Şimdi Ara

Farzedin ki yarın 1 dollar = 1 tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
9.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın kalktınız 1 dolar 1 TL olmuş. Ne yaparsınız ? Sizce ülke kurtulacak mı ? Ben size söyleyeyim. Ondan sonraki gün vatandaş sayesinde dolar katlanarak tekrar artacak. Neden diyeceksiniz. Bunu gören vatandaş alabildiği kadar iPhone. Alabildiği kadar wv alabildiği kadar Bosch Siemens Samsung Ford gibi büyük eşyalar başta olmak üzere bilimum yabancı menseili bilimum malzemeye hücum edecek. Para tekrar yurtdışına gidecek. Yani doların fazla düşmesi gene bize yaramayacak. Kısa vadede yarasa bile tekrar eski haline getireceğiz. Özetle dolar düşsün diye bekleyeceginize üreten bir millet olmaya çaba gösterin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1600tl asgari ucret varken 1 dolarin 1tl olmasi icin senin en az abd kadar uretim ekonomisi olman lazim gökten zembille inmez o kur

Öyle uretim ekonomilerinde de halk artik bu tarz seylere doymus oluyor ornegin almanlarin 82 bin euroya 7 serisi almak varken islerini gorecek butcelerine uygun araclar almalari

Yani yavas yavas düşürürsen yavas yavas üretim ekonomisine sosyal refah devletine donersen hiçbir seycik olmaz
    Bir yandan doları düşürüp bir yandan ihracatı arttırman lazım. Elektronik mal ihraç etmen lazım, araba ihraç etmen lazım, ilaç ihraç etmen lazım yani özetle değeri olan şeylet satman lazım ki ithalât ve ihracat dengesini sağlayabilesin. Ayrıca bu üreteceğin malların hammadesini de bu ülkeden çıkarman lazım, parçalarını yine burada üretmen lazım. Hem üretici kazansın, hem satıcı kazansın hem de düşük fiyatlarla halk kazansın. Ayrıca samsung, huawei, toyota, ford gibi milka gibi coca cola gibi global bir markan olması lazım. İhracat şahlanmadığı sürede doların artması da düşmesi de bu ülkeye zarar olarak geri döner.
  • Burdakilerin çoğu hemen ekran kartı alır.
  • Fiyatlar düşmez

Yurtdışından alışveriş de yasaklanır hemen

Hiçbir gelişme vatandaşa yaramaz

• Bir yandan doları düşürüp bir yandan ihracatı arttırman lazım. Elektronik mal ihraç etmen lazım, araba ihraç etmen lazım, ilaç ihraç etmen lazım yani özetle değeri olan şeylet satman lazım ki ithalât ve ihracat dengesini sağlayabilesin. Ayrıca bu üreteceğin malların hammadesini de bu ülkeden çıkarman lazım, parçalarını yine burada üretmen lazım. Hem üretici kazansın, hem satıcı kazansın hem de düşük fiyatlarla halk kazansın. Ayrıca samsung, huawei, toyota, ford gibi milka gibi coca cola gibi global bir markan olması lazım. İhracat şahlanmadığı sürede doların artması da düşmesi de bu ülkeye zarar olarak geri döner.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • abd menşeli bir firma için uzaktan yazılımcılık yapıyorum. haliyle dolarla ödeme yapıyorlar, inş. yükseldikçe yükselir
  • Hemen farz ederim ki dolar 7 lira olmuş ve
    değişen bir şey olmaz..
  • Dolar alırdım.

• Dakath kullanıcısına yanıt
    Düşerse zarırına 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Direkt giant marka bi bisiklet alirdim. Ustune bir de orta halli bi telefon alirdim. Ve sonra da alabilldigim kadar dolar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1600tl asgari ucret varken 1 dolarin 1tl olmasi icin senin en az abd kadar uretim ekonomisi olman lazim gökten zembille inmez o kur

Öyle uretim ekonomilerinde de halk artik bu tarz seylere doymus oluyor ornegin almanlarin 82 bin euroya 7 serisi almak varken islerini gorecek butcelerine uygun araclar almalari

Yani yavas yavas düşürürsen yavas yavas üretim ekonomisine sosyal refah devletine donersen hiçbir seycik olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İktisadi ismi revalüasyondur. Yapıldığı an ithalat fırlar ihracat inanılmaz düşer. Zaten açık olan dış ticaret dengemiz iyice açılır artık daraltıcı ne uygularsak uygulayalım zor paçayı kurtarırız.

• Bize doların düşmesi de sakat dolar düşerse millet yurt dışından alacak ozaman milli üreticiler türkiyede ki üreticiler batmaya başlıcak o yüzden bize doların yıllarca sabit kalması lazım mesela beş TL de sabit kalması bizim için iyi olur ama beşden aşağıya düşmesi bizim için değil devlet için gene sıkıntı olur

• Merkez bankası milyarlarca dolar alır, yarın tekrar 5 tl olur dolar.
  • Dussede bu millet düşürmez fiyatları ... Ben bunu öğrendim . Herkez el ele kol kola halkı kazikliyor

• Hükümet zaten 10 sene 1.8 de tuttu kuru, çok mu iyi oldu? insanlar üretmeyi bıraktı mercimek ,mısır ,nohut ,et ithalatı bile başladı... teknoloji ürünleri zaten ithaldi millet 500 liralık yerine 5bin liralık ürün aldı

peki şimdi ne oldu? Ülkede satacak birşey kalmadığı için toprak satışına başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumagir -- 14 Kasım 2018; 8:34:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumagir

Hükümet zaten 10 sene 1.8 de tuttu kuru, çok mu iyi oldu? insanlar üretmeyi bıraktı mercimek ,mısır ,nohut ,et ithalatı bile başladı... teknoloji ürünleri zaten ithaldi millet 500 liralık yerine 5bin liralık ürün aldı

peki şimdi ne oldu? Ülkede satacak birşey kalmadığı için toprak satışına başladı.
    Ağam köyle beraber marabalarıda satacak :D

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    2007'de bu seviyelere çok yakındı. Kur dediğiniz şey tamamen balon olan bir spekülasyon aracıdır. Dünya üzerinde monopoly parasından daha değerli bir para yok aslında. Karşılıksız para yaratılmasının başladığı gün ekonomik tüm teoriler bence çöp oldu.

• Senin daha haberin olmadan bazı yaratıklar ülkedeki bütün doları kaldirir sonra da dolarlarinizi bozdurun yerli milli bili bili diye bagrinir.

• quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Direkt giant marka bi bisiklet alirdim. Ustune bir de orta halli bi telefon alirdim. Ve sonra da alabilldigim kadar dolar.
    Bende giant var kotu , salcano al .d.d.d.d.d.d.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.