Şimdi Ara

Evleniyorum. Adım adım harcamalar. (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
81
Favori
58.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece istemeye giderken 3 tepsi baklava goturdum..gerisini yazmayacagim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nişanlınız oldukça anlayışlı keza ailesi de. Foruma bakmayın. 0,50 karat ve 8 tane 22 ayar bileziğin altına kız vermem diyenler var versede elini hiç bir şeye sürmeyenler. Güzel anlaşmışsınız evliliğinizde güzel olur.

• Düğün yeri 14 bin
    Nişan yeri 5 bin (Nişan evde yapılamıyor aileler çok kalabalık)
    Kına yeri 5 bin (Kız Konya Akşehirli - Oradan gelin olarak çıkaca)
    Beyaz Eşya 6 bin (Siemens)
    Mobilya 12 bin (Vivense'den beğendiğimiz bir seti mobilyacıya yaptırıyoruz, yemek odası,yatak odası, oturma grubu)
    Tek taş 2 bin
    Alyanslar 1,5-2 bin arası tutacak
    Ev tutma işi 6 bin (İlk kira- depozito - emlakçı komisyonu)
    Karaca çeyiz takımı 2 bin

Diğer ıvır zıvırları saymıyorum, kimde para varsa o karşılıyor bir şey alınırken, ayrıca altınlara dokunmak istemediğimiz için 40 bin civarı bi para çektik elimizde bulunsun diye(daha yarısından fazlası duruyor kullanmazsak geri yatırırız), allahın izniyle sağlığımıza ve işimize bir şey olmazsa öder geçeriz 1 sene içerisinde.
  • Buradaki ergenler boş boş konuşmus dünyadan haberleri yok baba parası yemekden pc başında çürümüş cocuklar yazık. hayatları boyunca etin tadına bakamayacaklar belkide . konuya gelicek olursak bence çok uyguna halletmişsin. kız tarafı cok anlayışlıymış saygu duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z.Jackly

10 Ay Önce Evlendim.

Babam 60Bin TL
    Kendim 15Bin TL harcadım.

Evlenmeyin arsa alın , paranızı 2 ye katlarsınız.

Evet evet evlenmeyin yatırım yapın....

Siz zortlayınca kardeşiniz çocuklarıyla çatır çatır yer 2ye katlanan paranızı....

• Bahşiş teröründen korunma payını hangi kısma ekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: JoeyBane

Bi yere kadar güzel gidiyordu tam evlenmeye karar verdim ama sonlara doğru ani bir soğuma geldi. Kendimi ucuz olsun diye amd apu toplayıp sonra vazgeçenlere benzettim

yaptığın benzetmede kendimi gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

bu masraflar neki, sırf 30 bin altın isteyenler var

kulağı çınlasın evlenmeyi düşündüğüm kız: "bizimkiler 40-50 bin altın ister" demişti bende alamam demiştim.. " ne var kredi çekip alamazmısın demişti" bende:" faizle borç edip altın alacağım düşmez ama bir düşerse dünyanın zararını ederim demiştim" o zeka'yi gördükten sonra çocuklarımın geleceği için o kızdan kurtulma kararı almıştım..
    şimdiki eşimle bu arkadaşın yarısı kadar masrafla evlendim, altın istemediler bizimkiler aldılar 15bin TL'lik yaklaşık 13k borçla evlendim (mobilya beyaz eşya vs) altınlar duruyor 8 k borç kaldı.. şimdiki eşimden gerçekten memnum ama evlilikten değil

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    Fight Club felsefesini gördüm bu yorumda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 defa göçmen sevgilim oldu 2'si bulgar 1'i yugoslav göçmeniydi dediğiniz gibi çok cimri oluyorlar koparmağaaa gelmişler bu dünyaya
  • Allah mutlu mesut etsin hocam. Darısı tüm bekar DH forumdaşlarımın başına
  • kadınların erkeklere bulunmaz hint kumaşıymış gibi sunulduğu saçma toplum yapımızda bu masraflar anormal şeyler değil. antepli arkadaşlarım var, oralarda çok çok daha fazlasını duydum. orta gelirli bir ailenin kızı için sadece 100 binlik altın istediğini duydum. bazılarını tenzih ediyorum ama çoğu gelin anne-babası , damadı yolunacak kaz olarak gördüklerinden böyle masraflar kaçınılmaz oluyor. gelinin kız kardeşine, kuzenine bile hediye bilezik aldırılıyor ya bu kadar absürd bişey olabilir mi ? 29 yaşındayım, 2 farklı kızla evlilik muhabbeti yaptık. birinin ailesi kafatascı faşist çıktı. daha beni tanımıyor olmalarına rağmen kültürel ve kafa yapısı anlamında batılı olmama rağmen sırf doğuda doğmuş olduğum için tanışmak dahi istemediler. diğer kız ise iş bulmamı ve askerlik işini çözmemi dahi beklemek istemedi. yani fiziksel anlamda evliliğe yönelik herhangi bir adım atmamama rağmen bunların muhabbeti bile beni korkutmaya yetti. ülkede gerçek anlamda kadınla erkeğin eşit olduğunu algılayabilecek kafa yapısı ve olgunlukta, bazı şeyleri aşmış bir kız karşıma çıkmadığı sürece de evlenmeyi düşünmüyorum. bi de geçmişinde her bir haltı yemesine rağmen evlenmeye niyetlendiği sırada geçmişini çok gizli saklayıp size çok iyi rol yapabilenler var. en büyük korkum da bu role aldanıp farkında olmadan böyle biriyle evlenmeye niyetlenmek zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 19 Şubat 2018; 13:40:35 >

