Şimdi Ara

Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama (119. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
3.181
Cevap
117
Favori
381.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
90. Sırada  bugün en iyi #47
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ek olarak bu afişler türkçeleştirilmemiş miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihsenerr

ek olarak bu afişler türkçeleştirilmemiş miydi?

DLC çevirileri yüzünden biz sonraya bıraktık. Çevirebilecek kapasitede, yardım edebilecek olanları ekibimize bekleriz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarkis.Kısaohanyan

Evet, ne yazık ki radyoların ve videoların alt yazıları yamayı yüklemediğiniz zaman da kapalı. Oyun radyolara altyazı eklenmesine izin vermiyor.
    Videoları altyazıyla tekrardan yüklesek o zaman da yama 1 GB'nin üstüne çıkar, o yüzden sizden ricam videoları internetten izlemeniz. O konuda yapabileceğimiz şimdilik bir şey yok.
    xX.3B.Xx bu sorunu yazılımcı arkadaşlara ilettim, Update.exe'yi bir kere yönetici olarak çalıştır, düzelmezse gün içerisinde düzelecektir. Başarımları açmak için de internetten "fallout 4 achievements mod" diye aratıp çıkan modu yüklersen, oyun yüklediğin modların başarımları kapatmasını önleyecektir.

Fatihsener, launcherimiz yamayı en güncel şekilde almanızı sağlıyor o yüzden bizce gerekli, ama beğenmediyseniz oyun klasöründeki orijinallauncher.exe'yi fallout4launcher.exe'nin yerine geçirerek kullanabilirsiniz.

Düzelmedi, launcher hatası hala devam ediyor, grafik ayarlarını değiştirmek için girmeye çalışıyorum ama olmuyor, şimdi de güncellenirken hata oluştu diyor anlamadım gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: xX.3B.Xx

quote:

Evet, ne yazık ki radyoların ve videoların alt yazıları yamayı yüklemediğiniz zaman da kapalı. Oyun radyolara altyazı eklenmesine izin vermiyor.
    Videoları altyazıyla tekrardan yüklesek o zaman da yama 1 GB'nin üstüne çıkar, o yüzden sizden ricam videoları internetten izlemeniz. O konuda yapabileceğimiz şimdilik bir şey yok.
    xX.3B.Xx bu sorunu yazılımcı arkadaşlara ilettim, Update.exe'yi bir kere yönetici olarak çalıştır, düzelmezse gün içerisinde düzelecektir. Başarımları açmak için de internetten "fallout 4 achievements mod" diye aratıp çıkan modu yüklersen, oyun yüklediğin modların başarımları kapatmasını önleyecektir.

Fatihsener, launcherimiz yamayı en güncel şekilde almanızı sağlıyor o yüzden bizce gerekli, ama beğenmediyseniz oyun klasöründeki orijinallauncher.exe'yi fallout4launcher.exe'nin yerine geçirerek kullanabilirsiniz.

Düzelmedi, launcher hatası hala devam ediyor, grafik ayarlarını değiştirmek için girmeye çalışıyorum ama olmuyor, şimdi de güncellenirken hata oluştu diyor anlamadım gitti.

Çok garip... Facebook üzerinden benimle iletişim kurabilir misiniz? Team viewer ile bağlanıp kendim çözmek isterim

• Dayanamayıp for harbor dlcsine başlayacam :D yada daha iyi anlayabilmek için türkçe yamayımı beklemeliyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan4292

Dayanamayıp for harbor dlcsine başlayacam :D yada daha iyi anlayabilmek için türkçe yamayımı beklemeliyim ?

Far Harbor'a daha var, ama tabi siz bilirsiniz :)
  • Öncelikle yama çok güzel olmuş ellerinize sağlık oyunun yüzde 60 , 70 lik kısmında tüm ana faction larla arayı yaptığım kısımda yükledim biraz side quest yaptım npc lerle konuştum şuana dek sıradan brotherhood askerinin "ghoullar çok tehlikeli yapabileceğin en iyi şey onlardan uzak durman " yerine "dumam" demesi gözüme çarptı . Çok küçük birşey ama ama bir diyeyim dedim :) Tekrardan ellerinize sağlık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atilkurt01

Bu nedir kardeşim yama mı indirdik virüs mü belli değil. Oyunun exe dosyalarını değiştirdi, malware virüsü gibi oyunu her açtığımda internet sitesini çıkarmaya başladı. Alt tarafı bi yama, bu kadar aksiyona ne gerek vardı? Bunun yanında millete Launcher güncellenmedi diye hata verdirip durduk yere uğraştırıyor.

