Şimdi Ara

Evleniyorum. Adım adım harcamalar.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
612
Cevap
85
Favori
51.040
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Evleniyorum. Adım adım harcamalar.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4118 Mesaj
    adam gibi aklı başında hatun bulacaksın gelinlik meliklik uğraşmadan geleceğe yatırım yapacaksın o parayı. Hayata eksi -50.000 TL de başlamak inanılır gibi değil yıl olmuş 2018 uğraşılan şeylere bak. Hadi 500.000 TL paran olur ver %10unu araba alır gibi ama hiç parası olmayan adamın şöyle şeylere kalkışmasını anlamıyorum tabi biz gelmedik o yollara hayırlısı bakalım.
    |
    |

Abi sade aile-arkadas aradinda maksimum 100 kisi olucak dugun bitecek herkes evlere dagilacak ne oluyor yav bu kadar para akil karımı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Andres Escobar 2 Temmuz 1994 tarihinde 1994 FIFA Dünya Kupası'nda ABD'ye karşı kendi kalesine gol attığı için Medellin şehrinde bir barda silahlı saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmiştir.Efsane'nin cenazesine yaklaşık 120 bin kişi katılmıştır. Her yıl insanlar Escobar anısına fotoğraflarını getirmiş ve Temmuz 2002 tarihinde Medellin şehrinde Escobar anısına heykel yapılmıştır

"El Caballero del Futbol"
  • Yarbay
    3445 Mesaj
    Sevgiyle kurulan yuvada hesap tutulmaz.

|
    |
    Kardeşim hayırlı uğurlu olsun burada saçma sapan yorum yapan ergenlere bakıp canını sıkma. GÜn geldimi senden kat kat daha çok harcama yapacaklar. Ucuzculuk yaparak eşlerini mutsuz ederek marifet yaptıklarını sanıyorlar.

Mobilya hariç her şeyi zaten uygun tutmaya çalışmışsın.
    Sana yorum yapanlar ana baba parasıyla cafelere gidip instagramdan ünlülerin hayatını gezenler. Akşamda evde Survivor izler tüm gün onu konuşurlar.
    Gerçek dünyadan hayat pahalılığından olması gerekenlerden haberi olmayanlar.

Bu hayatta her şey para değil( zengin değilim belirteyim) ikizinden gücünüz dahilinde en iyisine yapmaya çalıştığınızı düşünüyorum.Eşinin fuzuli müsrif bir şey yapmadığı apaçık ortada.

Bende evlilik arifesindeyim. Sayende bilgim oldu bazı şeylerden.

Bir ömür mutluluklar ve ödeme kolaylığı diliyorum.
    |
    |

Milletin gerdeği seni mi ilgilendiriyor terbiyesiz saygısız. Aklınız fikriniz bel altına çalışıyor.
    |
    |
    VirgilSollozzo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Beyaz eşyada sadece beko aldım ben.

|
    |

Punto Evo 1.3 Mjet 75 :) HP Active+ Hibrit Turbo
  • Çavuş
    91 Mesaj
    Bu masraflar daha temel atma töreni. İleride diyelim iki çocuk yaptın. Üniversiteleri en erken 22 yaşında biter ve en azından 24 yaşlarına kadar bakmak gerekir. Devir tüketim devri. Zor işler bunlar.
    |
    |

Babam 60Bin TL
    Kendim 15Bin TL harcadım.

Evlenmeyin arsa alın , paranızı 2 ye katlarsınız.

İlgiyle takipteyim, evlilik planları yapanlara çok faydalı olacak .Allah tamamını erdirsin , hayırlı olsun.

