Şimdi Ara

Far Cry 5 Türkçe Yerelleştirme Çalışması %100 - v3 2023 Sürüm Yayınlandı - [rockerdem] (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.632
Cevap
46
Favori
68.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Scotfold

Çünkü çeviriye devam edenlerden yalnızca ben kaldım diğer arkadaşlar zaman ayıramadıkları için projeden ayrıldılar. Görev aldığım devam eden yaklaşık 5 yamanın içinde bir de Far Cry'a vakit ayırmaya çalışıyorum e tabii zor oluyor, kimi günler hiç bakamıyorum. Zaman ayıramamaktan bırakacak olan ilk kişi benim aslında da işte, bakma

Alıntıları Göster
    vay be o zaman erdem abide ilgilenemiyor yamayla öyle mi

• quote:

Orijinalden alıntı: evladı fatihan

vay be o zaman erdem abide ilgilenemiyor yamayla öyle mi

Alıntıları Göster
    Ya Erdem abi zaten meşgul olduğunu söylemişti ne zaman önce, işten güçten bakamıyordu eskisi kadar, 3-4 kişi vardık bir şekilde ilerliyordu. Beta çıktıktan sonra birkaç kişi ayrıldı direkt, hani 1 ay boyunca %1 zor ilerledi yama, sonra birkaç kişi geldi hızlanır gibi oldu ama onlar da ayrıldı sonradan, işin tuhaf yanı kimse bir şey söylemiyordu hani şu sebepten dolayı çeviremiyorum vs. diye bir anda bırakıp gidiyorlardı. Şu an işte ben bakıyorum bakabildiğim kadar, muhtemelen artık bitiririz Erdem abiyle birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scotfold -- 24 Ekim 2019; 20:14:17 >

• quote:

Çünkü çeviriye devam edenlerden yalnızca ben kaldım diğer arkadaşlar zaman ayıramadıkları için projeden ayrıldılar. Görev aldığım devam eden yaklaşık 5 yamanın içinde bir de Far Cry'a vakit ayırmaya çalışıyorum e tabii zor oluyor, kimi günler hiç bakamıyorum. Zaman ayıramamaktan bırakacak olan ilk kişi benim aslında da işte, bakma

Alıntıları Göster
    Hadi ya bu iyi olmamış hmm diğer projeler de neymiş

• Hasat kamyonu nasıl yağmalanıyor .ayriyeten bu l
    Yedegi nasıl geri kurucaz daha önce sormustum cevap gelmedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • newstory66 N kullanıcısına yanıt
    Hasat kamyonunu arka kısmında küçük bir kontrol paneli var onu açıyorsun arka kapı açılıyor (şöförü vur yada lastikleri patlat)

• maliozkara03 kullanıcısına yanıt
    Hocam eyvallah saol.
    Ben orjinal oyun sahibiyimde..ceviri yükleyince bazı özelliklerden faydalanamıom.bu ceviri kurarken olışan yedeği nasıl kuruoz bi ara denedim düzelmedi .oyun dosyalarını dogrula yaptım mecbur 6gb indi

• newstory66 N kullanıcısına yanıt
    İndirdiğin yama klasöründen çıkan 2019 klasörünün içindeki dosyaların aynısı oyunun kurulu olduğu yerde var onların yedeğini alman yeterli olacak.

• quote:

Ya Erdem abi zaten meşgul olduğunu söylemişti ne zaman önce, işten güçten bakamıyordu eskisi kadar, 3-4 kişi vardık bir şekilde ilerliyordu. Beta çıktıktan sonra birkaç kişi ayrıldı direkt, hani 1 ay boyunca %1 zor ilerledi yama, sonra birkaç kişi geldi hızlanır gibi oldu ama onlar da ayrıldı sonradan, işin tuhaf yanı kimse bir şey söylemiyordu hani şu sebepten dolayı çeviremiyorum vs. diye bir anda bırakıp gidiyorlardı. Şu an işte ben bakıyorum bakabildiğim kadar, muhtemelen artık bitiririz Erdem abiyle birlikte.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler iyi ki varsınız.

• Hocam yamanın güncel halini tekrar paylaşma imkanınız var mı? Beta sürümünde olanın çoğu kısmında altyazı gelmiyor. İngilizcesi gelse bari ses etmiycem ama o da gelmiyor. :D
  • Son 1 ayda %1 bile ilerlememiş kalan zaten %2 den daha az Çeviren arkadaşın veya arkadaşların zamanları olmayabilir ama sonuna ramak kalmış bir çalışmanın bu kadar uzaması çok anlamsız duruyor yılbaşına kadar çıkar umarım
  • 1.2.0 sürümü var bende ancak yamayı yükleyemedim. patch fat dosyası bulunamadı diyor. zipteki tüm dosyaları pc klasörüne kopyaladım ama olmadı bende.. sürümden dolayı mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mor yakut -- 6 Kasım 2019; 19:1:52 >
  • Hani bir program vs yüklerken sonuna kadar hızlıcana yüklenir sonra uyuz ve anlamsız bir şekilde %99 da kalır ya buda aynen öyle, bitmesine çok az kalmış ama kıllık yapılıyor.

