Şimdi Ara

Facebook, ABD'de aynı cinsiyete sahip bireylerin evlenebilmesini kutluyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
0
Favori
4.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumun ..nelerine Ramazan ayında böyle bir saçma konu açarak İslam dinine saldırmaları için iyi bir fırsat verdiğiniz için sanırım memnunsunuzdur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Auroth

quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

Tamda dünyadaki tüm dinleri kültürleri yozlaştırıp yok etmek isteyen tek tip insan modeli isteyen ki bu model ateist şehvet düşkünü insan oluyor oluşumun istediği gibi bir karar.. bunu gelip burda savunacak yok hoşgörü diyecek utanmazlarada diyecek laf yok Allah yardimcımız olsun ahlak diye birşey dünyada çoğu yerde yok artık..bu ve bunları destekleyipte ben müslümanım diyen ılımlı islam projesi ürünleride kuran-ı kerimdede bahsedilen ve eşcinsel ilişki..sokakta cinsel ilişki gibi iğrençlikleri olan lut kavminin nasıl helak edildiğine baksınlar ve akıllarını başlarına alsınlar..Ben müslümanım diyipte bunu hoş gören adam apaçık kuran-ı kerime karşı gelmiştir buda adamı dinden çıkarır..

Sen mi karar vereceksin kimin kiminle evleneceğine ?

Ben değil beni yaratan karar veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: i3e

quote:

Tamda dünyadaki tüm dinleri kültürleri yozlaştırıp yok etmek isteyen tek tip insan modeli isteyen ki bu model ateist şehvet düşkünü insan oluyor oluşumun istediği gibi bir karar.. bunu gelip burda savunacak yok hoşgörü diyecek utanmazlarada diyecek laf yok Allah yardimcımız olsun ahlak diye birşey dünyada çoğu yerde yok artık..bu ve bunları destekleyipte ben müslümanım diyen ılımlı islam projesi ürünleride kuran-ı kerimdede bahsedilen ve eşcinsel ilişki..sokakta cinsel ilişki gibi iğrençlikleri olan lut kavminin nasıl helak edildiğine baksınlar ve akıllarını başlarına alsınlar..Ben müslümanım diyipte bunu hoş gören adam apaçık kuran-ı kerime karşı gelmiştir buda adamı dinden çıkarır..

ahlak denilince aklina cinsellikten baska bisey gelmeyen bir ulkenin vatandasi icin normal bir yorum. bu tipler batinin herturlu teknolojisini kullanir, bu sitede musluman olmayanlar tarafindan yapilan teknolojik&bilimsel gelismeleri takip eder sonra isin artistligine&showenligine gelince ben muslumanim. bilimsel ve teknolojik ilerlemelerin onemli kismi ateistler tarafindan yapilir. bu tip sahislar tarafindan kullanilir sonra kahvehane seviyesinde yorumlarla ateistler tü kaka.

Ben müslümanım ve benim kitabımda bu durum açıkça ayıplanıyor ve bunu yapan kavmin helak edildiği açıkça yazılıyor benim inancım budur bu durumu savunan adamda kuran-ı kerime karşı geliyor demektir ben burda düsüncemi ve mensup olduğum dinin gereğini dile getirdim nolduda rahatsız oldum yorumumdan neymiş en büyük ilerlemeler ateistler tarafından yapılmışmış ben görücem sizi cehenneme doğru ilerlerken en büyük ilerlemeyide sizler yapacaksınız Allah hidayet versin

• HALEN İDRAK EDEMEYEN KARDEŞLERİMİZ VAR SİZE DİYORUMKİ KARDEŞİM MÜSLÜMANSAN BU DURUM SENİN KITABİNDA AÇIKÇA YASAK VE BUNU YAPAN KAVİM HELAK EDİLMİŞ BU AÇIKÇA YAZIYOR.. BUNU SAVUNMAN SENİN KİTABİNA KARŞI GELMEN DEMEKTİR ... DAHA GERİCİLİK FALAN DİYOR ADAM YAHU.. BEN MÜSLÜMANIM DİYENE BU DÜŞÜNCE TERS ANLADINMI SEVGİLİ KARDEŞİM BENİM İNANCIM BUNU YASAKLIYOR VE MÜSLÜMAN OLMAK GERİCİLİK OLUYOR ÖYLEMİ :) ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy585858 -- 27 Haziran 2015; 13:59:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimist0626

İnsanlar sanki git gide Lut kavmine dönüyor gibi.
    Allah yardımcımız olsun.

