Şimdi Ara

Fiat Egea Yakıt Tüketimi SS li. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
2
Favori
28.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vallahi süper ben qq dan sonra 1.0 golf yada poloya geçmeyi düşünüyorum aracı ufaltıp. Eğer böyleyse en ufak bir korku duymaya gerek yok. Maşallah çok iyi tüketim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

A serisi kullanmıyor olsak neyse ahaha

140km sabit hızda A180cdi 7-7.5 lt yakıyor atmayın ziyalar

Ayrıca 120km hızla 3.6 yaktık diyen cliocu sende çok fena atıyorsun bıkmıyorsunuz da sallamaktan

Alıntıları Göster
    Orada fotoğraf var farkında mısın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pro-black kullanıcısına yanıt
    Tavsiye ederim. Ayrıca ufak hata oldu bilmiyorum ortalama hızı görebildin mi 91 km/h ortalama hız vardı.

Çabuk ısınıyor, sessiz, performansı gayet yerinde, vergisi ciddi anlamda düşük. Bu yönleri çok güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Abi benim 2018 1.5 dizel courier tek kişi 130 hız sabitleyici ile 6.2-6.3 yakıyor ama 1.0 Audi a3 5.6-5.7 yakıyor. Sırf şu değerleri görmem aracı satmama neden oldu. Son dizel aracım oldu courier :)
    Aaaa olur mu öyle şey Enes, Dizel araçlar canını çıkarsan 6 lt nin üzerine çıkmaz... Kesin sen kullanmayı bilmiyorsun, hileli yol bilgisayarıyla lütfen insanları kandırma...

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Şehir içi kullandığında dpf dolması, özellikle bizim buralarda ciddi soğuklar oluyor 7-8 km gitmeden ısınmaması ki Tokat’ta en uzak gidebileceğin yer 10 km 😂 hepsi bir araya geldi sattım, kurtuldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Niye tsi fr? Araç sahibi 1.0-1.2 fındık motorlu demiş...

Gücü yetmeyince 1.4 tsi fr’ı mı çağırıyorsunuz ? :D Bu kadar ezik olmayın. Hiçbir firma babanızın oğlu değil. Metaya bu kadar değer vermeyin ;)

Alıntıları Göster
    1.2 fındık motorda 1.4 fındık motor değil mi. Ya gözünü seveyim biraz mantıklı konuşun.

Ben 125 ligi kastettim. O bile yeter multijete.

Arkadaşın avukatı mısınız. Hadi resim bekliyorum sizden 4.8 yaktigina dair. O arkadaşin ne olduğu belli zaten. Bisiklete biniyordur şimdi galiba ara tatilde.

Hiç biri babanın balı değil. Bir kaç mesaj önce yazdım. Peugeot kullanıyorum. Ama sizin gibi onyargili değilim. 1.4 tsi niz yanlış hatırlamıyorsam 8 yakmış zaten fabrika verisi 7.Konu 1.0 ve 1.2 olan. Muhalefet olacağım diye carpitmayin sizde. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Orada fotoğraf var farkında mısın?

Alıntıları Göster
    dalga mı geçiyorsun insanlarla ?
    koy bakalım 141 km hız ortalamayla 600km ortalaması ?

A180 CDI kullandığım araç birader bana mı anlatıyorsun
  • Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    Benzinli araçla dizeli karşılaştırmak nasıl bir mentalitedir.

1.4Multiair 140-170lik yeni çıkan 1.3 150-180hp FireFlyda o TSI ların içinden geçer.
    Hatta 1.3FireFlyın 220hplik versiyonunu saymadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QralCess -- 20 Ocak 2019; 16:15:25 >
  • 1.6 multijet dizel düz vites EGEA aracımla şehirler arası çakılı bagaj ve 2 kişi ile 110 Cruise controlle sabitlemiş hızda 4.3 litre yakıyor. 300 km lik yolun ortalama 200 km sini 190 km hızla tapagaz gittiğimde ise 7.5 litre yaktı. Gerçekler bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrQuN -- 22 Ocak 2019; 2:4:3 >
  • Önceki mesajları okuyup yorum yapalım. Fiatci kişi tsi den bahsetmiş ve diğer konularda da performansa laf atmış. Yani ilk karşılaştıran ben değilmişim demekki. 1.6 multijet kullanıyor herhalde ben de 125 lik ile kiyasladim kendisi b.k attığı için.

170 veya 220 lerden bahsetmedik konuyu oraya getirmenize gerek yok. Çünkü konu bu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

dalga mı geçiyorsun insanlarla ?
    koy bakalım 141 km hız ortalamayla 600km ortalaması ?

A180 CDI kullandığım araç birader bana mı anlatıyorsun

Alıntıları Göster
    Bir kere ya konuyu okumamissin

Ya da okuduğunu anlamıyorsun

Ben o mesajı dci motor mjet ten daha az yakıyor fikrini kanıtlasin diye koydum

Sonraki mesajlarıma bakarsan

Edremit bursa arası yolda 126km ortalama hızla 250km Lik yolda (ki Edremit Susurluk arası bol inişli çıkışlı ve virajli bir yoldur) yakıt ortalamasının 6.5 civarında olduğunu yazmıştım.

Yani tüm mesajları oku

Okuduğunu idrak et

Öyle yaz tamam?

Son olarak da senden ricam insanların yaşına bakmadan hitap kullanmaman yönünde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 20 Ocak 2019; 16:25:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

1.2 fındık motorda 1.4 fındık motor değil mi. Ya gözünü seveyim biraz mantıklı konuşun.

