Şimdi Ara

FAR CRY 3 (DH ANA KONU) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
594
Cevap
9
Favori
59.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya bu keçi geyik felan bunların tam olrak ne işe yaradığını söyleyecek varmı acaba

keçi 2. silah taşıma için geyik 3. silah için başka bu tür neler var
  • Bir aksilik olmazsa bugün oyundayım ben de
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjinaltr

ya bu keçi geyik felan bunların tam olrak ne işe yaradığını söyleyecek varmı acaba

keçi 2. silah taşıma için geyik 3. silah için başka bu tür neler var

Dostum birsürü var ki kendi içinde de değişiyor mesela cüzdan için sanırım domuz lazımdı(emin değilim) daha büyüğü içinse tavuskuşu olması lazım sanırım.Craft bölümünde istediğin şeyi seç lazım olanı söylüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avlamamız yeterlimi
  • Konuşan karaktere hasret kalmıştım son zamanlarda,güzel yapmışlar

• Yalnız bilmiyorum bana katılan olur mu fakat far cry 2 her ne kadar renk paleti daha kapalı da olsa 3'den daha iyiydi grafikleri,3 çok canlı cıvıl cıvıl fakat konsollarda ciddi anlamda çözünürlük sorunu var 2 daha iyiydi sanki bu konuda
  • Shopto ile beklemek istemiyorum, spota gelseydi de oynasaydık bizde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Yalnız bilmiyorum bana katılan olur mu fakat far cry 2 her ne kadar renk paleti daha kapalı da olsa 3'den daha iyiydi grafikleri,3 çok canlı cıvıl cıvıl fakat konsollarda ciddi anlamda çözünürlük sorunu var 2 daha iyiydi sanki bu konuda

Aç bir Far Cry 2 videosu izle, kesinlikle yanılıyorsun. Bazen oyunlar çıktığı zamana göre insanda yanlış bir etki bırakıyorlar, Far Cry 2 zamanına göre fizikleriyle özellikle çok şaşırtmıştı, ama şimdi bakıyorum da kaplamalar rezalet mesela, silah ve karakter modellemeleri de Far Cry 3'ün çok gerisinde.
  • takıldım 1 gorevde taş atarak oldur dıyor sankı hıtman
  • far cry 2 oyun tarihinin en büyük fiyaskosuydu. ubisoft oyun oynamamız için değil çile çekmemiz için çıkarmış resmen. o bayık aptal oyun nerde bu şaheser nerde.

ayrıca işten çıkışımı iple çekiyorum yahu varmı böyle bi oyun.

tavsiyem şudur mutlaka predator gibi oynayın. stealth oynamadıktan sonra o kadar tat vereceğini düşünmüyorum
  • Gece 1 de oyunun tam olarak nasl oldgunu anlayamadim ama bi animasyonu ve grafigi hic unutamam spoiler olmasin ilk baslarda bi vurulma sahnesi var elimizle yarayi kapamaya calisiyoruz orasi ne ole ya beni benden aldi

• quote:

Orijinalden alıntı: kubillian

far cry 2 oyun tarihinin en büyük fiyaskosuydu. ubisoft oyun oynamamız için değil çile çekmemiz için çıkarmış resmen. o bayık aptal oyun nerde bu şaheser nerde.

tavsiyem şudur mutlaka predator gibi oynayın. stealth oynamadıktan sonra o kadar tat vereceğini düşünmüyorum

Grafik olarak diyorum düzgün okuyun mesajları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

Orijinalden alıntı: kubillian

far cry 2 oyun tarihinin en büyük fiyaskosuydu. ubisoft oyun oynamamız için değil çile çekmemiz için çıkarmış resmen. o bayık aptal oyun nerde bu şaheser nerde.

Grafik olarak diyorum düzgün okuyun mesajları.

farcry 2 nin daha temiz bir grafiği vardı evet. daha iyi bir framerate e sahipti. ve dunia motorunun il oyunuydu. nedeni haritasının küçük olması ve modellemelerinin poligon sayısının az olması, dünyasında bulunan cisimlerin, modellerinin sayısının az olması ve GLOBAL İLLUMİNATİON un bu kadar gelişmemiş olmasıydı.

üst düzey çoğu ayar 7. jenerasyon konsolların sonuna doğru daha çok gelişti ve far cry 3 gibi bu jenerasyonun son oyunlarından birini kıçı kırık bir open world deneme oyunuyla kıyaslamak yersiz.

mesajların tahmin ettiği gibi değil gayet düzgün okuyor. belki sen doğru okuyamıyorsundur

• İlk başta düzgün okuyamamışsın şimdi olmuş her ne kadar geyik yaptığını sansan da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 29 Kasım 2012; 17:25:07 >
  • Birazdan fotoları atayım bence muazzam görünüyor oyun bir yönden diyorumki 2005 teknolojisiyle hala neler görebiliyoruz öbür yandanda diyorumki 2005 teknolojisi böyleyse 2012 bileşenleriyle üretilmiş bir Xbox'da neler neler görürüz.

