Şimdi Ara

Fingolfin vs Morgoth

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
8.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ... içi öyle bi keder ve hınçla doldu ki müthiş atı Rochallor'a bindi ve tek başına uzaklaştı, kimseler de ona mani olamadı. Tozun ortasında esen bir rüzgar gibi Dor-nu Fauglith'in üzerinden geçti; onu bu hızla geçerken görenlerin hepsi de Orome'nin kalkıp geldiğini zannedip , şaşkınlık içinde kaçıştılar: çinkü Fingolfin tepeden tırnağa öfke kesilmişti, bu yüzden de gözleri tıpku Valar'ınki gibi parlıyordu.Böylece tek başına Angband kapılarına kadar gelip borusunu çaldı;bir kez daha pirinçten kapılara vurup,Morgoth'a meydan okudu ve teke tek bir dövüş için meydana çıkmasını istedi.Ve Morgoth geldi...

Bu savaşlar içinde Morgoth'un kalesinin kapılarının dışına son kez çıkışı böyle oldu ve söylendiğine göre aslında dövüşmeye istekli değildi,çünkü bu dünyadaki en güçlü varlık olmasına rağmen,yalnızca Valar ona korkuyu tattırmıştı.Ama Adamlarının önünde kendisine yapılan meydan okumayı reddemezdi,çünkü kayalar Fingolfin'in borusunun keskin sesiyle çınlıyor ve sesi Angband'ın derinliklerine kadar keskin ve apaçık bir şekilde geliyordu;Fingolfin,Morgoth'a alçak ve esirlerin efendisi diye hitap ediyordu.Bu yüzden Morgoth yerin altındaki tahtından yavaş yavaş tırmanıp geldi;ayak sesleri yer altından gökgürültüsü gibiydi.Kara Zırhlara bürünmüş halde dışarı çıktı ve Kral'ın karşısında demir taçlı bir kule gibi dikildi,armasız,kapkara,kocaman kalkanıda Kral'ın bir fırtına bulutu gibi gölgeledi.Ama Fingolfin gölgenin altında bir yıldız gibi parlıyordu,çünkü zırhı gümüşle kaplanmış ve mavi kalkanı kristallerle bezenmişti ve buz gibi parlayan kılıcı Ringil'i çekti.

Bunun üzerine Morgoth,Ölüler diyarının çekici Grond'u hızla yukarıya kaldırıp bir yıldırım gibi aşşağıya savurdu ama Fingolfin yana sıçradı ve Grond yerde,içinden duman ve ateş çıkan çok büyük bir çukur açtı.Morgoth ardı ardına sert darbeler indirmeye yeltendi,ama Fingolfin her seferinde,kara bir bulutun altında çakan şimşekler gibi uzağa sıçradı ve Morgoth'u tam yedi kez yaraladı;Morgoth ise tam yedi kez acısından çığlk attı,her birinde de Angband'ın orduları kederden yerlere kapaklandı ve bu çığlıklar kuzey diyarında yankılandı.

Ama sonunda Kral bitkin düştü ve Morgoth kalkanıyla üç kez onun üzerine yüklendi.Fingolfin üç kez dizlerinin üzerine çöktü ve üç kez yeniden ayağa kalktı,kırık kalkanı ve paralanmış miğferiyle cesaretini elden bırakmadı.ama etrafındaki toprağın tamamı yarılmış,çukurlarla dolmuştu,Fingolfin de tökezleyip Morgoth'un ayaklarının dibine düştü ve Morgoth neredeyse bir tepe kadar ağır olan sol ayağını onun boynunun üzeine dayadı.Fingolfin son ve umutsuz darbesini indirmek üzere Ringil'le ayağı yadı ve dumanlar çıkaran kara bir kan fışkırıp Grond'un açtığı çukurları doldurdu.

Böylece Noldor'un yüce kralı,kadim Elf krallarınının en gururlu ve yiğit olanı Fingolfin öldü. Orklar kapıda yapılan yapılan bu ikili dövüşten kendilerine pay çıkarıp böbürlenmediler.Elflerin acısı ise öylesine derindiki bu olaya dair tek bir şarkı söylemediler.

