Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (275. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.723
Cevap
48
Favori
492.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 hafta önce 21.000 km'de 1.2 düz vites bir fiat panda sahibi oldum.
    Şehir içinde 9lt/100km gibi bir yakıt tüketimi normal midir? İstanbul-Ankara yaptım ortalama yakıt tüketimim 5lt/100km idi.
    Şehir içinde bu kadar fark eder mi? Mecidiyeköy-Etiler arası gidiyorum trafik oluyor tabi haliyle. Hiç agresif kullanmıyorum.

Bir de servis'e kaç km'de gitmem gerekir?
    Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
    Teşekkürler.
  • Yakin zamanda istanbul harici trafik sigortasi yaptiran oldu mu? Ne kadar cikiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitarcigokhan

Arkadaşlar merhaba 👋, aklıma takılan bir şeyi size sormak istiyorum.ben pandamı yerden yükseltmek istiyorum.aracımın mevcut yay,amortisör ve bilimum hiç bir parçasını değiştirmeden bunu yapmak mümkün mü?yada bu parçaları araçtan çıkarmadan ek takviye parçalarla bunu yapmak mümkün mü? Yoksa tamamen yeni yedek parçalarla mı bu iş olur? Deneyimi olanların cevaplarını bekliyorum.Saygılarımla...

Soruya olumlu yada olumsuz cevap alamnadığım için günceldir.Yardımlarınız için teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitarcigokhan

Arkadaşlar merhaba 👋, aklıma takılan bir şeyi size sormak istiyorum.ben pandamı yerden yükseltmek istiyorum.aracımın mevcut yay,amortisör ve bilimum hiç bir parçasını değiştirmeden bunu yapmak mümkün mü?yada bu parçaları araçtan çıkarmadan ek takviye parçalarla bunu yapmak mümkün mü? Yoksa tamamen yeni yedek parçalarla mı bu iş olur? Deneyimi olanların cevaplarını bekliyorum.Saygılarımla...

Soruya olumlu yada olumsuz cevap alamnadığım için günceldir.Yardımlarınız için teşekkür ederim...
  • Arkadaşlar merhabalar. Aranıza yeni katıldım . 2011 1.2 dynamic panda sahibi oldum. Herkesin yaşadığını düşğndüğüm teybin auc çıkış muhabbetini ben de yaşıyorum fakat ben her yöntemi denedim ve sanırım teybimde aux modülü yok. 40 tl ye arkaya takılan soket muhabbetini denedim aux menüsü açıldı fakst ses gelmei. Şu sonradan takılan aux çıkılı muhabbetini bir de cd changer kısmına takarak yapıyorlarmış . Yaptıran varmı acaba. Sordugum bir kaç satıcı olur bazıları olmaz doyor. Aslında cd changerden alınıyorsa çıkış olması gerekir gibi gelıyor. Kulkanana varsa yardımcı olursa sevinirim tşk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cembilgi C kullanıcısına yanıt
    Dostum aracın kaç model bilemiyorum ama 9 litre aşırı derece de yüksek bir değer. Ben arabayı alalı bir ay oldu. Benmki de 1.2 .İstanbuldan aldım geleim ve hızım 140 civalarında tam bir depo benzinle geldım ortslama 5.5 litre yaktım ki o hıza normaldir. Aynı yakıtı şu anda şehiçinde de yakıyorum . Ortalama 90 km hızla bir depo ile 530 km gibi yapıyorum. Şu an kış ve bu yakıt çok çok normal. Sen iyice bir kontrol ettir bence arabanı. Bu hfta bakım yaptıracağım. Bosch un 4 tırnaklı bujisini aldım bir de motosilk bor katkısı. Tabi yağ ve filtre de değişince yakıtın biraz daha düşeceğinden eminim. @cembilgi

• quote:

Orijinalden alıntı: cemozbektrt

Arkadaşlar merhabalar. Aranıza yeni katıldım . 2011 1.2 dynamic panda sahibi oldum. Herkesin yaşadığını düşğndüğüm teybin auc çıkış muhabbetini ben de yaşıyorum fakat ben her yöntemi denedim ve sanırım teybimde aux modülü yok. 40 tl ye arkaya takılan soket muhabbetini denedim aux menüsü açıldı fakst ses gelmei. Şu sonradan takılan aux çıkılı muhabbetini bir de cd changer kısmına takarak yapıyorlarmış . Yaptıran varmı acaba. Sordugum bir kaç satıcı olur bazıları olmaz doyor. Aslında cd changerden alınıyorsa çıkış olması gerekir gibi gelıyor. Kulkanana varsa yardımcı olursa sevinirim tşk

o dediğiniz alet fiat markalı araçların hepsine oluyor. stilomda kullandım. Panda,idea,stiloipunto hepsine oluyor. Direksiyon kumandanız çalışır.

https://www.youtube.com/watch?v=Cbjb2C7dwgg

herhangi bir elektirikçi yada eliniz yatkınsa yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cembilgi

Merhaba arkadaşlar.
    2 hafta önce 21.000 km'de 1.2 düz vites bir fiat panda sahibi oldum.
    Şehir içinde 9lt/100km gibi bir yakıt tüketimi normal midir? İstanbul-Ankara yaptım ortalama yakıt tüketimim 5lt/100km idi.
    Şehir içinde bu kadar fark eder mi? Mecidiyeköy-Etiler arası gidiyorum trafik oluyor tabi haliyle. Hiç agresif kullanmıyorum.

