Şimdi Ara

Evleniyorum. Adım adım harcamalar.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
612
Cevap
85
Favori
51.028
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Evleniyorum. Adım adım harcamalar.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    878 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Havana_Brown

quote:

Orijinalden alıntı: kaptankaa06

Umarım istediğinizi bulursunuz ama zaten benim söylediğim "aile baskısından korkmayacak" tabiri modern bayanlar için geçerli. Anadoluda ailesi yanından hiç ayrılmamış bir bayan kesinlikle gelenekçi olacaktır ve bu düğün listesini kalem kalem isteyecektir, yapılmazsa mutsuz olup mutsuz edecektir :) Ancak kendini yetiştirmiş, ailesi ile maddi bağı olmayan, kendini geçindirebilen bir bayan ailesinin isteklerinden çok sizin ve kendisinin isteklerini düşünecektir ilk etapta. Bu arada yeni sorgulamada bizde üsküdar kökenli çıktık :D halbuki hep Ankaralıyız diyorduk :D

cok kısıye flört edıyoprum fakat hala aradıogımı bulamadım yasım 41.

41 yaşında ve flört etmek? Sen Avrupa'da mı yaşıyon?
    |
    |

• Yüzbaşı
    302 Mesaj
    Allah mutlu mesut etsin hocam. maddiyat gelip geçer yerine konur. Önemli olan karşılıklı saygı sevgi. Gönüller bir olsun gerisi hertürlü teferruat.

Sıfırdan hayat kuruyorsun kolay olmayacak tabiki. Hayatında hep inişler çıkışlar olacak. Borca giriceksinki malın eşyan olsun.

Hayat hiçbir zaman düz çizgi gibi olmaz dalgalı inişli çıkışlı olacak. Düşeceksin kalkacaksın. İleride Allah nasip ederse baba olacaksın herkes yıkılacak yılacak sen yıkılmayacaksın. Zamanla kaşarlanıp acı patlıcan olacaksın işte o zaman erkek olacaksın baba olacak evin direği olacaksın...

Hayatında başarılar dilerim Allah tekrardan mutlu mesut etsin ağzınızın tadı bozulmasın.
    |
    |
    |
    |

• Yüzbaşı
    390 Mesaj

yas 37 evlenmedim .
    yilarca gezdim tozdum
    canımın istedigi ner varsa yaptım
    evlenen arklarım gobekli hayattan bezmiş lanet okur haldeler
    onlar hafta sonları bile uyyamaz ilen ben
    canım n ezamna isterse uyaniyorum.
    canım ne isterse yapıyorum
    canımın istdigi ne varsa hala yapıyorum
    25 yasında ki adama ilerde gorursun demissin ama ben onun en buyuk ornegiyim :)

pişman deiglim :) yillardir aynı seyi soyler pişman olursun . ilerde
    evlenirsem 50 60 yas arası kendim gibi yaa evlenmiş ayrilmiş bi hatunla 2.bahar evlilgi yaparim hayatı paylasirim en kotu
    cıkarsız . saygıili dogru duzgun bir beraberlik (miss gibi) hayatımınn en guzel zamanı evlilik hayatımı bitirmek :)
    |
    |
    dark dragon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2016 yılında evlenen kuzenim 100 bin tl harcama yaptılar onlarında evi vardı içini tadilat yaptılar,içini döşediler falan filan yani toplam 100 bin lirayı buldu diyordu. Arkadaş yine iyi 40 bin lira tebrik ediyorum.
    |
    |
    İntel İ7 6700K | MSİ Z170A Gaming Pro Carbon | MSİ Geforce GTX 1070 X 8GB | Kingston Hyper X Predator 16GB (4x4) DDR4 2666Mhz CL13 | Akasa Venom A20 Kapalı Devre Sıvı Soğutma | High Power Astro Lite 750W 80 Gold | Dark N10 | Samsung 850 Pro 256 GB | Seagate 1 TB 64MB 7200Rpm | Seagate 500GB 5400Rpm | ViewSonic XG2401 (144Hz) | Samsung 2033sn (60Hz) | Bloody B2100 | Logitech Z313 | İphone 6
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj
    Arkadaşlar herkes aynı tarz kadınlarla evlenmek istemiyor, kimi daha şehir hayatını yaşayan ve örf,adet bilmeyen kızları kendine yakın görür ve evlenmeye niyetlenir ki böyle olunca dediğiniz gibi saçma geleneklere para vermiyor, kimisi de örf,adet bilen, bunları önemseyen insanlarla evlenmek istiyor, böylesi daha güzel geliyor. E haliyle böyle olunca da örf,adet muhabbetine güzel para harcıyorsunuz. Tercih meselesi yani, söğüşlenmek, salaklık,gerizekalılık değil yani. Ha gerçekten sevdiğim ve beni sevdiğinden emin olduğum bi kadına sırf çeyiz bohçasına para vermek mallık diyip yolları ayırmak saçmalıktan başka bir şey değil.