Bu iş gönüllü yapılıyor olsa da yamayı bekeleyen insanlar var, yüzüp yüzüp kuyruna gelip bırakmak nedir arkadaş, hadi bi el atında bitsin şu ya.
  • bir insanın bir işte hevesi azaldı mı devamı kolay kolay gelmez biten kadarını bari paylaşın sırf hikaye dışı konuşmalarda altyazıların çevirisi yok diye oyunu bıraktım abi tüm bilgiyi bu muhabbetler sağlıyor
  • tam neden yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip uzun zamandır %99'da takılı kaldı diye soracaktım ki yamayı hazırlayanlar 1 kişi hariç bırakıp gitmiş ve geriye kalan 1 kişi de zaman ayırmakta zorlanıyormuş o yüzden uzun zamandır %99'da kalmış.
    ben o ayrılanlardan biri olsaydım biraz vefa gösterir başladığım işi tamamlamak için geri dönerdim ama nerdeeeeee
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer239

tam neden yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip uzun zamandır %99'da takılı kaldı diye soracaktım ki yamayı hazırlayanlar 1 kişi hariç bırakıp gitmiş ve geriye kalan 1 kişi de zaman ayırmakta zorlanıyormuş o yüzden uzun zamandır %99'da kalmış.
    ben o ayrılanlardan biri olsaydım biraz vefa gösterir başladığım işi tamamlamak için geri dönerdim ama nerdeeeeee
    Ben ümidimi kestim ve dün yarı Türkçe yarı İngilizce hatta bazılarında her nasıl oldu ise ama ne Türkçe nede İngilizce alt yazı yok, yarım yamalak oyunu bitirdim, hiç bir şey de anlamadım, erkeklerin yaptığı galiz küfürleri kadınlar yapıyor, oyunu orijinalinde bir kadının böyle küfür yaptığına inanmıyorum.
  • Aslında suç hem çeviri yapanlarda hemde yamayı beklerken baskı yapanlarda. Aynı olay Dishonored 2'de oldu, Mafia 3'te oldu, Mass Effect'te oldu, hatta test yapılmadan yayınlanan Odyssey'de de oldu. Çeviri grupları baskıdan usandıkları için yamayı bir şekilde salıyorlar sonra V2 yaparak kalanını düzeltiriz şekilde.

Sonuç olarak ne oldu ;

Dishonored 2: 2,5 yılın ardından beta olarak Temmuz ayında çıktı, tam sürüm çıkışı Aralık ayında yapılacağı söyleniyor. Betaya kadar çeviri yapan 5 kişiden 1 kişi kalmış.
    Mafia 3: Başka grup çeviriye başlıyor diye alelacele kaç aydır bekleyen yama çıkartıldı. %99 olduğu söyleniyor fakat gelen yorumlarda ana görevlerde bile eksikler olduğu yazılıyor. Belirsiz bir tarihte V2 bekleniyor.
    Mass Effect: Eski bir oyun olduğu için teknik sıkıntıları çok o yüzden mazur görülebilir, Temmuz 2018'di sanırım Beta olarak çıkarıldı, tam 1 yıldan fazla sonra da tam sürümü çıktı. DLC güncellemesi de geleceği söyleniyor.
    Odyssey : Çeviri yükünün en fazla olduğu oyun aralarında, yine de abone tepkisinden çekindikleri için test edilmeden çıkarıldı. Testleri devam ediyor, tam sürümü bir kaç aya gelirse ardından DLC'lerin çevri başlanacak. Yani özetle oyun çıkışından 2 yıl sonra komple Türkçe oynanabilir olacak.
    Ve Far Cry 5: Burada en az suçlu olan herhalde Rockerdem. O da gerekli açıklamaları kendisi gelip yapmadığı ve başkaları üzerinden sürekli son dakikada bir şeyler paylaşıldığı için. Tool'u ücretsiz olsaydı sakin bir şekilde yavaş yavaş çevrilip yayınlanacaktı. Ama para toplanması bir beklentinin oluşmasına neden oldu. Zaten ilk olarak çıkan Alfa mı beta mı ne çıkışı bence tam bir rezaletti.

Verdiğim tarihlerin içerisinde tool sorunları, teknik sıkıntılar, sağlık sorunları da var. Yine de hepsi bir yere kadar ücretsiz çalışmalar olduğu için hoş görülebilir.

• Hocam, şu anki duruma gore oyunun uzerinde calisan rockerdem hocamla başka bir arkadas kalmis evet ucretsiz bir calisma zaten bu yama surecinde bazi aksilikler yasandi 3 ay sure boyunca hic cevrilmedi ilk beta sorunlu cikti çogu kisi bu durumlara pek olumsuz tepki vermesi zaten
    Ancak son betadan sonra %2 lik kismin hala cevirme aşamasinda olmasi hos karsilanacak bir durum degil bence15-16 aydir insanlar yamayi bekliyor yarim, tam bitmemis altyaziyla oynamak istemiyor cogu kesim betadan sonra dise dokunur bir gelismede yok ceviri testte mi oda belli degil. Rockerdem hocam konuyla ilgili en son tam surumu bekleyin demisti ama uzun suredir bir gelisme olmadi Rockerdem hocam konuyla ilgili açiklama yapmali
    Cevirinin ucretsiz olmasi insanlara bilgi vermemesini gerektirmez
    Sonuc olarak şu anki tablonun anlamsiz ve hiç hos durmadigini ve karsilanmadigini soylebilrim
    Cunku bu kadar cevirinin bitmesine ramak kalmisken 1 cevirmen dahi kalsa bitmemesinin pek savunalacak bir tarafi yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baaburcan -- 17 Kasım 2019; 13:12:47 >

• baaburcan kullanıcısına yanıt
    Far Cry nezdinde en iyisi rockerdem'in bir açıklamasını beklemek. Göründüğü kadarıyla tepkiler kesilsin diye yama çıkarıldı, çevirideki arkadaşlar da ayrıldı. Sebepler ise iş hayatının yoğunluğu, okulların/vizelerin başlaması vs. Muamma da kalması ise can sıkıcı.
  • ne demişlerdi "beta sadece önceden bağış yapanlara verilecek" hatırlayalım. İşte o günden sonra elini eteğini çektiler kimse sallamaz oldu yazık yazık...
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.