Neyse efendim, yamayı kuracak olanlar direkt indirdikleri kurulum dosyasından kurmasınlar. Yoksa yamanın yanında çok saçma şeyler de yükleyebilir. En iyisi elle kurmak. Hem de çok kolay. Tek yapmanız gereken kurulum dosyasını Winrar ile açıp içindeki "Data" klasörünü oyunun kurulu olduğu yere çıkarmak. Diğer dosyaları hiç ellemeyin. Onların yamayla bi alakası yok.

Boşa atara kalkıp gecemi şenlendirdiğiniz için teşekkürler.

Konuyu biraz okursanız, sürekli güncellenen bir yama servisimiz olduğunu görebilirsiniz. Eğer amacımız virüs koymak olsa emin olun bunu anlayamayacağınız bir şekilde yaparız. Ama biz böyle şeyler yapacak pis insanlar değiliz. Amacımız daha vizyonlu şekilde çeviri yapmak. Daha bitmemiş olan DLC çevirilerini ve hata olduğu bildirildikçe, hataları düzelttiğimiz yamamızı, yamamızı kullanan insanları uğraştırmadan güncellemek için geliştirdiğimiz bir update sistemi var o launcher'de. Aynı online oyunlardaki mantık.

Ayrıca sizin gibi endişelenen, yamamıza ve bize güvenmeyen insanlar için daha kolay bir yol geliştirdik. Oyun klasörünüzdeki orijinallauncher.exe ile normal launcheriniz üzerinden oyununuzu en son güncelleme ile kullanabilirsiniz.

Özetle, endişelenecek bir şey yok.

Hata alan arkadaşların da sadece yönetici olarak Update.exe'yi çalıştırması yeterli olacaktır. Yetmemesi halinde facebook üzerinden benimle iletişime geçerlerse, team viewer ile bağlanıp ben kendim yapabilirim. Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, internetim yok, teşekkürler

Bu haftasonu indirimlerimde Fallout 4 Automatron DLC'sine takıldı gözüm 20TL olmuş sizce almaya değer mi? Zamanında Fallout 4 ile sadece Far Harbor - Nuka World DLC'lerini almıştım o kadar (Fallout 4 GoTY Edition değil yani), F4'e devam ediyorum ama Far Harbor - Nuka World'u indirmedim altyazı çevirileri bitsin öyle indiririm dedim bıraktım onları.

Fallout 4 Automatron olarak ilgimi çekmesinin tek nedeni ana oyuna bağlı single(SP) görevi olması bir de ek yeni yağmacı/bandit gurubu ekliyormuş oyuna, single görev de sanırım 3-4 saat bişeymiş buna merakımdan sormak istedim. Ana oyuna Türkçe olarak kaptırmış devam ederken üstüne sonradan Automatron (ve Far Harbor - Nuka World) DLC'lerini indirmek umarım bir sorun yaratmaz, altyazılar launcher herhalde buna göre davranacaktır diye tahmin ediyorum.

Benim için oyunun iyi şeylerinden automatron dlc si . Kendi isteğine göre robot yapabilmek çok eğlenceli , oyun içinde çok kullanışlı oluyorlar explosive minigun ile etrafta kim varsa temizleyebiliyor robot :)Ayrıca gerekli ayarlamalarla yanlış hatırlamıyorsam 340 pound a kadar yük taşıyobiliyordu robot . Tam hatırlamıyorum ama tüm companion lardan fazlaydı . Bide nuka world dlc sindeki robotları yapabiliyorsun eğer oda yüklüyse .

