Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
13
Favori
24.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vegan iseniz ve yediğiniz sebzeler arasında k.fasulye ve benzeri bakliyat varsa dikkatli olun cunku içindeki Lektin adlı madde vücutta zehirlenmeye yol açıo, uzun vadede özbağışıklık sistemini bozarak MS/Multiple Sclerosis gibi tehlkeli hastalıklara yol açıo. Konuyla ilg daha ayrıntı için bakınız:https://duckduckgo.com/?q=loren+cordain+lectin&ia=web Sonuç: Kırmızı etin yerini hiçbirşey sağlıklı olarak tutamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altına imzamı atarım , şöyle sirkeli bir simitli beyin yemeyeli yıllar oluyor.
  • 200 gram yağsız sotelik et 9-10 lira. Kişi başı günlük fazlasıyla yetecek bir miktar, sebzesi vs. ile mis gibi et sote yapmak 12-13 lira tutuyor. Dışarıda bir iskendere 25-30 tl vermeyi biliyorsunuz evde yemek yapmayı öğrenin hem kaliteli hem ucuz beslenin.
  • Ben veganım diyip kendine kurtardığını sanan kişiler için kimse et tüketemeyecek kadar fiyatlar arttıktan sonra sıra sebze ve meyvelere kesin gelecek haberiniz olsun.
  • Bu ülkedeki tüm problemlerin ana sebebi budur. B12 ve protein eksikliğine bakın anlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: insipe12

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaa30

Bu arada almanyanın alım gücünün de gayet herkes farkında. Murat özün gibi youtuberlar neyin ne olduğunu gösteriyorlar sağolsunlar.

Bu arada haddime değil ama almanyada sürünüyoruz demişsiniz, buyrun gelin kapılarımız sonuna kadar açık sizlere...

O adam inanılmaz mutsuz ve bu yüzden Youtube'a sarmış durumda. Herkes aynı şeyi söylüyor, buralar bitti artık. Deli gibi çalışıyoruz. Hayat yok burada,Türkiye cennet gibi ülke gerçekten ama Türk genci ne yazık ki çalışmıyor sonra gelip ağlıyor yok şu pahalı şu şöyle kötü diye. Türkiye gittikçe iyiye gidiyor ve güçleniyor,biraz şükürcü olun.

Euro 4.7 tl olunca gurbetçi

• 200 gram benim disimin kovuguna gitmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

200 gram benim disimin kovuguna gitmez.

200 gram et ile dolu dolu 1 tabak yemek yapılıyor. Dışarıda herhangi bir restoranda et yemeği yemek istesen 150 gramdan fazla olmayan yemeğe en az 30-35 lira vermen gerekir. Her şeye pahalı demek yerine kafanızı kullanıp daha fazla kazanmaya çalışırsanız zaten sorun olmaz ama şikayet etmeyi bırakıp kendi için birşeyler yapan çok az kişi var.
  • aynen hocam kendin et alıp yemek bir şeyler yaparsan doyacak kadar yersin yoksa dışarıda zor,mesela biz yarım kilo kıyma alırız 20 tl lik işte buna bir iç yaparız fırına götürüp pide yaptırırız baya pide çıkar 4 kişi bir gün yetecek kadar çıkmış oluyor.20 tl+10 tl fırın parası 30 tl gibi bir şeye doyuyorsun bunu lokantada aynı miktarı yesen en az 100 tl lik fatura çıkar
  • 300 gram dahi kesmiyor soyle bi 400 gram falan olacak ki tam doyulsun. Ben de o yuzden yumurtaya abaniyorum, hamsi sardalye oluyor bazen kilosu 5-10 liraya ondan aliyorum.

• Böyle giderse tavuktan başka birşey yiyemeyecegiz. Hindi eti de güzel aslında dana etine benziyor, yani tavuk dana arası birşey bir ara deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son uyarı : Bizim etimizi yemeyin , bu arada et fiyatları dolar bazında ucuzluyor.
  • Bugün kasaba gittim önümde ablalar vardı insanlar nasıl idare ediyor anladım.
    1. abla 200 gr kıyma aldı yemek yapacak anlaşılan.
    2. abla ise tavuk sarma aldı (iyi para aslında bu kasapta daha da pahalıydı) , birde yine muhtemel yemeğe katmalık 5-6 liralık kıyma dedi.9 liralık oldu öyle olsun dedi.

Tabanda durum bu.
    Ne yalan söyleyeyim biraz üzüldüm.Geçen çorbalık tavuk alan amcayı görünce de benzer hissettim.
    Avrupa'da çorbalık tavuk satılıyor mu acaba ?
  • mgora kullanıcısına yanıt
    En iyisi böcek aslında ama, böceğin dışkısı falan oluyor onu nasıl ayırt edeceğiz?
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Önemli bir konuya parmak bastınız bunu hiç düşünmemiştim sanırım komple götürüyoruz.
    Tüm kaynaklar protein değeri vb vurgulamış ama bu konuya girmemiş.
  • geçen mangala gittim baktım mangal yapanların yarısı tavuk eti tüketiyor

işte bu türkiyedeki alım gücünün ne derece bozulduğunun göstergesidir
  • Panamalı Hasta kullanıcısına yanıt
    Böylesine kazıktan hoşlanan insanlara tavuk eti bile çok. Tavuğun tanesi 50TL olsa onu da yiyemez hale gelseler yine de hükümetimiz iyi çalışıyor derler emin ol.

• Dun haymana da sut doken amcaya cok uzuldum. Nasil cinnet gecirdiyse demek ki.

• Geçen gün lüks bir restorantta et yedim. Güya lüks ama koydukları et nasıl bir etse artık gıda zehirlenmesi yaşadım.
    Lif, selüloz vb. içine ne koyuyorlarsa artık. Halen kendime gelemedim. Şu anda taburcu oldum. Evde ilaç tedavisine başladım.
    Lüks restoran böyleyse diğerlerini düşünemiyorum bile. Güvenilir bir kasap varsa ya oradan alıp kendin yapacaksın ya da kendi kurbanını kendin keseceksin. Ama o da parası olana tabi.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.