Şimdi Ara

Fiat Egea Yakıt Tüketimi SS li. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
2
Favori
28.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 lounge dizel egea ortalama hız 140 altına düşmeden 800 KM'de ortalama tüketim 4.8

sağ şeritte az yakacam diye uğraşan 1.2 1.0 fındık motorlu mu desem elektrikli bisikletmi desem bilemedim tsicileri görünce ayrı bir gülme geliyor :)
  • Bence 5 vites bir araç için normal.Çünkü vites oranlarından dolayı 5 ileri bir araç yüksek devir çevireceği için her zaman 6 ileri bir araca göre dezavantajlıdır.Tüketim de tabi ki 6 ileri olan bir araca göre fazla olacaktır.Aynı aracı aynı hızlarda bir de 1.6 6 ileri olanını deneyin emin olun en az 1 litre daha az tüketim olacaktır.Çünkü 6 ileri bravo ile aynı hızlarda 5,5-5 arası yakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 17 Ocak 2019; 20:14:30 >
  • 2 yetişkin 2 çocuk bagaj full,klima açık, Edirne İzmir 6 litre ile geldim.. hiz 120 130 civarı idi..araç benzinli otomatik fb7 civic

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir tüketim

Allah kaza bela vermesin.

Hocam yavaş gidin. Bu hızla nereye??

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Ortalama hızın 120 olması şu oluyor hocam, yolu boş bulduğun anda 150-160 durumuna göre 170 le
    Gidiyorsun ayağın devamlı gazı eziyor rampa inişleri çıkışları hiç affetmeden yardırıyorsun. Ancak bu şekilde 120 yakalayabiliyorsun zaten 2 kırmızı ışığa yakalan hız sapır sapır aşağı iniyor.

Bazı TSİ cı arkadaşlarda 120 ye sabit gelip 6.6 yaktığımızı sanıyor sanırım ama gazı sürekli eze eze seyrediyorsun.

Şimdi bakın düz yolda 170 le seyrederken de birbirinden çok farklı tüketimler elde edebilirsin. Gaza tatlı tatlı yüklenirsin arabayı belli bi kademeyle 170 e çıkarırsın yine makul yakar.

Yani bu elde ettiğim değerde ara hızlanmaları falan yarın yokmuş gibi sert yaptım.
    Aynı kullanımda herhangi bir benzinli atmosferik tsi fark etmeksizin 11-12 litre yakardı. Egea resmen kokladi diyebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benım 127 ortalama hıza da bır yorum beklıyordum ama :)

Ben yakıtı ankara y.mahallede aldım. Verının baslangıcı da orası. Olcum de sapanca gıselere kadar. Ankaradan cevre yoluna cıkana kadar ( yaklasık 20km) 82 hız sınırına uydum, mecbur hem sabıt hem de gezıcı radar var. Bolu tunelınde hız sınırına uydum. Onun dısında gercek anlamda 140-160 bandında kullandım. Hız kurallarına uydugum yerler ortalama hızı 127 ye dusurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: duggac

1.6 lounge dizel egea ortalama hız 140 altına düşmeden 800 KM'de ortalama tüketim 4.8

sağ şeritte az yakacam diye uğraşan 1.2 1.0 fındık motorlu mu desem elektrikli bisikletmi desem bilemedim tsicileri görünce ayrı bir gülme geliyor :)
    Ortalama 140 km hızda 4.8 yaktığının fotosunu atar mısın?

Bir de fındık motor dediğin tsi fr seni çok fena madara eder. Dikkat et arabandan soğutur. 105 veya 120 beygirine güvenme fazla. Plakayi bile okuyamazsin sonra.

• pro-black kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde kendi 1.6 mj otomatik egeamı kullanmıştım, 200 sabit gittiğim de oldu, şehir içine girip eve gidene kadar ortalama hız 105'e kadar düştü.

Yakıt 6.1 litre idi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Sürekli dip gaz kullanmak var, belli bi hıza sabitleyip gitmek var.

Benim ve konu sahibinin yaptığı sürekli gazı tabana yapıştırarak kullanma şekli. Bu kullanım ile tsi motorlu bi aracın anlık yakıt ekranı disko topuna dönüyor hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Sürekli dip gaz kullanmak var, belli bi hıza sabitleyip gitmek var.

Benim ve konu sahibinin yaptığı sürekli gazı tabana yapıştırarak kullanma şekli. Bu kullanım ile tsi motorlu bi aracın anlık yakıt ekranı disko topuna dönüyor hocam
    bende bunu anlatamadım hocam arkadaşlara örneğin yokuş çıkıyor karşına bu yokuşu sabit bir gaz tepkisi ile çıkmak var birde gazı paspasa kadar yaslayarak çıkmak var.

yada önünde uzun bir düzlük buldun 140 la seyrediyorsun, 170 e kadar ivmeleneceksin bunu 20 saniyeye yayaraka yapabilirsin hemen 8-10 saniyedede.

İşte ben bu tüketim değerini elde ederken arabanın gaz pedalının tabiri caizse canına okuyarak elde ettim.

Bu şartlar altında bu tükettim resmen koklamış olarak değerlendirilebilir.