|
    |
    Bahsedilenler: neverktulu
    Günümüz koşıllarında bu fiyata evlenebiliyorsan ne mutlu sana. Size ve eşinize mutluluklar dilerim.
    ben o dedıgınız fıyatın 5 mıslını verırım. ama kafama yatan hatun yok.
    |
    |
    INTEL CORE İ7-8700 K''(All Core) @ 5.1 GHz''Delid' - Nvidia Galax GTX1660 Super (1-Click OC) - Asus Rog Strix Z370-E Gaming - Adata XPG DDR4 16GB(8GBX2) 3200MHz D41 SPECTRIX RGB LED Gri Ram''samsung B-die'' - GamePower WARCRY ATX 6xARGB - Aerocool AE CC PLSL240F Pulse L240 F ARGB 240 mm - CORSAİR AX12000i - Dell S2716DG 27" 1ms 144hz QHD G-Sync - Samsung 970EVO 250GB m2 ssd - Samsung 850 evo 250 GB ssd - WD Elements 6TB 3.5" USB 3.0 - WD 3.5 2TB Caviar Blue - Samsung story station plus 1.5TB eSata/usb2.0 - Samsung story station 1 TB usb2.0 - Gamepower Ogre rgb Mekanik Gaming Klavye Kırmızı Outemu Switch - Gamepower icarus rgb mause - Gamepower Mei rgb 7.1 Surround - Antech RGB Düz Siyah 900*400*5 mm Gaming Oyuncu Mousepad-Logitech C525
  • Binbaşı
    1002 Mesaj
    burada düğün yapmam bilmem ne yapmam diyen neyin kafasını yaşıyor? siz öyle bir kız bulabileceğinizi mi sanıyorsunuz cidden her şey sizin istediğiniz gibi olmuyor beyler evlilik iki kişiliktir orta yol bulmak lazım
    Sizi seven, durumunuzun ne olduğu bilen, sevipte aile baskısından korkmayan kızlar bunların çoğunu istemeyecek, isteyen ailesini de susturacaktır. Tecrübe ile sabittir. Fasa fiso ayrıntılarla boğmayın iki tarafı da. Önemli olan huzur, sağlık, mutlu günler geçirebilmek.

Hatta şu töre, gelenek vs vs gereksiz masrafları yapmazsanız daha mutlu huzurlu günler geçireceksiniz emin olun :)

Orijinalden alıntı: yorgun şair

burada düğün yapmam bilmem ne yapmam diyen neyin kafasını yaşıyor? siz öyle bir kız bulabileceğinizi mi sanıyorsunuz cidden her şey sizin istediğiniz gibi olmuyor beyler evlilik iki kişiliktir orta yol bulmak lazım

evet anlayışlı bir kızla orta yolu bulmak lazım.
    ama bana h,ç raslamıyorlar.
    hala bekarım.
    |
    |
    INTEL CORE İ7-8700 K''(All Core) @ 5.1 GHz''Delid' - Nvidia Galax GTX1660 Super (1-Click OC) - Asus Rog Strix Z370-E Gaming - Adata XPG DDR4 16GB(8GBX2) 3200MHz D41 SPECTRIX RGB LED Gri Ram''samsung B-die'' - GamePower WARCRY ATX 6xARGB - Aerocool AE CC PLSL240F Pulse L240 F ARGB 240 mm - CORSAİR AX12000i - Dell S2716DG 27" 1ms 144hz QHD G-Sync - Samsung 970EVO 250GB m2 ssd - Samsung 850 evo 250 GB ssd - WD Elements 6TB 3.5" USB 3.0 - WD 3.5 2TB Caviar Blue - Samsung story station plus 1.5TB eSata/usb2.0 - Samsung story station 1 TB usb2.0 - Gamepower Ogre rgb Mekanik Gaming Klavye Kırmızı Outemu Switch - Gamepower icarus rgb mause - Gamepower Mei rgb 7.1 Surround - Antech RGB Düz Siyah 900*400*5 mm Gaming Oyuncu Mousepad-Logitech C525
  • Yarbay
    9630 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kaptankaa06

Sizi seven, durumunuzun ne olduğu bilen, sevipte aile baskısından korkmayan kızlar bunların çoğunu istemeyecek, isteyen ailesini de susturacaktır. Tecrübe ile sabittir. Fasa fiso ayrıntılarla boğmayın iki tarafı da. Önemli olan huzur, sağlık, mutlu günler geçirebilmek.

Hatta şu töre, gelenek vs vs gereksiz masrafları yapmazsanız daha mutlu huzurlu günler geçireceksiniz emin olun :)

amin dediklerinize aynen katılıyorum.
    ama benım eşim olucak kişi en az lise mezunu olmalı oturmayı kalkmayı gıyınmeyı bılmelı.
    yoksa anadoludan cok kızla ben evlenırdım.
    biz İstanbul kokenlı bır aıleyız.
    yada gozumu karartıcam alıcam sadece guzellıgıne bakarak.
    ya sonrası anşasamzsak benı ıcın yıkım olur.
    ben 1 kere evlenip ask evlılşıgı yapmak ıstıyorum.
    vede 1 yastıkta kocamak.