Ee alametler gerçekleşmeli ki kıyamet kopsun. Ama Allah korusun.İnşaAllah bizim üzerimize kopmasın da...
    Edit: ASlında bırak serbest olsun da soyları devam etmesin. Soyun devamlılığı için karşı cins mecbur nasılsa :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubSteq -- 27 Haziran 2015; 14:04:59 >
  • konuda 3-4 islam düşmanı var eksileniyor islama uygun mesaj atan arkadaşların yorumları.. ey müminler sizde şunların yorumlarını eksileyin korkmayın şu gayrimüslimlerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy585858 -- 27 Haziran 2015; 14:12:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_lenker

Allahım bu ülkeye de nasip etsin böyle güzel bir karar.
    Birbirini sevenler kavuşsun tez zamanda.

Kardeş ironik bir yorummu yoksa birşeymi içtin müslümansan bu düşüncen kitabına ters ha değilsen birşey diyemem benim derdim müslümanım diyipde bunu savunanlarla :)

• quote:

HALEN İDRAK EDEMEYEN KARDEŞLERİMİZ VAR SİZE DİYORUMKİ KARDEŞİM MÜSLÜMANSAN BU DURUM SENİN KITABİNDA AÇIKÇA YASAK VE BUNU YAPAN KAVİM HELAK EDİLMİŞ BU AÇIKÇA YAZIYOR.. BUNU SAVUNMAN SENİN KİTABİNA KARŞI GELMEN DEMEKTİR ... DAHA GERİCİLİK FALAN DİYOR ADAM YAHU.. BEN MÜSLÜMANIM DİYENE BU DÜŞÜNCE TERS ANLADINMI SEVGİLİ KARDEŞİM BENİM İNANCIM BUNU YASAKLIYOR VE MÜSLÜMAN OLMAK GERİCİLİK OLUYOR ÖYLEMİ :) ?

kimse kimseye karışamaz. birisi gayrimüslim, şeytana tapıyor veya eşcinsel olsun, hepsine aynı gözle bakman lazım. herkes kendinden sorumlu, başkasının hayatına,düşüncelerine karışmak veya laf atmak senin haddine değil. inancın yasaklıyorsa bunu sen de yapma o zaman, başkasına karışma, önlemeye de kalkışma. karıştığın an gericilik başlıyor. kimse sana eşcinsellik serbest oldu diye sen de eşcinsel olacaksın demiyor!. sokak röpartajında soruyolar "çocuğunuz ateist olsa naparsınız?" diye, "öldürürüm" diye cevap veriyolar. Belki o röportajda yoksunuz ama bu cevabı vereceğiniz yorumunuzdan belli

• Tipik geri kalmis ve geri kalmaya mahkum bir orta dogu ulkesi oldugumuzu kanitlayan bir konu. Aferin size devam boyle lut kavmiymis, suymus aferin size 1400 yil geride takilin siz. Dunyanin geri kalani size her zaman gulecek, siz de hayali obur dunyada intikam alacaginizi dusunmeye devam edin

• Merhaba,
    Bende müslümanım ve dün sahurdan sonra hazırladım haberi, ancak bunun ramazanla ne alakası olduğunu çözemedim açıkçası.
    Magazin haberi olarak nitelendirebilirsiniz haberi onda bir problem yok. Ancak 1000'e yakın haber yayınlamış birisi olarak bir çok kullanıcının böyle haberleri takip etmekten zevk aldığını da biliyorum.