• Oyunun çevirisini çok beğendim..açıkçası beklediğimin çok çok üstünde çıktı..kısa sürede bu kadar iyi çeviri çok büyük saygıyı hak ediyor..ancak aynı şeyi terminal çevirileri için söyleyemeyeceğim..genelde terminal çevirilerinin kaliteleri vasat altı..hatta bazı yerler var ki gramer katledilmiş bildiğiniz google translate çevirisi olmuş(buraları çeviren arkadaşların farklı kişiler olduğunu düşünüyorum) ve umarım bu kısımlar fazla değildir..yine de ellerinize, emeğinize sağlık bir kez daha. (Durumu olan arkadaşların bağış yapmaları güzel bir jest olur bence)
  • sağolun cok emek verılmıs gercekten ıyı iş çıkarmıssınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

Öncelikle yama çok güzel olmuş ellerinize sağlık oyunun yüzde 60 , 70 lik kısmında tüm ana faction larla arayı yaptığım kısımda yükledim biraz side quest yaptım npc lerle konuştum şuana dek sıradan brotherhood askerinin "ghoullar çok tehlikeli yapabileceğin en iyi şey onlardan uzak durman " yerine "dumam" demesi gözüme çarptı . Çok küçük birşey ama ama bir diyeyim dedim :) Tekrardan ellerinize sağlık :)

Hemen düzeltiyoruz, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler :)
  • Oyunun başında Concord' ta üst katta power armoru giymeye gittiğim çatı kapısını açtığımda oyundan attı..türkçe yamadan önce hiç başıma gelmemişti bu oyundan atma olayı..ayrıca oyunu hardcore oynadığımdan save alamıyorum ve bu sorun eğer çok fazla oluyorsa ızdırap dolu saatler beni bekliyor ;((

Edit: Tekrar aynı yerden girdiğimde oyundan atmadı..yaklaşık 2 saat oynadım her hangi bir oyundan atma sorunu yaşamadım..denk geldi heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EndOfTheNight -- 5 Şubat 2018; 17:3:54 >
  • Orjinal olmayan oyunun menüsünden modlar sayfasına giremeyen varmı? ben daha önce giriyordum artık giremiyorum nedeni ne olabilir? örneğin skyrim special edition da orjinal değil ama onda modlara giribiliyorum servis aynı servis anlamadım...
  • Benim de Launcher kafayı yedi zaten kullanmıyorum update dışında manual update yapabilirmiyim acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

Orjinal olmayan oyunun menüsünden modlar sayfasına giremeyen varmı? ben daha önce giriyordum artık giremiyorum nedeni ne olabilir? örneğin skyrim special edition da orjinal değil ama onda modlara giribiliyorum servis aynı servis anlamadım...

İnternet açık değilse girmeyebilir ya da biraz bekleme süresi var beklerseniz o iş tamam..
    Ayrıntı bi durum daha var o da No More Creation Club News modunu yüklediğinizde Mod bölümüne girmemesi. Yüklüyse onu silin çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ustanak

quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

Orjinal olmayan oyunun menüsünden modlar sayfasına giremeyen varmı? ben daha önce giriyordum artık giremiyorum nedeni ne olabilir? örneğin skyrim special edition da orjinal değil ama onda modlara giribiliyorum servis aynı servis anlamadım...

İnternet açık değilse girmeyebilir ya da biraz bekleme süresi var beklerseniz o iş tamam..
    Ayrıntı bi durum daha var o da No More Creation Club News modunu yüklediğinizde Mod bölümüne girmemesi. Yüklüyse onu silin çözülür.

Bahsettiğiniz mod yüklü değil ve internet açık bekleme yapma olayıda olmuyor kullanıcı adı şifre giriyorum direk yanlış diyor. Fakat aynı kullanıcı adıyla skyrime veya bethedanın sayfasından modlara giriş yapabiliyorum sadece f4 oyun menüsünden modlara giremiyorum. 2-3 farklı kullanıcıda açtım yok f4 oyun içinden modlara giremiyorum :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EndOfTheNight

