Şimdi Ara

Fiyatlar sadece bu şekilde düşer!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Nasıl ki ev alırken ekspertiz yapılıyor ekspertiz eve fiyat biçiyor ikinci el araç içinde öyle olması lazım. Serbest piyasada satıcılar “ulan o araba 100 binse benimki de en az 120 eder ” gibi düşünceyle araç satmaya devam ederse 2023 kadar ikinci el araçlar tüm dünyada ülkeyi rezil eder 🙂
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı > • Ev alırken eksperin fiyat biçme aşamasına gelmişseniz pazarlık zaten çoktan bitmiştir. Konut kredisi için olan bir prosedür sadece. Bir işe yarayacağını düşünüyorsanız hali hazırda kasko değer listesinden bakabilirsiniz alıp satarken. Ne zaman sıfır fiyatlar düştü o zaman ikinci el düştü gerisi boş

  Ya arkadaş siz ne yediniz ne içtiniz bu yaşınıza kadar. Hiç mi eğitim almadınız, hiç mi mantığınızı kullanmadınız.


  Sizin bu mantıkla evlere zam gelmemesi lazımdı dimi? Evlere niye zam geliyor?


  Konut endekslerine girin bakın ortalama zamlar 1 yılda %60-70 düzeylerinde olan bölgeler var.


  -------------------------


  Mantık yürütmek bu kadar zor olmamalı yahu.

 • Ev alırken eksperin fiyat biçme aşamasına gelmişseniz pazarlık zaten çoktan bitmiştir. Konut kredisi için olan bir prosedür sadece. Bir işe yarayacağını düşünüyorsanız hali hazırda kasko değer listesinden bakabilirsiniz alıp satarken. Ne zaman sıfır fiyatlar düştü o zaman ikinci el düştü gerisi boş

 • Ev alırkenki uygulama arabada da var. Aracı da kredi ile alıyor olsan banka eksper gönderip bu adamlar bizi yiyor mu diye baktırıyor. Kalkıp 200 binlik araç üzerine 1 milyonluk kredi çekemiyorsun böylece.

 • fiyatların düşmesini isteyen yok ki

 • Ya arkadaş siz ne yediniz ne içtiniz bu yaşınıza kadar. Hiç mi eğitim almadınız, hiç mi mantığınızı kullanmadınız.


  Sizin bu mantıkla evlere zam gelmemesi lazımdı dimi? Evlere niye zam geliyor?


  Konut endekslerine girin bakın ortalama zamlar 1 yılda %60-70 düzeylerinde olan bölgeler var.


  -------------------------


  Mantık yürütmek bu kadar zor olmamalı yahu.

 • bu şekilde düşecek tek şey ne kadar sallarsanız sallayın


  son damla


  açık ve net.

 • Bağımsız eksper firmaları bölgeye caddeye cepheye trafik yaya yoğunluğuna iskana vb gibi birçok şeye bakıyorlar. Ama en son olarakta yakın bölgedeki sizin gayrımenkulunuze eşdeğer bi kaç tane gayrımenkulle de kıyaslama yapıp ortalama olarak bir fiyat çıkarıyor.

  Sonuçta yerin değeri 2 milyon olsun eşdeğerinde ki muadil yer 1 milyonsa insanlar onu alır. Muadil yer 3 milyonsa sizin yerinizi alırlar. Diğer muadiller 3 milyon iken siz zaten satabileceğiniz yerinizi 2 milyona satarmısınız. Asla. 2,9 milyona satarsınız en kötü ihtimalle. Durumda tam olarak bu.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Fiyatlar biz ne zaman sosyalist kafadan siyrilirsak o zaman düşer. Hem egitime, sağlığa ve yola para vermeyeyim hem de 0 ötv ile araba alayim. Öyle ekonomi yurumuyor maalesef.

  Her gecen gun komunizme yaklaşıyoruz, yakinda devlet market acacak. Kimden cikacsk peki bunun parasi?

  Bizim vergilerden. Vergiler ve kur yukseldikce araba fiyatlari dusmez.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Fiyatlar yurtdışında çip krizinin düzelmesi, stok sorununun çözülmesi ile nispeten düşer. Şu anda galeride veya bayide zorunlu aksesuar ile 300 lira olan x araç bayide 250ye stoktan satılır, haliyle plakalı sıfırı ya da 3-5 bin km olanı 230a iner, daha eskisi de düşe düşe devam eder.


  Kurun stabil hale gelmesi ile nispeten düşer, piyasada yarın zam gelirse kaygısı biter, düzene oturur.


