Şimdi Ara

Fanatec Simülasyon Ekipmanları - Yurt Dışı Sipariş Rehberi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
34
Favori
15.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bundan 7-8 ay önce bayağı bayağı kafaya koyup işi büyütmeye karar vermiştim. Elimdeki g29 u satıp (dişli sistem olması sebebiyle pek performansından memnun değildim.) , Fanatec serilerini almaya niyetlenmiştim. Hatta g29 u ilana bile koymuştum. Neyse ki o hevesim çabuk geçti Fanatec Simülasyon Ekipmanları - Yurt Dışı Sipariş Rehberi  iRacing'te üst classlara çıktıktan sonra artık her hafta, ya piste ya da arabaya para vermeye başlayınca oyunu bırakma kararı aldım. f1 21 de zaten bir süre sonra sıktı ve şuan neredeyse haftada 1 gün 1 saat ya yarışıyorum ya yarışmıyorum. G29 la iyi kötü, olduğu kadarıyla idare edebileceğime karar verdim sonuç olarak. İyi ki o anki gazla gidip fanatec almamışım. Hala borcunu ödüyor olurdum yoksa Fanatec Simülasyon Ekipmanları - Yurt Dışı Sipariş Rehberi 

Bu sim racing işine yeni başlayacak olan, bilgi toplayan arkadaşlara bir öneri vermek istiyorum. Şayet bu işi sonuna kadar götüreceğim. Peşini bırakmayacağım diyorsanız kesinlikle iyi bir set alın.Dişli sistemi tercih etmeyin. En kötü ihtimalle dişli kayışlı Thrustmaster ürünlerine bakın. Ancak bu iş sadece hobiyse, boş zamanlarınızı doldurmak için alıyorsanız, Logitech serileri de gayet yeterli olacaktır. Bir an gaza gelip yüklü paralara yüksek cihazlar almayın.

Konuyu açan arkadaşın da eline sağlık. İlgilileri için güzel bir çalışma olmuş.

• Benim aldığım 5Nm'lik GT DD Pro, satın aldığım tarihte normal satıştaydı hocam. Hatta yanına eklemeyi düşündüğüm birkaç aksesuar o an ön sipariş durumunda olduğundan kargonun gecikmemesi için o aksesuarları eklemeden almıştım. Aşağıdaki şekilde ön sipariş ya da hepsi satıldı durumunda gözükse de ara ara kontrol etmekte fayda var, tekrardan normal satışa dönerse sizi haberdar ederim.

Fanatec Simülasyon Ekipmanları - Yurt Dışı Sipariş Rehberi
  • otomania kullanıcısına yanıt

Ne demek abi, rica ederim. Bu konudan 1 kişi bile faydalansa benim için yeterlidir.

Döviz ve vergi konusu gerçekten gün geçtikçe yeni bir şeylere sahip olabilme ihtimalimizi giderek düşürmekte, umarım bunların geride kaldığı günleri de görürüz.

Yalnız seni de artık direct drive sisteme geçirmenin vakti geldi, eldeki sisteme bir alıcı bulalım en kısa sürede.

Güzel dileklerin için teşekkürler abi, daha iyileri sana nasip olsun.

• Güzel, faydalı konu. Eline sağlık

• Maalesef bu konu da 1 mayısta yürürlüğe girecek gümrük genelgesiyle anlamını yitirmeye başlayacak. Artık 1 mayıstan sonra 150 euro üst limit. 150'yi geçince işin için vekalet gümrük memuru insiyatifi vb. gibi bir çok belirsizlik kalıyor. Şimdiye kadar bu limit 1500 euro idi ve %38 vergiyle kurtarıyorduk. Artık 150'yi geçtiğin an durumlar karışık belirsiz bana olan sana olmaz sana olan ötekine olmaz hale gelecek. Ne olacağını o günden sonra sipariş verip görene kadar bilemiyoruz ama durumlar zorlaştı.

Yaşamak, hobi edinmek, keyif edinmek haram bu ülkede haram.

• Dante kullanıcısına yanıt

stokta fanatec dd pro yok gözüküyor, ön sipariş şeklinde alıyor siparişi.. 1 temmuz diyor stoğa giriş süresi.. yoksa gözü karartıp alacaktım bir tane ama alsam şimdi 1 mayısa kadar kargoya verilmezse nolacak.. yeni direksiyon simidini tutayım derken; gümrük memurunu tutmak da var işin içinde.

• SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt

1 mayısa kadar verilmezse (ki görünüşe göre verilmeyecek) sipariş etmemenizi öneririm. 1 mayısı bekleyip nasıl oluyor neler olacak belirginlik kazanana kadar beklemekte fayda var. Şu an stokta olan şeylerden alabileceğiniz bir şey varsa hemen alın ki mayıs gelmeden yetişeceğini düşünüyorum.

