Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (273. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.722
Cevap
48
Favori
492.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Arkadaşlar Panda'nın polen filtresini nereden değiştiriyoruz? Öndeki yolcunun sol ayağına denk gelen tarafı söktüm ama orada değil gibi.

Sanırım bu işinizi görür.

• ankay2 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum, orası hiç dikkatimi çekmemiş.
  • albemus kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. 185/55-15 jant araştırmasına başlıyorum :))
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    Ben yeni evliyim eşimle beraber bir araç almayı düşünüyoruz 2-3 sene 2 kişi kullanırız ve bütçemiz 30-32 bin arası çok kararsız kaldığım bir konu var. 2010 punto duallogic ve 2013 panda 0.9 duallogic arasında gidip geliyorum ikiside benzinli. biri B segmenti diğeri A segmenti.İstanbulda yaşıyorum.işe gidip gelicem günlük 50 km.Pandaya bayıldım yeni kasalarına özellikle ama şu 0.9 motor olayı korkutuyor.Hiç şikayet falan duydunuz mu? yakıt verileri çok iyi 0-100 hızlanması çok iyi sakin araç kullanırım 120 km yi geçmem kurallara uyarım.Gönlüm Pandadan yana ama sizinde fikirlerinize açığım.
  • galip25 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba Benim aracımda geçen kış birkaç defa aynı problemi yaptı. Benim düşüncem şanzıman yağını dışarıda değiştirmiştim galiba orjinal koymadıklarındandır diye düşündüm ve tekrar orjinali ile değiştirttim. Bu kışı bekliyorum umarım sorun çıkartmaz. Siz ne yaptınız çözebildiniz mi?
  • Merhaba, ben de 2005 model panda duologic 1.2 motor aldim. Bi sorunum var ve bu moralimi bozuyor. Arabayi sabahlari calistirdigimda yolun ilk 4-5 dakikalik kisminda otomatik vites gecmiyor. Elle manuel geciriyorum, sonra duzeliyor ve gun icerisinde normal otomatik kullanbiliyorum. Bu durum araci park halinde cok uzun sure beklettigimde de oluyor. Sorun nedir, cozumu var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fosfos

Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    Ben yeni evliyim eşimle beraber bir araç almayı düşünüyoruz 2-3 sene 2 kişi kullanırız ve bütçemiz 30-32 bin arası çok kararsız kaldığım bir konu var. 2010 punto duallogic ve 2013 panda 0.9 duallogic arasında gidip geliyorum ikiside benzinli. biri B segmenti diğeri A segmenti.İstanbulda yaşıyorum.işe gidip gelicem günlük 50 km.Pandaya bayıldım yeni kasalarına özellikle ama şu 0.9 motor olayı korkutuyor.Hiç şikayet falan duydunuz mu? yakıt verileri çok iyi 0-100 hızlanması çok iyi sakin araç kullanırım 120 km yi geçmem kurallara uyarım.Gönlüm Pandadan yana ama sizinde fikirlerinize açığım.

İki aracıda yakından tanıyan* birisi olarak iki model arasında tercihim Punto olurdu. Daha geniş iç hacim, ikinci el piyasası v.s.

2 sene Panda kullandım, Rahmetli abimin arabası Punto 1.3 dualogic (hala bizde yengem kullanıyor.)

• Arkadaşlar, otomatik kilitleme özelliği bulunmayan Panda'nın sadece bagaj kapağı ne hikmetse otomatik kilitleniyor. Sürüş halinde iken bagaj kilidini açmanın yolunu da bulamadım, her seferinde sürücü kapısını açıp kapatıyorum. (AVM kontrol noktası v.b yerlerde) Merkezi kilit zaten açık oluyor, kapatıp tekrar açıyorum ama nafile. Sürücü kapısı açılmadan açılmıyor meret. Nasıl aşabiliriz bunu?
  • _Maxy_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba maxy aynı şey bende de var ve pandası olan başka arkadaşıma da sordum o da aynı şey onda da olduğunu ve bunun bi özellik olduğunu söyledi yani sorun olmadığı için sıkıntı yapmanıza gerek yok anahtar kontaktayken bagaj açma düğmesine de basabilirsiniz ben öyle yapıyorum avm otoparklarına girerken

• quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Arkadaşlar, otomatik kilitleme özelliği bulunmayan Panda'nın sadece bagaj kapağı ne hikmetse otomatik kilitleniyor. Sürüş halinde iken bagaj kilidini açmanın yolunu da bulamadım, her seferinde sürücü kapısını açıp kapatıyorum. (AVM kontrol noktası v.b yerlerde) Merkezi kilit zaten açık oluyor, kapatıp tekrar açıyorum ama nafile. Sürücü kapısı açılmadan açılmıyor meret. Nasıl aşabiliriz bunu?

Şu anda kullandığım Megane III'te aynı şekilde... İçeriden merkezi kilit açma tuşuna bassanız bile ön sürücü kapısı açılmadan bagaj kilidi devre dışı kalmıyor. Güvenlik amaçlı olarak düşünülmüş bir özellik olabilir.

• Arkadaslar pandamin yagi benden onceki kisi tarafindan 1 eylul de degistirilmis, km olarak daha 13bin km var 20 binin dolmasina, bir seneyi gectigi icin yagi degistirmeli miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: bcf1234

Arkadaslar pandamin yagi benden onceki kisi tarafindan 1 eylul de degistirilmis, km olarak daha 13bin km var 20 binin dolmasina, bir seneyi gectigi icin yagi degistirmeli miyim?

Ben servis bakımında değiştirmiştim sanırım

• bcf1234 B kullanıcısına yanıt
    Yağ değişimi on bin km de bir yapılır değiştirmenizi öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: 19tolga07

Hocam benzinli panda yirmibinde bir

• quote:

quote:

Benim bildiğim 10 binde 1..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

quote:

quote:

Yetkili servis bakim kagidinda yag degisimi 47 bin sonraki yag degisimi 67 bin yaziyor. Hata olmustur belki diye az once aradim yirmibinde veya yilda bir dediler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

quote:

quote:

Yetkili servis bakim kagidinda yag degisimi 47 bin sonraki yag degisimi 67 bin yaziyor. Hata olmustur belki diye az once aradim yirmibinde veya yilda bir dediler.

Benim aracımın en son bakımı 113000de yapıldı. Bakım kağıdında 123000 yazılı birdahaki yağ değişimi için..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bcf1234 B kullanıcısına yanıt
    Benim ustam aynı zamanda 30 yıllık aile dostum ve işinin ehli 10 bin km de bir yağ değişimi yaptırıyorum yıllardır da böyle biliyorum istersen yağın değişimini kendin de anlarsın yağ çubuğuna bak renginden koyulaşma varsa (tabi bunu sadece sürekli kontrol ediyorsan anlarsın) ve parmak ucuyla hafif yağı aldıktan sonra parmaklarının ucunu birbirine sürterek pürtüklü bir şey anlarsan yağda motoru aşındırmaya başlamıştır bu yağ değişim Zaman'ının çoktan geldiğini gösterir ve Zaman'ında değişmeyen yağ motoru aşındırır ve geri dönüşümü olmayan zararlar verebilir..

• evet, zaten yılda 1 değişim şart. yağ zamanla özelliğini kaybedebiliyor. bu yüzden yılda bir yağını değiştirip, diğer motor sıvılarının kontrolünün yapılması iyi olur.
  • Kitapçıkta 20 bin kmde bir bakıma girmesi, yağ değişimi ise 10 bin kmde bir yapılması gerekir yazıyordu. Eğer yıl içinde 10 bin km dolmadıysa her yıl yağ değişmeli deniyordu. Böyle hatırlıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.