  Üretim ile gerçekten düşer. Üretilenin otomobil olması da şart değil, hem iç ihtiyacı karşılayan hem de ihraç edilebilir ürünler cari açığı kapatır, kuru düşük ve stabil hale getirir.


  Ekspertiz, tavan fiyat vb. yöntemler hiçbir işe yaramaz. Bugün rasgele bir apartmana bakın, belediye rayici 100, reel değeri 300 olsun dairelerin. Nakit alanlarda satış bedeli 105-110 yazar, kredili alanlarda kredi bedeli +5 +10. Araçta da satış bedeline ekspertiz değeri yazılır, üstü elden alınır.


  Fiyatları, erişebilirliği artıracak tek şey üretimdir, gerisi günü kurtarır belki.

 • Nasıl fiyatların düşmesini isteyen yok? Nasıl? Allah gözünüzü doyursun. Sayısını bilemeyecek kadar araba, mal mülk sahibi yapsın.

 • e ne yapsın peki 200 bin km de ki arabaya 150 isteyenler varken adam 100 bindeki arabasını sırf piyasa şişmesin diye 120 ye mi versin ? Sorunun tamamı aracını satanda değil sorun vergi sisteminde ve çip krizinde.

 • Devlet şöyle binilecek gibi yeni araçlarda 10.000 dolarını alıyor, bunu 5.000 düşürse otomatik indirim zaten gelecek ama yok, kimsenin umurunda değil!

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Evlein fiyati dusuyor mu?  


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ev fiyatından daha fazla konut kredisi çeken biri olarak tutmaz diyorum.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Degisik degisik teoriler uretmeye gerek yok .Fiyatlarin nasil dusucegi gun gibi ortada. Birincisi doviz , ikincisi arsa cikmis vergiler.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Fiyatlar ancak ve ancak siz elinizde ki araçlarınıza bakım yaptırıp 1 sene daha bineceğim; bu vergi yüküyle bu aksesuar dayatmalarıyla araç ALMAYACAĞIM dediğiniz zaman düşer. Döviz yok! Çok fazla ithal araç satılması hükümetin hesabna gelmiyor. Mevcut vergileri daha da artırmak bile ister ama gelecek tepkiye dayanamaz. Bu yüzden bayi galerici al satçı filo şirketleri arasında ki dolaba göz yumuyor; çünkü bu dolap fiyatların daha da artmasına sebep oluyor ve ithal araç talebini yavaşlatıyor.
  Ama sevgili maliyemizin ÖTV gelirine öyle bir müptelalığı var ki belli bir limitin altına düşmeye başlarsa harekete geçer! Zaten şu anda akaryakıttan alması gereken çok büyük bir vergi gelirinden feragat ediyor ve bu bütçeyi çok yıprattığı için hazine çok fazla borçlanma ihaleleri açmak zorunda kalıyor. Siz Araç almazsanız ÖTV geliri de MTV geliri de düşeceğinden mutlaka idare harekete geçer. 6 ay almayın bakalım neler oluyor? Aciliyeti olmayan 1 sene almasın bakalım; neler olur neler? 😁

  Bırakın engelli vatandaşlar alsın dursun; bakalım sürekli kapuska ne yapacak mideyi bağırsakları?! (Teşbihdir)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 6 Ekim 2021; 10:5:25 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Euro 10 TL den 2 TL ye düşünce fiyatlarda düşer zeki kardeşim ve hükümet %100 vergi almadığı sürece


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Evirip geçirmesin kimse, hükümet ve devleti yönetenlerin zihniyeti değişmediği sürece fiyatlar asla düşmez. Isterseniz cilt cilt kitap yazın, sabaha kadar öneri sunun hicbir sey değişmez

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Öncelikle ÖTV denen vergiyi kaldıracaksın.

  Sonra distribütörlerin şişirilmiş kar marjlarını düşürmesi gerekir.

  Son olarak ise galerici mafyalarından kurtulmak gerekir.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamorex -- 8 Ekim 2021; 20:40:45 >
 • sıfır fiyatı ve bulunabilirlik etkiliyor. araç fiyatları artmıyor bizim paramız değersizleşiyor, enflasyon vs. vergileri de düşünce avrupa fiyatlarına göre fiyatlar iyi bizde sıfır araç fiyatları. he ikinci elde bazısı tofaşa 500 bin çekiyor da onlar içinde ilanı keriz bulmak için açanları engellemeye yönelik bi şey yapılabilir. ücretli ilan vs.

 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.