Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
13
Favori
24.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnsanın temel beslenmesine bile saygı duymayacak kadar gözünü para bürümüş insanlardan bahsediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Abi yav bu bimin tavuğu kaliteli midir acaba? Alıyorum ikidir falan aslında fena değil gibi geliyor ama bilmiyorum. siz ne diyorsunuz?

Bu arada, balık aldım yine kilosu 5 liraya. süperdi.

Tavuğu kimse içine sinerek keyifle yemiyor ama çare yok.

http://www.ekoyes.com/siyaset/fransa-dan-da-5-bin-700-ton-et-geliyor-10280

quote:

Fransa'dan da 5 bin 700 ton et geliyor
    Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Türkiye'ye 5700 ton parça et satışı gerçekleştirdiklerini, bunun ülkesindeki sığır yetiştiricileri için güzel bir fırsat olduğunu söyledi

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201801051031697572-thy-airbus-25ucak-icin-sozlesme-imzalandi/

quote:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un daveti üzerine gerçekleştirdiği Fransa gezisi esnasında, Airbus ve Türk Hava Yolları (THY) arasında, 20+5 adet opsiyonlu A350-900'ün satın alma görüşmelerine başlamak adına mutabakat zaptı imzalandı.

Yeni zamlara hazırlıklı olalım.
    Olta balıkçılığı kısa vadede tek kurtuluşumuz olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Abi yav bu bimin tavuğu kaliteli midir acaba? Alıyorum ikidir falan aslında fena değil gibi geliyor ama bilmiyorum. siz ne diyorsunuz?

Bu arada, balık aldım yine kilosu 5 liraya. süperdi.

Tavuğu kimse içine sinerek keyifle yemiyor ama çare yok.

http://www.ekoyes.com/siyaset/fransa-dan-da-5-bin-700-ton-et-geliyor-10280

quote:

Fransa'dan da 5 bin 700 ton et geliyor
    Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Türkiye'ye 5700 ton parça et satışı gerçekleştirdiklerini, bunun ülkesindeki sığır yetiştiricileri için güzel bir fırsat olduğunu söyledi

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201801051031697572-thy-airbus-25ucak-icin-sozlesme-imzalandi/

quote:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un daveti üzerine gerçekleştirdiği Fransa gezisi esnasında, Airbus ve Türk Hava Yolları (THY) arasında, 20+5 adet opsiyonlu A350-900'ün satın alma görüşmelerine başlamak adına mutabakat zaptı imzalandı.

Yeni zamlara hazırlıklı olalım.
    Olta balıkçılığı kısa vadede tek kurtuluşumuz olabilir.

Aynen oyle, dibinde yagi birikmisti ictim mesela ama hosuma gitmedi. Guzel degil tavuk. Kuzu eti guzeldir. Hatta bizim orada, boyuna kendi keyfini dusunen adama "s..ne kuzu eti yediriyor" derler. Cok komik laftir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İslam düşmanları rahatsız olmuş iktidara saldırıyor, siz kim et yemek kim. Osmanlı bile zamanında Türkleri aşağılıyordu her zaman köle bir millet olmuşlardır. İnadına İslam inadına Erdoğan.

• quote:

Orijinalden alıntı: jeodempp

İslam düşmanları rahatsız olmuş iktidara saldırıyor, siz kim et yemek kim. Osmanlı bile zamanında Türkleri aşağılıyordu her zaman köle bir millet olmuşlardır. İnadına İslam inadına Erdoğan.

Erdoğan kandırıldı o nedenle ona karşı bir saldırımız yok.
    Bizim derdimiz Erdoğan'ı kandıranlarla ve müteahhit çocukları ile.
    Sen hangisisin ?
    Senin gibileri görünce keşke insan eti yemek serbest olsaydı diyorum senin çorban iyi olur
  • Konda araştırması yalnız olmadığımızı , kurtarılmayı bekleyen binlerce et yiyemeyen köle olduğunu gösteriyor.Zincirlerinizi kırın.
    http://www.mediacatonline.com/metro-konda-yeme-icme-degerleri-ve-aliskanliklari-arastirmasi/

Evde en fazla hangi yemek pişiyor?” sorusuna verilen ağırlıklı üç yanıt çorba, makarna ve pilav olurken; “En sevdiğiniz yemek nedir?” sorusunun yanıtlarında ise kırmızı et yüzde 10,3, dolma – sarma yüzde 10,1 ve kuru fasulye yüzde 10,1 ile başı çekiyor.
    Türkiye para sıkıntısı olmasa buzdolabında her zaman et ve et ürünleri ve tavuğun bulunmasını istiyor.

