Yüzbaşı
18 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 65 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar arkadaşlar,

ucuz ve makul fiyata klan arıyorum, klanın seviyesi pek fazla önemli değil yalnız en az savaş ligi derecesi altın lig veya kristal lig olmalı, satmak isteyen klanın seviyesi, ismi ve lig derecesi ile birlikte istediği fiyatı yazarak pm gönderebilir.
Merhabalar,
arkadaşlar oyun içi CPU kullanımını gösteren program arıyorum bir türlü bulamadım, nette o kadar araştırma yaptım bulamadım, hatta bu şekilde bir çok konu açılmış ama hir birinde oyun içi CPU kullanımını gösteren program tavsiyesi edilmemiş.

Msi Afterburner önermeyin, zaten diğer konularda da hep bu programı önermişler ama Afterburner programı CPU kullanımını göstermiyor, sadece sıcaklığı gösteriyor, eski sürümlerinde gösteriyormuydu bilmiyorum ama yeni sürümlerinde bu özellik yok.
Merhabalar arkadaşlar,

Windows 8.1 kullanıyorum Sapphire RX 580 ekran kartı aldım ama Win8.1 için driver bulamıyorum, AMD'nin sitesinde 500 serisi için Win8 driver yok, sadece Win 10 ve Win 7 için var, sanırım bu işetim sistemine destedğini kesmişler, RX 580 ve 500 serisi kullanan araksdaşlar Win8.1 için hangi sürücüleri kullanıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Konuyu yanlış yere açtığımı biliyorum, moderatör arkaaşlar bu seferlik uygun yere taşırlar umarım.
Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
Merhaba arkadaşlar

E-Kimlik için nüfus müdürlüğüne gittim fakat oradaki çalışan randevu alınmadan başvuru yapılamıyor dedi, halbuki sitede randevu alınmadan da başvuru yapılabileceği yazıyor.

quote:

''Kimlik kartı başvurusu yurt içinde, Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır.''

https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr/Pages/homepage.aspx

Neyse dedim interntten randevu alim hem beklemem, işimi çabucak görürüm hesabı yaptım.

Randevu için başladım bilgileri girmeye, tarih seçime geldim yani hemen yarın almak için fakat yarın için uygun zaman yokmuş, neyse dedim bir sonraki güne alalım, maalesef o gün de doluymuş, sonraki gün sonraki gün diye devam ederken baktım ki randevu için alıacak en erken tarih bir ay sonrasıymış.

Yine neyse dedim geç olsun güç olmasın bir ay sonra gidelim, randevu için son işlemi tamamlamaya geldiğimde ''Randevunuz kaydedilemedi. Randevu tarih ve saatini değiştirerek tekrar randevu almayı deneyiniz.'' diye hata aldım, bütün tarih ve saatleri değiştirmeme rağmen aynı hatayı aldım.

Var mı randevu alabilen?

Birde yaptığım araştırmalara göre bu yeni kimliği alabilmek için adrese postalanması gerekiyormuş, yani randevu alıp gittiğin gün aynı gün içerisinde kimliği alamıyorsun, en erken 15 gün içinde adresine postalanıyormuş. 20 gün olup hala eline ulaşmayanlarda varmış.

Kısaca kimliği yenileyebilmek için en iyi ihtimalle 2 ay beklememiz gerekiyor, randevu ve gönderilme süresi falan. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamadım, bir kimlik yenilemek bu kadar zor mu.
Merhabalar,
Oyun almayı düşünüyorum, bir veya bir kaç tane alınacak. Sizce aşağıdaki oyunlardan hangisini almalıyım? Bu listedeki oyunları oynamış arkadaşların tavsiyelerine göre oyun alacağım. Sıralama yaparak ve sebeplerini yazarak bilgilendirriseniz daha faydalı olacaktır.
Öncelikle hangi tür oyunları sevdiğimden bahsedeyim. Savaş oyunları FPS TPS ve RPG oyunlarını severim. Oyunların hikayesine önem veririm ama aşırı diyalogu olan oyunlarda her zaman sıkıcı gelmiştir, akıcı ve can sıkıcı olmayan güzel hikayeli oyunlar tercih sebebimdir. Oyunun her bölümünde 5-10 dakika geyik yapılan oyunları hiç sevmem. GTA 4 oynamaya başladığımda sırf bu yüzden oyunu bırakmıştım. Grafikleri güzel ve gerçekçi olmalı. Oyun içinde uçak, helikopter, tank gibi araçlar kullanarak ortalığı bombalamak en sevdiğim şeyler arasındadır. Roketatar, tanksavar gibi silahlar kullanıp araç patlatmayı da çok severim.

