Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil
16.768
Cevap
395
Favori
825.325
Tıklama
Giriş
    1325 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: süvari

Benimde birikimim 1.5 yıldır enparada. İşim icabı yüklü meblalarda hesaba yatıyor. 100 bine kadar devlet garantisinde oda tamam. İstediğinizde hesap cüzdanıda alabiliyorsunuz. Ama örneğin olduda bugün banka faaliyetlerini durdurdu. Bugün itibarıyla var olan mevduatımızı nasıl ispat edebiliriz. Bu her banka için geçerli tabii ki. Bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar.

Her ay ve her hafta maile hesap bakiyeleri geliyor, ayrica sende arada bir ekran goruntusu al hesaplarının için rahat olsun. Normalde gerek yok ama sen bu kadar takıldığın için bunları önerdim sana.

Benimde bir miktar param var, ispat etmek istersen bu hesapların kayıtları hep tutulur, muhtemelen devletin belli birimlerine belli aralıklarla bildirilir, yoksa arada bir haberlerde bankalardaki para miktar şu kadar şu ilde bu kadar artmış haberi yapılamazdı.

Kısaca için rahat olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    520 Mesaj
    Sanalkart için youtubeda şöyle bir yoruma denk geldim sizce bir esprisi var mıdır?

quote:

Sanal Kart durumunu ben şöyle çözdüm. Uygulama içerisinden 3 saniyede bir Birikim hesabı oluşturdum, tüm paramı Birikim hesabında tutuyorum, kullanmam gerektiğinde ana hesaba 30 saniyede kullanacağım miktarı aktarıyorum. Bu sayede ana hesap her zaman boş oluyor. EnPara özel anlaşmalı oldukları bir kaç firma (doğası gereği PayPal, Google Play vb.) haricinde yalnızca 3D ödeme kabul ediyor. Dolayısıyla zaten cep telefonunuza şifre gelmeden alışveriş yapılması mümkün değil. OIur da PayPal hesabınızı çaldırırsanız yukarıda belirttiğim yöntem sayesinde ana hesabınız boş olacağından hiç bir şekilde sizden habersiz karttan çekim yapılamaz.

herkes böyle yapıyor zaten, vadesiz de para tutmanın bir mantığı yok ki. ben otomatik ödeme talimatları (talimatları birikimden ödemiyor çünkü ) + 100-200 lira civarı para bırakıyorum vadesizde, gerisi birikim/vadelide duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 2 Ocak 2016; 13:23:28 >
    |
    |
    kıymetli_vatandaş kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Yüzbaşı
    520 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

herkes böyle yapıyor zaten, vadesiz de para tutmanın bir mantığı yok ki. ben otomatik ödeme talimatları (talimatları birikimden ödemiyor çünkü ) + 100-200 lira civarı para bırakıyorum vadesizde, gerisi birikim/vadelide duruyor.

Yani vadesiz hesaba misal aliexpressde kullanacağın miktar kadar para aktarımı yapsan bir risk söz konusu olmaz değil mi? Yani bakiyenin eksiye düşmesi gibi.

İnternet şubesinden ayarlar-limit kısmından anlık olarak kolayca limit belirleyerek sanal kart işlevi kazandırabilirsiniz encardınıza.

Ayrıca cep şubeden de anlık olarak limit belirleyebilir ya da alışverişi yaptıktan sonra kartınızı internet alışverişine kapatabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay956 -- 2 Ocak 2016; 13:31:26 >
    |
    |

• Yarbay
    19776 Mesaj

o bakiye yetmezse alamazsın, eksiye düşmez. harcayacağından biraz fazla bulundur garanti olsun, kalan paranı da birikimde tut. (birikimdeki parayı gece 23:00-05:00 arası çekemezsin, faiz işliyor o saatlerde. geriye kalan 18 saatte istediğin gibi kullanabilirsin.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 2 Ocak 2016; 13:34:05 >
    |
    |

PSN | Steam | Spotify | TV Time
    AMD Ryzen 7 2700X | MSI X470 Gaming Plus | SAPPHIRE RX 5700 XT NITRO+ | G.SKILL Trident Z RGB 16GB | Intel 660p M.2 512GB SSD | Corsair 400R
    HyperX Cloud II | Logitech G910 | Logitech G900 | EVGA 750GQ 80+ GOLD | ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz QHD IPS
    PS4 PRO 1TB | Samsung 50MU7000 | Xiaomi Mi 8 Lite 128GB
  • Binbaşı
    1348 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kıymetli_vatandaş

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

Yani vadesiz hesaba misal aliexpressde kullanacağın miktar kadar para aktarımı yapsan bir risk söz konusu olmaz değil mi? Yani bakiyenin eksiye düşmesi gibi.

