Şimdi Ara

Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: baddogan35
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.179
Cevap
116
Favori
381.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok güzel bir çalışma olmuş. Şimdi oyunu anlaya anlaya oynayabilirim, daha bir tadından yenmez oldu :) Tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar Yamada problem yaşıyorum oyunu çalıştırdığımda launcher güncellenmeli diyor tamama basıyorum sonra BEKLEYİN yazıyor korsanceviri.com a yönlendiriyor yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar Yamada problem yaşıyorum oyunu çalıştırdığımda launcher güncellenmeli diyor tamama basıyorum sonra BEKLEYİN yazıyor korsanceviri.com a yönlendiriyor yardımcı olursanız sevinirim.

aynı hata sorun ne
  • Aman arkadaşlar korkutmayın şimdi, dün oynarken sorun yoktu da bugün denemedim daha umarım bir sorun varsa düzelmiş olur.

Bir kaç farklı yer de denk geldim bahsetmeden geçmeyeyim, bazı yerlerde doğru tanımlanan gösterilen eşya isimleri bazı yerlerde biraz garip duruyor: her yerde Kahve Kabı/Sürahisi olarak yazan eşya Luxobrew Kahve Makinası diye çevrilmiş gördüm, Kitaplık dolabının kapağı (Kitaplık Kapağı) için Büro Kapısı yazıyordu, özellikle bakındım yanlarında o isimlerde bir şey yoktu yani.

Ayrıca companion'larımızın kendilerine özel öylesine söyleyiverdikleri bazı cümleler oluyor, böyle belli bir mekana yeni bir ortama binaya vb girilince yanınızdaki companion oraya göre özel bir yorumda bulunuyor fakat altyazısı çıkmıyor (altyazıların gözükmesi o kişiye uzak/yakın mesafede durmamızla alakalı olduğunu biliyorum). Ayrıca zamanında (Türkçe yama yapılacağına ihtimal vermediğim oyunlardandı çünkü) ingilizce oynayıp bitirmiştim hatırlıyorum ya da youtube gameplay videolarında denk geliyorum her tür altyazı gibi bu dediğim companion cümlelerinin de altyazı ekrana çıkardı.

---
    Bu arada hep belirtiyorum bıkmadan usanmadan yine yeniden yazacağım:
    Kesinlikle hataları %1'i bile geçmeyecek anlamda eksiksiz tertemiz bir altyazı yaması olmuş "bundan iyisi şam'da kayısı" derler ya mükemmel ötesi harika bir çalışma, @Sarkis.Kısaohanyan ve ekibinden Allah razı olsun tek tek hepinizin ellerine gözlerine sağlık. Fallout 4'ü Türkçe oynamak benim için bir hayaldi gerçek oldu acayip mutluyum. Aynı kararlılık sorumlulukla eksiksiz hatasız olacağını umduğumuz Nuka World / Far Harbor çevirilerini de sabırsızlıkla beklemedeyiz, çalışmalarınızda başarılar.

Öyle %1 bile etmeyecek kadar hata eksik vb dediğim de üste bahsettim şeyler değil ha bunlar kafaya takılacak şeyler değil sadece yazayım dedim o kadar. Demek istediğim (sanırım altyazının hazırlandığı ilk günlerden kalmış olabilir) bazı eksik/yanlış harflerin olduğu kelimeler, devrik cümleler, isim/sıfat tamlaması eksikmiş gibi duran okuduğumuzu o cümlede paragrafta belirtilen şeyi anlamayı güçleştiren gibisi durumlar vardı ama çok çok az yerde karşılaştım özellikle terminal/not/mektup çevirilerindeydi o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 1 Şubat 2018; 22:0:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gamerxir

Arkadaşlar Yamada problem yaşıyorum oyunu çalıştırdığımda launcher güncellenmeli diyor tamama basıyorum sonra BEKLEYİN yazıyor korsanceviri.com a yönlendiriyor yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı sorun bende de var. Launcher güncellenmeli lütfen bekleyiniz...107 diyor siteye atıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senolyy1

quote:

