Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
528
Cevap
13
Favori
24.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kurban kesen müteahhit çocuklarının dikkatine payları nereye verelim derdine son , paylarınız motosikletimizle adresinizden alınır.Size bir özel Meşaj kadar yakınız.

not: biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar (Kıyametin kopması hiç birimizin menfaatine olmaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 31 Ağustos 2017; 21:19:26 >
  • Arkadaşlar bekliyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Arkadaşlar bekliyorum :(

Hocam ya çok dertliyim. Dedemler, biz açkene, eve 200 gram kıyma zor alabiliyorkene, gitmişler kurban kesmişler, kuran kursuna bağışlamışlar, sanki çok gerekliymiş gibi. Ula bu kuran kursundaki çocukların anası babası yok mu? Onlar bağışlasın. Biz burada ciddi manada zar zor et alabilirken, etin hepsini oraya bağışlamak nedir? Çok dertliyim.

O değil de, İstanbul'daysanız, güvercin avlayalım beraber. Bizim burada bir park var. Bolca güvercin var burada ama, yani şimdi ağ atsam böyle, çevreden tepki gösterecekler şerefsizler. Açım ben açım. Güvercin eti de yenebiliyor. Ayrıca o kadar çevik değiller biraz kassam yakalarım elimle bile. Güvercin avlamak istiyorum cidden ama abuk subuk insanlar var.
  • Kırmızı et amino asit bakımından çok zengindir. Aynı zaman kırmızı et testesteron artışı da sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

quote:

Arkadaşlar bekliyorum :(

Hocam ya çok dertliyim. Dedemler, biz açkene, eve 200 gram kıyma zor alabiliyorkene, gitmişler kurban kesmişler, kuran kursuna bağışlamışlar, sanki çok gerekliymiş gibi. Ula bu kuran kursundaki çocukların anası babası yok mu? Onlar bağışlasın. Biz burada ciddi manada zar zor et alabilirken, etin hepsini oraya bağışlamak nedir? Çok dertliyim.

O değil de, İstanbul'daysanız, güvercin avlayalım beraber. Bizim burada bir park var. Bolca güvercin var burada ama, yani şimdi ağ atsam böyle, çevreden tepki gösterecekler şerefsizler. Açım ben açım. Güvercin eti de yenebiliyor. Ayrıca o kadar çevik değiller biraz kassam yakalarım elimle bile. Güvercin avlamak istiyorum cidden ama abuk subuk insanlar var.

Sonra işte bağışladık kesilmedi bence yanlış , kurban kesilmeli ve birebir daıtılmalı. hem işkembesinden çorba , bağırsağından mumbar dolması , kelle ve paçasından çorba yapılır.İlla kuran kursu diyorsan derisini ver kuran kursuna zaten diyanet para yağdırıyor bütçeyi yedi ayda tüketmiş.Mercedes'i olan adama kurban mı verilir garip.

Hocam geçmiş mesajlarda Güvercin etini tartıştık , genelde cami civarlarında olduğundan halkın tepkisinden korktuk.
    Yoksa Üstat Hemingway Paris'te iken güvercinleri avlar pilav yaparmış.
    Güvercin değilde kuzey ormanlarının kalan kısmında geçen bir kirpi gördüm , biraz yağlıdır ama kırmızı ettir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkesterone

Kırmızı et amino asit bakımından çok zengindir. Aynı zaman kırmızı et testesteron artışı da sağlar.

Evet hocam hem üremek ve sperm kalitesi için gerekli , hem de kırmızı et yiyenin vücudu güzelleşeceği için cinsel cazibesi artacak ve neslini ileri nesillere iletme imkanı bulacaktır.Ak parti türkiyesinde bu et fiyatları bizler için adeta bir soykırım halini almaya doğru gidiyor.Böyle olmamalıydı ...
  • Baktığım Her yerde et görmeye başladım , konunun altında bile şahin sucuk reklamı görüyorum , yavaş yavaş proteinsizlikten kafayı yemeye başlıyorum sanırım...
  • Afrika'daki bir aslan bile bizden daha fazla et yiyor.Suçumuz neydi de ak parti türkiyesinde doğduk ...
  • Ucuzluk marketlerinde satılan mısır gevreklerinde , marka mısır gevreklerinden daha az protein olduğunu biliyor muydunuz ? Bunlar hep müteahhit çocuklarının oyunları.
  • Hocam et secmeyin bence paca maca ne bulursaniz gomun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Paçanın tanesi 2-3 tl olmuş artık fakire alternatifte az , eskiden fakirler sakatları yemek için güzel reçeteler çıkarmış şimdi onlara da zenginler musallat oldu , işkembe içmeyin , antrikot yiyin.

Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar.

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmezEti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez

• quote:

Paçanın tanesi 2-3 tl olmuş artık fakire alternatifte az , eskiden fakirler sakatları yemek için güzel reçeteler çıkarmış şimdi onlara da zenginler musallat oldu , işkembe içmeyin , antrikot yiyin.

Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar.

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmezEti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez

Ben bu ulkeden gidecegim abi bitmis buradaki beyinler olmus olmus. Koyun olmus tamamen koyuna geri evrim olmuslar. Ogrenci arkadaslarim var sabah aksam makarna yiyorlar. Onlar da koyun olmuslar. Ondan sonra okulu 7 senede falan bitiriyorlar. Eh, neden oldugu belli degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Veganım mutluyum blok

Yanlış yazmışsınız, doğrusu "veganım mutluyum blok ayol" olacaktı.
  • quote:

Kurbanda kesilen kanlar ziyan oluyor (kan haram kabul ediliyor) islamiyette bunlar aslında kan sosisi (black pudding - blutwurst) yapılıp değerlendirilebilir.
    Avrupa'lılara onları verip yerine et alabiliriz.
    Ayrıca aramızdan bazıları için zaruret hali olduğundan ölmeyecek kadar yenilebilir.

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez

http://www.foodnutritiontable.com/nutritions/nutrient/?id=136

Kan sosisi 100 gr'ında protein oranı 15 gr.

domuz kanıyla yapıyorlar onu.

Keşke koyun olsalar , koyun olsalar onları keser yerdik ama bu başka bir tür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeroSystem

quote:

Kurbanda kesilen kanlar ziyan oluyor (kan haram kabul ediliyor) islamiyette bunlar aslında kan sosisi (black pudding - blutwurst) yapılıp değerlendirilebilir.
    Avrupa'lılara onları verip yerine et alabiliriz.
    Ayrıca aramızdan bazıları için zaruret hali olduğundan ölmeyecek kadar yenilebilir.

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez

http://www.foodnutritiontable.com/nutritions/nutrient/?id=136

Kan sosisi 100 gr'ında protein oranı 15 gr.

domuz kanıyla yapıyorlar onu.

Dana black pudding - Dana blutwurst
    Kuzu black pudding - Kuzu blutwurst
    olarak sunum yaparız biz ziyan olmaz hemde takas yaparız , win-win.

• quote:

quote:

Kırmızı et amino asit bakımından çok zengindir. Aynı zaman kırmızı et testesteron artışı da sağlar.

Evet hocam hem üremek ve sperm kalitesi için gerekli , hem de kırmızı et yiyenin vücudu güzelleşeceği için cinsel cazibesi artacak ve neslini ileri nesillere iletme imkanı bulacaktır.Ak parti türkiyesinde bu et fiyatları bizler için adeta bir soykırım halini almaya doğru gidiyor.Böyle olmamalıydı ...

Soykırım istese 3 çocuk demez

• quote:

Orijinalden alıntı: Orta Seviye Gitarist

quote:

quote:

Soykırım istese 3 çocuk demez

Onu müteahhit çocuklarına diyor , kırmızı kuvvetlere yani , eti yiyen onlar , et yok protein yok , protein az , testesteron az.

• Eve gidiyim bir keci pacasi iccem cok guzel oluyor. Off canim cekti yav. Duzce de dogru duzgun paca bile yok.

Devlet diyor ucuz et satacağız kıyma 29 tl , kuşbaşı et 31 tl
    İyi de birader Migros daha ucuza satıyor ve daha güvenilir.

https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/6830940-30033-uzman-kasap-dana-kiyma-paket-500-gr
    Dana kıyma Kg : 26,90 tl

https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/25498200-30033-uzman-kasap-dana-kusbasi-paket-kg
    Dana Kuşbaşı : 28,40 tl

artı eğer ürün kalırsa son 2-3 günde %25 ilave indirim yapıyorlar.
    Bence mahsuru yok ucuz olsunda daha çok et yiyelim biliyorsunuz timsahlar avlarını bir süre bekletip yerler , artı bekletilmiş et modası var (aged).

Sonuç : Fakıbaba'da fos çıktı devrim çalışmaları hızlandırılsın , ekim devrimi varsa Biftek devrimi neden olmasın , sorarım size Neden olmasın ?

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.