Oyunun çevirisini çok beğendim..açıkçası beklediğimin çok çok üstünde çıktı..kısa sürede bu kadar iyi çeviri çok büyük saygıyı hak ediyor..ancak aynı şeyi terminal çevirileri için söyleyemeyeceğim..genelde terminal çevirilerinin kaliteleri vasat altı..hatta bazı yerler var ki gramer katledilmiş bildiğiniz google translate çevirisi olmuş(buraları çeviren arkadaşların farklı kişiler olduğunu düşünüyorum) ve umarım bu kısımlar fazla değildir..yine de ellerinize, emeğinize sağlık bir kez daha. (Durumu olan arkadaşların bağış yapmaları güzel bir jest olur bence)

O zaman terminal çevirilerini bi gözden geçirin sarkis hocam. Anlatım bozuklukları, okuduğumu anlayamama olayı çevirilerde en nefret ettiğim şeylerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: obasar84

quote:

Orijinalden alıntı: EndOfTheNight

Oyunun çevirisini çok beğendim..açıkçası beklediğimin çok çok üstünde çıktı..kısa sürede bu kadar iyi çeviri çok büyük saygıyı hak ediyor..ancak aynı şeyi terminal çevirileri için söyleyemeyeceğim..genelde terminal çevirilerinin kaliteleri vasat altı..hatta bazı yerler var ki gramer katledilmiş bildiğiniz google translate çevirisi olmuş(buraları çeviren arkadaşların farklı kişiler olduğunu düşünüyorum) ve umarım bu kısımlar fazla değildir..yine de ellerinize, emeğinize sağlık bir kez daha. (Durumu olan arkadaşların bağış yapmaları güzel bir jest olur bence)

O zaman terminal çevirilerini bi gözden geçirin sarkis hocam. Anlatım bozuklukları, okuduğumu anlayamama olayı çevirilerde en nefret ettiğim şeylerdir.

Buna benzer bir durumu anlatmıştım biraz üstlerde kalmış mesajım sanırım @Sarkis.Kısaohanyan görmeden geçmiş gitmiş. Şöyle ki çeviride cümlelerin kuruluşu kelimelerdeki harf/yazım hataları vb durumlar yüzünden oluşan anlatım gramer bozuklukları vs genelde oyunun ilk görevlerinde (bu görevlere gittiğimiz yerlerde) terminallerde çıkmıştı, Sanctuary Hills'den Diamond City'e giderken keşfederek ilerlediğimiz yerlerde mekanlarda da karşılaşmıştım. Sanırım bunlar yamanın hazırlandığı ilk günlerden bu tarafa kalmış olabilir.

Daha önce de dediğim gibi bunlar Fallout 4'ün genel çeviri düzeyini kalitesini etkileyecek şeyler değil kesinlikle değil, çevirinin %1'i bile olamaz bunlar. Ha tabii ki şu an düzeltilebilecek güncellenebilecekse ne ala hayır demeyiz o ayrı. Yani bir kere her şeyi anlayarak Türkçe olarak oynamak gerçekten paha biçilemez Fallout 4 gibi bir oyunu Türkçe oynayabilmek zaten büyük şans, emeği geçen herkesin ellerine gözlerine sağlık tekrar tekrar Allah hepsinden razı olsun. Daha merakla sabırsızlıkla Nuka World - Far Harbor çevirilerini beklemedeyiz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atilkurt01

Bu nedir kardeşim yama mı indirdik virüs mü belli değil. Oyunun exe dosyalarını değiştirdi, malware virüsü gibi oyunu her açtığımda internet sitesini çıkarmaya başladı. Alt tarafı bi yama, bu kadar aksiyona ne gerek vardı? Bunun yanında millete Launcher güncellenmedi diye hata verdirip durduk yere uğraştırıyor.

Neyse efendim, yamayı kuracak olanlar direkt indirdikleri kurulum dosyasından kurmasınlar. Yoksa yamanın yanında çok saçma şeyler de yükleyebilir. En iyisi elle kurmak. Hem de çok kolay. Tek yapmanız gereken kurulum dosyasını Winrar ile açıp içindeki "Data" klasörünü oyunun kurulu olduğu yere çıkarmak. Diğer dosyaları hiç ellemeyin. Onların yamayla bi alakası yok.

