Şimdi Ara

Ezgi Mola 2 yıl 4 ay hapis istemiyle yargılanıyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tweetler artık moda oldu kim trendlerden düştüyse bu şekil tweetler atıyor. Binlercesini gördüm aynı tweetler atılmış gerçekte ortada,mahkemelerin adaletine güven ne durumda ortada. Ama bu şekil tweetlerden de bıktım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçma sapan konuşmayın. Ortada kanıt yoksa ya da iftira atıldı ise tabi ki serbest bırakılmalı. Suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur. Hakim o kadar eğitim almış. Serbest bıraktıysa kanıt olmadığı içindir ya da suç işlemediği kesinleştiği için. Kuş beyinli feministlerin sağa sola hakaret edip adalete baskı kurması masum erkeklerin tutuklanmasına yol açıyor. O ezgi mola dediğin kadın aşırı erkek düşmanı(feminist) bir kadın. Masum erkeklerin, ya da suçu kanıtlanmamış erkeklerin tutuklanmasını istemek toplumda erkeklere yönelik kaos ve nefret oluşturur. Feministlerin adalete yaptıkları baskılarla bir çok masum erkek hapse girmiştir. Emsal niteliği taşıması açısından ve erkeklere yapılan bu "tutuklansın baskısı" kesilmesi için ezgi mola tutuklanmalı. Zaten feminist bir bayan. Ve feministlerin hepsi erkek düşmanı. Irkçılık ve cinsiyetçilik anayasada suçtur. Ezgi mola bu suçtan muaf olan biri değil. Ama akp de erkek düşmanı ve şov yapıyor. Maskülistlere yaranmaya çalışıyor. Pedofili kitap yazan elif şafakı bile serbest bırakan akp bu kadını mı tutuklayacak?

• ohc O kullanıcısına yanıt

Suçlu olduğu kesin değildir. Erkek düşmanı gazetelerin her yazdığına inanmayın.

• Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt

Adalet yok diyen tayfa adaletin en büyük nedenlerinden biri olabiliyor. Bunlara kalsa tutuklama olmayan her dava adaletsizlik, işkence ve idam olmayan her ceza da 3 öğün yemek yiyip tatil. Müslümanlar adaletin ne olduğunu bilmiyor bence. Gazetelerde görüyorum kadın erkeğe tecavüz iftirası atmış kadının ne ismi de ne de fotoğrafı paylaşılmamış. Kadın suçunu itiraf etmesine rağmen. Erkeğin kıza tanışma teklif etmesini ise cinsel saldırı iddiası diye haber yapıp her türlü isim, fotoğraf vs paylaşılıyor. Örnekleri çok. Medyada çalışanların hepsi cehennemlik.

• Tuhaf

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucre Maricruz

Suçluluk,ancak yargılama sonucu elde edilen kesin ve sabit deliller neticesinde aydınlığa çıkar.Hakkında kesin ve sabit delil bulunmayan,bir suçtan dolayı şüpheli/sanık konumuna düşmüş insanlar için suçlu kelimesini kullanamazsınız.Mahkemece ve tüm yargı kurumlarınca suçluluğu kesin ve sabit olana kadar (başvurulacak tüm yargı yolları tükenene kadar) kişi suçsuzdur.Üstelik şüpheye mani veren herhangi bir durum da varsa şüpheden sanık yararlanır.Kısacası kimseyi yargılanması tamamlanmadan,kesin ve sabit deliller bulunmadan suçlu ilan edip hedef gösteremezsiniz.Üstelik hakaret de edemezsiniz.Bu vasatta twiti atan kişi hakkında açılan ceza davası yerindedir.

Alıntıları Göster

Bu mantıkla tecavüzcü şerefsizdir sözünün tersine ima edersek suç ve suçluyu övme suçu da oluşabilir siz hukuk derslerini kantinde mi aldınız?

• Bu adam suçlu da olabilir suçsuz da. Ama daha dava sonuçlanmamışken suçlu ilan edip hedef göstermek nedir yahu.

Herkes hakim savcı olmuş hükmü veriyor linç etmeye başlıyor.

• yakında diziden de gonderırler ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reis saolsun boyle saygisiz kafasi acik bizden olmayan amarikan seviciler yargilanacak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cross Thread

Adalet yok diyen tayfa adaletin en büyük nedenlerinden biri olabiliyor. Bunlara kalsa tutuklama olmayan her dava adaletsizlik, işkence ve idam olmayan her ceza da 3 öğün yemek yiyip tatil. Müslümanlar adaletin ne olduğunu bilmiyor bence. Gazetelerde görüyorum kadın erkeğe tecavüz iftirası atmış kadının ne ismi de ne de fotoğrafı paylaşılmamış. Kadın suçunu itiraf etmesine rağmen. Erkeğin kıza tanışma teklif etmesini ise cinsel saldırı iddiası diye haber yapıp her türlü isim, fotoğraf vs paylaşılıyor. Örnekleri çok. Medyada çalışanların hepsi cehennemlik.

Güney doğuda çok oluyor bu tarz haberler. Bilhassa pkk destekli. Aynı apartmanda bir asker ve kızın birbirine sadece omuzları bir kaç cm değiyor diye asker kıza tecavüz etti diye haber yaptırılıyor. Geçmişte çok oldu. Buradaki amaç bölge halkını orduya ve adalet sistemine karşı duruma getirtip insanları sokaklara dökmek. Susma Şırnak, Susma Batman, Susma bilmem nere diye sosyal medyada yayıyorlar. Nasıl televizyonda her gördüğüne inanan dayılar varsa sosyal medyada da her gördüğü şeye inanan insanlar var. Onlar da başlıyorlar sağa sola sallamaya. Sonrasında da feminist dernekler olayı yayıyor ve bunlar da başlıyorlar el altından yeni şeyler eklemeye.

