Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Fallout 3 GOTY PC /PS3 / XBOX360 Türkçe Yama ÇIKTI [ TRGameStudio.com ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
252
Cevap
13
Favori
36.550
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Yayınlanmış Yamalar >> Fallout 3 GOTY PC /PS3 / XBOX360 Türkçe Yama ÇIKTI [ TRGameStudio.com ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2 Mesaj
    öncelikle yama hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum.

şu ana dek denemiş olduğum en kötü türkçe yama olabilir. gerçekten rezalet bir yama. hepsinden önce böylesine büyük bir oyunun çevirisini üstlenmek için gerçekten de bir insandan fazlası olmanız gerekiyor diye düşünüyorum. @mastertranslatorr nasıl bir özgüvenle böylesine bir oyunun yerelleştirme çalışmasına başladı onu da anlayabilmiş değilim. tüm bunlar bir yana, görünen o ki yamayı çeviren arkadaşta ortaya çıkarttığı işin gerçekten de kalitesiz olduğunu anlamış ve yeni bir versiyonunu piyasaya sürmek için kollarını sıvamış. açıkçası v2 yamasının Baran Öner'in Fallout: New Vegas Türkçe Yama'sı kadar kaliteli olacağına inanıyorum. Anladığım kadarıyla o da yüzmüş yüzmüş ve bu işin kuyruğuna gelmiş. V2 yaması ve bundan sonra çıkaracağı tüm yamalar için tebrik ediyorum kendisini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fo3ty -- 21 Aralık 2018; 16:27:46 >

• Çavuş
    96 Mesaj

Bakın böyle yaparak çevirmenleri küstürüyorsunuz.Bir daha bu tarz işlere kalkışmiyorlar olan sizin bizim gibi oyunculara oluyor.Çevirmen arkadaş daha önceden tek başına değildi grubu vardı ama sonradan diğerleri çıkınca tek başına kaldı.Evet çeviri tam değil ama oynanmayacak düzeyde de değil sadece bazı kısımları ingilizceydi ki kendisi de durumun farkında. Saolsun çevirip bırakmadi ikinci versiyonu çıkartacak.Sadece biraz gecikti ama ona da çok görmüyorum herkesin kendi hayatı işleri var ama illaki sona erdirecek.Bizim de beklemekten başka çaremiz yok maalesef.Umarım yakın zamanda v2 çıkar beklemekten bitap düştük

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    fo3ty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dostlar size güzel bir haberim var. Çoğu kişinin bilgisayarında fallout 3 goty sağlam bir şekilde çalışmıyor bildiğim kadarı ile. Bu size vereceğim patchler ile oyununuz hangi işletim sistemini ve hangi donanımları kullanıyorsanız onlara uyumlu bir hale gelecek ve birdaha hata ve donma sorunu yaşamayacaksınız. Şahsen ben test ettim oyun saat gibi işliyor.

Işte o linkler:

https://www.nexusmods.com/fallout3/mods/21888/?tab=posts

https://www.nexusmods.com/fallout3/mods/1086/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Ffallout3%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D1086&pUp=1

NexusMod sitesine üye olarak bu patchleri indirebilirsiniz. Anlatmama gerek yok galiba çünkü resimlerde ne yapacağınız adımı adımına gösteriliyor.
    |
    |

• Teğmen
    191 Mesaj

Ben bu türkçe yamanın v1 sürümünü aslında çıkarmak istemedim talep fazlaydı yalan söylüyorsunuz çevirmiyorsunuz diyenlere kanıt olarak çıkardım. Yani tam olarak %100 türkçe bir şekilde alın size türkçe yama diyede kimseye sunup kandırmadım. Hataları ve eksikleri var diyerek çıkardım. Ben bu yolda hep tektim proğramcı değilim ve sadece oyundaki diyaloğları çevirecek kadar proğram kullanma bilgisine sahip birisiyim. Yani imkansızlıklar yüzünden bu türkçe yama daha hala tam olarak çıkamadı. Kullandığım proğram beni bildiğiniz mengeneye alıyor bazı zamanlar. Sabahlara kadar çok sabahladım çeviri başında. Bazılarına göre ne kadar kolay gördüğüm en kötü türkçe yama demek. Işin içine gelip bir görseniz ne zorluklar çektiğimizi üstümüze atılan iftiraları çektiğimiz zorlukları bize inanın hak verirsiniz. Yamanın çeviri kalitesinde bir anlam kayması yok gayet kaliteli bir çeviri ortaya koyduğumu düşünüyorum elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sadece oyunda çevirmek istediğim bazı yerlere ulaşamıyorum proğramcı değilim. Elimden gelen her yeri çevirmeye çalışıyorum. Bu yüzden lütfen yorum yaparken sağduyulu olun. Iyi günler.
    |
    |