Donanımhaber hardcore kitleye hitap eden çok teknik detayları bulabileceği haberlerin yanında daha yüzeysel kitleye hitap edecek ilginç gelişmelere de yer vermeli bana göre. Bu haber de dünyadaki teknoloji basınında da kendine yer bulmuş bir haber, rahatsız olmak yerine bırakalım takip eden insanlar bilgi alsınlar

Dikkat ederseniz haberin içeriğine hiç girmiyorum, orada da görüşler kişiden kişiye değişecektir çünkü. Önemli olan bu haberi görmek isteyebilecek kişilerin o içeriğe ulaşması. Kaldı ki içerikte de teknoloji dünyasına yakın kurumların ve kişilerin tepkileri yer alıyor genel anlamıyla onun dışında bir şey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Drakoid

Tipik geri kalmis ve geri kalmaya mahkum bir orta dogu ulkesi oldugumuzu kanitlayan bir konu. Aferin size devam boyle lut kavmiymis, suymus aferin size 1400 yil geride takilin siz. Dunyanin geri kalani size her zaman gulecek, siz de hayali obur dunyada intikam alacaginizi dusunmeye devam edin

Ya varsa!

• Escinseller neden kurduklari iliskiye evlilik adi vermek istiyor? "Evlilik" ya da "Evlenme" dini bir fiildir, , neden israrla buna evlilik adini veriyor bunlar? Tamam ayni cinsten iki kisi iliski kurmak istiyorsa kimse engelleiyemez ama hem dinin koydugu sinirlari kirmak istiyorsun hem de bir baska dini fiili devami ettirmek istiyorsun, fazla celiskiye dusuyorlar

• Devletin bireyin özel hayatında işi yok, kimi sever, kiminle evlenir kiminle ne yapar bunlar devletin konusu değil.

• O insanlar şuan yok demek nasıl bir düşünce tarzıdır? Örneğin Newton, Edison şuan yok, yaptıkları boşa mı gitti ? Hala fizikte Newton adı geçmiyor mu neredeyse çoğu konuda, geçmişte yapılan herşey bizi bugünlere taşımıştır bunu unutmayın.

O konuya nereden geldiğimizi de söyleyeyim. Müslüman insanları "gerici" olarak nitelendirdiğiniz için bunları söyledim size. Gerici bir Müslüman ileriye yönelik bilime katkı yapmak istemez. Bu açık ve net. Müslüman profesör ateist fizikçileri bilgisiyle çaresiz bırakamazdı size göre. Fakat yapıyor ve o insanlar karşısında susarak bakıyor sadece.

Bu ülke geri kalmış felan değildir ayrıca. Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız ileride olan ülkelere gidebilirsiniz, elinizde ayağınızda zincir göremiyorum. Bu ülke bugün dünya devleri karşısında dim dik duruyorsa bunda Dinimizin payı çok çok büyüktür. Hani Kurtuluş Savaşını kazandık koskoca "ilerici" avrupaya karşı, orada bu gücü bize veren göğsümüzdeki İman gücüdür.

Bunları reddedebilirsiniz. Bu durumda aksini ispatlayın. Konunun niye buraya geldiğini anlamışsınızdır umarım yeterince açıkladığımı düşünüyorum.

• Vasto Lorde kullanıcısına yanıt
    Hı hı kesin öldürürdüm

Ben başkasının hayatina düşüncelerine karışıyormuyum ? sadece kendi düşüncemi belirttim
    -bunları öldürelim bu nasil serbest olabilir :@
    -asalım keselim! tarzı şeyler söyledimmi ? hayır !

benim dinim bunu gerektiriyor dedim ve ben müslümanım diyipte bu savunulmaz dedim ve yine kuran-ı kerimde belirtildiği gibi bunun kötü birşey olduğunu olmaması gerektiğini ve lut kavminide örnek vererem söyledim ama sen lafı nerenden anladıysan artık saldır saldırabildiğin kadar

