Şimdi Ara

Evleniyorum. Adım adım harcamalar. (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
81
Favori
58.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O ucuz olsun, bu fırsattan gelsin, şunu beleşe getirelim kafasındaysanız forumdan ölücü kız bulacaksınız. Dışarda o kafada bi insanla tanışmayı pek beklemeyin.
  • EV LEN ME YİN ÖTELEYİN ÖTELEYİN 30UNU GEÇEN BİR KIZDA FAZLA BİR ŞEY İSTEMEZ TÜRKİYEDE DÜĞÜNDEKİ ÇOĞU MASRAF GEREKSİZ KIZLARLA BU EVLİLİK MASRAFLARI YÜZÜNDEN PAPAZ OLDUM KOP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de borçsuz evlenmek için şimdiden para biriktiriyorum bakalım inşallah çok bişey istemezler.
  • cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    3 yıl önce ev aldım ve içini kendi kafama göre döşedim, eşyalara harcadığım para 15 bin civarı.
    kadınlar evi boş nokta kalmayacak şekilde ve sadece kendi isteklerine göre döşüyorlar ondan sonra parası 50 mi olur 100 mü olur oda farklı bir döşeme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freakk -- 19 Şubat 2018; 15:6:58 >
  • 38.975 TL Reis öncelikle Allah mutluluğunuzu daim etsin bişey kafama takıldı o paranın taksidini öderken hiç rahat uyku uyuyabildin mi benim çevremdeki çoğu insan pişman oldu ve yemin ettiler saçma sapan şeyler işte sadece bunu merak ediyorum yeniden mutluluklar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

böyle bişey istemediler mi

wuuuuuuhaa wuuuuuuuuuhaha ha ha haha. wuuuuuuuuuuhahaahaha. abiye birbuçuk metre zincir. abi boynuna doluycak damadın heralde.

• Bir dh'li olarak sondan okumaya başladım. Patatez oldum.
  • Arkadaşlar evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yapan var mı ? Nasıl olur böyle bir şey teklif etsek ? Allah göstermesin boşanırsak paramı ödicezz birde yaa. Hayatta ödemem bennn :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spectre28 -- 19 Şubat 2018; 15:21:32 >
  • Ben 2011 Yilinda 900-1500 TL masrafla evlendim. Evlilik yüzügü bile almadim. Kücük bir sokak dügünü 900tl masraf. haftaici oldugu icin fazla kisi gelmedi 2500tl toplandi.

Esim kendi elbisesini aldi . ben eldeki takim elbiseyi kullandim. ilk eve 2000 Euro masraf yaptik. yatak , kanape vs. Para harcatan ve insanlari borca sokan gelenekler cöpe atilmasi gereken geleneklerdir. max 5000 tl ye evlenmek mümkün. he parasi olan yapsin.
  • Saçma sapan Türk gelenekleri. Bir kez evleniyoruz ayağına harcanan paralar. Sonra kuru ekmek soğanla borç ödeme peşinde koşarlar.

Bu yüzden evlenmiyorum. Hem borca gir, hem naz çek, hem de aynı b.kun laciverdi olarak hayatın devam etsin.

Ekşideki başlık aklıma geldi:Evlenirken sanıyorsunuz ki beleşe mokoko. Evlendikten sonra aynı ergen elizabetine devam. Üremek için ilişki yaşarsınız onun dışında öyle takılırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

1 2 yıla boşanırsanız nafaka aylık minimum 1000 onuda ekle

Ulan ne güldüm ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Gençler boşuna ağlamayın %99'unuz bu işleri aynen bu şekilde yapacak. Bu işlerden kaçış yok.
    Biz de girdik yola bakalım ben de hesap tutacağım.

kız arkı ile aynı evde 1 sene yasayip .. bunlarin hiç birini yapmayip ayrılan bir %1 olarak siz<de diyorum ki..

su kızlarin manuplasyonlarina gelmeyin..

he %100 evlenmeyin demiyıorumn ama boyle kandırmacalara gelmeyin.

benimde arkım evlendi kızla 2 sne cıktılar .
    aynı ewde yasadılar
    sonra evlenmeye karar vediler

cocuk anası babası
    kız anası babası
    dıosarda bir yemekle tanıstı
    sonra arkar arasında ufak bir parti ile yuzukler takildi
    dahasonrada evlendiler

kızda cocukda calıstıgı için
    evlerinin butun masraflarını ortak karşıladı

oncesinde
    kız kendi arkları ile kına gecesi tarzı bir eglence yaptı (kendi parası ile)
    arkadas kendi arkları ile biseyler yaptı kendi parası ile.

