Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (691. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: High Sierra , High Sierra Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
20.155
Cevap
500
Favori
1.241.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benimde birikimim 1.5 yıldır enparada. İşim icabı yüklü meblalarda hesaba yatıyor. 100 bine kadar devlet garantisinde oda tamam. İstediğinizde hesap cüzdanıda alabiliyorsunuz. Ama örneğin olduda bugün banka faaliyetlerini durdurdu. Bugün itibarıyla var olan mevduatımızı nasıl ispat edebiliriz. Bu her banka için geçerli tabii ki. Bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: süvari

Benimde birikimim 1.5 yıldır enparada. İşim icabı yüklü meblalarda hesaba yatıyor. 100 bine kadar devlet garantisinde oda tamam. İstediğinizde hesap cüzdanıda alabiliyorsunuz. Ama örneğin olduda bugün banka faaliyetlerini durdurdu. Bugün itibarıyla var olan mevduatımızı nasıl ispat edebiliriz. Bu her banka için geçerli tabii ki. Bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar.

Enpara Finansbank'ın bir hizmeti olduğundan aynı zamanda Finansbank müşterisisiniz.

TC Kimlik numaranız ile eşleşen hesabınızın bilgileri Finansbank kayıtlarında yer alır.
  • Kampanya nin hep devam etmesi dileğiyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benimde birikimim 1.5 yıldır enparada. İşim icabı yüklü meblalarda hesaba yatıyor. 100 bine kadar devlet garantisinde oda tamam. İstediğinizde hesap cüzdanıda alabiliyorsunuz. Ama örneğin olduda bugün banka faaliyetlerini durdurdu. Bugün itibarıyla var olan mevduatımızı nasıl ispat edebiliriz. Bu her banka için geçerli tabii ki. Bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar.

Yapı Kredi'de de vadesiz hesabım var, 6–7 ay önce paramı oraya yatırıp internet şubesinde vadeli yapardım. Yine elimde cüzdan veya bir belge yok. Hesap cüzdanı ile vadeli hesap açmayı 2008'de bırakmıştım zaten. Şöyle bir algı var, enpara kendi başına sistem sanılıyor, öyle değil, tamamen finansbank'ın içinde bir birim. Finansbank'ın internet şubesini kullanıyorsunuz gibi düşünün ki zaten öyle, sadece bizim ayrı bir etiketimiz var, şubeyi kullanan kullanıcıdan bizi ayırmışlar, çünkü şubeyi kullanan kullanıcının yaptığı masrafı, iş yükünü biz oluşturmuyoruz.

• e mevduat hesaplarınız varsa hesaplarınıza bloke koydurun sorunsuz faiz işlemeye devam etsin
    sizin bilginiz dışında kimse para çekimi yapamaz ancak mh arayıp, oluşturduğunuz güvenlik sorunlarının doğru cevaplarını vermeniz gerekiyor
  • quote:

Her ay ve her hafta maile hesap bakiyeleri geliyor, ayrica sende arada bir ekran goruntusu al hesaplarının için rahat olsun. Normalde gerek yok ama sen bu kadar takıldığın için bunları önerdim sana.

Benimde bir miktar param var, ispat etmek istersen bu hesapların kayıtları hep tutulur, muhtemelen devletin belli birimlerine belli aralıklarla bildirilir, yoksa arada bir haberlerde bankalardaki para miktar şu kadar şu ilde bu kadar artmış haberi yapılamazdı.

Kısaca için rahat olsun.

• Sanalkart için youtubeda şöyle bir yoruma denk geldim sizce bir esprisi var mıdır?

quote:

Sanal Kart durumunu ben şöyle çözdüm. Uygulama içerisinden 3 saniyede bir Birikim hesabı oluşturdum, tüm paramı Birikim hesabında tutuyorum, kullanmam gerektiğinde ana hesaba 30 saniyede kullanacağım miktarı aktarıyorum. Bu sayede ana hesap her zaman boş oluyor. EnPara özel anlaşmalı oldukları bir kaç firma (doğası gereği PayPal, Google Play vb.) haricinde yalnızca 3D ödeme kabul ediyor. Dolayısıyla zaten cep telefonunuza şifre gelmeden alışveriş yapılması mümkün değil. OIur da PayPal hesabınızı çaldırırsanız yukarıda belirttiğim yöntem sayesinde ana hesabınız boş olacağından hiç bir şekilde sizden habersiz karttan çekim yapılamaz.
  • kıymetli_vatandaş kullanıcısına yanıt
    herkes böyle yapıyor zaten, vadesiz de para tutmanın bir mantığı yok ki. ben otomatik ödeme talimatları (talimatları birikimden ödemiyor çünkü ) + 100-200 lira civarı para bırakıyorum vadesizde, gerisi birikim/vadelide duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 2 Ocak 2016; 13:23:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

herkes böyle yapıyor zaten, vadesiz de para tutmanın bir mantığı yok ki. ben otomatik ödeme talimatları (talimatları birikimden ödemiyor çünkü ) + 100-200 lira civarı para bırakıyorum vadesizde, gerisi birikim/vadelide duruyor.