Bir diğer alternatif ise ben de 2. gt dd'yi getirtiyorum ve satacağım. Aslında ilk bunu almanyadaki arkadaşıma bana getirmesi için almıştım ama arkadaşımın gelişi aksadığı için bekleyemeyip bir tane de doğrudan kendi adresime aldım gümrüklü olarak. Arkadaşımdaki geldiğinde belirleyeceğim fiyatını. düşünürseniz bayramdan sonra elimde olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Nisan 2022; 13:36:50 >

Bayram mayısta değil mi? sizinki niye bu kadar geç geliyor, siz nerden almıştınız ki amazondan falan mı?

Arkadaşım almanyadan yanında getirecek onun adresine aldım. Gelişi gecikeceği için de bekleyemeyip bir tane daha aldım onu da gümrükten geçirtip kendi adresime gelecek şekilde. Bu arkadaşımdakini de geldiği zaman satacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 12 Nisan 2022; 13:38:47 >

sizinki çok akıllıca olmuş, muhtemelen 100 euro'ya kargo parasını da ödemediniz? 4000TL ye yakın gümrük parasını da ödemeyeceksiniz size 10k'dan aşağıya gelmiştir maaliyeti, akıllıca bir alışveriş.. thrustmaster fiyatına fanatec gibi olmuş eğer böyleyse.

Aynen öyle. 60 euro ekstra bagaj ücreti oluyor sadece uçak. Ama işte dezavantajları bir tanıdığın olması gerek, ikincisi de geleceği zamanı beklemek gerek.

tugay alalı 40 gün oldu ürün hala ortada yok ne zaman geleceğide meçhul dayanamadı gümrüklü olsada 2 nciyi aldı neyse demekki başka birininde kısmeti varmış

• Selamlar arkadaşlar, ben Ortombo dan Mustafa,

Bu bilgilendirme ve detaylı anlatım için teşekkrüler güzel bir bilgilendirme olmuş, Tüm simulasyon severlerin faydalanacağı bir içerik.

Bunun dışında burda bizim gibi ürünleri getirenlere dair yanlış yorumlar için bu cevabı yazma ihtyacı duydum. ayrıca örnek olması için yaptığımız bir ithalattan remi beyannamenin dijital kopyasını ekliyorum. isteyen arkadaşlar beyannameyi numarasından kontrol ettirebilirler.

Sarpın da belirttiği gibi bu tip oyun ekipmanlarını bireysel aldığınızda gümrükteki süreç farklı işliyor bireyselde üst limit olan 1500 euro ya kadar olan alımlarda bireysel olarak vergileri verip çekebiliyorsunuz.

Ticari olarak ithalat yapıldığında Tıpkı araba sektöründeki gibi ve diğer bir çok ürün grubu ve sektörlerde olduğu gibi işletmeler ürünlerin bağlı bulundukları gruplara, Gümrük tarifelerine göre farklı vergilendiriliyor.

Örneğin Oyun ekipmanlarında da böyle bazı ürünlerde bireyler sadece kdv ödeyerek alırken bizler %20 ötv %30 ek vergi ve Kdv gibi vergiler ödüyoruz, ayrıca ardiye ordino beyanname masrafları gümrükçü masrafları nakliye sigortası vb gibi bir çok ek yükümlülük geliyor.

Bunun sonucunda ürün fiyatı bireysele göre tabi ki çok yüksek oluyor.

Sonrasında da satış yapılan fiyattan gelir vergisi ve kdv gibi vergiler çıkıyor.

Bizimle iletişime geçen neredeyse tüm müşterilere eğer aceleleri yok ise direk fanatec ten almalarını zaten biz de tavsiye ediyoruz.

Bizim işimiz Simulatör ve kokpit, biz direksiyonları satmayı ana amacımız olarak görsek zaten Thrustmaster ın distribütörlüğünü bırakmazdık.

Burda yapılan ve bazı başka forumlarda, discord kanallarında acımasızca yargılamalar ve eleştirilere bir cevap olması için bu gönderiye bu açıklamayı yazıyorum.

Türkiye de bu sektörde en başından bu yana gerçekten tüm enerjisiyle bu işi yapmaya çalışan ve ülkemizde bu konuda tüm mecralarda herkese yardımcı olmaya çalışan bir firma olarak sizlerin değerlendirmelerini çok daha iyi araştırıp bilgi sahibi olduktan yapmanızı rica ediyorum.

Not: Bu beyannamede kırmızı çizili olan 8532,91 Euro luk toplamda o günkü kurla 133.433 lira mal bedeli olan ürünlere 94.900,22 lira vergi ödenmiştir, vergi harici de ödenen diğer masraflarla birlikte toplamda 98.313,72 lira masraf yapılmıştır.