• Yarbay
    11206 Mesaj
    Çoğu gerçekte ve geçmişte var olmayan iteleme adetler seni en az 5-10 bin içeri sokmuş! Senin yerinde olsam sadece takı(yüzük) ve yemekli bir restoran düğün organizasyonu ile işi kotarırdım.(Yemek ücretleri kişi başı ve davetlilere ait elbette)

Bu şekilde işine gelmeyende benimle evlenmesin kardeşim !

Umarım istediğinizi bulursunuz ama zaten benim söylediğim "aile baskısından korkmayacak" tabiri modern bayanlar için geçerli. Anadoluda ailesi yanından hiç ayrılmamış bir bayan kesinlikle gelenekçi olacaktır ve bu düğün listesini kalem kalem isteyecektir, yapılmazsa mutsuz olup mutsuz edecektir :) Ancak kendini yetiştirmiş, ailesi ile maddi bağı olmayan, kendini geçindirebilen bir bayan ailesinin isteklerinden çok sizin ve kendisinin isteklerini düşünecektir ilk etapta. Bu arada yeni sorgulamada bizde üsküdar kökenli çıktık :D halbuki hep Ankaralıyız diyorduk :D
    |
    |
    Havana_Brown kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eşiniz ve kendiniz için planlı bir şekilde bütçe ve ödeme imkanlarınız dahilinde yapacağınız masraflar kimseyi ilgilendirmez.Ayrıca heves ettiğiniz bir şeyler vardır. Ona da ekstra harcama yaparsınız.

Bir de kabul edilmesi gereken bir gerçek var. Düğünü büyük oranda kendiniz için değil aileniz için yapıyorsunuz.
    Diğer gerçek de sadece eşiniz ile değil eşinizi ailesi ile evleniyorsunuz.

Bunu inkar edenler olacaktır. Gerçek hayat bu şekilde akıyor.

Düğün dernek işlerine ister gelenek görenek deyin, ister yatırımların geri dönüşü (aileniz yıllarca düğünlerde eşe dosta akrabaya para ve takı dağıttı) :)

Ancak düğün öncesi liste şeklinde istenen takılar, düğün sonrası takıların yeni evli çift yerine ailelerde kalması, imkanlarınızın çok üzerinde borç ile düğün ve ev kurma işlerine girmek, gelinin cümle akrabasının kuaför masrafını ödemek, uzak kuzenlerine kadar ufak da olsa takı almak gibi "adetlerin" sonu pek iyi bitmiyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 19 Şubat 2018; 9:56:13 >
    |
    |
    ITX PC : Ryzen 1600 AF|| Asrock Fatal1ty B450 Gaming ITX || 32GB G.Skill TridentZ Neo || Ekran kartı || Monitor ||Sabrent Rocket 1TB || Silverstone SG13B || Silverstone SST-PF120-ARGB || Seasonic SGX-650 SFX-L|| Asus Tuf Gaming K5 Klavye || Fare ||Corsair MM300 Pad

Oyun Konsolu : PS4 Pro (CUH 7216B) || Ev Sineması :LG PF1000UT UST Projektör, Specta 120" Motorlu Perde ve LG SH3B Soundbar

• Binbaşı
    1744 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

50 bine çok iyi kotarıyor işi, bi de gelenek göreneklere göre gidiyor. ona rağmen...diğer kardeşlere tavsiye. kardeşim, nikahı basın, kızın pek gönlü olmaz ama, para cebinizde kalsın, ıvır zıvır gondol tepsi, fasa fiso. evinizin içini dayayıp döşeyin. gelenek görenekler size döşemesin.

Birileri zamanında adet falan derken iyi topluyorum zamanında..

|
    |
    Ne kadar fakir işi gücü tipi olmayan varsa ne evliliği yauuu diyip durmuş sizi leylekler getirmedi beyler. Heralde hepinizin anası düğün ile evlendi. ha kaçak göçek evlenen vardır onlar görmemiştir aileden öyle düşünmesi normal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Sunstorms

Çoğu gerçekte ve geçmişte var olmayan iteleme adetler seni en az 5-10 bin içeri sokmuş! Senin yerinde olsam sadece takı(yüzük) ve yemekli bir restoran düğün organizasyonu ile işi kotarırdım.(Yemek ücretleri kişi başı ve davetlilere ait elbette)

Bu şekilde işine gelmeyende benimle evlenmesin kardeşim !

Katılıyorum, o saçma sapan şeylere harcanan parayla iki sevgili balayına çıksın daha iyi..

|
    |
bankalar.org
SEO
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.