanırsanız motoru hararete kaldırıp yakabilirsiniz,dikkatli olunuz.

not: eski yetkili servis teknisyeni/mekanikeri.

• muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Amerika daki sitesine girdim yazmak için sadece Amerika dan iletişim kurulabilir yazıyor.Var mı bildiğiniz başka bir yöntem onlara ulaşmak için?
  • Bir avukata danışmanızda fayda var hakkınızı arayınız. Parasını verip aracınızı tamir ettirirseniz dahi faiziyle alabilirsiniz.
  • quote:

Amerika daki sitesine girdim yazmak için sadece Amerika dan iletişim kurulabilir yazıyor.Var mı bildiğiniz başka bir yöntem onlara ulaşmak için?
    maalesef bilgilerim bu kadar.
  • çift kavramadan uzak durun diyince olar alman, o ford derler. geçmiş olsun. tam otomatik candır.
  • quote:

Ford Amerika Türkiye'den hallice, 40 bin dolar istedikleri Focus RS'lerin neredeyse hepsi belirli bir süre sonunda kapak contası yüzünden blok çatlatıyor ve 2 aylık arabalara yüzsüzce sıfır motor parası istiyorlar. Ford yıllardır mühendislik hatalı motorlar üretiyor ve faturasını kullanıcılara kesiyor
  • quote:

Bu adrese PTT ile mektup gönderebilirsiniz

Ford Motor Company
    Ford Motor Company
    Customer Relationship Center
    P.O. Box 6248
    Dearborn, MI 48126
  • Aracı servisten aldınızda sağa sola mail atmadan önce aracı başka yerlere gösterdinizmi?Belki devir daim sisteminde bir kaçak var hortumlardan vs. konunun ismini tam olarak hatırlamıyorum fakat yazın forumda buna benzer bir konu vardı ford fiestaydı sanırım hararet yapıyor diye servise gidiyor servis komple motor yapılacağını söylüyor araç sahibi aracı alıp sanayiye götürüyor ve sorun cüzi bir rakaam hallediliyordu büyük bir ihtimalle servis motoru açmayacaktı bile ve 10.000 tl gibi bir rakam çıkarmıştı servis.
  • Ford aracın aracın turbo dizel 40binde bitti,yeniden motor yapıldı.Ne yazıkki fordlar rezalet almayın

Araç transit 2.2lt yeni kasa olanlardan

Ve bu filo aracı gibi düşünün 30 tane varsa 30 tanesi de 100binden önce motor yiyor,sert kullanılıyor mu evet.Ama yine de 40binde motor mu biter arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 16 Şubat 2019; 2:28:28 >
  • Kimse de dememiş ilk sahibi nasıl kullandı acaba diye?
    2.el garantisi dolmuş araç alıyorsunuz, hiç mi araştırma yapmiyorsunuz?
    Ben 40 bin lirayı bile bağlarken 2 hafta araştırma yaptım.
    Herhalde çok zenginsiniz, öyleyse de kolay gelsin, geçmiş olsun.
  • quote:

Hocam bende öyle duydum gittim 1.5 aldım 100 bin bağladım suan kadir durumdayım ne yapacagimi bilemiyorum.Bence bu motorların hepsi sıkıntılı lanet olası ford haber kanallarına gazetlere heryere sikayet edecem fordu.
    Motordaki sikinti neymis hocam? yetkili servis disina cikmayin moraliniz daha cok bozulur aynisi benimde basima geldi 2. El mondeo almisdim su eksiltiyordu araci servise cektim conta yakmis dediler sonra aracin uzatilmis garantisi vardi allahdan yaptilar 1500 tlye yari motor yaptilar sorun ne ama bulmaniz cok onemli
  • landscapee kullanıcısına yanıt
    Hocam detaylı bilgi vermediler şikayet edince incelicez dediler bekliyoruz suan sonuçlanınca eğer olumsuz cevab alırsak sanayide yaptircaz artk iyi bir ustaya
  • quote:

Hocam detaylı bilgi vermediler şikayet edince incelicez dediler bekliyoruz suan sonuçlanınca eğer olumsuz cevab alırsak sanayide yaptircaz artk iyi bir ustaya

Hocam konuyu hortlatmış olacağım ama benzer bir sorun şu an benim başımda var, acaba probleminiz neymiş ve nasıl çözdünüz bir bilgi verebilir misiniz ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.