yuzukler takildi . buyukler ziyaret edildi.

bunalar yapılırken asla masrafa girilmedi normal misafirlige giderken ne alirsan o alindi.

evlilik boyle bisey ... boyle sacma salak harcamalar yapılan bir kurum degil evlenilcek adam keriz ise
    bu kadar masraf normal
    ben kızlara degil bu isteklerine he diyen erkelere kzıyorum azıcık adam olun .
    işine gelirse cekin ...

keriz siniz aga

kusura bakmayin cevremde bunların hiç birini yapmaan evlenen ciftler var

yok tepsi yok bohca bunlar ne mk ...sakamısınız siz..
    yok kına yok yatak odası takımı yok oturma odası yok su yok bu .

eger zaten karı taraf sizden boyle abuk sabuk isteklerde bulunuyorsa adet adına kusura bakmayin. ama sovusleniyorsunuz

kızla evleniyorsun ailesi vık vok ediyorsa .. (kzın ailesi lede evlnecegin için kıza yolun acik olsun benim bıunlara verecek param yok diyin bastan bitirin işi ..

bu kadar muhtac olmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axe190780 -- 19 Şubat 2018; 16:17:11 >

• Kazığın sadece sivri ucu yağlıdır girdikçe kalınlaşıp kurulaştığını anlayacaksın.

Kayınpederin son dk. Attığı golü hayatım boyunca unutamam lan o yokluğun içinde tam düğün arefesi verdiği sözden caydı mı o da bana girdi arada hanıma hatırlatıyorum gülüyor şimdi olsa koymazdı da yoklukta 1000tl bile koyuyor.

• Ulan maddiyatta su damadi belki de ikiye uce katlarim ama evlenirken su.mobilyalara hayatta o masrafi yapmam. Max 5 sene de bir degistirecem zaten ,

Not: evlenirken eskidjiden aldim yemek yatak oturma odasini toplam da 7500 liraya mal ettim, kiz tarafi culsuzdu sunu yap bunu yap diyemediler. Hatta abartmiyorum kiz anasinin evinden sadece kiyafetleri ile geldi.

• JoeyBane kullanıcısına yanıt
    bu nece tespittir ustadim

• hayat dersi diye buna denir abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

böyle bişey istemediler mi

Abisi köpek galiba hahhahahahahhahhhaha

• evlenmekten vazgeçtim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havana_Brown

quote:

Orijinalden alıntı: kaptankaa06

Umarım istediğinizi bulursunuz ama zaten benim söylediğim "aile baskısından korkmayacak" tabiri modern bayanlar için geçerli. Anadoluda ailesi yanından hiç ayrılmamış bir bayan kesinlikle gelenekçi olacaktır ve bu düğün listesini kalem kalem isteyecektir, yapılmazsa mutsuz olup mutsuz edecektir :) Ancak kendini yetiştirmiş, ailesi ile maddi bağı olmayan, kendini geçindirebilen bir bayan ailesinin isteklerinden çok sizin ve kendisinin isteklerini düşünecektir ilk etapta. Bu arada yeni sorgulamada bizde üsküdar kökenli çıktık :D halbuki hep Ankaralıyız diyorduk :D

cok kısıye flört edıyoprum fakat hala aradıogımı bulamadım yasım 41.

41 yaşında ve flört etmek? Sen Avrupa'da mı yaşıyon?

• Allah mutlu mesut etsin hocam. maddiyat gelip geçer yerine konur. Önemli olan karşılıklı saygı sevgi. Gönüller bir olsun gerisi hertürlü teferruat.

Sıfırdan hayat kuruyorsun kolay olmayacak tabiki. Hayatında hep inişler çıkışlar olacak. Borca giriceksinki malın eşyan olsun.

Hayat hiçbir zaman düz çizgi gibi olmaz dalgalı inişli çıkışlı olacak. Düşeceksin kalkacaksın. İleride Allah nasip ederse baba olacaksın herkes yıkılacak yılacak sen yıkılmayacaksın. Zamanla kaşarlanıp acı patlıcan olacaksın işte o zaman erkek olacaksın baba olacak evin direği olacaksın...

Hayatında başarılar dilerim Allah tekrardan mutlu mesut etsin ağzınızın tadı bozulmasın.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.