Bu rakamları güncel kurlarla da hesaplayıp şu andaki satış fiyatımızı sonrasında oluşacak vergileri düştükten sonra kalan rakamı bulabilirsiniz.

bunun gibi ticari olaylarda evrakları paylaşmak aslında doğru değil ama gerçekten bunun ilgili yapılan haksız eleştiriler, atılan iftiralar ve çirkin ithamlar bizi çok üzüyor.

hepinize selamlar

herkese iyi eğlenceler diliyorum

8.532,91 EUR MAL BEDELİ TUTARINDAKİ ENDOR AG FİRMASINDAN İTHAL EDECEĞİNİZ XXXX CİNSİ ÜRÜNLERİNİZ İLE İLGİLİ YAKLAŞIK GÜMRÜK MAALİYETİ AŞAĞIDAKİ GİBİ TARAFINIZA SUNULMUŞTUR.

GÜMRÜK KDV-----------------------------------------------------------------------------------94.900,22 TL

HİZMET   -----------------------------------------------------------------------------------------944,00 TL

ARDİYE--------------------------------------------------------------------------------------------2209,50 TL

ORDİNO-------------------------------------------------------------------------------------------260,00 TL

GENEL TOPLAM -------------------------------------------------------------------------------98313,72 TL

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt

hocam siz de sanırım yakında fanatec dd pro almıştınız, size kaça mal oldu?

sahibinden'de bu tarz yurtdışından alanlardan en ucuz ilanlarda fiyatlar 20k seviyelerinde.

yani bu ürünü yurtdışından getirip de 20k'nın altında satacak pek insan yok gibi.

Ben şansa hem bana yakın istanbul beylikdüzünden hemde 12 günlük 2/3 kez kullanılmış bir gt dd proyu 16.500 tl gibi nerdeyse aynen almanya fanatecden getirmiş gibi kafa kafaya bir fiyata almıştım 45 gün evvel full kutulu belgeli bir şekilde şu anda sahibindende 23/24 k dan aşağı satmıyorlar zaten fazlada satan kimse yok

ben ayrıca Sarp sağolsun onun vesilesiyle 1 adet 8 nm boost kit ve 1 adet de QR 1 aparat getirttim oda 5150 tlye mal oldu vergi gümrük dahil

çünkü bu 8 nm boost u kullanırken simitin. Üzerindeki plastik QR biraz virajlarda zorlayınca kırılıyormuş buyüzden 8 nm boostgüçle kullanılmak üzere demir olan QR 1 ide getirtmek zorunda kaldık hem simidi basetakmak da çok kolay ve rahat oluyor yaylı mandalı çekip takıp bırakıyorsun bitti

• Ali abiyle birlikte siparişini verdiğimiz Boost Kit 180 ve QR1'ler bugün elimize ulaştı. Siparişi geçtiğimiz hafta salı günü(05.04.2022) vermiştik ve 9 günde(14.04.2022) geldiler. Bir önceki siparişim 15 günde gelmişti. Fanatec'in sitesinden alışveriş yapacak kişilere fikir vermesi için özellikle teslimat sürelerini belirtmek istedim.

• Aynen çok teşekkürler Sarp kardesim

• Sipariş veren arkadaşların ödedikleri gümrük vergisi ile asıl vergi tutarı arasındaki farkı nasıl geri alabileceklerine ilişkin ilk mesaja ekleme yaptım, detayları aşağıda paylaşıyorum.

Gümrük Vergisi Alacak Tutarının İade Alınması

Siparişiniz tarafınıza ulaştıktan 1 gün sonra adresinize yine UPS tarafından Ünsped Gümrük Müşavirliği'nin gümrük vergisi için yaptığı hesaplamalara ilişkin evraklar gelmekte. Bu evraklarda oluşan vergi ile sizin ödediğiniz tutar arasındaki farktan dolayı ortaya çıkan alacak tutarınız da yazmakta.

Alacağınızı tahsil etmek için app.ugm.com.tr/MCP/Account/IndividualLogin adresine giriyorsunuz ve ilgili alana kullanmakta olduğunuz eposta hesabınızı yazıp "Onayla" butonuna tıklıyorsunuz. Hemen ardından bot@ugm.info.tr hesabından tarafınıza bir mail gelmekte(gereksiz kutusuna düşebiliyor). Mailde yazan onay kodunu da ilgili alana yazdıktan sonra "Kaydet" butonuna tıklayarak iade talebinde bulunacağınız sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Gelen sayfaya TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra alacak tutarınız sayfanın alt kısmındaki "Firma Bakiyesi" kısmına otomatik olarak yansımakta. Tüm alanları doldurduktan sonra "Gönder" butonuna basarak iade işlemini başlatabilirsiniz. UGM cari hesaplar müşteri temsilcisinden aldığım bilgiye göre iadeler çarşamba-cuma günleri arasında yapılmakta. 

Vergi Dairesi İsmi kısmını boş geçmenize izin verilmediği için bu alana "TC" yazabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 23 Nisan 2022; 19:1:37 >

• Bende almayi dusunuyorum ama stokta yok gozukuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.