Orijinalden alıntı: gamerxir

Arkadaşlar Yamada problem yaşıyorum oyunu çalıştırdığımda launcher güncellenmeli diyor tamama basıyorum sonra BEKLEYİN yazıyor korsanceviri.com a yönlendiriyor yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı sorun bende de var. Launcher güncellenmeli lütfen bekleyiniz...107 diyor siteye atıyor.

evet aynı sorun var bende de .
  • Şimdi ben anlamadım, %100'ü çıktı mı?

Emeğinize yüreğinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarkis.Kısaohanyan

HER DLC bittiğinde yenileniyor. Onun dışında her gün yayınlanan en son sürüme launcher otomatik olarak güncelliyor. (Online oyunlardaki gibi)

DLC'ler bitmeden de yapsanız iyi olacak galiba. güncelleme problemi yaşayanlar manuel olarak güncellemeleri yapabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clementha

Şimdi ben anlamadım, %100'ü çıktı mı?

Emeğinize yüreğinize sağlık.

ana hikaye %100 dlc ler devam ediyor.

Yama İlerleme durumuna bu linkten bakabilirsin.
  • Bu nedir kardeşim yama mı indirdik virüs mü belli değil. Oyunun exe dosyalarını değiştirdi, malware virüsü gibi oyunu her açtığımda internet sitesini çıkarmaya başladı. Alt tarafı bi yama, bu kadar aksiyona ne gerek vardı? Bunun yanında millete Launcher güncellenmedi diye hata verdirip durduk yere uğraştırıyor.

Neyse efendim, yamayı kuracak olanlar direkt indirdikleri kurulum dosyasından kurmasınlar. Yoksa yamanın yanında çok saçma şeyler de yükleyebilir. En iyisi elle kurmak. Hem de çok kolay. Tek yapmanız gereken kurulum dosyasını Winrar ile açıp içindeki "Data" klasörünü oyunun kurulu olduğu yere çıkarmak. Diğer dosyaları hiç ellemeyin. Onların yamayla bi alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-898C9C5BE -- 2 Şubat 2018; 22:10:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilkurt01

Bu nedir kardeşim yama mı indirdik virüs mü belli değil. Oyunun exe dosyalarını değiştirdi, malware virüsü gibi oyunu her açtığımda internet sitesini çıkarmaya başladı. Alt tarafı bi yama, bu kadar aksiyona ne gerek vardı? Bunun yanında millete Launcher güncellenmedi diye hata verdirip durduk yere uğraştırıyor.

Neyse efendim, yamayı kuracak olanlar direkt indirdikleri kurulum dosyasından kurmasınlar. Yoksa yamanın yanında çok saçma şeyler de yükleyebilir. En iyisi elle kurmak. Hem de çok kolay. Tek yapmanız gereken kurulum dosyasını Winrar ile açıp içindeki "Data" klasörünü oyunun kurulu olduğu yere çıkarmak. Diğer dosyaları hiç ellemeyin. Onların yamayla bi alakası yok.

Saçma sapan konuşma biz ilk çıktığından beri kullanıyoruz bu yamayı virüs falan yok, sen necisinde onca emek vermiş çevirmenlere hesap soruyor akıl veriyorsun? bu yama Türkçe yama tarihinin en sorunsuz en iyi yamasıdır o kadar net beğenmiyorsanda git ingilizce öğren kullanma bu yamayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 2 Şubat 2018; 23:2:33 >

• quote:

Bu nedir kardeşim yama mı indirdik virüs mü belli değil. Oyunun exe dosyalarını değiştirdi, malware virüsü gibi oyunu her açtığımda internet sitesini çıkarmaya başladı. Alt tarafı bi yama, bu kadar aksiyona ne gerek vardı? Bunun yanında millete Launcher güncellenmedi diye hata verdirip durduk yere uğraştırıyor.