En büyük tavsiyem biriyle ilişkiye başlarken hele ki ciddiyseniz kesinlikle her şeyi konuşun ve en başta daha işler sütlümanken anlaşın yoksa arıza çıkar.
    |
    |

etin tadına bakmak için evlenmeye gerek yok :)
    ama tadına bakılmiş eti yemek .. pek hoş olmasa gerek...
    )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axe190780 -- 19 Şubat 2018; 17:25:8 >
    |
    |
    oMeR24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: domatesadam

Toplayan kimse yok mu ya ben üşendim. Bence biraz garip olmuş bende 23 ekim de evlendim eşyalar hariç toplamda 6000 TL ye hallettim. Ne takı ne altın aldım ikimiz de gümüş alyans kullanıyoruz. Kızılayda limon pazarından aldık. Altın alamam dedim. Sağolsun benden ne eşya ne para ne mal istedi. Hatta şuan stajyerim ve aylık 300 TL alıyorum eşimde 2900 TL alıyor. Onun maaşıyla geçiniyoruz. Bana para mal mülk değil sen lazımsın diyen birini bulun arkadaşlar

çok şanslı bir adamsın öyleyse,mutluluğunuz daim olsun inşAllah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hocam bizimde dugun salonumuz var.Icerisinde 3 salon var.Sizin tuttugunuz fiyatlara biraz sasirdim keman ve karanfil ikramina ve kina organizasyin ekibine iyi para dokmussunuz desem 😂 mesela ben 100 kisilik mimoza kanepe tabakli cerezli sinirsiz mesrubat 4 kina kizi dans showu 10adet volkan giriste lokum serbet ikrami kina tahti salonun komple kirmizi kina konsept suslemesi muzik icinde gokkusagi kemerli kina malzemeleri dolu dolu olan paketi 3bin tl ye veriyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    CPU: AMD Ryzen 2600 @4.1 Scythe Fuma 2 | MB: MSI B450 Gaming Plus Max | GPU: ASUS Rog Strix Vega 64 | RAM: XPG 2x8GB 3000 CL16 | SSD: JAMESDONKEY JD12 512GB NVMe | MONITOR: SAMSUNG LC24FG73 24' 144Hz 1Ms | CASE: MSI Mag Vampiric 010M | PSU: GIGABYTE G750H 750W 80 Gold | KEYBOARD: EVEREST KB-G9X | MOUSE: STEELSERIES Rival 105 | PAD: STEELSERIES Qck | HEAHPHONE: LOGITECH G930
  • Yarbay
    2009 Mesaj
    Resmen bedavaya kız almışsın. Ben geçenlerde mahallemde bir kız isteme olayını gördükten sonra bunlar faso fiso geliyor.

Kız tarafı Erzurum/Tortumlu. Oğlan tarafı Aydın/Nazilli. Erkeği tanıyorum ama kız daha yakın bize bir kaç sokak ötede. Tam tamına 111 tane reşat altın aldı mehir denen bir şey için. Evet yanlış duymadınız 111 tane reşat altını. Ben önce şaka sandım ama bildiğin kuyumcudan almış elinde bir ufak çuvalda gösterdi. Mehirde başlık parası gibi ama aile değil kızın kendisi alıyor.
    111 tane reşat altına 116 bin Türk Lirası verdi. Bitti mi bitmedi. 290 gram bilezik, kızın ailesine her boynuzunda bir takım beşi bir yerde olan bir koç kurbanda verilmek üzerine de anlaşmışlar.

