Şimdi Ara

Fiber Aktif Fakat Geçiş Yapamadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, forumda Fiber geçiş süreciyle alakalı bir konum vardı ve fiber dönüşüm dün itibarıyla yapılmıştı. Tamamıyla süreci anlamak açısından soruyorum.

Fiber hizmeti yani başvuruya 15.04.2022'de açıldı fakat kutu içi ve dairelere kadar sonlandırma yapılmamıştı bu süre zarfında tüm İSS sitelerinde buna Türk Telekom'da dahil TürkNet'te altyapımı sorguladığımda FİBER olarak gözükmekteydi. Dün itibarıyla gelen ekip kutu içi sonlandırmayı ve dairelere kadar fiber optik bağlantıyı sağladı. Tarafıma da bundan sonra artık başvurmak kalıyor şuan aktif edildi denildi. Bende bunu TürkNet OİM'den destek kaydı açarak ilettim fakat tarafıma gelen aramada hala aktif olarak gözükmediği aktif olarak gözüktüğünde geçiş işlemlerini yapılacağını ve 1-2 hafta beklemem gerektiğini ilettiler.

Kafama takılan 2 soru var.

1- Sistemde aktif gözükmüyorsa neden altyapı sorgulamasında FİBER olarak gözükmekte.

2- Türk Telekom ve Diğer servis sağlayıcıları bile başvuru yapabilirsiniz altyapınız aktif olarak görünmekte demesine rağmen TürkNet'te bu gözükmüyor.

• Merhabalar, dönüşüm işlemi için kayıt oluşturduğunuz zaman arka planda yerleşik operatöre bazı sistemler üzerinden başvuru yapılıyor ve orada fiber olarak henüz güncelleme yapılmamış ise bu sebeple net uzmanımız size böyle bir bilgi vermiştir.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Anladım, fakat güncelleme yapılmamış ise FİBER olarak gösterilmesi yanıltıcı olabilir bu da size karşı bir ön yargı oluşturur. Bu konuda daha dikkatli olmalısınız. Teşekkürler.

Başvurumu zaten aldılar dönüş işlemlerimde başladı.

• ozqur17 kullanıcısına yanıt
    Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Size yardımcı olabileceğim bir konu varsa yardımcı olmak isterim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Hayır yok. Geçiş işlemlerim başlatıldı zaten bugün. Bir sorunum olursa iletirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.