Vadesizde para olmadigini unutup aliexpress ten urun almistim mesaj geldi odeme reddedildi diye sonra para atip tekrar alimda bulundum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1136 Mesaj
    Encard ile Atm den günlük para çekme limiti oldukça yüksek. Aynı şekilde havale eft limitleri de yüksek. Tavsiyem hepsini düşürmenizdir. Kart kopyalama veya çalınma olduğunda daha az riske girmiş olursunuz. İhtiyacınız olduğunda telefonla arayarak veya telefondan uygulamasıyla zaten tekrar artırabilirsiniz.
    |
    |
    Aynen en fazla 500 TL limit olması gerekir düşüncesindeyim. Bir de bu sanal kartta kart bilgilerini vermekten ziyade kişinin kimlik bilgilerinin açığa çıkmasından şüphe duyulduğundan mı tercih ediliyor. Son olarak encardın sanal kart özelliği normal bir kredi kartındaki sanal kart gibi mi yoksa eksileri var mıdır?
    |
    |
    İNTEL İ9 9900K (5.1 ghz 1.340 volt)- MSI MotherBoard MAG Z390 Tomahawk/CORSAIR Hydro Seriesi H110 / MSI RTX2080 Tİ Trio gaming x / ASUS 31,5" XG32VQR Monitör/ AEROCOOL XPREDATOR 10 fan/ Cooler Master V1000 Vangard 80 Gold 1000w/ GSKILL Trident Z Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 MHz / Samsung 970 EVOPlUS 500 GB M.2 /2x 1 TB Samsung 970 EVO PLUS/2x Samsung 860 pro 500 gb /SEAGATE 1TB BARRACUDA/TRANSCEND 128GB 320/Creative Sb Z Pcı-E Ses Kartı LG BH9520TW 3D Bluray Ev Sinema Sistemi /Razer NAGA EPiC/Razer Anansi Expert MMO
  • Yüzbaşı
    969 Mesaj

Encard'da sanal kart özelliği yok diye biliyorum. Sanal kart şu yönden iyi, internette kartını kullandığın siteler senden habersiz kartından para çekemez çünkü sen limit yüklemedikçe limiti her daim sıfırdır ve herhangi bir şüpheli işlemde yeni bir sanal kart oluşturmak çok kolay. Ama asıl kartı değiştirmek, yenisinin gelmesini beklemek zaman kaybı.

|
    |

Orijinalden alıntı: day_dreamer

Encard'da sanal kart özelliği yok diye biliyorum. Sanal kart şu yönden iyi, internette kartını kullandığın siteler senden habersiz kartından para çekemez çünkü sen limit yüklemedikçe limiti her daim sıfırdır ve herhangi bir şüpheli işlemde yeni bir sanal kart oluşturmak çok kolay. Ama asıl kartı değiştirmek, yenisinin gelmesini beklemek zaman kaybı.

Peki bunun yerine encarda ihtiyacın olduğu kadar limit yüklesen diğer türlü hesapta bakiyen kalmasa aynı hesaba gelmez mi?

Evet aynı mantık ama kart bilgilerin güvensiz kişilerin eline geçerse sanal kart gibi 2 dakikada yenilemek mümkün olmayacak, yeni plastik kartın gelmesi beklenecek.

|
    |

Teşekkür ederim kardeşim. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım gerçi. En azından diğer bu tür tereddütleri olan arkadaşlar içinde güzel bir açıklama olmuş.

|
    |
    sertay_a kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ozgur06

Herşeyden memnunum tek sorunum yüksek meblağlar için finansbankı kullanamamak. ATM ler eski , 18.000 TL yi yatırmak için yarım saat uğraştım , tek seferde 40 banknot alır diyor ama alakası yok paraları tanımıyor 10 kere çıkartıp takıyorum

|
    |

Orijinalden alıntı: ozgur06

Herşeyden memnunum tek sorunum yüksek meblağlar için finansbankı kullanamamak. ATM ler eski , 18.000 TL yi yatırmak için yarım saat uğraştım , tek seferde 40 banknot alır diyor ama alakası yok paraları tanımıyor 10 kere çıkartıp takıyorum

Hocam o kadar yüksek meblağları zaten herhangi bir ATM'den bile yatırmak cidden işkence. (çok nadiren 3-4 bin yatırdığımda bile ki TEB, İş Bankası falan bile uğraştırıyor)

ha tabi Finansbank ATM'leri ekstra kötü iyice kafayı yedirtiyor.

Başka bankada hesabınız mevcut mu?
    |
    |
    ozgur06

Mevcut hocam işbankasından kredi çektim ama 18.000 TL yi eft yapmak için 100 TL civarı para istediler , ayıptır 2 günlük kazancı çoğu çalışanın. Bende sinirlendim parayı alıp kendim yatırırım dedim

|
    |
    Bahsedilenler: cinemania

Şubeden mi denediniz acaba net şubeden yapınca işlem ücreti standart 3 5 TL dır şubeden işlem. Yaparsanız o fiyatlar çıkıyor genelde

|
    |
    ozgur06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.