Kız 47 48 kilo anca var. Dedim Celal kızın ağırlığınca altın istemeye mi çalışıyorlar?

Ve komik bir şey daha. Nişanda sadece erkek tarafı takı takıyor. Kız tarafının adetleri böyleymiş.

Yani bedavaya kız alan arkadaşlar karınızın kıymetini bilin.

111 reşat altını aklıma geldikçe gülüyorum.

ADIN YAZILACAK MÜCEVHER TAŞA.

• Yarbay
    6490 Mesaj

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Karikaturist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    873 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aŞule

quote:

Orijinalden alıntı: Night King

quote:

Orijinalden alıntı: aŞule

quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Peki siz kiz evi olarak damada ne veriyorsunuz?

Bu islerde hep kertilen neden erkek tarafi oluyor?

Nerde kadin erkek esitligi?

Ay hiç gülceğim yoktuuu :)))

Ben çocuk doğurabiliyorum bana erkek kadın eşitliği diyorsunuz :))))))

ahahaha içinize çocuğu kim koyuyor kız kezo. sanki dünyalar güzeli tipe bak hele.

O çocuğu büyüten kadın

O çocuğu besleyen kadın

Evi süpüren yemek pişiren kadın

Çocuğun peşinden akşama kadar koşturan kadın

Her sabah herkesten önce kalkan gene kadın

Bir zahmet te sizde ekonomiye katkı sağlayın ana kuzularııııııı

sayın fake bey

hammaddeyi sağlayan da erkek
    |
    |

• Binbaşı
    1377 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oMeR24

Buradaki ergenler boş boş konuşmus dünyadan haberleri yok baba parası yemekden pc başında çürümüş cocuklar yazık. hayatları boyunca etin tadına bakamayacaklar belkide . konuya gelicek olursak bence çok uyguna halletmişsin. kız tarafı cok anlayışlıymış saygu duydum.

evet erkek tarafının anasını ağlatarak evlenmek çok anlayışlı oluyor
    işlemci:AMD FX X6 6300 4.2 GHZ
    ekran kartı:asus 1050 ti phoenix 4 gb
  • Yüzbaşı
    873 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gokhangokhan33

quote:

Orijinalden alıntı: oMeR24

Buradaki ergenler boş boş konuşmus dünyadan haberleri yok baba parası yemekden pc başında çürümüş cocuklar yazık. hayatları boyunca etin tadına bakamayacaklar belkide . konuya gelicek olursak bence çok uyguna halletmişsin. kız tarafı cok anlayışlıymış saygu duydum.

evet erkek tarafının anasını ağlatarak evlenmek çok anlayışlı oluyor

Kadına "et" gözüyle bakıyor çokda şaapma.Cinselliği sadece evlenerek yaşabileceğini zanneden yobaz bir veled olduğu belli.
    |
    |

• Yüzbaşı
    665 Mesaj
    Abim evleniyor nişan masrafları dahil çoğu masrafı bize kitledi kız tarafı,bizimkilerde zaten hiç akıl yokmuş

|
    |

Güldürdün. İbretlik tespit olmuş

|
    |
    JoeyBane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 3900x / Asrock x570 Taichi / 16GB Vengeance Pro RGB 3800@CL16/ Asus PG278Q/ Gtx 1080ti / 960 Evo 500gb 660p 1TB WD Red Nas 8TB / TT Core X71tg / Nzxt Hue / SS Gold Strider 1200w / Be Quiet Dark Rock Pro 4
  • Yarbay
    8309 Mesaj
    Hakikaten çok fazla olmuş bu kadar olmaması lazım kız tarafıda olmalı bana ters geldi.
    |
    |
    Bizim dugun bedava olmus ozaman. Nişanda zaten iki taraf birbirine elbiseler alir gecer. Dugun koyde oldu, kiz tarafi kina gecesi yapti koyun okulunda, erkek tarafida dugun yemegi ve mehter takimi tuttu. Ev esyalari bizde fifty fifty. Mehir 7 reşat altin. Olay budur.

|
    |

|
    |
SEO
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.