Şimdi Ara

Fıstıkta Büyük İndirim, Ekonomi Şahlanıyor!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fıstıkta Büyük İndirim, Ekonomi Şahlanıyor!!!!

• vay fırsatçılarrrrrr yine iş başındaaaaaaa Fıstıkta Büyük İndirim, Ekonomi Şahlanıyor!!!! 

100 liralık şeye 700 yazmışlarrrrr

sosyal medyalarda böyle konu görünce altında hep fırsatçılar devletimize zarar veriyor muhabbeti çeviren bi grup var gördükçe çıldırıyorum. Nasıl bir ortamın içindeyiz anlamıyorum. 8000 kişi olduğunada inanmıyorum aktroll tayfanın bu sayının çok daha fazlası var bence.

• Eskiden irmik helvası yapıp içine bundan koyardık, muhteşem olurdu. O zaman da nispeten pahalıydı, ama yine de alınabilir seviyedeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 25 Ocak 2023; 17:57:43 >
  • menşei Çin'miş birde... geçen sene kilosu 1000 liraydı zaten gram altınla yarışıyor bir bakıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 25 Ocak 2023; 17:58:48 >
  • Asgari ücretle yaklaşık 6 kg dolmalık fıstık alabiliyor insanlar, daha ne olsun (!).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Ocak 2023; 18:10:34 >
  • malumlar devam ederse ileride ekmeğe de kilit takabilirler

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Düşünsene hocam bir ay harıl harıl çalışıyorsun ve ancak 2 poşet fıstık alabiliyorsun.

nereden nereye nereden nereyeeee hopppaaaaa

• vay fırsatçılarrrrrr yine iş başındaaaaaaa Fıstıkta Büyük İndirim, Ekonomi Şahlanıyor!!!! 

100 liralık şeye 700 yazmışlarrrrr

sosyal medyalarda böyle konu görünce altında hep fırsatçılar devletimize zarar veriyor muhabbeti çeviren bi grup var gördükçe çıldırıyorum. Nasıl bir ortamın içindeyiz anlamıyorum. 8000 kişi olduğunada inanmıyorum aktroll tayfanın bu sayının çok daha fazlası var bence.

• Hadi Çam Fıstığı eskiden de pahalıydı diyelim...Yer Fıstığı bile uçmuş gitmiş vaziyette!
  • Omega Speedmaster O kullanıcısına yanıt

Cam fistigi lobisi is basinda Fıstıkta Büyük İndirim, Ekonomi Şahlanıyor!!!! 

• Fıstık zaten pahalı bir şeydi. Fiyatı normal bir şekilde enflasyona göre yükselmiş.

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    fıstık pahalı bir şeydi ama pahalılık algımız, şimdiki gibi değildi. mesela ekmek 1 tl ise, bir paket bisküviye 2 tl verirdik, 3 tl olsa pahalı derdik. şimdi ekmek 6 tl mesela, bisküvi 20 tl, sakız 9 tl. bu pahalılık değil, idam hükmümüz. bu nedenle bu insanlıkdışı gelişmeleri normalleştirmeye, buna sebep olanları aklamaya çalışmayın, gülünç olursunuz.
  • Ben de yer fıstığı indirime girdiyse, alayım, fıstık ezmesi yapayım dediydim. Bu dolmalık fıstığı unutalı çok oldu.
  • flowerhorn kullanıcısına yanıt

Bu zihniyet bugünün sorumlusu...

• Fiyatı toptancılar, marketler falan şişiriyordur.

Mantık basit, iyi bir şey varsa AKP yapmıştır. Kötü bir şey varsa başkaları yapmıştır.

• denn.zent D kullanıcısına yanıt

Forumda tam olarak bunu diyen akpli de var, ulkenin fakirlesmedigini savunan sozde tarafsiz takilan fanatik akpli de.

Tek dertleri partilerini korumak.

• Koydukları kutuya bak uzaktan bandır misali. Açığa koysalar yağmalayacaklar.

• Benim olacak fıstıkk. Vurucam kırbacı vurucam kırbacıı
  • Antep, siirtte 360 lira olmuş. Yılbaşı öncesi 280-300 pahalı diye almamıştım. Kime satarlarsa satsınlar.

• Geçenlerde ortalama bir yerden fıstık sarma aldım. Kilosu 350 liraydı. Öğrenciyken bile bu tatlıyı alabilen arkadaşlarım vardı. Şimdi bayağı lüks bir tatlı olmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.