Bakın bu bir dramdır.
    Bu arada karkas et ithalatı nedeni ile garibanın gıdası sakatat fiyatları daha da fahiş arttı , sakatat kültürü yok oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 9 Ocak 2018; 7:9:55 >

• quote:

Konda araştırması yalnız olmadığımızı , kurtarılmayı bekleyen binlerce et yiyemeyen köle olduğunu gösteriyor.Zincirlerinizi kırın.
    http://www.mediacatonline.com/metro-konda-yeme-icme-degerleri-ve-aliskanliklari-arastirmasi/

Evde en fazla hangi yemek pişiyor?” sorusuna verilen ağırlıklı üç yanıt çorba, makarna ve pilav olurken; “En sevdiğiniz yemek nedir?” sorusunun yanıtlarında ise kırmızı et yüzde 10,3, dolma – sarma yüzde 10,1 ve kuru fasulye yüzde 10,1 ile başı çekiyor.
    Türkiye para sıkıntısı olmasa buzdolabında her zaman et ve et ürünleri ve tavuğun bulunmasını istiyor.

Bakın bu bir dramdır.
    Bu arada karkas et ithalatı nedeni ile garibanın gıdası sakatat fiyatları daha da fahiş arttı , sakatat kültürü yok oluyor.

Bosver abi simdilik yumurta da epey isimizi goruyor ben gunde 5-6 tane yerim. Lezzet kismini da e halledecegiz alacagiz etimizi geri.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Veganım mutluyum blok

inekler de vegan ve etleri lezzetli, bonfile, tbone vs gibi...
  • Etsizlikten unutkan olmaya basladim abi ben. Dun sinava kalem goturmeyi unuttum o derece.

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Et fiyatları arttıkça acımasızlık artıyor :( , ülke ne hale geldi acil çözüm şart.
    http://www.hurriyet.com.tr/vahsette-kan-donduran-ayrintilar-5-kisiyi-bir-traktor-odunla-yakmislar-40707671

quote:

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kastamonu’nun Bürme köyünde 29 Kasım’da çıkan yangın sonrasında kaybolan 5 kişilik Çataloğlu Ailesi'nin hayvan hırsızlığı yapılırken öldürüldükten sonra aynı evde yakıldıklarını açıkladı. Vahşice işlenen cinayetin altından yine vahşet verici bir plan çıktı.

Bizlere et üretmek için çalışan bu Aileye Allah'tan rahmet diliyorum.
    HEH - HALK ET HAREKAT BAŞKANI MGORA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 12 Ocak 2018; 13:43:37 >

• Dun de memlekete gelirken posetin birini otobuste unuttum. Ayni olay gecen ay da olmustu. Ben bu kadar unutkan degildim. Gecen aydan once her gun balik yiyordum, ucuzdu, unutkanlik falan yoktu. Simdi olmaya basladi. Ne olacak boyle?

• Nedir bu milletteki et merakı anlamadım. İstediğim zaman yiyebiliyorum fakat öyle canım çekmiyor pek et yemeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patatessiz patso -- 12 Ocak 2018; 16:31:27 >
  • Biz yiyemediğimizden dilimize vuruyor hocam.
    Ben artık insanları bile böyle görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 13 Ocak 2018; 22:10:9 >
  • Resmen alay ediyorlar...

3 dolara et almak varken gidip daha pahalli olan yerden et alınıyor. Nedeni mı, üreticiler, (150 - 200 bin kişi) mağdur olmasın, 79 milyon insan eti ayda 2-3 kez yesin diye?