Bu İpek Er Musa Orhan olayı ilk çıktığı zamanlarda kıza 20 gün tecavüz etmiş falan diye muhabbetler çıkardılar. Hatta daha ileri gidip twitterda fake whatsapp konuşmaları koydular. Sonradan ortaya çıktı ki kız sadece 2 gün Musa Orhan'ın evinde kalmış. Kızın ifadesini okuyunca da adamın kızı evlenicem diye kandırıp içki ve uyuşturucu alıp birlikte oldukları sonucuna varılıyor. Ertesi gün de kız Musa Orhan ile yine birlikte olmuş. Daha sonra Musa Orhan İpek Er'i başka yere gönderiyor. Kız ortada kalıyor. Şimdi bir düşünün. Birisinin sizi içirip size tecavüz ettiğini düşünseniz sonraki gün onunla bile isteye birlikte olur musunuz? Ayrıca bu olayda çok fazla kör nokta var. Emre Erciş haberini yapmıştı. Merak eden googleda aratsın.

• Sosyal medyada takipçi ve beğeni kasmak için sonuçlanmayan bir dava veya davalı hakkında ithamlarda bulunup hedef gösterirsen böyle olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4020D9D24 -- 3 Haziran 2021; 18:29:38 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tritlum

"Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar, kimse suçlu sayılamaz." Bu yüzden hakkında hüküm verilmemiş bir insana katil, hırsız, tecavüzcü, sapık vb şeyler söyleyemezsin. Bir kişiyi hedef gösteremezsin. Kafana göre insanları linçlettiremezsin.

Milyonlarca insana terorist demek serbest ama.  

• Savcı bu davayı kabul etmemeliydi.

• Ülkenin yarı nüfusuna terörist demek serbest ve hiçbir cezası yok.

• Batman'da 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Uzman Çavuş Musa Orhan'ın avukatı, Ezgi Mola'ya destek veren 16 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu

• Arkadaşlar biz bu olaya şahit olmadık. Olayın nasıl geliştiğini bilmiyoruz. Burada bazı arkadaşlarda yazmış ya adam masumsa. Yani adalet neden bir tecavüzcüyü serbest bıraksın bu iş bir siyasi suç değil.

Aslında hani şöyle adam gibi bir yargımız olsa Ezgi Mola'nın yaptığı iş suç derim fakat yargıya da gram güvenmiyorum ama adalet bu şekilde twitterdan hedef göstermekle olmaz. Adalet duygularla karar vermez, veremez çünkü öyle yaparsa pekçok masum insanın da canı yanabilir. Adaletin amacı toplum baskısına boyun eğmek değil suç varsa suçu ortaya çıkarmaktır.

Hani bir kişi adalet tarafından suçlu sayılmadıkça suçlu değildir gibi bazı temel kurallar var ya işte bu kurallar öyle 1 adamın 2 günde uydurduğu kavramlar değil belki yüzlerce, binlerce yıllık hukuk tarihinde yaşanan acı olayların sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Dolayısıyla bu tip olaylarda suç ve suçlu ile ilgili eğer bilgimiz yoksa bu tarz tweetler paylaşıp halkı galeyana getirmek çok tehlikelidir. Bu şekilde konuşacaksak önce dava ile ilgili bulabildiğimiz tüm ayrıntıları bulup, okuyup, değerlendirip bunun ardından kendi düşüncelerimizi açıklamak çok daha sağlıklı olacaktır.

Ezgi Mola'nın azılı bir feminist olduğunu ve cahilce yorumlarıyula mşhur olduğunu hepimiz az çok biliyoruz o nedenle ne yargıya nede bu kadına güvenimyorum zerre kadar. Dolayısıyla bizim işimiz bu durumda davayı ayrıntılı bir biçimde incelemek malesef ki...

• ben olayı tam bilmiyorum tecavüzcü diye bahsedilen kişinin suçu ispatlandı, kesin suçlu de mi?

• iş arkadaşımın başına geleni yazıyorum dul bir kadınla birlikte oldu , sonra telefonunu fazla açmamış yüz vermemiş vurmuş kaçmış gibi olmuş biraz tabi, kadın kendini cimcirip morartıp bana tecvüz etti dövdü diye şikayet etmiş bayağa süre başını ağrıttı sonra bir bakıyorlar sokağı izleyen esnaf kameralarından kadın tecavüz etti dediği günün sabahı markete gidiyor elini kolunu sallaya sallaya  o görüntüler olmasa kimbilir ne olucaktı ucuz yırttı.

kadın ceza aldı,hiç kimsenin lafına güvenilmez yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Haziran 2021; 2:14:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohc

Bu mantıkla tecavüzcü şerefsizdir sözünün tersine ima edersek suç ve suçluyu övme suçu da oluşabilir siz hukuk derslerini kantinde mi aldınız?

Alıntıları Göster

Benim nerede aldığım mühim değil lakin sizin hiç almadığınız aşikar.

• quote:

Orijinalden alıntı: GeceninGölgesi1982

Ülkenin yarı nüfusuna terörist demek serbest ve hiçbir cezası yok.

Eskiden böyle bir şey yoktu artık AKP'yi ve ERDOĞAN'ı sevmedim mi direk vatan haini ve terörist oluyorsun

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.