Fingolfin vs Morgoth

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ironist -- 21 Mayıs 2012; 22:04:44 >

• Ölümüne üzüldüǧüm kişilerden.Birde Thingol'e üzülmüştüm.Pisi pisine ölmüştü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Fingolfin vs Morgoth
  • Nedense Fantastik Edebiyata ısınamadım.Lord Of The Rings serisine hasta olmama rağmen Tolkien'in sadece Reverandom kitabını okuyabildim.Silmarillion'u 3 ay önce aldım,o kadar karakter çok var ki kitaptan soğudum,okuyamıyorum,ilerlemiyor.Hepsini hafızamda tutmam imkansız.Silmarillion'u önce okumakla hata mı ettim acaba ?
  •  Fingolfin vs Morgoth

Fingolfin vs Morgoth

Fingolfin vs Morgoth

Fingolfin vs Morgoth

• quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

Nedense Fantastik Edebiyata ısınamadım.Lord Of The Rings serisine hasta olmama rağmen Tolkien'in sadece Reverandom kitabını okuyabildim.Silmarillion'u 3 ay önce aldım,o kadar karakter çok var ki kitaptan soğudum,okuyamıyorum,ilerlemiyor.Hepsini hafızamda tutmam imkansız.Silmarillion'u önce okumakla hata mı ettim acaba ?

Evet çok fazla isim var bunları aklında tutamaman normal ama tekrar okuduğun zaman çok güzel oturuyor hayran kalıyorsun bence devam et hoşuna gideceğini düşünüyorum.
  • öleceğini bile bile niye gitmiş kardiş neden bu öfke ?

not: hikayeyle hiç bi alakam olmadığı anlaşılıyordur sanırım
  • Simdi resimler guzel isimler havali da is Yuzuklerin Efendisini okumaya geldiginde o o kadar da iyi degil. İlk kitapta 384994848 sayfa boyunca Shiredan cikamadilar arkadas okudum okudum biraktim cok kotuydu. Zaten hobbitlerin, mekanlarin ismini de Turkceye cevirmisler iyice berbat olmus. Allahtab Michael falan yoktu Mehmet yazarlardi.

• quote:

Orijinalden alıntı: UçanPırasa

öleceğini bile bile niye gitmiş kardiş neden bu öfke ?

not: hikayeyle hiç bi alakam olmadığı anlaşılıyordur sanırım

Kardeşleri Finarfin ve Feanor'un oğullarının yenilgi haberi gelmesi üzerine bunu Noldor'un ve Elflerin sonu olarak yorumladı ve kesin bi sonuç almak için karanlık Vala'nın karşısına dikildi.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oromë -- 30 Ağustos 2014; 19:37:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Tranquillity

Simdi resimler guzel isimler havali da is Yuzuklerin Efendisini okumaya geldiginde o o kadar da iyi degil. İlk kitapta 384994848 sayfa boyunca Shiredan cikamadilar arkadas okudum okudum biraktim cok kotuydu. Zaten hobbitlerin, mekanlarin ismini de Turkceye cevirmisler iyice berbat olmus. Allahtab Michael falan yoktu Mehmet yazarlardi.

Sen git Cin Ali oku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Tranquillity

Simdi resimler guzel isimler havali da is Yuzuklerin Efendisini okumaya geldiginde o o kadar da iyi degil. İlk kitapta 384994848 sayfa boyunca Shiredan cikamadilar arkadas okudum okudum biraktim cok kotuydu. Zaten hobbitlerin, mekanlarin ismini de Turkceye cevirmisler iyice berbat olmus. Allahtab Michael falan yoktu Mehmet yazarlardi.

Sen git Cin Ali oku.

Tavsiyen uzerine Cin Aliye basladim bayagi guzelmis tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Livefunerals

Fingolfin vs Morgoth

en sevdiğim resim budur hacı. sırf bunu harika derecede çizebilmek için, 4 sene önce karakalem çizmeye başladım.
    fingolfin, elflerin en asilidir. bir çok kişi bunda hemfikir bende dahil ama, morgoth apayrı bir karakter.

• up
  • kesinlikle Fingolfin ama Feanor'u daha çok seviyorum.
  • İşin üstadı konuya bekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OtostopçuRıfkı

İşin üstadı konuya bekleniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmi çekilir yakında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.