Fakıbaba, "Taşıma suyla değirmen dönmeyeceğini bilen bir kardeşinizim. Üç dolara alırsınız, yarın 5 olur, 8 olur. Benim özellikle üretici kardeşlerimi küstürmemem lazım. 3 veya 4 dolardan göndermesi benim için çok önemli değil. Benim üreticimin maliyetleri nedir, benim üreticimin maliyetleri gerçek fiyatları yansıtır.

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/12/27/bakan-fakibabadan-4-dolarlik-et-yaniti

• Ama olsun avrupa bizi kıskanıyor zaaa

• mgora abi, yurt dışına iltica etmeliyiz bence. Etsizlik, iltica sebebi olarak gösterilebilir mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 13 Ocak 2018; 1:21:48 >
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Olur ama bizi kabul etmezler kişi başına düşen birim et tüketimini azaltırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Veganım mutluyum blok

Size katılıyorum.

• Bize et verin dediğimizde söylemek istediğimiz asla bu değildi :(

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-ithal-ette-hastalik-aciklamasi-40719276

quote:

Et ve Süt Kurumu, Bosna Hersek’ten ithal edilen 20 ton sığır etin de hastalık teşhis edildiği ancak sağlıksız etlerin analiz edilmeden piyasaya sürüldüğü iddiaları üzerine az önce açıklama yaptı. Kurumdan az önce yapılan açıklamada, ithal edilen etlerin rutin olarak analiz ve kontrole tabii tutulduğu, yapılan bu kontrollerde de Bosna Hersek’ten getirilen etlerin bir partisinde sorun olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Bu etler, analiz sonuçları çıkana kadar 24 Ağustos 2017 tarihinde depolarımızda muhafaza altına alınmıştır. Bu partideki etler, iddia edildiği gibi piyasaya sürülmemiş olup, depolarımızda muhafaza altında tutulmuştur. Analiz sonuçlarının olumsuz çıkması üzerine imha işlemlerine, 05 Ocak 2018 tarihi itibarı ile Erzincan Kombinamız rendering tesislerinde başlanılmıştır. Kurumumuzun piyasaya sağlıksız et sunması asla söz konusu değildir” denildi.

1-Ağustos ayından beri neden sakladınız ?
    2-Parasını ödemediniz inşallah

Müteahhit çocukları!!(=?£

• quote:

Bize et verin dediğimizde söylemek istediğimiz asla bu değildi :(

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-ithal-ette-hastalik-aciklamasi-40719276

quote:

Et ve Süt Kurumu, Bosna Hersek’ten ithal edilen 20 ton sığır etin de hastalık teşhis edildiği ancak sağlıksız etlerin analiz edilmeden piyasaya sürüldüğü iddiaları üzerine az önce açıklama yaptı. Kurumdan az önce yapılan açıklamada, ithal edilen etlerin rutin olarak analiz ve kontrole tabii tutulduğu, yapılan bu kontrollerde de Bosna Hersek’ten getirilen etlerin bir partisinde sorun olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Bu etler, analiz sonuçları çıkana kadar 24 Ağustos 2017 tarihinde depolarımızda muhafaza altına alınmıştır. Bu partideki etler, iddia edildiği gibi piyasaya sürülmemiş olup, depolarımızda muhafaza altında tutulmuştur. Analiz sonuçlarının olumsuz çıkması üzerine imha işlemlerine, 05 Ocak 2018 tarihi itibarı ile Erzincan Kombinamız rendering tesislerinde başlanılmıştır. Kurumumuzun piyasaya sağlıksız et sunması asla söz konusu değildir” denildi.

1-Ağustos ayından beri neden sakladınız ?
    2-Parasını ödemediniz inşallah

Müteahhit çocukları!!(=?£

Bu neye benziyor abi biliyor musun? Mesela ticarette esnaflıkta, her türlü malın satışında, üste güzel gözükenleri, sağlamları koyarlar. Alta da bir iki tane sakat, dandik mal kakalarlar. Aynısı o.

BU ARADA BİFTEK YEDİM ABEY BİFTEK!!! ET BİFTEK YEDİM ÇOK GÜZELDİ DEHŞETTİ. DEHŞETLERE DÜŞTÜM. BİRAZ TUZSUZDU AMA YİNE DE ÇOK GÜZELDİ TUZ BİLE KATMADAN HART HART GÖTÜRDÜM.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.