Fakat 120-130 sabit ggittiğimde dikkat ederek kullanınca 1,5 manuel qq dan 1 litre fazla yakıyor egea

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Abi benim 2018 1.5 dizel courier tek kişi 130 hız sabitleyici ile 6.2-6.3 yakıyor ama 1.0 Audi a3 5.6-5.7 yakıyor. Sırf şu değerleri görmem aracı satmama neden oldu. Son dizel aracım oldu courier :)

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Enes dostum ben çok uzun zaman benzinli araba kullandım örnek veriyorum sana uzun yolda 130 sabit 350 km lik bi parkura gidiyorsun iki şehir arası sıfırlıyorsun güzelce yolda 5.1-5.2 lere düşüyorsun herşey enfes. Sonra bir iki yokuş başlıyor tüketim tırmanmaya başlıyor 5.5 lara yukarı çıkıyor ama aşağı inmek nedir bilmiyor. Sonra yaklaşıyorsun şehir merkezine yolculuk bitecek 1-2 trafik ışığı dur kalk arabayı park et falan bi bakıyorsun 6 ile kontak kapatmışsın. Ben benzinlide bunu sevmiyorum.

Ama dizelde sapma yada daha doğrusu yukarı doğru eğilim böyle değil asla. 1-2 yokuş çık aşağı inişte mutlaka düşüyor geri. Yada düzlüklerde anında geri düşüyor.

Kuryene bişey diyemeyeceğim belki rüzgar direnci vs ondan dolayı çok yakıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

multijet iyi ama bir dci değil

1500kg a180 araçla 142km/h ortalama ile yakıt tüketimim 6.2lt idi.
    Bu çok yakmış :)

EDİT : Yanlış hatırlamışım pardon

5.9 ltymiş

A serisi kullanmıyor olsak neyse ahaha

140km sabit hızda A180cdi 7-7.5 lt yakıyor atmayın ziyalar

Ayrıca 120km hızla 3.6 yaktık diyen cliocu sende çok fena atıyorsun bıkmıyorsunuz da sallamaktan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: duggac

1.6 lounge dizel egea ortalama hız 140 altına düşmeden 800 KM'de ortalama tüketim 4.8

Arkadaş yalan atmayın bu kadar sonra millet arabayı alıyor 140 ile 6.5 lt yakınca benim arabam çok yakıyor diye konu açıyor bırakın bu palavraları şirket çalışanı mısınız da bu kadar savunuyorsunuz markaları

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Ortalama 140 km hızda 4.8 yaktığının fotosunu atar mısın?

Bir de fındık motor dediğin tsi fr seni çok fena madara eder. Dikkat et arabandan soğutur. 105 veya 120 beygirine güvenme fazla. Plakayi bile okuyamazsin sonra.

Alıntıları Göster
    Niye tsi fr? Araç sahibi 1.0-1.2 fındık motorlu demiş...

Gücü yetmeyince 1.4 tsi fr’ı mı çağırıyorsunuz ? :D Bu kadar ezik olmayın. Hiçbir firma babanızın oğlu değil. Metaya bu kadar değer vermeyin ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinattimyalnizliga -- 20 Ocak 2019; 13:7:57 >

• 5.1 i yakalaman gerekirdi fazla basmışın

• ntr34 kullanıcısına yanıt
    Burda zaten amaç basınca kaç Lt yakıyor onu görmekti

Şöyle söyleyeyim bulunduğum bölge düzlük değil, Tokat’ta yaşıyorum bir tarafım 2 bin rakım sivasken diğer tarafım 0 rakımda olan Samsun. Gittiğim her güzergahta iniş çıkış oluyor.

Ayrıca araçta genelde ailecek seyahat ettiğimiz için en kötü 3 kişi oluyor. Bu şartlarda ben a3 ile henüz 5.8 litre üstünü görmedim.

Daha önce de kullandığım passatla yaptığım uzun yolda yine oldukça ekonomik değerler elde ettim ve pompa ile aynı sonuçları aldım.

Tek kullandığım diğer courier değil, daha önce b8 dizel passat, dizel crv, 3008 vs kullandık. Şu saatten sonra dizel almam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 20 Ocak 2019; 14:12:45 >
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Maşallah Enes baya iyi. Şu noktadan sonra güncel akaryakıt ve dizel motor farklarıyla gidipte illaki dizel araba alınmaz.

Ben şuan dizelin sadece uber düşük tüketiminden memnunum.

Aracım Euro 6 2017 model olmasına rağmen km arttıkca özellikle sabahları çok sarsıntılı çalışıyor benzinlinin o pürüzsüz çalışmasını özledim

Dizel yakıt alırkenki o korkudan memnun değilim ilk defa bu kadar uzun 0 km den beri aynı istasyon aynı yerden mazot aldım.

Şuan 0 km araba alacak olsam muhtemelen benzinli bir araba alırdım.

Şöyle onu belirtmedim. Kullandığın dizel bence en başarılı Ve ısınma sorunu olmayan bir ünite. Dizel alacak olsam dci dışında tercih etmezdim. onun dışında benzinli.

Şöyle bir tüketim atayım a3’e ait. Tokat-Samsun-Tokat şeklinde ilk bakıma aracı götürüp gezip geldim. Güzergah toplam Samsun şehir içi ile birlikte 600 km civarı. Araçta 3 kişi. Hız da resimde görüldüğü şekilde. Tamamen yağış ile gidip geldim.

Fiat Egea Yakıt Tüketimi SS li.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 21 Ocak 2019; 8:48:48 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.