Ben 125 ligi kastettim. O bile yeter multijete.

Arkadaşın avukatı mısınız. Hadi resim bekliyorum sizden 4.8 yaktigina dair. O arkadaşin ne olduğu belli zaten. Bisiklete biniyordur şimdi galiba ara tatilde.

Hiç biri babanın balı değil. Bir kaç mesaj önce yazdım. Peugeot kullanıyorum. Ama sizin gibi onyargili değilim. 1.4 tsi niz yanlış hatırlamıyorsam 8 yakmış zaten fabrika verisi 7.Konu 1.0 ve 1.2 olan. Muhalefet olacağım diye carpitmayin sizde. :)

Alıntıları Göster
    8 yaktığı verinin ortalama hızına bakın, şehir içi verisi değil. Şehir içi verisi atıyorum. Ayrıca burası forum, avukatı mısın gibi liseli ergen argümanları hoş değil; amacımız paylaşım yapmak. ;)

Fiat Egea Yakıt Tüketimi SS li.

• Ortalama hiz 120 ise hicte sahane diyemeyiz. Birde sehir ici ort 20-25 ilken paylasirsaniz seviniriz. Ayrica fiat mjet araclarin yol bilgisayari ve pompa olcumleri tutmuyor malesef

• 6.5 lt çok fazla 1.6 95 bg arac için. Şehirdışı 40 kuruş çok oğlu çok..

Benim 1.4 dizel aracım uzun yolda 80-90 arası sakin kullanımda 3.5 lt yakıyo. Canını çıkarsam max yakacagı 4.5 lt

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

8 yaktığı verinin ortalama hızına bakın, şehir içi verisi değil. Şehir içi verisi atıyorum. Ayrıca burası forum, avukatı mısın gibi liseli ergen argümanları hoş değil; amacımız paylaşım yapmak. ;)

Alıntıları Göster
    Estağfurullah kimsenin paylaşım yapmasına karşı değilim ama yanlış yazmasına karşıyım. 1.4 te fındık motor onu kabullenmek istemedin.Ona istinaden yazdım.

19 km ile 9.8 litre çok fazla.Ki 43 km de bile 8.1 oldukça fazla şimdi baktım resime. 1.2 tsi konusunda 22 km hızda mesela 5.4 litre yakmış arkadaş fotosunu da koymuş. Arada 4.5 litre varsa arabanda sorun olabilir. Bende 3 sene kullandım o verileri görmedim. Şehir içi 6.4 tü benim izmirde.1.4 tsi nin şehir içi verisi 1 litre fazla fabrika verisine göre.Ama yine de fazla 10 litre.

• Oda bişey mi 1999 Tofaş Doğan S ile LPG'de 180 TL full depo doldurdum İstanbuldan Antalya'ya 2-3 kere mola vererek gittim vardığım da bile halen tank'ta gaz vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Estağfurullah kimsenin paylaşım yapmasına karşı değilim ama yanlış yazmasına karşıyım. 1.4 te fındık motor onu kabullenmek istemedin.Ona istinaden yazdım.

19 km ile 9.8 litre çok fazla.Ki 43 km de bile 8.1 oldukça fazla şimdi baktım resime. 1.2 tsi konusunda 22 km hızda mesela 5.4 litre yakmış arkadaş fotosunu da koymuş. Arada 4.5 litre varsa arabanda sorun olabilir. Bende 3 sene kullandım o verileri görmedim. Şehir içi 6.4 tü benim izmirde.1.4 tsi nin şehir içi verisi 1 litre fazla fabrika verisine göre.Ama yine de fazla 10 litre.

Alıntıları Göster
    Diğer arkadaşın güzergahı şehir içi değildir. Kaç yıldır kullandığımız araçlar, kimseyi yanıltmanın alemi yok. Ben aracı nasıl kullandığımı, nerede kullandığımı da gayet iyi biliyorum. 1.2 tsi 110 manuel Golf ile şehir dışında 4 küsürleri yakaladığım da oldu. Ama şehir içinde normal kullanımda ve şehir dışında biraz gaza dokununca onda da tüketim fırlıyor.. Bu sadece 1.4 125’e özgü değil.

Kraldan çok kralcı davranıyor bazı arkadaşlar, onlara istinaden paylaştım verileri. “Kral çıplak!” demeyi ise bilmeliyiz diye düşünüyorum. ;)

İyi akşamlar, iyi forumlar dilerim.

• Tsi yol şartlarında çok farklılık gösterebiliyor. Eğim lastik hız vs. yakıtı çok değiştiriyor. 1 resimden ne kadar yaktığını anlamak zor. En iyi değerleri kullanıcıları bilir. Ben de 3 yıl kullandım. Şimdi hdi kullanıyorum kafam daha rahat. Bassan da tüketim değişmiyor çok.

Hiç biri babamızın malı değil. İnanın fanatik olmayı sevmem. Leon aldım sonra gittim peugeot aldım. Benim için marka önemli değil. Benim ihtiyacımı ne sağlıyorsa onu alırım.

Allah kaza bela vermesin cumlemize. Konuyu dagitmayayim.

Hayırlı akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_Devils_ -- 20 Ocak 2019; 18:37:43 >
  • Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim,

Allah iyi günlerde aracınızı kullanmayı nasip etsin. :)

• Amin cümlemize inşallah.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.