Boşa atara kalkıp gecemi şenlendirdiğiniz için teşekkürler.

Konuyu biraz okursanız, sürekli güncellenen bir yama servisimiz olduğunu görebilirsiniz. Eğer amacımız virüs koymak olsa emin olun bunu anlayamayacağınız bir şekilde yaparız. Ama biz böyle şeyler yapacak pis insanlar değiliz. Amacımız daha vizyonlu şekilde çeviri yapmak. Daha bitmemiş olan DLC çevirilerini ve hata olduğu bildirildikçe, hataları düzelttiğimiz yamamızı, yamamızı kullanan insanları uğraştırmadan güncellemek için geliştirdiğimiz bir update sistemi var o launcher'de. Aynı online oyunlardaki mantık.

Ayrıca sizin gibi endişelenen, yamamıza ve bize güvenmeyen insanlar için daha kolay bir yol geliştirdik. Oyun klasörünüzdeki orijinallauncher.exe ile normal launcheriniz üzerinden oyununuzu en son güncelleme ile kullanabilirsiniz.

Özetle, endişelenecek bir şey yok.

Hata alan arkadaşların da sadece yönetici olarak Update.exe'yi çalıştırması yeterli olacaktır. Yetmemesi halinde facebook üzerinden benimle iletişime geçerlerse, team viewer ile bağlanıp ben kendim yapabilirim. Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, internetim yok, teşekkürler

• Merhabalar,
    Daha önce bir süre Fallout 4'ü sizin sayenizde türkçe oynamıştım, tekrar sıfırdan başlayıp türkçe yama ile oynamak istedim.
    Oyunu sıfırdan temiz kurulum yaptım ve türkçe yamayı kurdum, oyuna girerken sizin launcher çıktı ve bi launcher hatası almaya başladım, nasıl çözebilirim? Oyunum orjinal.
    Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xX.3B.Xx -- 3 Şubat 2018; 14:21:46 >

• Öncelikle emeğinize sağlık. Fallout 4 gibi devasa bir evreni Türkçe çeviri ile oynamak müthiş bir duygu..
    Yamayı sorunsuz bir şekilde kurdum 100 saatlikte oyun oynadım lakin bazı noktalara takıldım.. Bu benim hatamda olabilir yama da bazı noktalar eksikte kalmış olabilir bunu öğrenmek istemiştim.
    Bazı radyo konuşmalarında alt yazı çıkıp çıkmadığını sorucaktım..
    Birde yine bazı intro oynatmaların da örnek olarak giriş introsu bunlarda Türkçe alt yazı çıkıyor mu?
  • KARAALANLI K kullanıcısına yanıt
    Onun Türkçe yama ile alakası yok. Radyoda biri yardım istiyordu anlayana kadar 100 kere dinlemişimdir. Bazı altyazılar çıkmıyor ve dediğiniz intro’lar. Ben Diamond City’e girerken konuşmalarda bazı altyazıları görememiştim. Oyunun kendi hatası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarkis.Kısaohanyan

quote:

Boşa atara kalkıp gecemi şenlendirdiğiniz için teşekkürler.

Konuyu biraz okursanız, sürekli güncellenen bir yama servisimiz olduğunu görebilirsiniz. Eğer amacımız virüs koymak olsa emin olun bunu anlayamayacağınız bir şekilde yaparız. Ama biz böyle şeyler yapacak pis insanlar değiliz. Amacımız daha vizyonlu şekilde çeviri yapmak. Daha bitmemiş olan DLC çevirilerini ve hata olduğu bildirildikçe, hataları düzelttiğimiz yamamızı, yamamızı kullanan insanları uğraştırmadan güncellemek için geliştirdiğimiz bir update sistemi var o launcher'de. Aynı online oyunlardaki mantık.