Sonraki nesil çok çok ilginç olacak.
  • Xbox 360 Vs PS3

FAR CRY 3 Oyununu Xbox 360 ve Ps3 te oynuyorum , her iki konsolda 32' 1080p Samsung tv ye bağlı , HDMI 1 Ps3 - HDMI 2 de xbox 360 .
    Tv görüntü ayarları iki konsoldada bire bir aynı şekilde ayarladım kontras , netlik renk vb.
    Ps3 konsol içi görüntü ayarları sadece 1080p seçili . Xbox 360 da aynı şekilde 1080p

Göze çarpan farklar şöyle sıralıyorum ;

1. İki konsolda frame rate

Oyun iki konsoldada fps sorunu var bu belli, ama Ps3 teki fps düşüşleri aşırı derecede sinir bozucu , xbox 360 ile arasında 2 fps hatta çatışmalarda 3 fps var desem yalan olmaz . Oyunda aynı mekanlarda dolaştım , Xbox fps olarak ps3 ten kesinlikle önde. Aradaki farkı sadece koşma tuşuna basarak bile anlarsınız

Xbox 360 : 1 PS3 : 0

2. Çözünürlük

Konsollar da oyun 720p gibi görünüyor ama Ps3 te kesinlikle 720p değil !!! yada AF oranları ps3 te baya bir aşalarda seyrediyor .
    Ps3 te oyun 360 a göre resmen bulurlu gösteriyor . Xbox 360 gerçekten ps3 e göre bariz temiz bir görüntü vermiş.(Farklı youtube videolarında aramayın orada iki konsol aynı gibi görünüyor )

Xbox 360 : 2 PS3 : 0

3.Gölge Detayı

Oyunun tamamı ormanda ağaçların arasında geçtiği için göze gölge efekti çarpıyor .
    İki konsol arasında geçişler yaparken dikkatimi ilk olarak Ps3 teki bulurlu görüntü , daha sonra ise Ps3 teki gölgelerde parazitlenme sorunu olduğuydu, bu sorun bence çok ciddi , güncelleme şart ps3 te . Xbox 360 teki gölgeler gerçekten çok hoş resmen soft desem yeridir .
    Xbox 360 da gölge olan yerde Ps3 te gölge kullanılmadığınıda gördüm ( Oyundaki Saat farkından dolayı değil )

Xbox 360 : 3 PS3 : 0

4. Oynanabilirlik

İki konsolda da oyun aynı sonuçta ama Xbox 360 taki gamepad fps oynamaya daha yatkın olduğundan ben xbox 360 diyorum ama bu kişiye göre değişlik göstere bilir.

Xbox 360 : 4 PS3 : 0

5. İki Konsol Ses Kalitesi.

Konsolların her ikiside Z-5500 ses sistemide optikten bağlı ve aynı ses şiddeti ve eko ayarlarında .

Ps3 te Oyun DTS kalitesinde - Xbox 360 ta Dolby Digital .
    Ps3 xbox 360 i sedece ses konusunda geçiyor , Aralarında değerlendırme yapmak gerekirse xbox 360 ta Dolby Digital 384 kbps ise oyun, PS3 te 1536 Kbps DTS kalitesinde . Oyundaki sapik karakterin bağırma sesi ps3 te resmen odanın içinde biri bağırmış gibi geliyordu :) ,ormandaki kuşların böceklerin sesleri ps3 te tertemiz . Blue ray disk ses kalitesi ortaya koyan bir oyun olmuş .

Xbox 360 : 4 PS3 : 1

Karşılaştırmayı yaparken tek taraflı olmamaya çalıştım, ne gördüm ise onları sizler ile paylaşmak istedim. Sonuçta iki konsoluda kullanıyorum .

Ps3 ün ilk çıktığı günlerdeki yazılar aklıma geldi, Yıl 2007 '' PS3 daha çözülemedi '' ve yıl 2013 oldu neredeyse , konsol hala çözülememiş bu belli :)
    Ps3 ün içindeki G7 ekran karının multi oyunlarda ne yaptığını bir sefer daha görmüş oldum.

Elinizde iki konsolda varsa ve oyunu alma arifesinde olanlar için xbox 360 versiyon tercih etmelerini öneriyorum .

• Benim pc çok iyi olmadığı için pcde de oynasam xboxda da oynasam fark etmiyor.Ancak televizyon karşısında oyun oynamanın verdiği zevki hesaba katınca tabiki xbox.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Xbox 360 Vs PS3

FAR CRY 3 Oyununu Xbox 360 ve Ps3 te oynuyorum , her iki konsolda 32' 1080p Samsung tv ye bağlı , HDMI 1 Ps3 - HDMI 2 de xbox 360 .
    Tv görüntü ayarları iki konsoldada bire bir aynı şekilde ayarladım kontras , netlik renk vb.
    Ps3 konsol içi görüntü ayarları sadece 1080p seçili . Xbox 360 da aynı şekilde 1080p

