Şimdi Ara

Facebook, ABD'de aynı cinsiyete sahip bireylerin evlenebilmesini kutluyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
0
Favori
4.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kazuya58

Dini açıdan bakarsak tamamen yanlış,
    dini bir kenara bırakırsak materyalist açıdan yine yanlış
    evrimsel açıdan bakarsak yine yanlış.

Peki kime doğru?
    Kendinden öncekileri,kendisiyle yaşayanları ve kendinden sonra insanlara dünyaya ne olduğunu önemsemeyen, aslında beyni ile apış arası yer değişmiş ve bunun farkında dahi olmayan, yeryüzündeki en zararlı canlı tipi.

Evrimsel açıdan neresi yanlış.? Evrimağacı'nda gayet güzel açıklıyorlar.

Beyni ile apış arası yer değiştirmiş ne demek? Eşcinsellik = seks diye birşey mi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evrimsel açıdan tabikide yanlış, dişilik ve erkeklikten , üremekten bahsediyoruz, dogal seçilim canlıların dişi ve erkek olmasına karar vermiş, erkek+erkek veya dişi+dişi ile üremiyor,çogalmıyoruz (istisnalar kaideyi bozmaz)
    insanların hepsi eşcinsel olsa insanlık yok olur, doğalseçilim insanı eler.

Eşcinselllik %100 sex ten ibarettir, çünkü sex olmadan iyi 2 arkadaştan ötesi degillerdir, hemcinsi ile sex varsa ona eşcinsel deriz
    eşcinselligin sevgi arkadaşlık aşk üreme vs vs ile alakası yoktur, eşcinselligin bunlarla alakası oldugunu sanan kişi kafasıyla degil apış arasıyla düşünüyor demektir, yani beyni torbada, yumurtalar kafatasının içindedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auroth

quote:

Orijinalden alıntı: kazuya58

Dini açıdan bakarsak tamamen yanlış,
    dini bir kenara bırakırsak materyalist açıdan yine yanlış
    evrimsel açıdan bakarsak yine yanlış.

Peki kime doğru?
    Kendinden öncekileri,kendisiyle yaşayanları ve kendinden sonra insanlara dünyaya ne olduğunu önemsemeyen, aslında beyni ile apış arası yer değişmiş ve bunun farkında dahi olmayan, yeryüzündeki en zararlı canlı tipi.

Evrimsel açıdan neresi yanlış.? Evrimağacı'nda gayet güzel açıklıyorlar.

Beyni ile apış arası yer değiştirmiş ne demek? Eşcinsellik = seks diye birşey mi var

Elbette seks yapmaya dayanıyor...

Iki insan neden birlikte olur dostum? Cinsel acidan birbirlerini tatmin etmek ve üremek için..

Ayrıca büyük dinlerde ve çok büyük inançlarda, aynı cinsiyete sahip bireylerin birlikte olması yasaktır. Ayrıca hiçbir amaca da hizmet etmez.

Şimdi olay hormonel mi yoksa fantezi/tatmin mi?

Amerikada bir kız arkadasim vardi lezbiyendi kendisi, neden boyle olduğunu sordugumda, hiçbir zaman erkeklerden hoslanmadigini soylemisti, hak verdim lezbiyen olmasina.....

Yani ben bir inanan olarak, bizim dinimize ve inancimiza, ayrica birçok dine ve inanca, ayrıca da dogaya, bilime herseye ters bir durum..

Bilmiyorum tedavi sekli mi olmasi lazim, yoksa izin verilmeli mi evlilige?

Olayin tonlarca farklı boyutu var, miras , cenaze ve bircok devlet isleri gibi.

Bir yandan olsun diyorum, bir yandan yanlis diyorum. Bakalim ne olacak

• Sonları geçmişte olanlar gibi helak olmak olacak.

• #LoveWins!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auroth

quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

Escinseller neden kurduklari iliskiye evlilik adi vermek istiyor? "Evlilik" ya da "Evlenme" dini bir fiildir, , neden israrla buna evlilik adini veriyor bunlar? Tamam ayni cinsten iki kisi iliski kurmak istiyorsa kimse engelleiyemez ama hem dinin koydugu sinirlari kirmak istiyorsun hem de bir baska dini fiili devami ettirmek istiyorsun, fazla celiskiye dusuyorlar

Dinle ne alakası var. Miras konusundan tut hastane refakatine kadar evlilik gerekiyor. Resmi bir işlemle ben bu kişiyle birlikteyim diyorsun

Hastane refaketi mi? Uydurma lutfen, miras da , aile de dini bir fiil olan evlilikten geliyor, butun bunlar dini kavramlardir, iliskilerine baska isim versinler, peki ya 3 veya 4 erkek birbirlerini seviyorsa ve iliski kurmak, resmi birliktelik yapmak istiyorsa ne olacak? O da mi aile ve evlilik olacak? Yapmayin gozunuzu seveyim

• Hayrını görsünler birbirlerini tepe tepe kullansınlar.

• Lut, kavmine dedi ki: "Alemlerde, sizden önce hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (hayasızlığı) mı yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz, 'müsrif'(haddi aşan) bir kavimsiniz."

Lut Kavmi'nin cevabı: "Bunları, yurdunuzdan sürüp çıkarın, muhakkak bunlar, çokça temizlenen insanlardır." demekten başkası olmadı.

Bunun üzerine Biz, karısı dışında, (Lut'u) ve ailesini kurtardık; (karısı) ise, helake uğrayanlardan oldu. Ve onların üzerine, bir (azap) sağanağı yağdırdık. Bak! Mücrimlerin(suçluların) akıbeti nasılmış?

