Şimdi Ara

Faizsiz araba alımı Fuzul oto deneyimi olanlar bakabilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
2
Favori
3.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilindiği üzere altın günü mantığı gibi söyleniyor ama yaşananlar ve bunu yaşayanlardan duymak istiyorum.

Fuzul oto kampanyasına dahil olduk ön onay için araç bilgileri vs teslim ettikten sonra "Teslim günü" olarak söylenen (aracın sahibine ödenecek ve noterden devredeceği gün) ne kadar bir süre alıyor.

Net bir bilgi alamıyorum zaman konusunda yuvarlak konuşuluyor.Bu süreci yaşayanlar yazabilirse çok sevinirim en azından ne olacağını bilmek istiyorum.Mağdur etmeyim kimseyi karşı tarafa söz verip mahçup olmak istemiyorum.

Not: birinden duyup buraya yazmayın lütfen birebir şahit olan ve konuyu yaşayanlar yardımsını rica ediyorum.Böyle bir konu hiç bir yerde yok konu yol gösterici olacağı için herkezinde bilgi sahibi olsun istiyorum.

Edit: Güncelleme verilen tarih belli oldu.

Neden: Araç satış için 2 gün sonraya veriyormuş netleşti arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carso -- 25 Kasım 2023; 10:38:56 >

• Bizim insanımız illede dolandırılmak istiyor.geçmiş olsun.
  • labidu kullanıcısına yanıt
    Bu sözlerin suç içeriyor. Fuzul otodan dolandırılan daha bir kişi duymadım.
  • Verilen cevaplar ve okuyanlar için teşekkür ederim ve bilgilendirme olsun.İş günü olarak 2 gün sonraya veriyorlar bazen de 3 günü bulabiliyor.Merak edenler için yazıyorum.Hayırlı forumlar

• Altın günü mantığında sizin ödediğiniz paranın ne kadarını alıyorlar
  • carso kullanıcısına yanıt

Selam bana da Bi arkadaş talip oldu, aracimi almak istiyor.

Paranın bir kısmını eminevim ile ödeyecekmiş, ama önce alım satımın yapılması gerekiyor dediler.

Bende paranın tamamını almadan aracı devretmem diyorum.

1 saate hesaba geçer dediler., il dışından gelecekler, bende emin olamadım.

Bu sistemde nasıl kendimi sağlama alabilirim?

2 3 gün sonra mi ödeme hesaba yansıyor? O bile beni stresten perişan eder.

• m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt
    Komisyon para tutarı ne ise %10 alıyorlar o onların kar oranı oluyor sonrası ödeme durumuna göre azalıp uzayabililiyor ama istenilen paranın kurasız katılırsan bakiyen %50 kadar tamamlanınca paranın tamamını (onuda sana vermiyor aldığın araba ev hangisiyse sahibine ödüyor ). Çekilişli kampanya dada mantık aynı lakin hiç kurada çıkmazsan %50 sinde alabilirsin değişik şekillerde olanıda var artan ödemeli aldıktan sonra artmalı vs gibi
    Örnek 300.000 TL 300x20 aylık kampanyaya girdin ayda 15 TL ödediğini sayalım 10 cu ayda tamamını alabilirsiniz.(bu çekiliş ile girdiyseniz ilk ayda da çıkabilir sondada yada benim gibi hiç çıkmaz ve 10 ayda teslim alırsınız)
  • ghostiki kullanıcısına yanıt

çok ilginçmiş başka birine satın daha iyi

A.s evet katılım finansmanlar her zaman mala karşısında ödeme yaparlar.Kuveytturk vakıfkatılım,fuzul,birevim, katılımevim bunlar bu sınıftadır ve BDDK ya bağlıdır.Banka gibi lakin faizli sistem gibi al parayı git al demez mantık böyledir.Bende kendi aracımı öyle sattım tahattüt firma yani Eminevim veriyor merak etmeyin aynı gün ödeme yatıyor ör saat 10 da satış verdin öğleye kadar hesabına geçiyor(sadece banka hesabına elden ödeme yapmıyor)akşam 4 den sonraya satışı bırakmayın ertesi güne kalır ama mutlaka hesabınıza geçiyor.Steress etmeyin şirket personeli ya sizin yanınızda oluyor ayrıca şubeyede en yakın şubeye çağırıp orda iban bilginizi alıp size yazılı tahattüt veriyor.Sistem böyle işletiliyor problem yok herkes aynı yapar katılım finansmanları hep böyledir

Çok teşekkürler, baya yardımcı oldunuz. Hiç fikrim yoktu.o zaman öğlene kadar satış sonra , 1 - 2 saatte param hesaba geçmiş olur.

• katilimevimde çalışıyorum bilgi için yazabilirsiniz
  • vodafoncu V kullanıcısına yanıt

Faizsiz sistem nasıl oluyor ? Bu yapilanda faizin değişik versiyonu değil mi ?

• özelden irtibat numarasi iletebilirsek detayli bilgilendirme geçebilirim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vodafoncu -- 25 Mart 2024; 23:40:56 >
  • Yapayzeka037 kullanıcısına yanıt
    Değil öyle olsa girip almazdım bankadan alırdım.3 arabada bankaya hediye ederek

Alırken herhangi bir sıkıntı çıktı mı ? Alımı nasıl yaptın ? Eminevimde aracı ilk baş üstüne yap sonra para satıcının hesabına geçiyor falan demişler. Çok sıkıntılı durum.

ben kendi aracımı paranın tamamını almadan; alıcıya vermeyeceğimi söyledim o yüzden de aracı satmadım.

Evet araç satışı oluyor rehin koyuluyor kasko işlemleri bittikten sonra ödeme satıcı hesabına geçiyor.Bunu sözyemeler hemen ödeme derler ama genelde gün sonunda ödeme gerçekleşmiş oluyor satış 12 de oldu kasko 2-3 gibi aradılar saat 5 te araç sahibine para geçti ama güvence olması için arabayı almadım birlikte takıldık işlem bitene kadar
    Nakit para ile zaten faizsiz alımın amacı olmaz.Katılım payı bankada aynıdır parayı görmezsin mala karşı sahibine ödenir bir farkla o önce işlemleri halledip rehin koyar.Bu firmalar sattırıp koyar

Bende Eminevim ile araba alayım diyorum ama dediğiniz gibi yüzde 99 satıcı taraf bu riske girmek istemez.

Risklik bir durum yok. Taşıt kredisi ile araç alırken de durum aynı. Aracın devri yapılır. Daha sonra sigorta ve üzerine finansman kuruluşunun şerhinin düşüldüğü kasko yapılır. Poliçe banka/finansman kuruluşunun çalışanına iletilir. Para satıcının hesabına geçer. Ben de 2.el taşıt kredisi ile araç aldım. Para arkadaşın hesabına geçene kadar oturduk yemek filan yedik. Sonra olaysız bir şekilde dağıldık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.