Oyun iki konsoldada fps sorunu var bu belli, ama Ps3 teki fps düşüşleri aşırı derecede sinir bozucu , xbox 360 ile arasında 2 fps hatta çatışmalarda 3 fps var desem yalan olmaz . Oyunda aynı mekanlarda dolaştım , Xbox fps olarak ps3 ten kesinlikle önde. Aradaki farkı sadece koşma tuşuna basarak bile anlarsınız

2. Çözünürlük

Konsollar da oyun 720p gibi görünüyor ama Ps3 te kesinlikle 720p değil !!! yada AF oranları ps3 te baya bir aşalarda seyrediyor .
    Ps3 te oyun 360 a göre resmen bulurlu gösteriyor . Xbox 360 gerçekten ps3 e göre bariz temiz bir görüntü vermiş.(Farklı youtube videolarında aramayın orada iki konsol aynı gibi görünüyor )

3.Gölge Detayı

Oyunun tamamı ormanda ağaçların arasında geçtiği için göze gölge efekti çarpıyor .
    İki konsol arasında geçişler yaparken dikkatimi ilk olarak Ps3 teki bulurlu görüntü , daha sonra ise Ps3 teki gölgelerde parazitlenme sorunu olduğuydu, bu sorun bence çok ciddi , güncelleme şart ps3 te . Xbox 360 teki gölgeler gerçekten çok hoş resmen soft desem yeridir .
    Xbox 360 da gölge olan yerde Ps3 te gölge kullanılmadığınıda gördüm ( Oyundaki Saat farkından dolayı değil )

4. Oynanabilirlik

İki konsolda da oyun aynı sonuçta ama Xbox 360 taki gamepad fps oynamaya daha yatkın olduğundan ben xbox 360 diyorum ama bu kişiye göre değişlik göstere bilir.

Konsolların her ikiside Z-5500 ses sistemide optikten bağlı ve aynı ses şiddeti ve eko ayarlarında .

Ps3 xbox 360 i sedece ses konusunda geçiyor , Aralarında değerlendırme yapmak gerekirse xbox 360 ta Dolby Digital 384 kbps ise oyun, PS3 te 1536 Kbps DTS kalitesinde . Oyundaki sapik karakterin bağırma sesi ps3 te resmen odanın içinde biri bağırmış gibi geliyordu :) ,ormandaki kuşların böceklerin sesleri ps3 te tertemiz . Blue ray disk ses kalitesi ortaya koyan bir oyun olmuş .

Karşılaştırmayı yaparken tek taraflı olmamaya çalıştım, ne gördüm ise onları sizler ile paylaşmak istedim. Sonuçta iki konsoluda kullanıyorum .

Ps3 ün ilk çıktığı günlerdeki yazılar aklıma geldi, Yıl 2007 '' PS3 daha çözülemedi '' ve yıl 2013 oldu neredeyse , konsol hala çözülememiş bu belli :)
    Ps3 ün içindeki G7 ekran karının multi oyunlarda ne yaptığını bir sefer daha görmüş oldum.

Elinizde iki konsolda varsa ve oyunu alma arifesinde olanlar için xbox 360 versiyon tercih etmelerini öneriyorum .

digital foundary 1-2 güne inceler iki sürümüde oynamadan birşey diyemem ama son 2 yılda ps 3 multiplatform oyunlarda bariz ilerleme kaydetti hatta ps3 ün daha iyi görüntü verdiği oyun sayısı son 1 yılda daha fazladır diye düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Wiedźmin

quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Xbox 360 Vs PS3

2. Çözünürlük

3.Gölge Detayı

4. Oynanabilirlik

digital foundary 1-2 güne inceler iki sürümüde oynamadan birşey diyemem ama son 2 yılda ps 3 multiplatform oyunlarda bariz ilerleme kaydetti hatta ps3 ün daha iyi görüntü verdiği oyun sayısı son 1 yılda daha fazladır diye düşünüyorum..

İncelemeyi ben kendim yaptım ve diyer sitelerin kararı ne olursa olsun görünen köy klavuz istemez , sizdede iki konsol var birde siz bakarmısınız gölgelerdeki parazitlere , beni çileden çıkartı , dikkat etmek istemiyorum ama yok olmuyor. .
    Sitenin kararıda aynı olacak , oyununa grafik puanı veren siteler xbox için azda olsa yüksek vermesi gerekiyor (örk : grafik detayı 8.5 xbox360 - 8.3 Ps3 )

Ben merak ediyorum gerçekten hangi multı oyun ps3 te daha iyi . BF3 mü . ?

• Oyun gerçekten çok iyi olmuş sunumundan karakter ve çevre detayına kadar herşey çok fazla özenle yapılmış Ubisoft'un oyunun bütçesini yüksek tuttuğu belli bir EA'in elinde olsa Far Cry lisansları MoH gibi facia olabilirdi ama Ubisoft sağlam çalışmış.

FAR CRY 3 (DH ANA KONU)

FAR CRY 3 (DH ANA KONU)

FAR CRY 3 (DH ANA KONU)

FAR CRY 3 (DH ANA KONU)

FAR CRY 3 (DH ANA KONU)

FAR CRY 3 (DH ANA KONU)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.