• Drakoid D kullanıcısına yanıt
    Saygısızlık burda başlıyor işte alenen Allahın dinine dil uzatıyorsun sanırsın bu bi programda güncelleme gelecek dine.. Ben ateistlere " aptallar salaklar cehennemde yanarken sizi görmek isterdim " gibi laflar etmiyorsam seninde hakkın yok hani nrde senin hoşgörün saygın ? siz busunuz işte gericilikmiş peah

• Okisht kullanıcısına yanıt
    benim anlatmaya çalıştığım şeye denk geliyor aslında; türkçe ve dolayısıyla türkiye çapında yayın yapılan bu mecra, sadece konusu geçen insanların belli bir çoğunlukta olduğu ve bahsi geçen ülkede tartışma konusu olan bir konunun sırf facebookta kendine yer bulmasından dolayı bu haberin teknoloji ile alakasının olduğunu düşünmüyorum. haberin magazinsel olduğu da bariz bir şekilde ortada. ramazan ile alakasına gelirsek; dediğim gibi ilahi dinlerin hepsinde yasaklanmış olan bir durumun, müslümanların dinlerini yoğun bir şekilde yaşadıkları bu ayda yine çoğunluğu müslüman olan bir ülkede doğal olarak takipçilerininde müslüman olduğunu düşünürsek, bu haberin uygunsuzluğunu sizde idrak edebilirsiniz diye düşünüyorum.

şahsen DH yi 2005'ten beridir takip eden, 2006'dan beridir de üyesi olan biri olarak bu ve buna benzer haberlerin/konuların forumlar altında tartışılmasına karşı değilim, ama anasayfada paylaşılmasına karşıyım.

tabi bu benim düşüncemdir. yayın tarzınızı belirlemek yönetmen ve siz editörlere düşer.

• bodyman700 B kullanıcısına yanıt
    Bende o yıllardan beri buralardayım, haklı olabilirsiniz sizin gibi düşünen çok fazla kullanıcı varsa bundan sonra yer vermeyiz zaten
    Yeni hayata geçen bir özellik var zaten habere ana sayfadan ulaşırsanız
    http://www.donanimhaber.com/web-siteleri/haberleri/Facebook-ABDde-ayni-cinsiyete-sahip-bireylerin-evlenebilmesini-kutluyor.htm
    alt kısımda haberin ilginizi çekip çekmediğini işaretleyebilirsiniz. Ben bu haberde biraz konu içeriğinden dolayı tam doğru ölçüm yapılabildiğini düşünmüyorum ama bu tarz geri dönüşler bizim için önemli. Takipçilerin rahatsız olduğunu görürsek bu haberler artık yer almaz

• quote:

Hı hı kesin öldürürdüm

Ben başkasının hayatina düşüncelerine karışıyormuyum ? sadece kendi düşüncemi belirttim
    -bunları öldürelim bu nasil serbest olabilir :@
    -asalım keselim! tarzı şeyler söyledimmi ? hayır !

benim dinim bunu gerektiriyor dedim ve ben müslümanım diyipte bu savunulmaz dedim ve yine kuran-ı kerimde belirtildiği gibi bunun kötü birşey olduğunu olmaması gerektiğini ve lut kavminide örnek vererem söyledim ama sen lafı nerenden anladıysan artık saldır saldırabildiğin kadar

adam ülkemize de gelir inşallah bu sistem diyor sen saldırıya geçiyorsun ? ilk kim dini karıştırmış olaya ? sen. bizi ahlaksız olmakla suçlayan sen. müslümalığımıza laf atan sen ? dinden çıktığımızı söyleyen sen ? ilk yorumunu görmemiştim şimdi görüyorum ve sana en başında cevap verdiğime pişman oldum. ya adam direk konuya dini karıştırmış bunu savunan özgürlük olduğu için savunuyor, kurana karşı geldiği için değil.

• Çok geç alınmış bir karar.
    Özgürlüklerin, her konuda tüm dünyada artması dileğiyle...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.