• Er
    2 Mesaj

Hımmm. Sırf insanları susturmak için izlediğin politika kanımca çok yanlış. (Yamanın senin aklına yatmadığı halde piyasaya sürülmesi gibi) Ben çevirinin neden kötü olduğuna dair ekran kayıtları da bırakırdım ama bence gerek yok. Hala söylediğim şeyi destekliyorum. Senin yamayı o haliyle bırakmayıp çevirmeye devam etmeni tabii ki takdir ediyorum. Hatta bizzat collodin'in F:NVUE yaması kadar kaliteli olacağını da belirtiyorum. Kanımca v2 çıktığı zaman ilk versiyondan çok daha büyük yankı uyandıracak ve dediğim şeyi anlayacaksın.
    |
    |
    Mastertranslatorr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

boş yapma :d
    |
    |

Yayınla; hatamızı görüp düzeltelim ki millete daha kaliteli bir çeviri sunalım. Geçen sene bu zamanlarda o kadar bize baskı yapıldı ki çeviriyi iptal etmeye kadar gitmiştik. Dishonored 2 ve nice oyunların çevirisine yapılan, bize de yapıldı hatta daha da fazlası yapıldı. Yamanın var olduğunu göstermek ve o sivri dilleri susturmak amacıyla içimize sinmeyerek de olsa V1'i çıkardık. Tamam birileri bir oyunu size göre güzel çevirmiş olabilir. Ama beş parmağın beşi de bir olmadığı gibi her çevirmen arkadaş ya da programcının aynı olmasını bekleyemezsin.
    |
    |

Dostum inan ben daha iyisini yapmak için çabalıyorum ama arkamda o desteğim yok. Grup falanda zaten kalmadı. Proğramcımda yok. Yok oğlu yok anlayacağın.... Bu arada beğendiğin için teşekkür ederim iyi oyunlar.
    |
    |
    andelip kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    191 Mesaj

Kimse elini taşın altına koymak istemiyor. Benimle bir alakası yok.
    |
    |
    Witcher3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: andelip

V1 indirdim oynuyorum yeterli bence. Elinize sağlık arkadaşlar.
    V1'e kadar zaten bu yama 2 yıldır bekleniyormuş neyse işte V1'i zamanında (tam tarih Aralık 2017 son haftasıydı) çıkar çıkmaz denedim, daha ilk giriş karakter oluşturma ekranında dahi çevirisi yapılmamış yerler ilk bölümlerde görevlerde eksik yerler görünce oyunu gerisin geriye kapattım sildim ve (o günlerden bugüne @Mastertranslatorr'un da üzerinde çalıştığı üzere) V2'yi beklemeye başladım.

Şimdi @Andelip sana acilen diyeceğim şu "V1 indirdim oynuyorum yeterli bence" demişsin ya bu sözüne güvenip V1'i kurasım var ne dersin?. Dayanamayıp GoG'dan indirdim oynuyorum Seviye 20 oldum ama gerçekten çekiniyorum bunun üstüne kayıtlı Save'lerin üstüne Türkçe yama oyunu bozacak diye (V1'in ilk zamanlarında bir çok kişinin söylediği gibi) oyundan atmalar kitlenmeler sorunlar olacak diye korkuyorum, @Andelip sende v1 yüzünden sorunlar oldu mu? ya da oyunun çoğu yerinin çevrilmediği gibi şeyler konusunda ne diyorsun?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 3 Ocak 2019; 11:39:29 >

• Teğmen
    191 Mesaj

Ravenholm bana eposta'nı at kardeşim.
    |
    |
    Ravenholm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kısa ve öz şöyle söyleyeyim. New Vegas gibi bir yama kesinlikle bekleme ama olayı anlayacak kadar kavratacak bir çeviri yapmaya çalışmış arkadaş. Oyunu ingilizce bitirdim ve yama ile daha yeni başladım. İlk görevlerde terminallerde dahil öyle sıkacak bir çeviriye rastlamadım. Ben genel itibariyle beğendim ama profesyonel bir çeviri ne yazık ki değil bu haliyle.
    |
    |
    Ravenholm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bana ulaşabilir misin? Yardımcı olmak istiyorum
    |
    |

Dostum zaten ben bu işe profesyonel bir çeviri demiyorum. Evet eksiği var oda tek başıma oldugum için. Beni şuan beynimden vuran durum proğramcım olmaması. Oyunda bazı yerler var çevirmek istediğim ama Proğramcım olmadığı için oralara erisemiyorum. Yani tek başıma ancak bu kadar oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mastertranslatorr -- 25 Ocak 2019; 1:55:54 >
    |
    |
    andelip kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

|
    |
    |
    |

Reklamlar
son dakika
SEO
Bey Azura
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.