Bir de servis'e kaç km'de gitmem gerekir?
    Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
    Teşekkürler.

aracınız manuelse 6.5 triptonikse 6 litre civasrı ş.içinde tüketmeniz lazım. uzun yolda ise hız duruma göre 4-5 litre arası değişir.
  • cembilgi C kullanıcısına yanıt
    İstanbul şehir içinde 7.8-8lt tüketimim vardı. Bu performans için tüketim üzüyordu açıkçası.
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Satan vatandaş olmadığına dair mesaj atmış bana siz olacağına kesin eminmisiniz acaba. Bir de cd chnager girişine takıldığına göre çalışmaması da mantıksız geliyor bana. Aux modülünün teypte olmamasına baglı soket taksanda çalışmaması tamam ama cd changer girişi zaten vardır mutlaka o yüzden ben çalışacağını düşünüyorum. Bir de bu aux kablosunun cd changer girişine takılankarı var alibaba da onlarda olurmu acaba diye düşünüyorum. İlginize teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: cemozbektrt

Satan vatandaş olmadığına dair mesaj atmış bana siz olacağına kesin eminmisiniz acaba. Bir de cd chnager girişine takıldığına göre çalışmaması da mantıksız geliyor bana. Aux modülünün teypte olmamasına baglı soket taksanda çalışmaması tamam ama cd changer girişi zaten vardır mutlaka o yüzden ben çalışacağını düşünüyorum. Bir de bu aux kablosunun cd changer girişine takılankarı var alibaba da onlarda olurmu acaba diye düşünüyorum. İlginize teşekkür ederim

BEn daha önce stilo aracıma uyguladım. stilo,idea,panda bunların hepsinin arkasında giriş var. Sadedce teybi çıkarım jakı arkaya takacaksınız başka yapacağınız bişey yok. BEn buradan satın aldım. Arayın konuşun karar sizin.

http://www.sanalpazar.com/fiat-2004-2010-panda-usb-sd-cevirici-audio-system/i-55820077

• buda benimm pandamm :)) o7 BGS o7 <3
    **...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye**
  • Çeki demiri kapağını bulup taksanız daha güzel olacak
  • Yeni kasa pandayı bi türlü sevemedim özellikle iğrenç direksiyon tasarımından sonra.. ama ısınmaya başladım derken bi bakayım dedim, en işe yarar versiyon yani LOUNGE modelini artık getirmiyorlar..
    bi işe yaramaz bomboş POP ve JOY modelleri doldurmuşlar. Artık 2. el LOUNGE bekleyeceğim.. Fiatın PANDAlara yetim muamelesi yapsına deli oluorum..tüm modellerinin ful versiyonu var pandanın yok.. cam tavan istiyorum diyorum yok, fonk direksiyon istiyorum diyorum yok, alaşım 15 jant yok, 30000tl faizsiz kredi kampanyası olur panda hariç tutulur..... PANDA almasın insanlar diye elinden geleni yapıyorlar=) Zamanında bu vizyonsuz adamlar PANDA 1.4 100hp yi getirselerdi şimdinin peugeot 106sı olurdu.. bu kadar yağuşuklu bi araba olmaz ya.. şimdi satsalar 70bin verirdim ah ah =)
  • o7 BGS o7 O kullanıcısına yanıt
    Kardeşim araban gayet şık güle güle kullan Allah kaza bela vermesin bende de yeşili var Antalya da mı yaşıyorsun

• Arkadaşlar merhaba 2014 model 1,2 8v 69hp Fiat Panda araç kaç litre motor yağı alıyor? Sanırım fabrika 5-40 öneriyor. Bakımları 20000km de bir ama yağ değişimi 10000 de oluyormuş servis öyle söyledi. 10000 e yaklaştı yağ değişimini dışarıda yaptırmak istiyorum. İnternetten sipariş edeceğim yağı mobil almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgokhang -- 31 Aralık 2015; 11:49:43 >
  • 3.2 litre yağ koyuluyormuş
  • Arkadaslar pandamin uzaktan kontrolu de saglayan anahtarini kaybettim, yedek anahtarla idare ediyorum. Bana kaca mal olur, ne onerirsiniz? Kaskom yok maalasef, kod karti duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcf1234 -- 9 Ocak 2016; 18:00:10 >
  • SELAM ARKADAŞLAR BENDE ARANIZA YENİ KATILDIM FİAT PANDAMI 1.2 DYNAMIC BENZİNLİ BAKIMA SOKACAĞIM YAĞ FİLTRE BUJİ FALAN NELER ÖNERİRSİNİZ VE FİYATLARI HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRMİYİM TEŞEKKÜRLER
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.