Şimdi Ara

Fluence hava yastığı açılmadı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 9
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cricet (2 mesaj) Malik the Mafia (2 mesaj) mvn_ (1 mesaj) MyWorldLife (1 mesaj) parker48 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (2 mesaj) Mini (1 mesaj) (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    277 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    memurlar.net
    Öğretim üyesi direksiyon başında kalp krizi geçirdi
    https://www.memurlar.net/haber/986486/ogretim-uyesi-direksiyon-basinda-kalp-krizi-gecirdi.html

|
    |
  • Binbaşı
    1066 Mesaj
    Babamın 60km/h ile yandan yaptığı kazada da ne kemerler patladı, ne hava yastıkları patladı. Ben bunu daha önce tamir görüp soketlerin iyi takılmadığına yordum ama yine de ustalar sorunun bunlardan biri olmadığını söylediler.

Bu arada, araç 2010 fluence 1.6 16v extreme paket.
  • Binbaşı
    1834 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    vortex35

Daha önceden kaza yapıp tamir gören araçlarda darbe sensörleri yetkili servisler haricinde değiştirilmiyor.

Siz aynı noktadan veya yakın noktalardan kaza yaptığınızda bir önceki kazada hasar alan darbe sensörü işini yapmadığı için hava yastıklarınız doğru ve orijinal tamir edilmiş olsa dahi açılmaz.

• Binbaşı
    1970 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Malik the Mafia

Daha önceden kaza yapıp tamir gören araçlarda darbe sensörleri yetkili servisler haricinde değiştirilmiyor.

Siz aynı noktadan veya yakın noktalardan kaza yaptığınızda bir önceki kazada hasar alan darbe sensörü işini yapmadığı için hava yastıklarınız doğru ve orijinal tamir edilmiş olsa dahi açılmaz.

Bir noktayı aydınlatalım, airbag darbe sensörü hasar alınca açılan bir şey değildir, darbe sensörü dediğimiz bir ivme ölçerdir ve sensör belli bir ivmenin üstünü ölçtüğünde hava yastığını açar. Bir araç kaza yapıp airbag açtıysa bu onun sensörünün hasar aldığını göstermez, hasar çok büyükse tabi ki sensör de hasar almış olabilir ama o durumda airbag hatası verir araba.

• Binbaşı
    1970 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Kafası

Babamın 60km/h ile yandan yaptığı kazada da ne kemerler patladı, ne hava yastıkları patladı. Ben bunu daha önce tamir görüp soketlerin iyi takılmadığına yordum ama yine de ustalar sorunun bunlardan biri olmadığını söylediler.

Bu arada, araç 2010 fluence 1.6 16v extreme paket.

Kaza yaptığında araç 10+ yaşındaysa normaldir.

|
    |
  • Yarbay
    6270 Mesaj

Arac Passat da olabilirdi.

Hava yastıkları acılıp yerine atlet,tisort falan konulup kapatıldıysa ya da duzgun bir sekilde tamiri yapılıp calısır hale getirilmediyse her aracta olabilir.

Ac Yutupu Airbagler bos,kemerler direncle kandırılmıs vs diye gidiyor.

Arac sıfır mı alınmıs?Kazaya karısmıs mı?Daha once acmıs mı vs bilmeden yorum yapamazsın.

|
    |
  • Binbaşı
    1834 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    vortex35

quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Bir noktayı aydınlatalım, airbag darbe sensörü hasar alınca açılan bir şey değildir, darbe sensörü dediğimiz bir ivme ölçerdir ve sensör belli bir ivmenin üstünü ölçtüğünde hava yastığını açar. Bir araç kaza yapıp airbag açtıysa bu onun sensörünün hasar aldığını göstermez, hasar çok büyükse tabi ki sensör de hasar almış olabilir ama o durumda airbag hatası verir araba.

Alıntıları Göster

Aracın hasarı ne olursa olsun sensörün bulunduğu noktadan darbe aldıktan sonra sensör değişmesi gerekir yoksa airbag lambası yakar. ( Hadi genelleme yapmayalım en azından benim bizzat gözlemlediğim bir kaç markada )

Airbag sistemine ait tüm parçalar ( airbag beyni, sensörleri, airbagler, kemer fünyeleri ) tek kullanımlıktır sadece kemer gergi sistemi tekrar çalışır.

|
    |

• Yarbay
    4453 Mesaj
    Aracın ne zaman hava yastığı açıp ne zaman açmayacağına siz mi karar veriyorsunuz ?
    |
    |
  • Binbaşı
    1648 Mesaj
    Belki de feleğin çemberinden geçmiş bir araçtı bilemeyiz.
    |
    |
  • Yarbay
    5958 Mesaj

Allah rahmet eylesin. Emniyet kemeri bağlı olup olmamasıyla da alakalı olabilir mi ?

|
    |
  • Çavuş
    77 Mesaj
    Hiç açılmıyor galiba
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant points
vp satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.