Yani vadesiz hesaba misal aliexpressde kullanacağın miktar kadar para aktarımı yapsan bir risk söz konusu olmaz değil mi? Yani bakiyenin eksiye düşmesi gibi.
  • Arkadaşlar sanal kart olayına niye bu kadar kafa takıyorsunuz anlamıyorum.

İnternet şubesinden ayarlar-limit kısmından anlık olarak kolayca limit belirleyerek sanal kart işlevi kazandırabilirsiniz encardınıza.

Ayrıca cep şubeden de anlık olarak limit belirleyebilir ya da alışverişi yaptıktan sonra kartınızı internet alışverişine kapatabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay956 -- 2 Ocak 2016; 13:31:26 >

o bakiye yetmezse alamazsın, eksiye düşmez. harcayacağından biraz fazla bulundur garanti olsun, kalan paranı da birikimde tut. (birikimdeki parayı gece 23:00-05:00 arası çekemezsin, faiz işliyor o saatlerde. geriye kalan 18 saatte istediğin gibi kullanabilirsin.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 2 Ocak 2016; 13:34:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıymetli_vatandaş

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

Yani vadesiz hesaba misal aliexpressde kullanacağın miktar kadar para aktarımı yapsan bir risk söz konusu olmaz değil mi? Yani bakiyenin eksiye düşmesi gibi.

Vadesizde para olmadigini unutup aliexpress ten urun almistim mesaj geldi odeme reddedildi diye sonra para atip tekrar alimda bulundum

• Encard ile Atm den günlük para çekme limiti oldukça yüksek. Aynı şekilde havale eft limitleri de yüksek. Tavsiyem hepsini düşürmenizdir. Kart kopyalama veya çalınma olduğunda daha az riske girmiş olursunuz. İhtiyacınız olduğunda telefonla arayarak veya telefondan uygulamasıyla zaten tekrar artırabilirsiniz.
  • Aynen en fazla 500 TL limit olması gerekir düşüncesindeyim. Bir de bu sanal kartta kart bilgilerini vermekten ziyade kişinin kimlik bilgilerinin açığa çıkmasından şüphe duyulduğundan mı tercih ediliyor. Son olarak encardın sanal kart özelliği normal bir kredi kartındaki sanal kart gibi mi yoksa eksileri var mıdır?
  • 2016 yılı için kampanya sona erdi değil mi ?.31/03/2016'ya kadar kendi sitesinde devam ettiği yazıyor acaba devam eder mi ? .Yoksa hatıralarda yerini alır mı ?
    Encard'da sanal kart özelliği yok diye biliyorum. Sanal kart şu yönden iyi, internette kartını kullandığın siteler senden habersiz kartından para çekemez çünkü sen limit yüklemedikçe limiti her daim sıfırdır ve herhangi bir şüpheli işlemde yeni bir sanal kart oluşturmak çok kolay. Ama asıl kartı değiştirmek, yenisinin gelmesini beklemek zaman kaybı.

• quote:

Orijinalden alıntı: day_dreamer

Encard'da sanal kart özelliği yok diye biliyorum. Sanal kart şu yönden iyi, internette kartını kullandığın siteler senden habersiz kartından para çekemez çünkü sen limit yüklemedikçe limiti her daim sıfırdır ve herhangi bir şüpheli işlemde yeni bir sanal kart oluşturmak çok kolay. Ama asıl kartı değiştirmek, yenisinin gelmesini beklemek zaman kaybı.

Peki bunun yerine encarda ihtiyacın olduğu kadar limit yüklesen diğer türlü hesapta bakiyen kalmasa aynı hesaba gelmez mi?
    Evet aynı mantık ama kart bilgilerin güvensiz kişilerin eline geçerse sanal kart gibi 2 dakikada yenilemek mümkün olmayacak, yeni plastik kartın gelmesi beklenecek.

• sertay_a kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşim. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım gerçi. En azından diğer bu tür tereddütleri olan arkadaşlar içinde güzel bir açıklama olmuş.

• Herşeyden memnunum tek sorunum yüksek meblağlar için finansbankı kullanamamak. ATM ler eski , 18.000 TL yi yatırmak için yarım saat uğraştım , tek seferde 40 banknot alır diyor ama alakası yok paraları tanımıyor 10 kere çıkartıp takıyorum

• 
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.