Şimdi Ara

Fanatec Simülasyon Ekipmanları - Yurt Dışı Sipariş Rehberi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
34
Favori
15.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet hocam, farklı ikinci bir sipariş olarak geliyor Boost Kit 180 ve QR1 ikilisi. Tüm siparişleri tek seferde almak kesinlikle daha avantajlı ancak ilk etapta bunları almak hesapta yoktu. Bir de geçtiğimiz ay sipariş verdiğim esnada 8Nm'lik set yalnızca ön sipariş olarak alıma açıktı.

• cagribahadir C kullanıcısına yanıt

yillardir ithalat yapiyoruz bir kere %138 vergi ile karsilasmadim. troll musunuz anlamiyorum ki.

Öyle olsa herkes yurtdışından alır. Garantili olsun falan derdinde de değil artık millet çünkü herkesin ya kendisinin ya etrafındakilerin garantiyle kötü bir tecrübesi vardır. Bi halta yaradığı yok. Dediğiniz gibi ticari bir durum olunca devlet ekstra vergi alıyor ama dediğiniz kadar olmasa gerek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Eline sağlık dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acelilctl kullanıcısına yanıt

işin için depo vs. ücretleride giriyor sadece vergi gözüyle bakmayın.

Yurtdışı alışverişleride bayağı revaçta bu vergi oranlarına yakında güncelleme gelir.

• Leonthas kullanıcısına yanıt
    inşallah gelir de alsam mı almasam mı arasındaki kararsızlıktan kurtulurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sipariş vermeyi geçtik alabilecek bütçeli insanı bulabilirseniz ne ala. zira güzel ekipmanlı üst versiyon bir fanatec bir araba parası tutuyor artık 60 70 bin tl leri buluyor.

• Yurtdışından akraba vasıtası ile getirtsek, havalimanında gümrük vs.sorun çıkarırlar mı?

Ortombo Mustafa Gemici benimde arkadaşım kimse buradan ortomboya isim verip kazıkçı demedi arkadaşım

fakat şuda var el insaf yani 2 katı fiyat farkı kar alınarakda bir ürünü. Satmak Allaha revamıdır vicdaniyetli bir işmidir sizce ticaret olayı bumudur yani

• Öncelikle rehber için sağol Sarp hocam.

Sonralıkla.. %138 ne abicim? Yok öyle bir vergi. Herkes istediği yerden alabilir kim arkadaşı kim değil beni ilgilendirmez ben gördüğümü söylerim. 15'e gelen cihazı 32 bin lira çekmek benim için "aa senin sim hobin var, dur senin cüzdanını bir imha edeyim" dir. Şu yüzdeni bu yüzdeni o yüzdeni yok bunun.

Aynısını kokpitciler de yapar. Gider cnc'cide doğramacıda sigma yaptırırsın yarı yarıya gelir fiyatı. Kokpit yapan adama gidersin yapıştırır fiyatı kat kat.

Kar etme demiyoruz elbette edecek. Ama bu nedir ya bu nasıl bir marj?

Neden çünkü "reyyyysing". Sim reyssing. hobi. Lüks kafası. Hadi oradan. Bitmedi bu ülkedeki "aa lüksse geçiririm" aynı gemideyiz kafası. arkadaş açmış mis gibi konuyu. Bu konuyu açtı diye kaç tane "tacir" tırnağını yiyor ondan etli fiyattan almayacaz da yurtdışından alacaz diye.

Fanatec'in kendisi düşünmüyor bu uyanıklıkları 699'a DD için müthiş bir fiyata set çıkarmış. Bizim aynı gemideki vatandaşımız bizim üstümüzden fanatec'ten daha fazla kazanmaya çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 11 Nisan 2022; 15:10:59 >

• fanatec'in sitesinde alırken vergi ve gümrük bedellerini ödediğiniz halde, neden tekrar 3900TL gümrük parası ödediğinizi anlamadım.

fanatec dd pro için, internet sitesi üzerinden 692,14 EUR ödedikten sonra, ürün türkiye gümrüğüne gelince mi gümrük parası ödüyoruz o günkü kurdan?

• SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt

692,14 euro vergili fiyat değil.

588 + 100 küsur euro shipping 692 yapıyor. Alman vergisi yok 692 euroda. Buraya gelince başlıyor vergi ödeme işlemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 11 Nisan 2022; 15:56:52 >
  • Dostum bu fanatec iyimidir yaa Logitech le arasında çok fark var mı ?

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    Fanatec üst segment Logitech ise giriş seviyesi desek yanlış olmaz

• Mehmet177 M kullanıcısına yanıt
    Xbox ve PC ile uyumlumudur?

tam detaylarını bilmiyorum yanlış bilgi vermek istemem ama bazı modelleri xbox pc ps ile uyumlu diye biliyorum

• @sarppy Bu güzel ve detaylı rehber için teşekkür etmek gerek öncelikle, değil mi abi  

Keşke ülkemizde döviz ve vergi belirli düzeylerde olsa da merak ettiğimiz için dahi almaya cesaret edebilsek.

Zira almak için önce eldekileri satayım denilse onları da almaya yanaşabilen çıkmıyor. Fanatec bir yana dursun Thrustmaster, hatta bu sürekli fiyat artışlarıyla giriş seviyesi Logitech ürünler bile lüks yolunda ilerliyor.

İmkanı ve tutkusu olanın bugünkü piyasadan alsa dahi uzun vadede karlı çıkacağı aşikar yani.

Hayırlı olsun (HO), güle güle kullan tekrar abi, rehber için tekrar teşekkürler   

• SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt

Fanatec'in sitesinden ürün alımı yaparken bir gümrük bedeli ödemedim hocam. Ürünler Türkiye gümrüğüne ulaştığında kargo bedeli hariç tutar üzerinden bir gümrük hesaplaması yapıldı ve tarafıma TL olarak tutar bilgisi iletildi.

Siparişim 732,68 Euro tutarındaydı ve bunun 110,92 Euro'su kargo bedeli olduğu için 621,76 Euro üzerinden gümrük hesaplaması yapıldı.

Aldığım ürünlere %38 gümrük vergisi uygulandığı için hesaplama aşağıdaki şekilde oldu.

621,76 x 0,38 = 236,27 Euro

236,27 Euro, o günkü kurdan yaklaşık 3900 TL'ye denk geldiği için istenen ücret bu şekildeydi.

Fanatec'in farklı farklı ürünleri olduğu için düşündüğünüz modele Fanatec'in kendi sitesinden bakıp uyumluluğunu kontrol etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

• sarppy kullanıcısına yanıt

şuan dd pro stokta yok gözüküyor, 1 haziranda gelecek önsipariş verin diyor sizin zamanınızda da böyle miydi? Yani amazon gibi ihtiyatlı tarih mi veriyorlar bilerek acaba. Bir de 1 mayıs itibariyle gümrük tarifelerinde değişiklik olacak deniliyordu bu da etkilenecektir sanıyorum?

thrustmaster'dan sıkıldım, şu aşağıdaki parçaları satabilirsem üzerine az birşey ekleyip fanatec dd pro alabiliyorum bu şekilde..

Thrustmaster TM Open Wheel Add-on

Thrustmaster t300 servo base

Thrustmaster T3PA Pro

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.