Boşa atara kalkıp gecemi şenlendirdiğiniz için teşekkürler.

Konuyu biraz okursanız, sürekli güncellenen bir yama servisimiz olduğunu görebilirsiniz. Eğer amacımız virüs koymak olsa emin olun bunu anlayamayacağınız bir şekilde yaparız. Ama biz böyle şeyler yapacak pis insanlar değiliz. Amacımız daha vizyonlu şekilde çeviri yapmak. Daha bitmemiş olan DLC çevirilerini ve hata olduğu bildirildikçe, hataları düzelttiğimiz yamamızı, yamamızı kullanan insanları uğraştırmadan güncellemek için geliştirdiğimiz bir update sistemi var o launcher'de. Aynı online oyunlardaki mantık.

Ayrıca sizin gibi endişelenen, yamamıza ve bize güvenmeyen insanlar için daha kolay bir yol geliştirdik. Oyun klasörünüzdeki orijinallauncher.exe ile normal launcheriniz üzerinden oyununuzu en son güncelleme ile kullanabilirsiniz.

Özetle, endişelenecek bir şey yok.

Hata alan arkadaşların da sadece yönetici olarak Update.exe'yi çalıştırması yeterli olacaktır. Yetmemesi halinde facebook üzerinden benimle iletişime geçerlerse, team viewer ile bağlanıp ben kendim yapabilirim. Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, internetim yok, teşekkürler

Bu haftasonu indirimlerimde Fallout 4 Automatron DLC'sine takıldı gözüm 20TL olmuş sizce almaya değer mi? Zamanında Fallout 4 ile sadece Far Harbor - Nuka World DLC'lerini almıştım o kadar (Fallout 4 GoTY Edition değil yani), F4'e devam ediyorum ama Far Harbor - Nuka World'u indirmedim altyazı çevirileri bitsin öyle indiririm dedim bıraktım onları.

Fallout 4 Automatron olarak ilgimi çekmesinin tek nedeni ana oyuna bağlı single(SP) görevi olması bir de ek yeni yağmacı/bandit gurubu ekliyormuş oyuna, single görev de sanırım 3-4 saat bişeymiş buna merakımdan sormak istedim. Ana oyuna Türkçe olarak kaptırmış devam ederken üstüne sonradan Automatron (ve Far Harbor - Nuka World) DLC'lerini indirmek umarım bir sorun yaratmaz, altyazılar launcher herhalde buna göre davranacaktır diye tahmin ediyorum.

Benim için oyunun iyi şeylerinden automatron dlc si . Kendi isteğine göre robot yapabilmek çok eğlenceli , oyun içinde çok kullanışlı oluyorlar explosive minigun ile etrafta kim varsa temizleyebiliyor robot :)Ayrıca gerekli ayarlamalarla yanlış hatırlamıyorsam 340 pound a kadar yük taşıyobiliyordu robot . Tam hatırlamıyorum ama tüm companion lardan fazlaydı . Bide nuka world dlc sindeki robotları yapabiliyorsun eğer oda yüklüyse .

Verdiğin bilgiler için sağolasın öncelikle. Anlattığın gibiyse hoşmuş gideri var yani de işte Single bir görev ile ana oyuna bağlantısı önemliydi benim için ve galiba 2-3 saatlik hatta çok kısa öylesine bir görevle açılıyormuş Automatron DLC. Bazı incelemeler de "gizemli Makinist'in robotlarının Commonwealth'i tehdit etmesiyle başlıyor Robobrain'lerden oluşan ordusu" denilmiş bundan çekindim, zaten önüme tek tük Fallout 4 robotları çıkıyordu ee üzerine Automatron yüzünden daha fazlası (ve güçlü kuvvetli olanları) habire başımıza musallat olursa sıkar bıkkınlık verir dedim şimdilik almadım DLC'yi. Ayrıca aklım Titanfall 2'de şu an yama çevirisi %75 olmuş para ayırıp acilen almam lazım Origin key gözlüyorum bakalım, neyse Automatron başka indirimlere artık.

• Oyuna zaten automatron dlc si yüklü olarak başlıyorsan oyunun başından itibaren her yerde bu düşman robotlar oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.