Zombili ve aşırı saçma doğa üstü güçlerin kullanıldığı oyunları da sevmem. Kafa karıştırıcı ve bulmaca türü oyunları da sevmem, kısaca oyun aksın gitsin oyalanmadan sürekli bir macera , aksiyon olsun.

Daha önce BF serisi, Cod serisi, Far Cry 3 ve 4 Tomb Raider, Batman, gibi oyunları severek oynadım. Ancak son çıkan BF ve Cod oyunlarını oynamadım, sebebine gelince, oyunların tarzı değişmiş gibi görünüyor, daha çok teknolojik silahlar kullanılmış ve bu durum benim hoşuma gitmedi. Belki düşündüğüm gibi değil güzeldir ama sizlerin yorumlarına göre değerlendireceğim. Far Cry 3 ve 4 tam benim istediğim türde oyunlardı, yine de eksikleri vardı, mesela araç çeşiitliliği çok azdı, kamyon gibi jip gibi araçlardan başka kullanılacak savaş araçları yoktu. Sadece belirli yerlere roket atıldığında patlıyordu, ağaçlara evlere atıldığında tepki vermiyordu. Bana göre en büyük eksikliği bunlardı.

Listedeki oyunların bazıları benim tarzıma uygun değil ama yine de akıcı ve güzelse, grafikleri iyiyse her türlü oyunu oynarım.

Witcher 3
Fallout 4
Metal Gear Solid V
Dying Light
GTA 5
Cod Black Ops 3
BF Hardline
Mad Max
Merhaba arkadaşlar, aslında konuyu PSP bölümüne açmıştım ama oraya takılan pek yok sanırım hiç cevap gelmedi. Yoksa koskoca donanımhaber de soruna çözüm olabilecek adam çıkmaz mı dedim ve en doğru yerin konu dışı forumu olduğuna karar verdim.

PSP den anlayan yardımcı olabilmek için tıklasın >> http://forum.donanimhaber.com/m_91129682/f_//tm.htm#91129682

Ayrıca bu konu dışında bana PSP de oynayabileceğim eğlenceli oyunlar önerebilir misiniz. Her konuda her forumda önerilen God Of War, Gta, Resistance vs gibi bilindik oyunları önermeyin çünkü hepsini denedim. Daha değişik ismini hiç duymadığım ilerlemeli basit oyunlar olursa güzel olur. Öyle sürekli oyun içinde geyik olan oyunları hiç sevmiyorum başlayacaksan başla artık ta oynayalım. Oyunu açıyorum bi saat dilinden anlamadığım konuşmalar geçiyor X tuşuna basa basa bi hal oldum tuş aşındı a..
Bu yüzden çözümlemeli karışık oyunları sevmem. Neyse böyle basit ama zevkli oyunlar önerebilirseniz sevinirim.

Bu arada PSP devri bitti PSP mi kaldı artık diyenelere; sanene kardeşim ben PSP oyunları oynayacam. Xbox'ım da var PS3 de var ben PSP oynayacam.
Merhabalar.
Arkadaşlar konu başlığında bahsettiğim gibi PSP nin yön tuşlarını nasıl değiştirebilirim, yani analog stick yerine normal yön tuşlarını kullanmak istiyorum. Analog stick e alışık olmadağım için yönlendirmek zor oluyor. :)
Bazı oyun ayarlarında yön tuşlarını değiştime var ama bazılarında da yok. Mesela God Of War oyunun analog stick yerine diğer yön tuşlarını kullanamıyorum bunu değiştirmenin bi çaresi var mıdır?

PSP modeli 3004 6.60 versiyon ve geçici 6.60 PRO-B10 versyon yüklüdür. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Selam arkadaşlar.

Şu an sistemimde OCZ Fatal1ty OCZ550FTY 550W Güç Kaynağı kullanmaktayım. Bu güç kaynağının özellikleri sistemim için yeterli midir yoksa yeni bir güç kaynağı mı almalıyım?

Sistemim;
Anakart GA 880GM UD2H
İşlemci AMD x4 965 BE 3.4ghz (overclock yaptım 2 yıldır 4.0Ghz de çalıştırıyorum) cpu nb vıd + 75 cpu voltaj +175 voltaj 1550 oldu
Ekran kartı Asus GTX 680 2GB OC
RAM x2 4GB 1333Mhz 1.5V (+50V voltaj verdim)
HDD 1TB 7200rpm

Şu anda sistem çalışıyor, aşırı ısınmadan başka bir sorun yok :) Bu arada işelmci boştayken 55 derecelerde falan anakartta 60 dereceye kadar çıkıyor, ama ben neredeyse iki yıldır bu şekilde kullanıyorum, yüksek grafikli Crysis 3 gibi oyunları oynarken işelemci sıcaklığı 80 90 a kadar çıkıyor hiç aldırmıyorum.
Şimdi ben sistemde bazı değişiklikler yapacağım. Anakart ve işlemci değişecek.

