Şimdi Ara

Fiat Egea Yakıt Tüketimi SS li.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
127
Cevap
2
Favori
28.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 model 6 aylık 28.000 km de 1.3 mjet 95 bg Egea Sedan Baz Paket ile

Balıkesir - Bursa arası 130 un altına hiç inmeden imkan oldukça 170 e çıkıp yolda 3-4 ışığa yakalanıp geldim.

Bursa şehir içinde tahmini 8-10 km 110 la seyrettim yolculuğun son safhasında

6.6 litre /100km tüketim
    Ortalama Hız 120 km
    Süre 66 dakika

Buyrun Ss ler.

Bence tüketim 95 bg 5 ileri araç için şahane

• Benzinli araçlar ile hemen hemen aynı tüketimin nesi harika gerçekten anlayamadım.
    Şehirlerarası sabit hızdan bahsediyorsunuz üstelik.
    Aynı yolu ve Bursa-Gaziantep arasını 120-130 arası gittim Clio 1.5EDC ile tüketim ortalaması 3.6LT

Ekleme:
    2008 Honda Civic HB 1.8 Benzinli araç ile Bursa Balıkesir arası 110-120 sabit 6.5LT yakıyordu.
    mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    mesuthaksoy demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

multijet iyi ama bir dci değil

1500kg a180 araçla 142km/h ortalama ile yakıt tüketimim 6.2lt idi.
    Bu çok yakmış :)

EDİT : Yanlış hatırlamışım pardon

5.9 ltymiş

Yapma usta bu nedir ya.
    35 derece sıcaklıkta 7.viteste 3 dakika gitmişsin ve “benim ortalamam bu” diyorsun. Bu yanlış.
    Dersin ki İstanbul’dan Edirne’ye gittim 250km kapıdan kapıya, genelde 140 gittim ortalamam 110, şu kadar yaktı.
    Veya uzun dönem yazarsın.
    Mesela benim Egea 1.6 e-Torq HB aracımın son 1950 km ortalaması 29km/h hız ve 7.4lt
  • Qashqaiye noldu sattın mı
  • Bu ort.hız ve sürüş stiliyle tüketim gayet iyi. Bende aynı motorun eski nesillerinden birinin kullanıcısı olarak bir çok defa uzun yolda yüksek süratlerde bile ort. 7 litreyi geçmediğine şahit oldum.
    Fakat, yeni araçlardaki güzel ayarlanmış son vites oranları sonrası 2.500 devirde 100 km ile gitmek egea gibi yalıtımsız bir arabada ciddi rahatsız eder. Aynı motorun 1.6 multijetinde yanlış hatırlamıyorsam 2bin devirde 120 km yapılıyordu.
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam duruyor 30.000 km oldu, binmeye devam. Egeamız kiralıktı
  • Efective kullanıcısına yanıt
    1.3 dizelini tam bilmiyorum ama egeanın yalıtımı hiç fena değil bence. Özellikle hb kasası c segment araçlara göre gayet başarılı.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Ben söyleyince bana kızıyorlar ama Egeanın yalıtımı sınıfında ilktedir belkide.

Edit:Passat sahibi olarak söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QralCess -- 14 Ocak 2019; 19:46:16 >
  • Benzinli araçlar ile hemen hemen aynı tüketimin nesi harika gerçekten anlayamadım.
    Şehirlerarası sabit hızdan bahsediyorsunuz üstelik.
    Aynı yolu ve Bursa-Gaziantep arasını 120-130 arası gittim Clio 1.5EDC ile tüketim ortalaması 3.6LT

Ekleme:
    2008 Honda Civic HB 1.8 Benzinli araç ile Bursa Balıkesir arası 110-120 sabit 6.5LT yakıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkforce -- 14 Ocak 2019; 19:17:12 >
  • Forumda yakıt tüketimi konusunda niyeyse 130'dan aşağı inen yok ama 120 ile sol şeritte gitmeyin desek herkes yasal hız sınırı 120 + %10 yani 130 a sabitler giderim diye cevap yazar.

Yakıt tüketimi kasarken 230-240 lar ışık olmasa 300 den aşağı inmiyorum diyenler
  • multijet iyi ama bir dci değil

1500kg a180 araçla 142km/h ortalama ile yakıt tüketimim 6.2lt idi.
    Bu çok yakmış :)

EDİT : Yanlış hatırlamışım pardon

5.9 ltymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 14 Ocak 2019; 18:14:46 >
  • Çok geldi bana
  • Egea yı nasıl buldunuz? Qashqai asx e göre yalıtımı konforu nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Forumda yakıt tüketimi konusunda niyeyse 130'dan aşağı inen yok ama 120 ile sol şeritte gitmeyin desek herkes yasal hız sınırı 120 + %10 yani 130 a sabitler giderim diye cevap yazar.

Yakıt tüketimi kasarken 230-240 lar ışık olmasa 300 den aşağı inmiyorum diyenler
    like'ını bıraktım
  • mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    8km çokmuş.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Dolu ve boş arasında ciddi yalıtım farkı var gibi geldi bana Egea'da. En dolu haliyle hb kasa da gerçekten iyi bir yalıtım varken, easy pakette ciddi kapının içinden boş teneke sesi geliyordu.
  • multijet en az yakan motorlardan değil. bu ortalama da az değil.
  • 1.3 MJ2 Egea gidişine göre yakıt tüketimi yüksek bir otomobil. Şirketimde kullanıyorum. Başka bir otomobilim olan Mondeo 2.0 TDCi PowerShift ile bundan az yakıyorum desem kimse inanmaz ama gerçekler acıdır ve acıtır.
  • "Canını çıkarsanız uzun yolda 6 lt nin üzerine çıkmaz" diyen dizelciler konuya bekleniyor
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    170km hızlara kadar çıkmış arkadaş farkı göremedim galiba.

Ayrıca 1.3mjet 5vites senin söylediğin dci 6vites Torku 220 buna rağmen teknik verilerde daha ağır olmasına rağmen daha iyi diye hatırlıyorum

1.3mjet2 ile Şehir İçi 4.5-5leri yakalayan var şehir dışı sakin kullanımda 3-4 arasını görüyor.Çok kasarsan Egea formunda 2.9ları gören var

Birde Fiat gaz/pedal potesiyemetresi diğer markalardan daha uzun oluyor.Bunu multijet motordan anlayan kişiler bilir.Söyle söyleyeyim X markadan pedal boşluğu 6-7cm ise fiatta 10-12yi buluyor.Özellikle 2.nesil vites oranları ilk kademede 60hp verirken 2.kademeden itibaren 95hp hepten veriyor.Bilmeyen ooo 1.3gitmiyor..

Multijet dizelin babasıdır.Fiatın belkide en iyi olduğu şeydir.

Yakıt-Uzun Ömür-Performans vs Multijetin eline ayni değerlerde olan(HP-Tork)hiç bir motor su dökemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QralCess -- 14 Ocak 2019; 20:24:45 >
  • 140 lik Multiair Bravo ile kış sartlarinda şehirlerarası 6.5 oldu diye çok yakıyor diyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.