[ARAF(7)/80-84]

• brshr kullanıcısına yanıt
    kimse kimsenin müslümanlığını sorgulayamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimist0626

Bu ülke geri kalmış felan değildir ayrıca. Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız ileride olan ülkelere gidebilirsiniz, elinizde ayağınızda zincir göremiyorum. Bu ülke bugün dünya devleri karşısında dim dik duruyorsa bunda Dinimizin payı çok çok büyüktür. Hani Kurtuluş Savaşını kazandık koskoca "ilerici" avrupaya karşı, orada bu gücü bize veren göğsümüzdeki İman gücüdür.

rum.

Pardonda sizin göğüsünüzdeki iman gücünün ün rds/min i kaç?

Kurtuluş savaşını kazandıran göğüslerdeki iman gücü değil, göğüslerdeki vatan millet sevgisidir...

• Dalga geçmeniz büyük bir eksiklik ve saygısızlık yazık.

Seyit onbaşının o 270kg(yanlışsam düzeltin) lık mermiyi kaldırırken söylediği sözleri hatırlatırım. Askerlerin düşmana giderken ettiği dualar, anaların Allah'a duaları. Bunları görmezden gelemezsiniz.

Hadi bunlara yanlış deyin bekliyorum.

• Dünyadaki hiçbir din ,hiçbir medeniyet,hiçbir millet bu tip ilişkileri normal görmez. Belki görmezden gelir ama tolerans göstermeleri sayililarinin az olmasi ile ilgilidir.Sosyoloji bilminde toplumun temeli ailedir. Devleti yöneten insanlar bu bilgiden elbette habersiz değiller. Toplumlarinın devam etmesinin aile kurumunun saglam olmasıyla alkalı olduğunu pekala biliyorlar. Avrupaya bakarsanız aile kurup çocuk yapmanın nasıl teşvik edildiğini görürsünüz.

Bu sapkın ilişkinin toplumda, yüzde yirmi - otuzlara yükseldiğini bir düşünün. Gösterdikleri hoşgörü hala devam edecek mi acaba.Hiç sanmıyorum. Gayet sert tedbirler alıp bu işin önünü almaya çalışacaklardır.

Eşcinsenselliğin ne dini, ne biyolojik, ne sosyolojik, ne de kültürel bir karşilığı ve tutarlığı yoktur.

Ha birde şunu ekleyeyim batı medeniyeti bunlara bir takım özgürlükler versede, içinde yaşadıkları toplumun en sevilmeyen hatta nefret edilen kişileridir kendileri.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 27 Haziran 2015; 23:18:45 >

• Bazı müslümanlar kadar , alçakgönüllü olduğunu iddia edip de kendini evrenin merkezinde zanneden yok. Herşey kendi inancına göre olsun , herkes kendi inancına göre hareket etsin istiyorlar.Haberin , islamı yermek için koyulduğuna kendini inandırmış biri bile var.Dünya sizin etrafınızda dönmüyor beyler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1600 yıl önce Peygamber efendimize indirilen Kuranı Kerim'in çok çok küçük bir bölümünde son Birkaç yüzyıl(belki daha az) içerisinde insanların bilimsel olarak öğrendiği şey yazıyor. Bebeğin anne karnında oluşumu ve gelişimi.

Yurt dışında ünlü bir adam bunu araştırıyor. Düşünün bizim kitabımızın doğruluğunu araştırıyor ve harfi harfine uyduğunu farkediyor.

Ama insanlara bu kitap haşa bir insan tarafından yazılmış olsa(1600 yıl önceki teknolojiyle bunu öğrenmek mümkün değil ki teknoloji yok zaten) bu bilgiyi bırakın Kuran'daki tüm bilgilerin aslında belli bir zaman için değil tüm zamanlar için uyumlu olduğunu anlatamıyoruz. Yada inadına anlamak istemiyorlar hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: peymacun

kimse kimsenin müslümanlığını sorgulayamaz.

Ben sorgulamıyorum. Direkt itham ediyorum. Hakkında açık bir ayet olan konuyu eğer Müslüman iseniz sorgulamazsınız. Sorguluyor iseniz Müslüman değilsiniz. Ak ile kara kadar, gündüz ile gece kadar net.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimist0626

Dalga geçmeniz büyük bir eksiklik ve saygısızlık yazık.

Seyit onbaşının o 270kg(yanlışsam düzeltin) lık mermiyi kaldırırken söylediği sözleri hatırlatırım. Askerlerin düşmana giderken ettiği dualar, anaların Allah'a duaları. Bunları görmezden gelemezsiniz.

Hadi bunlara yanlış deyin bekliyorum.

Seyit onbaşının orda gösterdiği başarı (bende bunu taktir ediyorum. o olmasaydı her şey daha farklı olurdu) iman gücü değil insanlar zor durumda olduğunda salgılanan adrenalin hormonudur.

Dua ya gelirsek psikolojik olarak rahatlamadır...
  • kazuya58 kullanıcısına yanıt
    özgürlük açısından çok doğru.

• Dini konuyu savunan arkadaşlara soruyorum, Bilindiği gibi eş-cinsellik hormoenaldir yani yaratılışla ilgilidir yani burdaki suç kişinin değildir?
  • Allah dileseydi hepinizi bir tek ümmet kılardı; fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Yaptıklarınızdan mutlaka sorumlu tutulacaksınız.
    nahl 93

rabbim beyan etmiş ama kaderin üstünde bir kader vardır

• Ne hikmetse , bilimin çabalayarak ortaya çıkardıklarını , zorlama bir yorumla sahiplenirken , hiçkimse de çıkıp "kurandaki x ayetten yola çıkarak şu teknolojiyi geliştirdim" demiyor.
    Hadi biriniz çıkıp da kurandan , tüm fizik kurallarını çıkarsın da millet boşuna uğraşmasın .

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.