İşlemci olarak FX x8 8350 düşünüyorum ( overclok yapıp 5.0ghz kullanıcam.)
Anakart olarakta Asus Sabertooth 990FX düşünüyorum
sistemde başka bir değişiklik olmayacak, diğer bileşenler aynı kalacak, şimdi bu yeni kuracağım sisteme bu güç kaynağı yeterli olur mu? Güç kaynağıyla ilgili bilgiler aşağıda yazmaktadır.

Sürekli sağlayabildiği güç: 550 Watt
Güç kaynağı standardı: ATX 12V V2.2 ve EPS 12V
PFC tipi: Aktif PFC (Güç faktörü 0.99)
Verimlilik: %80+
Çalışma frekansı: 47-63 Hz
Çalışma sıcaklığı: 0-50 derece
Sertifikalar: UL/CUL/TUV/CE/CB/FCC
Korumalar: Aşırı voltaj koruması, düşük voltaj koruması, aşırı akım koruması, aşırı yük koruması, kısa devre koruması, aşırı sıcaklık koruması
Konnektörler:
24-pin ATX güç çıkışı
8 pin EPS12V güç çıkışı
4 pin ATX12V güç çıkışı
8 pin (6+2 pin) PCIe güç çıkışı
6 pin PCIe güç çıkışı
6 SATA güç çıkışı
5 MOLEX tipi güç çıkışı
1 floppy güç çıkışı
Ortalama çalışma ömrü: 100bin saat (25 santigrad derece çalışma sıcaklığında)
Fan: 135 mm LED'li fan
Ağırlık: 2.2 kg
Ekstralar: EZMod, PowerSwap Garanti, 80+ sertifikası
Garanti: 2 yıl
Distribütör: Akortek
Crysis 3
Cal Off Duty Black Ops 2
Far Cry 3
Battlefield 3

Evet arkadaşlar, listede sıralamış olduğum tüm oyunları (far cry 3 hariç) oynamış biri olarak oyunlar hakkındaki incelemelerim ve görüşlerimi belirteceğim, hem bu oyunları alıp oynamak isteyen arkadaşlara da güzel bir tavsiye olacaktır.

Öncelikle belirteyim, ben bu tür FPS savaş türü oyunlarında hep çeşitli araçlar kullanmayı onlarla savaşmayı hayal etmişimdir, ama şimdiye böyle bekletilerimi karşılayacak keyif alacağım bir oyun çıkmadı, BF3 ve Cod serisinden bir kaç oyunda bunları gördüm ama yinede tatmin edecek kadar iyi değil.

Mesela denizaltı, uçak, savaş gemisi, tren vb gibi araçlar, helikopter kullansak karadaki araçlara binalara falan roket atsak binalar yıkılsa araçlar patlasa falan filan, bu tür araçların bir kısmını cod serisinde gördük ama tatmin edici değil, helikopterle dağa çarpıyorsun bişey olmuyor, binalara roket atıyorsun yıkılmıyor patlamıyor sadece belirlenen bölgelere ateş edildiğinde hasar görüyor, Crysis 3 grafiklerine sahip bir oyunda bu tür araçlar kullanmak son derece eğlenceli olurdu ama nerde adamlar tutturmuş bi silah kullanmayı adam öldür dur başka değişiklik yok.

Sizde listedeki oyunlar hakkındaki düşüncelerinizi ve tavsiye etiğiniz oyunları yazarsanız herkes faydanlanmış olacaktır.

Crysis 3

İlk olarak Crysis 3 ten başlayalım, bundan önceki Crysis oyunlarını bir süre oynayıp keyif alamayınca sıkılıp silmiştim, bana göre değildi, Crysis 2 oynarken bayağı bi direndim oyunu bitermek istedim ama oyun içinde çıkış yollarını bulamayınca sinirlenip oyunu bıraktım.
Bu sefer farklı olmuştur diyerek bi hevesle Crysis 3 oyununa başladım, bu sefer inat edip oyunu bitirmeye karar verdim, yok arkadaş aynı b*k.
İlk bölümden tutunda son bölüme kadar oyun içinde yok şuranın kilidi aç yok şuraya git buraya git derken yine hiç bi keyif alamadım, bi oyunda en sinir olduğum şey çıkış yolu bulamayıp deli dana gibi etrafta geznmek, işte öyle bir oyundan hoşlanıyorsanız Crysis 3 tam size göre bir oyundur.