• Düğüne, kınaya bir sürü masraf yapmanın sebebi nedir ? Onunla eve yatırım yapmak daha mantıklı, nasılsa ayrılacaksınız günün birinde.
  • Takipteyiz son tutari merak ediyorum

• burada tutarlar insanlara çok geliyor ama gözden kaçan şeyler var. Yeni bir ev kurmaya kalktığınızda evlenmeseniz bile ciddi miktarda para gidiyor. Altın olayı zaten dönüyor dolaşıyor yine size geliyor. Ortalama bir düğün maliyeti 70-100 bin arasındadır. Ama bunun zaten 30-50 bin arası ev eşyalarına gidiyor siz tek bile yaşamak isteseniz bu tutarlar gidecek. 10-30 bin arası altına gidiyor bu da zaten dolaylı yoldan size geliyor. Burada tek 10-20 bin harcanan düğün salonu, gelinlik, kuaför vb. gibi tutarlar gereksiz ama hayatında 1 defa evlenecek insanlar için de bu 10 binde çok olmamalı. Tabi bazı yerlerde anneye 2 bilezik, kardeşe bilezik, ya da saçma sapan evlenen kişilere kalmayan ve evlenen kişilerle alakası olmayan harcamalar çok saçma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun_

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

bu masraflar neki, sırf 30 bin altın isteyenler var

kulağı çınlasın evlenmeyi düşündüğüm kız: "bizimkiler 40-50 bin altın ister" demişti bende alamam demiştim.. " ne var kredi çekip alamazmısın demişti" bende:" faizle borç edip altın alacağım düşmez ama bir düşerse dünyanın zararını ederim demiştim" o zeka'yi gördükten sonra çocuklarımın geleceği için o kızdan kurtulma kararı almıştım..
    şimdiki eşimle bu arkadaşın yarısı kadar masrafla evlendim, altın istemediler bizimkiler aldılar 15bin TL'lik yaklaşık 13k borçla evlendim (mobilya beyaz eşya vs) altınlar duruyor 8 k borç kaldı.. şimdiki eşimden gerçekten memnum ama evlilikten değil

aman Allah bozmasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Saçma olan borç ile evlenmek. Tamam bazi şeyleri borç ile alırsın ama sırf komşuya akrabaya gösteriş olsun diye pahalı eşyaları altın aldırmak ve damadın durumu yokken kredi ile aldırtmak tam bir saçmalık. Sırf kaynana memnun olacak diye damat yıllarca kredi borcuna girecek. O kaynana borç bitince "kızım eşyaların eskidi artık yakışmaz yeni geline" diyip bir kredi daha çektirecek. Sonuç da ne olacak boşanma ve yıllarca maaşın yarısını bulan nakafa ve krediler.

Konu sahibi için Allah yardımcısı olsun Allah mutluluğunuzu daim etsin diyelim.

Konuda göremedim gelin damat ne iş yapıyor. Umarım gelinin diplomasi işi filan vardır. Bu kadar yük kitleyen yarın ben calismiyorum derse cehenneme döner sonuç yine nakafa. Olan damata oluyor hep.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    espirisine yazdım.Gayet memnunum.

Maliyetlerin bu kadar yüksek olması malesefki kadınların birbiri ile yarış içinde olmasıdır.
  • mobilyalar 20.000,00 TL, düğün & nişan 50.000,00 TL, ev 250.000,00 TL, bütün bunları ödeyecek bir salak bulmak paha biçilemez. geri kalan her şey için cart card!
  • apulunas kullanıcısına yanıt
    Tl'den 2 sıfır atılalı çok oldu hocam.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.