Ayrıca sizin gibi endişelenen, yamamıza ve bize güvenmeyen insanlar için daha kolay bir yol geliştirdik. Oyun klasörünüzdeki orijinallauncher.exe ile normal launcheriniz üzerinden oyununuzu en son güncelleme ile kullanabilirsiniz.

Özetle, endişelenecek bir şey yok.

Hata alan arkadaşların da sadece yönetici olarak Update.exe'yi çalıştırması yeterli olacaktır. Yetmemesi halinde facebook üzerinden benimle iletişime geçerlerse, team viewer ile bağlanıp ben kendim yapabilirim. Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, internetim yok, teşekkürler

Bu haftasonu indirimlerimde Fallout 4 Automatron DLC'sine takıldı gözüm 20TL olmuş sizce almaya değer mi? Zamanında Fallout 4 ile sadece Far Harbor - Nuka World DLC'lerini almıştım o kadar (Fallout 4 GoTY Edition değil yani), F4'e devam ediyorum ama Far Harbor - Nuka World'u indirmedim altyazı çevirileri bitsin öyle indiririm dedim bıraktım onları.

Fallout 4 Automatron olarak ilgimi çekmesinin tek nedeni ana oyuna bağlı single(SP) görevi olması bir de ek yeni yağmacı/bandit gurubu ekliyormuş oyuna, single görev de sanırım 3-4 saat bişeymiş buna merakımdan sormak istedim. Ana oyuna Türkçe olarak kaptırmış devam ederken üstüne sonradan Automatron (ve Far Harbor - Nuka World) DLC'lerini indirmek umarım bir sorun yaratmaz, altyazılar launcher herhalde buna göre davranacaktır diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 4 Şubat 2018; 16:19:10 >

• birinci olarak videolarda altyazılar yok. bunu nerden düzeltebilirim. ayarlardan bütün altyazılar açık.

2. olarak niye oyunun açılışında korsanyamanın yaptığı launcher açılıyor bilmiyorum ama güzel bir ayrıntı değil hoşuma gitmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihsenerr

birinci olarak videolarda altyazılar yok. bunu nerden düzeltebilirim. ayarlardan bütün altyazılar açık.

2. olarak niye oyunun açılışında korsanyamanın yaptığı launcher açılıyor bilmiyorum ama güzel bir ayrıntı değil hoşuma gitmedi.

Videolarda altyazı çıkmama sorunu bende de mevcut , çözümü nedir acaba ?
  • Merhabalar,
    Daha önce bir süre Fallout 4'ü sizin sayenizde türkçe oynamıştım, tekrar sıfırdan başlayıp türkçe yama ile oynamak istedim.
    Oyunu sıfırdan temiz kurulum yaptım ve türkçe yamayı kurdum, oyuna girerken sizin launcher çıktı ve bi launcher hatası almaya başladım, nasıl çözebilirim? Oyunum orjinal.
    Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama

• Evet, ne yazık ki radyoların ve videoların alt yazıları yamayı yüklemediğiniz zaman da kapalı. Oyun radyolara altyazı eklenmesine izin vermiyor.
    Videoları altyazıyla tekrardan yüklesek o zaman da yama 1 GB'nin üstüne çıkar, o yüzden sizden ricam videoları internetten izlemeniz. O konuda yapabileceğimiz şimdilik bir şey yok.
    xX.3B.Xx bu sorunu yazılımcı arkadaşlara ilettim, Update.exe'yi bir kere yönetici olarak çalıştır, düzelmezse gün içerisinde düzelecektir. Başarımları açmak için de internetten "fallout 4 achievements mod" diye aratıp çıkan modu yüklersen, oyun yüklediğin modların başarımları kapatmasını önleyecektir.

Fatihsener, launcherimiz yamayı en güncel şekilde almanızı sağlıyor o yüzden bizce gerekli, ama beğenmediyseniz oyun klasöründeki orijinallauncher.exe'yi fallout4launcher.exe'nin yerine geçirerek kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarkis.Kısaohanyan -- 3 Şubat 2018; 14:36:30 >
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.