Bana göre oyunda keyif alınacak hiç bir bölüm yok, son bölüme kadar karanlık yerlerde, mağaralarda, harabelerde çıkış yolu bulacam diye aranıp duruyorsunuz. İşte bi kaç silah denemesiyle üç beş adam canavar falan vuruyorsunuz, başka da bir zevki yok.

Son bölümde alfa sef denen bir canavar var, onuda yine yerin dibinde karanlık yerlerde arayarak buluyorsunuz, tam bi işkence, aldım silahı geçtim karşısına ateş edip duruyorum bana mısın demiyor, böyle bi canavarla kıçı kırık bi silahla savaşılır mı? Madem böyle bi canavar düşünüldü açık bir alana koyarsın, koy oraya bir helikopter bi uçak tank falan öyle savaşalım, bari oyuna bi zevk gelsin.

Bu tür savaş oyunlarında en beğendiğim şey uçak, helikopter, tank, denizaltı, gemi vs gibi araçları kullanarak büyük katliamlar yapmak, ama bunu Crysis 3 te görmek mümkün değil, sadece bi kaç bölümde kısıtlı alanda bi kaç araç kullanılabiliyor, oda sadece etraftaki uzaylı yaratıkları öldürmek için. Şöyle ağız tadıyla bir helikopter kullanıp binaya gemiye araçlara roket fırlatıp keyif almak varken oranın buranın kilidini açmakla uğraşıyoruz.

Kısacası oyun bana göre beş para etmez, bunun yanı sıra grafikler 10 numara olmuş, böylesi güzel grefiklere sahip bir oyunun senaryo modundan hiç keyif alamadım.

Cal Off Duty Black Ops 2

Gelelim cod serisinin black ops 2 oyununa, öncelikle şunu baştan söyleyeyim, black ops 1 den sonra bu oyun resmen balon olmuş. Black ops 1 den aldığım keyfi bu oyundan hiç alamadım, oyunda yer ve mekan değişikliklerinden başka hiç bir yenilik yok, oyuna başlıyorsunuz son bölüme kadar öldür Allah öldür, hiç bi yenilik yok, tamam oyun savaş oyunu tabiki adam öldürelecek ama bu kadar da olmaz ki ya, almışssın eline bi silah son bölüme kadar aynen devam, hani bunun helikopteri tankı gemisi falan ya, adam akıllı bi bazuka kullanabileceğimiz bir bölüm bile yok.

Oyundan tek memnun kaldığım nokta ise Crysis 3 teki gibi görev yerlerine ulaşmak için pek fazla zorluk çekilmiyor, daha açık daha belirgin daha ulaşılabilir noktalar var. Buda oyun içerisinde bir görev tammalamak için saatler harcamanızı engelleliyor, kısacası Black Ops 1 deki tadı bu oyundan alamadım, keyif alınabilecek bi oyun değil.

Battlefield 3

Eveet gelelim BF3 e, Crysis 3 ve Black Ops 2 nin yaşattığı hayal kırıklığından sonra bu oyun gerçekten harika olmuş, oyunda hemen hemen her türlü silah ve araç kullanımı mevcut, son derece sürükleyici ve keyifli görevler var, grafiklerde harika olmuş, bu oyunu daha oynamamış arkadaşlara kesinlikle tavsiyemdir.
Tek kusuru senaryo modu biraz kısa sürüyor, tadı damağınızda kalabilir. Keşke biraz da uzun olsaydıda oyuna devam edebilseydim diyeceksiniz.

Far Cry 3

Son olarak Far Cry 3 oyununu değerlendirelim, tavsiyeler üzerine bu oyunu da oynamaya kara verdim, oyuna henüz daha yeni başladım, oyun tatil ve eğlence için adaya giden bir gurup arkadaşın korsanlarla karşılaşmasını konu alıyor, oyunda dört beş görev bitirdim, başta biraz eğlenceli gelmişti ama sonradan sıkılıp kapattım, sanırım bütün bölümler bu adada geçecek ve bu hiç eğlenceli değil, oyunda sürekli bir konuşma var, çok çeşitli ve karışık görevler özellikler falan var, hangi birini aklında tutacaksın arkadaş.

Oyuna daha yeni başladım, bitirdiğimde tekrar değerlendirme yapacağım.
Kapak nasıl sökülür içini açmam lazım araştırdım bulamadım. Kapanı sökmem lazım içini açıp görmem lazım.

Arkadaşlar hadi bi yardım edin ya gökten vahi inmiş gibi içini görmeyi çok istiyorum yazık olmasın telefona açalım şunun içini ya.

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.306
İkinci El Bölümü Mesajları: 312
Konularının görüntülenme sayısı: 81.034 (Bu ay: 3)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.838 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.